Turinys:
- 15 geriausių maisto produktų sveikiems plaučiams
- 1. Česnakai
- 2. Špinatai
- 3. Obuoliai
- 4. Riebi žuvis
- 5. Imbieras
- 6. Uogos
- 7. Abrikosas
- 8. Brokoliai
- 9. Greipfrutas
- 10. Ciberžolė
- 11. Pupelės, sėklos ir riešutai
- 12. Avokadas
- 13. Paukštiena
- 14. Raudonieji varpai
- 15. Čili pipirai
- Maistas, kurio reikia vengti
- Gyvenimo pokyčiai
Ar žinojote, kad, pasak PSO, kvėpavimo sutrikimai pareikalauja apie 3 milijonų gyvybių per metus (1)? Toksiškas oras ir netinkamas gyvenimo būdas veikia jūsų plaučius. Tai sukelia kvėpavimo pasunkėjimą ir įvairias kvėpavimo takų ligas. Taigi, jūs turite būti budrūs ir prižiūrėti plaučius vartodami sveiką maistą ir laikydamiesi sveiko gyvenimo būdo. Tai padarius, sumažės vaistų ir chirurgijos išlaidos. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte apie 15 geriausių maisto produktų, skirtų sveikiems plaučiams, maisto, kurio reikėtų vengti, ir būtinų gyvenimo būdo pokyčių. Braukite aukštyn!
15 geriausių maisto produktų sveikiems plaučiams
1. Česnakai
„Shutterstock“
Alicinas yra pagrindinis česnake esantis fitonutrientas, kuris yra atsakingas už daugybę naudos sveikatai. Jis turi antimikrobinių, priešvėžinių ir kraujospūdį mažinančių savybių. Kinijos mokslininkai nustatė, kad česnako vartojimas turėjo teigiamą poveikį pacientams, sergantiems plaučių sutrikimais ir plaučių vėžiu (2).
Kario, salotų ir salotų padažuose suvartokite 2-3 skilteles česnako per dieną, kad apsaugotumėte plaučius nuo infekcijos ir ligų.
2. Špinatai
Špinatai ir kiti tamsūs lapiniai žalumynai, pavyzdžiui, lapiniai kopūstai, mangoldai, raketiniai špinatai ir ridikėliai yra pakrauti vitaminais ir mineralais. Mokslininkai nustatė, kad špinatuose yra fitocheminių medžiagų, kurios padeda išvengti oksidacinės žalos, mažina uždegimą ir kovoja su vėžiu (3).
Kasdien suvartojus bent puodelį špinatų, imunitetas pagerės ir plaučiai bus geros formos.
3. Obuoliai
„Shutterstock“
Gerai, neketinu akcentuoti klišių obuolių posakio. Bet, tiesą sakant, tai galioja ir čia. Obuoliai yra daug antioksidantų ir fitocheminių medžiagų (tokių kaip katechinai, chlorogeno rūgštis ir floridzinas), kurie padeda sumažinti astmos, vėžio, uždegimo ir širdies bei kraujagyslių ligų riziką (4).
Kiekvieną dieną vartokite obuolį pusryčiams ar kaip užkandį, kad jūsų plaučiai būtų sveiki.
4. Riebi žuvis
Riebiose žuvyse, tokiose kaip laukinės sugautos lašišos, skumbrės, karpiai ir juodadėmės menkės, yra daug omega-3 riebalų rūgščių EPA ir DHA. Tai yra žinoma kaip PUFA arba polinesočiosios riebalų rūgštys, nes jų cheminėje struktūroje yra daugiau nei vienas dvigubas ryšys. PUFA turi priešuždegiminių, priešvėžinių, antioksidacinių ir širdį apsaugančių savybių (5).
Riebios žuvies vartojimas ar žuvų taukų papildų vartojimas gali padėti kontroliuoti jūsų bendrą sveikatą. Pasitarkite su savo gydytoju, kad sužinotumėte tikslią žuvų taukų papildų dozę.
5. Imbieras
„Shutterstock“
Imbieras yra viena iš patikimų namų gynimo priemonių gydant peršalimą ir gerklės skausmą. Mokslininkai nustatė, kad jame yra bioaktyvių junginių - gingerolio. Ir būtent šis junginys yra atsakingas už aštrų imbiero skonį. Gingerolis taip pat padeda išvengti astmos, peršalimo, migrenos ir hipertenzijos (6).
Geriausias būdas imti imbiero dozę yra susmulkinti centimetrą imbiero šaknies ir įpilti ją į rytinį detoksikuojantį vandenį ar pusryčių sultis.
6. Uogos
Uogose, tokiose kaip braškės, avietės, spanguolės, gervuogės ir mėlynės, yra fenolio rūgščių, flavonoidų, taninų, askorbo rūgšties ir kitų naudingų fitocheminių medžiagų. Tai padeda sumažinti uždegimą, sustiprina imunitetą, apsaugo širdį ir kovoja su įvairių rūšių vėžiu (7).
Uogas vartokite kokteiliuose, dėkite jas į pusryčių dubenėlius arba valgykite kaip užkandį.
7. Abrikosas
„Shutterstock“
Saldūs abrikosai yra ne tik skanūs, bet ir stiprūs jūsų plaučių gynėjai. Tyrėjai nustatė, kad abrikosai yra puikūs vitamino C, vitamino E, beta-karotino ir likopeno šaltiniai. Visi šie junginiai yra antioksidantai, kurie padeda pašalinti kenksmingus laisvuosius deguonies radikalus. Abrikosai turi antialerginių, antimikrobinių, priešuždegiminių ir priešvėžinių savybių (8).
Įdėkite jų į savo salotas, kokteilius ar pusryčių dubenėlius arba užkąskite keletu.
8. Brokoliai
Brokoliai yra visų gydančių maisto produktų karalius. Mokslininkai nustatė, kad brokoliai yra geras sulforafano (SFN) šaltinis, turintis antioksidacinių, priešuždegiminių, priešvėžinių ir antimikrobinių savybių. Taip pat nustatyta, kad SFN apsaugo nuo plaučių, skrandžio ir krūties vėžio (9).
Kiekvieną dieną suvartokite po pusę puodelio blanširuotų ar ant grotelių keptų brokolių, kad pagerintumėte savo bendrą sveikatą.
9. Greipfrutas
„Shutterstock“
Greipfrutas yra žinomas dėl savo stebuklingų svorio mažinimo savybių ir daugybės naudos sveikatai. Šis mažai kaloringas vaisius yra geras vitamino C, vitamino B6, tiamino, folio rūgšties ir magnio šaltinis (10). Jame taip pat yra bioaktyvaus flavono naringenino, kuris turi antioksidacinių ir priešuždegiminių savybių (11).
Per pusryčius suvartojus bent pusę greipfruto, galima iš organizmo pašalinti toksinus ir sumažinti kvėpavimo sistemos uždegimą. Tačiau kai kuriais atvejais citrusiniai vaisiai gali pabloginti būklę. Taigi, prieš vartodami bet kokius citrusinius vaisius, turėtumėte pasikonsultuoti su peršalimu ar bet kokia kita plaučių liga.
10. Ciberžolė
Ciberžolė, auksinis prieskonis, buvo naudojamas per amžius, siekiant palengvinti įvairias sveikatos problemas. Kurkuminas, pagrindinė veiklioji medžiaga, yra atsakingas už visus gerus ciberžolės pasiūlymus. Jis yra antioksidantas, priešuždegiminis ir antimikrobinis. Dėl šių savybių ciberžolė yra ideali priemonė kovojant su uždegiminiais sutrikimais, vėžiu ir nutukimu (12).
Pirmiausia ryte suvartokite colį ciberžolės šaknų arba į savo kokteilius, sultis, salotų padažą ir karius įdėkite valgomojo ciberžolės miltelių.
11. Pupelės, sėklos ir riešutai
„Shutterstock“
Pupeles, sėklas ir riešutus sieja du bendri dalykai - (i) jie yra puikūs baltymų šaltiniai ir (ii) jie turi priešuždegiminių savybių. Taigi juos vartodami galėsite sumažinti uždegimą, cholesterolio kiekį ir kraujospūdį bei valdyti visceralinį riebalingumą (13), (14).
Kasdien suvartokite apie pusę puodelio pupelių ir saujelę riešutų bei sėklų.
12. Avokadas
Avokaduose yra daug vitaminų E, K, B6, riboflavino, pantoteno rūgšties ir niacino ir jie yra prisotinti polinesočiųjų riebalų rūgščių (15). Šie vitaminai turi antioksidacinių ir priešuždegiminių savybių. Tiesą sakant, mokslininkai nustatė, kad vartojant avokadą galima sumažinti artritą, sąnarių uždegimą (16).
Kiekvieną dieną suvartokite po pusę avokado, kad būtumėte sveiki.
13. Paukštiena
„Shutterstock“
Vištiena ir kalakutiena yra dažniausiai vartojami naminiai paukščiai ir puikūs liesų baltymų šaltiniai. Mokslininkai nustatė, kad dieta, kurioje gausu naminių paukščių, gali sumažinti plaučių vėžio riziką 10% (17). Norėdami gauti geriausią naudą, būtinai vartokite naminius paukščius be hormonų.
Per pietus ar vakarienę vartokite keptą, troškintą ir keptą paukštieną.
14. Raudonieji varpai
Raudonieji paprikos yra puikūs likopeno, vitamino C ir beta-karotino šaltiniai. Tai yra antioksidantai ir padeda neutralizuoti laisvuosius deguonies radikalus (18). Todėl jūsų plaučiai ir visi kiti gyvybiškai svarbūs organai lieka apsaugoti ir be ligų bei sutrikimų.
Vartokite žalias, troškintas, keptas ant grotelių arba blanširuotas raudonąsias paprikas salotose, sumuštiniuose ir daržovių kvinojoje.
15. Čili pipirai
„Shutterstock“
Čili pipirai yra karšti ir suteikia jūsų maistui asmeniškumo. Mokslininkai atskleidė, kad kapsaicinas yra atsakingas už čili karščius ir jų siūlomą gėrį. Jis turi antioksidacinių ir priešvėžinių savybių (19).
Kiekvieną dieną vartojant čili, jūsų sveikata bus optimali.
Taigi, matote, šiuos maisto produktus tikrai lengva gauti iš prekybos centro ar ūkininko turgaus. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai planuoti savaitgalį ir gauti visus ingredientus bei laikyti šaldytuve. Leiskite man išvardyti maisto produktus, kurių turite vengti, kad jūsų plaučiai būtų sveiki.
Maistas, kurio reikia vengti
- Kiaušiniai
- Druska
- Vynas
- Moliuskai
Pastaba: Prieš vartodami ar vengdami maisto, turite pasitarti su savo gydytoju. Priklausomai nuo jūsų sveikatos būklės, ligos istorijos ir alergijos maistui, jis / ji rekomenduos sveiką plaučiams maistą.
Taigi tai buvo maisto dalis. Kitas didelis dalykas yra jūsų gyvenimo būdas. Nes jei laikysitės blogo gyvenimo būdo, negalėsite išgydyti savo plaučių problemų. Pažvelkite į šį sąrašą, kad sužinotumėte, kokie gyvenimo būdo pokyčiai reikalingi, kad jūsų plaučiai būtų sveiki.
Gyvenimo pokyčiai
- Mesti rūkyti.
- Venkite pasyvaus rūkymo.
- Valgyk sveikai.
- Miegokite 7–8 valandas.
- Sportuokite kiekvieną dieną.
Apibendrinant galima pasakyti, kad maisto produktai turi didelę gydomąją galią. Taip pat ir jūsų protas. Išmokykite smegenis padėti pasiekti savo sveikatos tikslus ir nepasiduoti rūkymui bei kitiems nesveiko gyvenimo būdo įpročiams. Tiesiog atlikite pirmąjį žingsnį vartodami maistą, kuris tinka plaučiams. Sutaupysite daug laiko, energijos ir pinigų. Sėkmės!