Turinys:
- Žalingas ženšenio arbatos poveikis
- 1. Kintantis kraujospūdis ir širdies ritmas
- 2. Hormoniniai efektai
- 3. Kraujo krešuliai
- 4. Hipoglikemija
- 5. Virškinimo trakto problemos
- 6. Nemiga
- 7. Nervingumas ir neramumas
- 8. Neurologinės ir psichinės problemos
- 9. Nėštumas ir gimdymas
- 10. Kraujo indų uždegimas
- 11. Šizofrenija
- 12. Kiti šalutiniai poveikiai
Ženšenis yra senovinė žolė, siūlanti vaistus nuo daugelio ligų. Jis taip pat žinomas kaip visų žolelių karalius. Tai apsaugo mūsų kūną ir taip pat padeda kovoti su nesuskaičiuojama daugybe ligų. Ženšenis yra adaptogenas, galintis apsaugoti kūną nuo fizinio ir psichinio streso.
Ženšenio arbata yra žemiško, šiek tiek kartoko skonio. Labiausiai jis vartojamas su medumi ir (arba) pienu. Kai kuriems žmonėms jis gali būti labai kartaus skonio - tai tikrai įgytas skonis!
Žalingas ženšenio arbatos poveikis
Ženšenio arbata neabejotinai naudinga sveikatai, tačiau vartojant ženšenį reikia būti atsargiems, nes tai gali sukelti keletą nemalonių šalutinių poveikių, ypač jei vartojama didelėmis dozėmis arba ilgesnį laiką.
Žemiau išvardyti keli ženšenio arbatos šalutiniai poveikiai:
1. Kintantis kraujospūdis ir širdies ritmas
Ženšenio arbatos vartojimas ilgai ir dideliais kiekiais yra susijęs su padidėjusiu ar žemu kraujospūdžio lygiu. Nors tai yra vaistas nuo kraujospūdžio, jis gali sukelti neigiamą poveikį organizmui. Tai taip pat sukelia nereguliarų ir spartesnį širdies plakimą. Žmonės, vartojantys vaistus nuo kraujospūdžio, turėtų vengti ženšenio arbatos.
2. Hormoniniai efektai
Korėjietiška ženšenio arbata gali stimuliuoti panašų į estrogeną poveikį organizme. Tai veikia hormonines kūno funkcijas, sukelia anomalijas. Nors buvo užregistruota labai nedaug atvejų, žinoma, kad tai sukelia kraujavimą iš makšties po menopauzės, menstruacijų sutrikimus ir krūtų jautrumą moterims. Kai kuriais atvejais tai taip pat gali būti mirtina.
3. Kraujo krešuliai
Trombocitai kraujyje sustabdo pernelyg didelį kraujavimą. Jie taip pat krešėja kraują, jei yra kokių nors vidinių ar išorinių sužalojimų. Ženšenio arbatos vartojimas gali sutrikdyti šių kraujo plokštelių funkcionavimą ir jų efektyvumą, sukelti padidėjusius kraujo krešulius. Kraujo krešuliai taip pat gali virsti navikais arba tapti vėžiniais, kurie gali būti mirtini, jei nebus laiku gydomi.
4. Hipoglikemija
Nors teigiama, kad ženšenio arbata yra geras vaistas nuo 2 tipo cukrinio diabeto, gali sukelti nenormaliai žemą cukraus kiekį kraujyje, daugeliui žmonių sukeliant hipoglikemiją. Dėl mažo cukraus kiekio kraujyje sumažėja energijos lygis organizme ir žmogus jaučiasi žemas ir vangus. Diabetinių vaistų ir ženšenio arbatos derinys gali sukelti nenormalų cukraus kiekio kraujyje sumažėjimą, kuris gali pasirodyti pavojingas.
5. Virškinimo trakto problemos
Ši žolelių arbata taip pat gali sukelti diskomfortą skrandyje, pykinimą ir viduriavimą. Šios virškinimo trakto ligos dažniausiai pasitaiko tiems, kurie jį geria pirmą kartą. Daugumai žmonių šie simptomai palaipsniui išnyksta, kai jų kūnas prisitaiko prie saugaus šios arbatos kiekio.
6. Nemiga
Ženšenio arbatoje yra tam tikrų veikliųjų junginių, kurie padidina energijos lygį mūsų kūne. Taigi, kai ženšenio arbata vartojama prieš miegą, tai gali apsunkinti miegą. Vartojant reguliariai, kai kuriems gali išsivystyti nemigos simptomai. Taigi, jei norite išgerti šios arbatos naktį, prieš miegą įsitikinkite, kad turite keletą valandų
7. Nervingumas ir neramumas
Kai kurie žmonės, reguliariai vartojantys ženšenio arbatą, gali skųstis nervingumu, susikaupimo praradimu, neramumu, jauduliu ir nerimu. Ženšenio vartojimas stimuliuoja smegenų ląsteles, o šie simptomai atsiranda dėl per didelio smegenų ląstelių stimuliavimo. Šie simptomai sustiprėja, kai jie vartojami kartu su kava ir kitais kofeino turinčiais gėrimais.
8. Neurologinės ir psichinės problemos
Kai kuriems žmonėms, vartojant šią arbatą, skauda galvą ir svaigsta galva, nes ženšenis gali sukelti neurologinį poveikį.
Kai kuriems žmonėms tai taip pat sukelia depresiją, sumišimą ir manijos epizodus. Vartojant tam tikrus antidepresantus, atsargiai nevartoti ženšenio arbatos, nes tai taip pat gali sukelti manijos epizodus.
9. Nėštumas ir gimdymas
Gydytojai pataria nevartoti ženšenio nėštumo ar žindymo laikotarpiu, nes yra neigiamo poveikio vaisiui ir naujagimiams galimybė. Dėl blogo arbatos poveikio gali kilti vaisiaus formavimosi problemų ir atsirasti anomalijų. Naujos motinos taip pat turėtų būti atsargios ir vengti ženšenio arbatos žindymo laikotarpiu, kad ji nepaveiktų naujagimių.
10. Kraujo indų uždegimas
Didelės ženšenio dozės gali sukelti smegenų kraujagyslių uždegimą, dėl kurio gali ištikti insultas, karščiavimas, galvos skausmas ir kt.
11. Šizofrenija
Didelės ženšenio dozės gali paveikti neurotransmiterius organizme. Neuromediatoriai yra cheminės medžiagos, kurios perduoda pranešimus iš nervų ląstelių į kitas ląsteles. Ženšenio vartojimas kartu su antipsichoziniais vaistais gali pakeisti neurotransmiterių kiekį žmonėms, sergantiems šizofrenija ar kitais psichikos sutrikimais.
12. Kiti šalutiniai poveikiai
Kiti blogi šios arbatos padariniai yra alerginės reakcijos, liežuvio, gerklės ir veido patinimas, lengvi odos bėrimai, kvėpavimo pasunkėjimas, spaudimas krūtinės srityje, galvos svaigimas, astma, širdies plakimas ir kt.
Tai yra keli galimi ženšenio arbatos šalutiniai poveikiai. Jei po ženšenio arbatos vartojimo pastebite bet kurį iš šių padarinių, kreipkitės į gydytoją. Tai yra privaloma tiems, kurie vartoja vaistus ir šiuo metu vartoja nereceptinius ar receptinius vaistus. Atsargiai kalbant apie vaistažolių arbatos naudą sveikatai reikia kreiptis į patikimo gydytojo ar žolininko patarimą, nes kiekvieno žmogaus organizmas gali skirtingai reaguoti į žolę.
Būti sveikam nėra jokia žygdarbis. Žolelių naudojimas mūsų sveikatai sustiprinti yra gera idėja. Tačiau prieš vartojant svarbu žinoti apie visus ženšenio arbatos privalumus ir šalutinius poveikius.
Ar reguliariai vartojate ženšenio arbatą? Ar kada pastebėjote kokį nors ženšenio arbatos šalutinį poveikį? Pasidalykite savo patirtimi su mumis toliau pateiktame komentarų skyriuje.