Turinys:
- 10 geriausių ežiuolės šalutinių poveikių
- 1. Kenkia kepenims
- 2. Autoimuninis sutrikimas
- 3. Sukelia kraujo sutrikimą
- 4. Nervina skrandį
- 5. Astma
- 6. Sukelia pykinimą / vertigo
- 7. Sukelia nenormalų širdies plakimą
- 8. Padidina kraujavimą
- 9. Sukelia alergines reakcijas
- 10. Karščiavimas
Ežiuolė yra žolė, turinti įvairių rūšių ir daugybę medicininių privalumų. Augalo šaknis, lapai ir žiedai naudojami gydymui. Tačiau jo naudojimas daugiau nei rekomenduojama dozė gali būti jums žalinga.
10 geriausių ežiuolės šalutinių poveikių
Norite sužinoti, kaip ši žolė gali pakenkti jūsų sveikatai? Perskaitykite ir sužinokite apie 10 geriausių ežiuolės šalutinių poveikių:
1. Kenkia kepenims
2. Autoimuninis sutrikimas
Pernelyg didelis ežiuolės vartojimas gali pakenkti jūsų imuninei sistemai. Dėl to gali išsivystyti sunkūs autoimuniniai sutrikimai, tokie kaip sisteminė raudonoji vilkligė (SLE), pemphigus vulgaris, 1 tipo cukrinis diabetas, išsėtinė sklerozė (MS), reumatoidinis artritas, tuberkuliozė, ŽIV / AIDS, tam tikros rūšies vėžys ir kt. ant. Žolelių vartojimas naudojant imunosupresantą taip pat gali sumažinti jūsų imuniteto galią.
3. Sukelia kraujo sutrikimą
Pasak mokslininkų, ežiuolės per didelis suvartojimas gali sukelti tam tikrą kraujo sutrikimą, vadinamą trombozine trombocitopenine purpura (TTP), dėl kurio per visą kūną esančios kraujagyslės gali sukelti daug mažų ir didelių kraujo krešulių. Tai sumažina trombocitų, taip pat baltųjų kraujo kūnelių (WBC) skaičių kraujyje ir riboja gryno, deguonies turtingo kraujo tekėjimą į smegenis, širdį ir inkstus. Šis sunkus ežiuolės šalutinis poveikis gali sukelti daugybę sveikatos problemų.
4. Nervina skrandį
Kaip ir daugelis kitų žolelių, valgant per daug ežiuolės, taip pat gali sutrikti skrandis. Skirtingi simptomai, su kuriais gali tekti susidurti, yra skrandžio skausmas, pilvo spazmai, pilvo pūtimas, raugėjimas, viduriavimas ir kt. Įsitikinkite, kad vartojote tai pagal savo gydytojo rekomendaciją, kad išvengtumėte tokių situacijų.
5. Astma
Žmonės, kurie jau turi kvėpavimo takų problemų, tokių kaip astma, atopija ir kt., Turėtų likti nuošalyje nuo ežiuolės, nes tai gali pabloginti jų būklę. Ir atvirkščiai, tiems, kurie neturi tokių problemų, taip pat gali pasireikšti nauji simptomai, tokie kaip alerginė astma, šienligė, dusulys, spaudimas krūtinėje, plaučių spazmas, švokštimas ir kt.
6. Sukelia pykinimą / vertigo
Buvo pranešta, kad ilgalaikis ežiuolės vartojimas sukelia pykinimą ir galvos svaigimą, ypač tiems, kurie jau linkę į šias problemas. Šiuo laikotarpiu taip pat galite patirti galvos svaigimą, vėmimą, burnos džiūvimą, pojūčio praradimą liežuvyje, dezorientaciją, gerklės skausmą, nemigą ir kt.
7. Sukelia nenormalų širdies plakimą
Nors nėra įrodymų, kad ši žolė gali sukelti mirtinas širdies ir kraujagyslių problemas, tačiau yra žinomas faktas, kad per didelis ežiuolės vartojimas gali sukelti nereguliarų širdies plakimą. Iš esmės tai sukelia prieširdžių virpėjimą ar nenormalų širdies ritmą, kurį lydi lengvas krūtinės skausmas, alpimas, drebulys ir kt.
8. Padidina kraujavimą
Žinoma, kad ežiuolė turi antikoaguliacinių savybių, kurios apsunkina kraujo krešėjimą ir padidina kraujavimo riziką. Taigi, jei planuojate atlikti operaciją, įsitikinkite, kad nustojote vartoti šią žolę. Arba gali tekti susidurti su sunkiomis komplikacijomis dėl didelio kraujo netekimo.
9. Sukelia alergines reakcijas
Alerginės reakcijos taip pat yra gana dažnos žmonėms, dažnai vartojantiems ežiuolę. Yra žinoma, kad tie, kurie turi jautrumą ambrozijai, medetkoms, ramunėlėms ir panašiems kitiems augalams, yra labiau pažeidžiami ežiuolės sukeliamų alergijų, tokių kaip bėrimai, paraudimai, veido patinimai, uždegimai, niežulys, dilgėlinė ir kartais net anafilaksinis šokas.
10. Karščiavimas
Nors reta, ežiuolė gali sukelti aukštą karščiavimą vaikams ir kai kuriems suaugusiesiems. Paprastai tai lydi rijimo sunkumai. Vis dėlto patartina pasikonsultuoti su savo gydytoju, jei tik susidarytų tokia situacija.
Taigi, nepamirškite šių dalykų ir atitinkamai apribokite ežiuolės dozes. Tai, kad kažkas yra naudinga mūsų sveikatai, dar nereiškia, kad turėtume atsisakyti visiško atsargumo ir persivalgyti! Žinokite, kiek ežiuolės tinka jūsų sveikatai, ir niekada neperženkite