Turinys:
- Turinys
- Kas yra juodieji ryžiai / draudžiami ryžiai?
- Juodieji ryžiai / draudžiami ryžių mitybos faktai
- Kokia yra juodųjų ryžių nauda sveikatai?
- 1. yra turtingas antioksidantų šaltinis
- 2. Kovoja su vėžiu
- 3. Sumažina uždegimą
- 4. Pagalba svorio netekimui
- 5. Saugo širdies sveikatą
- 6. Padeda kepenų detoksikacijai
- 7. Pagalba sveikai smegenų funkcijai
- 8. Padeda išvengti diabeto
- 9. Pagerina virškinimo sveikatą
- 10. Natūraliai neturi glitimo
- 11. Apsaugo nuo aukšto kraujospūdžio
- 12. Gydo astmą
- 13. Geras akims
- Juodųjų ryžių linksmybių faktai
- Juodieji ryžiai vs. Rudieji ryžiai
- Koks yra juodųjų ryžių šalutinis poveikis?
- Kur nusipirkti juodųjų ryžių
- Kaip virti juoduosius ryžius
- Kaip išsirinkti ir laikyti juoduosius ryžius
- Kaip į savo mitybą įtraukti juoduosius ryžius
- Juodųjų ryžių receptas
- Juodųjų ryžių pudingas
- Ko tau reikia
- Procedūra
- Eksperto atsakymai į skaitytojų klausimus
- Nuorodos
Visi žinome, kad ryžiai nuo neatmenamų laikų buvo pagrindinis maistas Azijoje. Bet tai sakydami dažniausiai turime omenyje labiau paplitusius baltus ryžius. Kita vertus, juodieji ryžiai turi įdomesnę istoriją.
Juodieji ryžiai buvo vertinga prekė senovės Kinijoje, nes buvo auginami labai ribotais kiekiais. Štai kodėl kiekvieną šios kultūros grūdą konfiskavo ir suvartojo Kinijos autoriniai atlyginimai bei bajorai, o paprastiems žmonėms buvo uždrausta jų vartoti. Taigi buvo sugalvotas alternatyvus jo pavadinimas „draudžiami ryžiai“.
Nors kiti pasaulio regionai jau daugelį metų vartoja juoduosius ryžius, jie pirmą kartą buvo pristatyti Jungtinėse Valstijose 1995 m. Nuo to laiko jie tampa vis populiaresni ir tampa vis plačiau prieinami prekybos centruose.
Turinys
- Kas yra juodieji ryžiai / draudžiami ryžiai?
- Juodieji ryžiai / draudžiami ryžių mitybos faktai
- Kokia yra juodųjų ryžių nauda sveikatai?
- Juodųjų ryžių linksmybių faktai
- Juodieji ryžiai vs. Balti ryžiai
- Koks yra juodųjų ryžių šalutinis poveikis?
- Kur nusipirkti juodųjų ryžių
- Kaip virti juoduosius ryžius
- Kaip išsirinkti ir laikyti juoduosius ryžius
- Kaip į savo mitybą įtraukti juoduosius ryžius
- Juodųjų ryžių receptas
Kas yra juodieji ryžiai / draudžiami ryžiai?
Juodieji ryžiai yra ryžių grupės, priklausančios Oryza sativa L. rūšiai, pavadinimas. Ši indica rūšies ryžių rūšis geriausiai auga atogrąžų zonose, tokiose kaip Kinija, Japonija, Korėja, Mianmaras ir Šiaurės Rytų Indija. Dvi pagrindinės rinkoje rastos juodųjų ryžių veislės yra Indonezijos juodieji ryžiai ir tajų jazminų juodieji ryžiai.
Nustatyta, kad tai, kad ryžiai vartojami dideliais kiekiais Azijos šalyse, yra susijęs su mažesniu jų vėžio ir širdies bei kraujagyslių ligų rodikliu. Šis reiškinys buvo įskaitytas dėl didelio antioksidantų kiekio juoduosiuose ryžiuose.
Kadangi juodieji ryžiai turi pigmentuotų sėlenų frakciją, jų ekstraktai naudojami kaip natūrali dažanti medžiaga tokiuose maisto produktuose kaip duona ir alkoholiniai gėrimai.
Kalbant apie pavadinimą „draudžiami ryžiai“, daug spėliojama dėl jų kilmės. Tačiau populiariausias (ir patikimas) argumentas yra tas, kad jis buvo rezervuotas tik Kinijos autoriniams atlyginimams, o paprastiems žmonėms buvo uždrausta jį valgyti dėl jo aukštos kokybės.
Man kilo klausimas, ar juodieji ryžiai tapo madingu supermaistu tik dėl savo naujumo, ar jie iš tikrųjų turi įspūdingą maistinių medžiagų pobūdį. Štai ką sužinojau…
Atgal į TOC
Juodieji ryžiai / draudžiami ryžių mitybos faktai
1 puodelio juodųjų ryžių maistinė vertė (virta) | |
---|---|
Kalorijos | 160 gms |
Bendras riebalų kiekis | 2 gms |
Cholesterolis | 0 mg |
Natris | 4 mg |
Kalis | 268 gms |
Iš viso angliavandenių | 34 gms |
Maistinė lasteliena | 3 gms |
Cukrus | 0 gms |
Baltymas | 5 gms |
Geležis | 6% (dienos vertė) |
Kaip matote, juodieji ryžiai turi mažai kalorijų, todėl jie puikiai tinka žmonėms, norintiems sulieknėti neatsisakant ryžių. Tai taip pat yra gausus flavonoidų fitonutrientų šaltinis, kuris yra būtinas norint apsaugoti mus nuo daugybės ligų ir palaikyti sveiką smegenų veiklą.
Juoduosiuose ryžiuose taip pat yra daug skaidulų, kurios naudingos mūsų virškinimo sveikatai palaikyti. Tai taip pat yra puikus augalinių baltymų šaltinis (tai yra puiki žinia vegetarams ir veganams!) Ir teikia mineralų, tokių kaip geležis ir varis. Bet juodieji ryžiai yra tokie unikalūs dėl didelio antocianinų kiekio, kuris suteikia jiems stiprią antioksidacinę savybę, kuri padeda sumažinti lėtinį uždegimą.
Jei vis dar nesate įsitikinę juodųjų ryžių maistiniu pranašumu, palyginti su visomis kitomis ryžių rūšimis, tiesiog pažiūrėkite į palyginimą žemiau. (Porcijos dydis: 100 g)
- Poliruoti balti ryžiai - 6,8 g baltymų, 1,2 g geležies, 0,6 g skaidulų.
- Rudieji ryžiai - 7,9 g baltymų, 2,2 g geležies ir 2,8 g skaidulų.
- Raudoni ryžiai - 7,0 g baltymų, 5,5 g geležies ir 2,0 g skaidulų.
- Juodieji ryžiai - 8,5 g baltymų, 3,5 g geležies, 4,9 g skaidulų.
Juodieji ryžiai pranoksta visas kitas ryžių rūšis, kalbant apie baltymus ir skaidulas, o raudoniesiems ryžiams pralaimi tik pagal geležies kiekį.
Dabar, kai akivaizdu, kad juoduosiuose ryžiuose yra daugybė maistinių medžiagų, atkreipkime dėmesį į visus jų teikiamus privalumus sveikatai.
Atgal į TOC
Kokia yra juodųjų ryžių nauda sveikatai?
Pagrindiniai juodųjų ryžių komponentai, suteikiantys jiems beveik visą naudą sveikatai, yra antocianinai. Šie baltymai veikia kaip galingi antioksidantai ir atlieka daugybę funkcijų, tokių kaip kova su vėžiu, širdies ir kraujagyslių ligų prevencija ir smegenų sveikatos palaikymas. Jo pluošto kiekis yra dar vienas svarbus veiksnys, į kurį turime atsižvelgti. Dabar pasinerkime tiesiai į naudą.
1. yra turtingas antioksidantų šaltinis
Kalbant apie antioksidantų kiekį, nė vienas kitas ingredientas nepriartėja prie juodųjų ryžių. Juodųjų ryžių grūdų (išorinio sluoksnio) sėlenose yra didžiausias antocianinų kiekis, randamas bet kuriame maisto produkte. Tiesą sakant, jame yra didžiausias antocianinų kiekis, palyginti su visomis kitomis grūdų rūšimis, tokiomis kaip rudieji ryžiai, raudoni ryžiai ir raudona quinoa (1). Nustatyta, kad šie antocianinai kovoja su laisvųjų radikalų daroma žala, užkerta kelią širdies ir kraujagyslių ligoms, gydo mikrobines infekcijas ir viduriavimą (2).
2. Kovoja su vėžiu
Antocianinų kiekis juoduosiuose ryžiuose suteikia priešvėžinių savybių. Kinijos Trečiojo karo universiteto atliktas eksperimentinis tyrimas parodė, kad juodųjų ryžių ekstraktas, kuriame gausu antocianinų, pelėms sėkmingai slopino naviko augimą ir krūties vėžio ląstelių plitimą (3).
3. Sumažina uždegimą
Korėjos Ajou universiteto mokslininkai nustatė, kad juodieji ryžiai daro stebuklus mažindami uždegimą. Tyrimas parodė, kad juodųjų ryžių ekstraktas padėjo sumažinti edemą ir žymiai slopino alerginį kontaktinį dermatitą ant pelių odos. Tai puikus juodųjų ryžių potencialo rodiklis gydant ligas, susijusias su lėtiniu uždegimu, rodiklis (4).
4. Pagalba svorio netekimui
„iStock“
Juodieji ryžiai turi savybių, kurios yra būtinos svorio reguliavimui ir svorio metimui - juose yra mažai kalorijų, mažai angliavandenių ir daug maistinių skaidulų. Taigi, tai leidžia jaustis pilnavertiškam ir nebeturi alkio.
Tiesą sakant, Korėjoje atliktas tyrimas išbandė svorio netekimo skirtumą, kurį sukėlė baltieji ryžiai ir rudųjų ryžių bei juodųjų ryžių mišinys 40 antsvorį turinčių moterų per 6 savaites. Tyrimo pabaigoje jie nustatė, kad rudųjų / juodųjų ryžių grupėje svorio netekimas ir kūno masės indeksas (KMI) bei kūno riebalų procentinė dalis buvo žymiai didesni nei grupėje, kuri vartojo baltus ryžius. Tai tik parodo, kad tiek rudieji, tiek juodieji ryžiai gali būti ypač geri nutukusių moterų dietos terapijoje (5).
5. Saugo širdies sveikatą
Saugokite savo širdies sveikatą, kasdienį racioną pakeisdami baltus ryžius juodaisiais. Kaip jau žinome, didelis cholesterolio kiekis yra pagrindinė daugelio širdies ir kraujagyslių ligų priežastis. Daugelio tyrimų metu nustatyta, kad juodųjų ryžių antocianinų kiekis turi reikšmingą poveikį žiurkių cholesterolio kiekio mažinimui (6), (7), (8).
Aterosklerozė yra širdies ir kraujagyslių liga, kai dėl apnašų kaupimosi arterijos užsikemša. Tai gali sukelti daugybę kitų rimtų problemų, tokių kaip vainikinių arterijų liga, insultas, periferinių arterijų liga ar inkstų problemos. Bet yra gerų naujienų! Nustatyta, kad juodųjų ryžių vartojimas sumažino aterosklerozinių apnašų kaupimąsi triušiuose 50% (9).
Nors visi šie tyrimai buvo atlikti su gyvūnais, galima manyti, kad juodieji ryžiai gali sukelti panašų poveikį ir žmonėms.
6. Padeda kepenų detoksikacijai
Riebalų kepenų liga, kaip akivaizdu, būdinga per dideliam riebalų kaupimuisi kepenyse. Juodųjų ryžių veiksmingumas gydant šią būklę buvo išbandytas su pelėmis. Rezultatai parodė, kad juodųjų ryžių ekstrakto antioksidacinis aktyvumas reguliavo riebalų rūgščių apykaitą ir sumažino trigliceridų bei bendro cholesterolio kiekį, taip sumažindamas riebalų kepenų ligos riziką (10).
7. Pagalba sveikai smegenų funkcijai
„iStock“
Daugelis tyrinėtojų mano, kad oksidacinis stresas daro žalingą poveikį kognityvinei veiklai. Taigi antioksidantai, tokie kaip antocianinai (kurių yra juoduosiuose ryžiuose), gali sumažinti oksidacinį stresą ir palaikyti sveiką smegenų veiklą.
Bulgarijos medicinos universiteto atliktas tyrimas parodė, kad antocianinai pagerina žiurkių, kenčiančių nuo estrogenų trūkumo, mokymąsi ir atminties veikimą (11).
Kitas šešerius metus trukęs tyrimas, atliktas su 16 000 suaugusiųjų, parodė, kad ilgalaikis antocianinų turinčio maisto vartojimas sulėtino kognityvinio nuosmukio greitį iki 2,5 metų (12).
8. Padeda išvengti diabeto
Viso grūdo juodųjų ryžių sėlenos yra nepažeistos, tai yra maistinių skaidulų sandėlis. Kadangi skaidulų virškinimas trunka ilgiau, tai užtikrina, kad grūduose esantis cukrus absorbuojamas ilgesnį laiką, išlaikant normalų cukraus kiekį kraujyje. Taigi tai padeda išvengti insulino lygio didėjimo ir gali padėti užkirsti kelią 2 tipo diabetui. Tiesą sakant, atliekant tyrimą su žiurkėmis, daigintų tajų juodųjų ryžių ekstraktas buvo panašus į diabeto vaistą metforminą, taip pat užkirto kelią cukrinio diabeto pasekmėms ir jas valdė (13).
9. Pagerina virškinimo sveikatą
Kaip matėme mitybos profilyje, juodieji ryžiai yra gausus maistinių skaidulų šaltinis. Šios maistinės skaidulos užtikrina reguliarų tuštinimąsi ir apsaugo nuo vidurių pūtimo ir vidurių užkietėjimo. Be to, tai gali padėti gydyti daugelį kitų virškinimo trakto sutrikimų, tokių kaip gastroezofaginio refliukso liga, dvylikapirštės žarnos opa, divertikulitas, vidurių užkietėjimas ir hemorojus (14).
10. Natūraliai neturi glitimo
Kas septintas žmogus yra jautrus baltymų glitimui, kurio yra visuose kviečių, miežių ir rugių produktuose. Šis jautrumas glitimui gali sukelti daug nemalonių simptomų, tokių kaip vidurių užkietėjimas, viduriavimas, vidurių pūtimas ir didelė rizika išsivystyti žarnų sindromui. Laimei, juodieji ryžiai visiškai neturi glitimo. Taigi žmonės, kurie yra jautrūs glitimui arba kenčia nuo celiakijos (patvirtinta alergija glitimui), gali įtraukti juoduosius ryžius į savo dienos racioną, kad patenkintų kasdienį baltymų ir skaidulų poreikį.
11. Apsaugo nuo aukšto kraujospūdžio
„iStock“
Nustatyta, kad maistiniai pluoštai, kuriuos gauname iš juodųjų ryžių (arba iš visų neskaldytų grūdų), apsaugo širdies ir kraujagyslių sveikatą ne tik palaikydami normalų kraujospūdį, bet ir mažindami lipidų kiekį, reguliuodami kūno svorį, gerindami gliukozės apykaitą ir mažindami lėtinį uždegimą. (15).
12. Gydo astmą
Juoduose ryžiuose esantys antocianinai gali būti veiksmingi gydant astmą. Korėjoje atliktas tyrimas parodė, kad antocianinai gali gydyti astmą (ir net užkirsti kelią), sumažindami kvėpavimo takų uždegimą ir gleivių hipersekreciją, susijusią su šiuo pelių kvėpavimo sutrikimu (16).
13. Geras akims
Jau seniai žinoma, kad juoduose ryžiuose esantys antocianinai pagerina regėjimą (17). Su žiurkėmis atliktas tyrimas parodė, kad iš juodųjų ryžių ekstrahuoti antocianidinai labai veiksmingai užkerta kelią tinklainės pažeidimams, kuriuos sukelia fluorescencinė šviesa, ir juos sumažina (18).
Ar ne nuostabu pamatyti, kiek būdų galite pagerinti savo sveikatą, atlikdami tik vieną nedidelį dienos raciono koregavimą? Skaitykite toliau ir sužinokite daugiau įdomių faktų apie šį supermaistą.
Atgal į TOC
Juodųjų ryžių linksmybių faktai
- Dėl nuolat augančio populiarumo juodųjų ryžių dabar galima rasti visuose žemynuose, išskyrus Antarktidą.
- Nenustebkite, jei išgirsite ką nors, kas juoduosius ryžius vadina purpuriniais ryžiais. Taip yra todėl, kad mirkyti ar virti juodųjų ryžių spalva tampa giliai violetinė.
- Juodieji ryžiai šiuo metu yra tiriami kaip perspektyvus būdas išvengti Alzheimerio ligos, diabeto ir vėžio dėl galingų antioksidacinių savybių.
Dabar tai vadinu akį atveriančia informacija. Norite dar kažko? Pažvelkime į juodųjų ryžių ir kitos sveikos rūšies ryžių, ty rudųjų ryžių, skirtumus.
Atgal į TOC
Juodieji ryžiai vs. Rudieji ryžiai
Nors tiesa, kad ir rudieji, ir juodieji ryžiai yra daug sveikesni nei baltieji, vis dėlto yra keletas esminių skirtumų, kuriuos turite žinoti.
- Trečdalyje puodelio žalių rudųjų ryžių yra 226 kalorijos, tuo pačiu kiekyje juodųjų ryžių - 200 kalorijų.
- Kalbant apie angliavandenius, skaidulas, baltymus ir riebalus, juodieji ryžiai yra sveikesni nei rudieji. Taip yra todėl, kad jame yra mažiau angliavandenių ir daugiau skaidulų bei baltymų. Iš tikrųjų, kai kalbama apie šias maistines medžiagas, ji taip pat pranoksta raudonus ryžius, violetinius ryžius ir poliruotus baltus ryžius.
- Nors juoda ir ruda ryžiai turi vienodą kiekį cinko ir fosforo, juodieji ryžiai laimi, kai kalbama apie geležies kiekį. Taip elgiamasi tenkinant 6% dienos geležies vertės, o rudųjų ryžių - 5%.
- Juoduose ryžiuose yra pigmentų, vadinamų antocianinais, kurie suteikia tamsią spalvą. Tai yra galingi antioksidantai, kovojantys su vėžiu ir širdies ligomis.
Nors rudųjų ryžių ir juodųjų ryžių maistinių medžiagų ir mineralų kiekio skirtumas gali atrodyti nereikšmingas, ilgainiui jie skiriasi. Pavyzdžiui, suvartojus papildomų 26 kalorijų per dieną iš rudųjų ryžių, per metus gali padidėti 2,7 svaro svoris!
Na, juodieji ryžiai tikrai skamba per gerai, kad būtų tiesa dėl maistinės vertės. Dėl ko kyla klausimas, ar turite kokių nors šalutinių poveikių, dėl kurių turite jaudintis? Atsakymas jus nustebins.
Koks yra juodųjų ryžių šalutinis poveikis?
Nėra žinomo juodųjų ryžių šalutinio poveikio, dėl kurio turėtumėte jaudintis.
Esu įsitikinęs, kad visi šie įdomūs faktai apie juoduosius ryžius paskatino norėti patekti į savo rankas. Taigi patikrinkime, kur galime nusipirkti šio supermaisto…
Atgal į TOC
Kur nusipirkti juodųjų ryžių
Kadangi juodųjų ryžių nauda sveikatai tapo vis populiaresnė, šį supermaistą rinkoje pradėjo palyginti lengviau rasti. Jūsų vietinėje sveiko maisto parduotuvėje, Azijos prekybos centre ar gurmaniškame maisto tinkle tikrai bus atsargų su juodaisiais ryžiais. Taip pat galite įsigyti internetu iš „Amazon“.
Dabar, kai patekote į juodųjų ryžių rankas, skaitykite toliau, norėdami sužinoti, kaip geriausia juos virti, kad jie būtų sveiki ir skanūs.
Atgal į TOC
Kaip virti juoduosius ryžius
Gerai, klausykite žmonių, nes tai yra labai svarbi informacija. Jei norite visapusiškai išnaudoti juodųjų ryžių naudą sveikatai, turite žinoti, kaip tinkamai juos paruošti. Kadangi juodieji ryžiai yra nerafinuoti ir tankesni nei rudieji ryžiai, jų ruošimo būdas taip pat šiek tiek skiriasi. Štai ką jums reikia padaryti:
- Per naktį mirkykite juoduosius ryžius vandenyje. Tai žymiai sutrumpins kepimo laiką. Jei jums trūksta laiko, galite tiesiog pamirkyti valandą prieš gamindami.
- Išpilkite vandenį, kuriame mirkė ryžiai, ir išplaukite ryžius.
- Užpilkite du puodelius vandens kiekvienam puodeliui ryžių ir virkite jį dangčiu, uždengiančiu viršų.
- Virkite ryžius pusvalandį, jei jie buvo mirkyti, ir visą valandą, jei ne.
- Patikrinkite poros ryžių grūdelių tekstūrą tarp pirštų ir taip pat įkiškite juos į burną, kad patikrintumėte, ar jie kramtomi. Jei jie yra, tęskite virimą, kol jie pasieks norimą tekstūrą.
Dabar, kai mokate virti juoduosius ryžius, pažvelkime, kaip efektyviai juos pasirinkti ir laikyti.
Atgal į TOC
Kaip išsirinkti ir laikyti juoduosius ryžius
Pasirinkimas
Sandėliavimas
Laikant sandariame inde kambario temperatūroje, termiškai neapdoroti juodieji ryžiai gali trukti iki 3 mėnesių.
Kalbant apie virtus ryžius, jie gali sukelti bakterijas ir gana greitai apsinuodyti maistu. Taigi įsitikinkite, kad suvartojote per dieną, kai jį gaminsite. Tačiau jei norite jį laikyti vėlesniam vartojimui, įsitikinkite, kad jį išvirę visiškai atvėsinate, ir laikykite uždengtame inde šaldytuve, kur jis gali trukti 2 dienas. Šių ryžių nekaitinkite daugiau nei vieną kartą, o tai padarę įsitikinkite, kad pašildote, kol jie bus karšti.
Vis dar nesuprantate, kaip pradėti įtraukti juoduosius ryžius į savo dietą? Štai keletas idėjų, kurias galite išbandyti.
Atgal į TOC
Kaip į savo mitybą įtraukti juoduosius ryžius
Pirmiausia juoduosius ryžius galima valgyti su kariu taip, kaip valgytumėte baltus ryžius. Tiesiog pagardinkite druska ir pipirais, ir jūs einate.
Jei norite gerai subalansuoto valgio, jo taip pat galite turėti su kepsniu ir skrudintomis daržovėmis.
Kitas jaukus būdas įtraukti juoduosius ryžius į savo mitybą yra pakeisti savo burrituose baltus ryžius juodaisiais.
Arba galite tiesiog pašlifuoti savo virtuviniame kombaine ir naudoti duonos ir ryžių pyragams kepti, sveikiems makaronams gaminti ir arba kaip žuvies marinatą.
Taip pat galite pabarstyti saują šio supermaisto ant salotų arba į sriubą, kad pridėtumėte šiek tiek tekstūros ir padidintumėte antioksidacinį poveikį.
Variantų, matote, yra begalė. Vos šiek tiek kūrybiškai mąstydami, galite į savo mitybą įtraukti juodųjų ryžių nedarydami jokių kardinalių pokyčių. Jei norėtumėte juo mėgautis iš pat ryto, pateikite sveiką juodųjų ryžių pudingą, kurį turite išbandyti.
Atgal į TOC
Juodųjų ryžių receptas
Juodųjų ryžių pudingas
„iStock“
Ko tau reikia
- 1 puodelis juodųjų ryžių
- 3 puodeliai vandens
- ½ puodelio cukraus
- 1 skardinė nesaldinto kokosų pieno
- Druska
Procedūra
- Į puodą įpilkite juodųjų ryžių, vandens ir ¼ šaukštelio druskos ir užvirkite.
- Sumažinkite ugnį, uždenkite puodą dangčiu ir leiskite jam virti 45 minutes.
- Pakelkite šilumą atgal ir įmaišykite cukrų, ¼ šaukštelį druskos ir ¾ kokosų pieno skardinės į mišinį ir užvirkite.
- Sumažinkite ugnį ir leiskite mišiniui troškintis (šį kartą palikite jį neuždengtą) dar 30 minučių.
- Patikrinkite, ar dabar pudingas yra tirštas, o ryžiai yra švelnūs, bet kramtomi. Virkite šiek tiek ilgiau, jei jis nepasiekė tokios konsistencijos.
- Nuimkite pudingą nuo ugnies ir atvėsinkite, kartais maišydami.
- Prieš patiekdami ant viršaus užpilkite likusį kokosų pieną. Mėgaukitės savo juodųjų ryžių pudingu!
Atgal į TOC
Atėjo laikas, draugai. Atėjo laikas atsikratyti visų baltųjų ryžių savo virtuvėje ir apsirūpinti spintele įspūdingai sveikais juodaisiais ryžiais. Vėliau galite man padėkoti!
Eksperto atsakymai į skaitytojų klausimus
Ar juodieji ryžiai yra tas pats, kas laukiniai ryžiai?
Ne, juodieji ryžiai nėra tas pats, kas laukiniai ryžiai. Iš tikrųjų laukiniai ryžiai visai nėra ryžiai. Tai žolių šeimos narys.
Koks yra glikemijos indeksas juodųjų ryžių?
Juodųjų ryžių glikemijos indeksas yra žemas - 42,3.
Kiek laiko užverda juodieji ryžiai?
Juodiems ryžiams išvirti reikia 30 minučių, jei ne, - 1 valandai.
Ar galima paleo dietoje valgyti juoduosius ryžius?
Ne, jūs negalite valgyti juodųjų ryžių laikydamiesi paleo dietos, nes tai yra grūdai, o ši dieta reikalauja pašalinti visus grūdus.
Koks yra juodųjų ryžių skonis?
Juodieji ryžiai turi riešutų skonį ir šiek tiek saldų atspalvį.
Kodėl juodieji ryžiai yra žvaigždžių supermaistas?
Juodieji ryžiai yra žvaigždžių supermaistas dėl savo antocianinų kiekio.
Nuorodos
- „ Skirtingų komercinių veislių juodųjų ryžių sėlenų fenoliniai profiliai ir antioksidacinis aktyvumas. Kornelio universitetas, JAV.
- „ Antocianinai ir žmogaus sveikata: tiriamasis būdas in vitro. ”Ilinojaus universitetas, JAV.
- „ Antocianinų turinčio juodųjų ryžių ekstrakto priešvėžinė veikla prieš krūties vėžio ląsteles in vitro ir in vivo. Trečiasis karo universitetas, Kinija.
- „ Juodųjų ryžių sėlenų apsauginis poveikis nuo chemiškai sukelto pelės odos uždegimo. Ajou universitetas, Korėja.
- „ Valgio pakeitimas mišriais ryžiais yra efektyvesnis nei baltieji ryžiai kontroliuojant svorį, tuo pačiu pagerinant nutukusių moterų antioksidacinį fermentų aktyvumą. Hanyango universitetas, Pietų Korėja.
- „ Antocianino ekstraktas iš juodųjų ryžių žymiai pagerina trombocitų hiperaktyvumą ir hipertrigliceridemiją žiurkių dislipidemijai, kurią sukelia dietos, turinčios daug riebalų. „Sun Yat-sen universitetas, Kinija.
- Hipolipideminis cianidino 3-gliukozido ekstrakto iš juodųjų ryžių poveikis reguliuojant kepenų lipogeninių fermentų veiklą. Korėjos maisto tyrimų institutas, Pietų Korėja.
- „ Juodųjų ryžių (Oryza sativa L.) vaidmuo kontroliuojant hipercholesterolemiją žiurkėms. ”San Paulo universitetas, Brazilija.
- „ Raudoni ir juodi ryžiai mažina aterosklerozinių apnašų susidarymą ir padidina triušių antioksidacinį statusą. „Sun Yat-sen universitetas, Kinija.
- „ Juodųjų ryžių (Oryza sativa L.) ekstraktas silpnina kepenų steatozę C57BL / 6 J pelėms, kurioms riebiųjų rūgščių oksidacijos būdu buvo skiriama daug riebalų. „Kaimo plėtros administracija, Korėjos Respublika.
- „ Antocianinų poveikis kiaušialąstėmis pašalintų žiurkių mokymuisi ir atminčiai. “Medicinos universitetas-Sofija, Bulgarija.
- „ Uogų ir flavonoidų suvartojimas per maistą, susijęs su pažinimo nuosmukiu. Harvardo universitetas, JAV.
- „ Daiginti tajų juodųjų ryžių ekstraktas apsaugo eksperimentines diabetines žiurkes nuo oksidacinio streso ir kitų su diabetu susijusių pasekmių. Chiang Mai universitetas, Tailandas.
- „ Maistinių skaidulų nauda sveikatai. ”Kentukio universitetas, JAV.
- „ Maistinių skaidulų nauda širdies ir kraujagyslių sistemai. Harvardo universitetas, JAV.
- „ Antocianinai slopina kvėpavimo takų uždegimą ir padidėjusį jautrumą pelių astmos modeliui. Korėjos chemijos technologijos tyrimų institutas, Korėja.
- „ Antocianinai - daugiau nei gamtos spalvos. ”Bioproduktų kooperatyvo tyrimų centras, Australija.
- „ Juodųjų ryžių antocianidinai užkerta kelią tinklainės fotocheminiams pažeidimams, dalyvaujant AP-1 / NF-κB / Kaspazės-1 keliui Sprague-Dawley žiurkėms. Čengdu medicinos koledžas, Kinija.