Turinys:
- Turinys
- Kas yra kardamonas?
- Kokie yra skirtingi kardamono tipai?
- 3. Pagalba vėžio prevencijai
- 4. Turi diuretikų savybių
- 5. Padeda kovoti su depresija
- 6. Kovoja su astma
- 7. Pagalba gydant diabetą
- 8. Gerina burnos sveikatą
- 9. Didina apetitą
- 10. Sumažina kraujospūdį
- 11. Pagerina seksualinę sveikatą
- 12. Gali gydyti žagsėjimą
- 13. Padeda gydyti gerklės skausmą
- 14. Apsaugo nuo kraujo krešulių susidarymo
- Kokia nauda odai?
- 15. Pagerina veido spalvą
- 16. Gerina kraujo apytaką
- 17. Gydo odos alergijas
- 18. suteikia kvapą
- 19. Siūlo terapinę naudą odai
- 20. Dirba kaip puikus maskavimo agentas
- 21. Siūlo lūpų priežiūrą
- 22. Padeda jums pasiekti švarią odą
- Ką apie plaukų pranašumus?
- 23. Maitina galvos odą
- 24. Gerina plaukų sveikatą
- Kardamonas vs. Kalendra - kas yra palyginimas?
- Kaip naudoti kardamoną gaminant maistą?
- Kaip išsirinkti ir laikyti kardamoną
- Pasirinkimas
- Sandėliavimas
- Kokiuose receptuose galite naudoti kardamoną?
- 1. Kardamono arbata su prieskoniais
- Ko tau reikia
- Nurodymai
- 2. Kardamono medaus vištiena
- Ko tau reikia
- Marinatui
- Vištienai
- Nurodymai
- Bet kokie šaunūs faktai apie šį prieskonį?
- Kur nusipirkti kardamono?
- Ar kardamonas turi kokį nors šalutinį poveikį?
- Išvada
- Eksperto atsakymai į skaitytojų klausimus
- Nuorodos
Šį prieskonį būtumėte matę beveik kiekviename didesniame jūsų namuose ruošiamame patiekale. Taip yra dėl priežasties - kardamono nauda yra didžiulė.
Šis įrašas apima daugybę būdų, kaip kardamonas gali pagerinti jūsų gyvenimą. Skaityk toliau!
Turinys
- Kas yra kardamonas
- Kokie yra skirtingi kardamono tipai
- Kas yra kardamono istorija
- Kas yra maistinis kardamono profilis
- Kokie yra kardamono privalumai sveikatai
- Kokia nauda odai
- Ką apie plaukų pranašumus
- Kaip naudoti kardamoną gaminant maistą
- Kaip išsirinkti ir laikyti kardamoną
- Kokiuose receptuose galite naudoti kardamoną
- Visi įdomūs faktai apie šį prieskonį
- Kur nusipirkti kardamono
- Ar kardamonas turi kokių nors šalutinių poveikių
Kas yra kardamonas?
Žinoma kaip " Elaichi " hindi, " Aelakka " malajalamų, " Elakkai " tamilų, " Yelakulu " telugų, " Yalakki " kanadų, " Ilaychi " gudžarati, " Hr̥daya Roga" nepaliečių ir "H uba alhal “ Arabų kalba - kardamonas yra prieskonis, pagamintas iš kelių augalų, priklausančių Zingiberaceae šeimai, sėklų.
Prieskonio gimtinė yra Indija, Butanas, Nepalas ir Indonezija. Kardamono ankštys yra mažos (taip jos atpažįstamos), trikampio skerspjūvio ir formos kaip verpstės.
Prieskonių karaliene vadinamas kardamonas yra trečias pagal brangumą pasaulyje prieskonis - jį lenkia tik šafranas ir vanilė. Ir ne tik tai - šis prieskonis taip pat yra skirtingų tipų.
Atgal į TOC
Kokie yra skirtingi kardamono tipai?
Žalias ir juodas kardamonas - dvi pagrindinės rūšys.
Žaliasis kardamonas , taip pat žinomas kaip tikrasis kardamonas, yra labiausiai paplitusi veislė. Tai platinama nuo Indijos iki Malaizijos.
- Jis naudojamas gardinti tiek saldžius, tiek pikantiškus patiekalus.
- Jis taip pat pridedamas prie sodrių karių ir pieno pagrindo preparatų, skirtų savo kvapui.
- Arbata ir kava taip pat pagardinami kardamonu.
Juodasis kardamonas yra kilęs iš Himalajų rytų ir dažniausiai auginamas Sikkime, Rytų Nepale ir Vakarų Bengalijos dalyje Indijoje. Jis yra rudas ir šiek tiek pailgas.
- Jis naudojamas tik pikantiškuose patiekaluose, pavyzdžiui, kariuose ir biryani.
- Jis taip pat yra būtinas garam masala (prieskonių mišinys) ingredientas.
- Tamsiai rudos sėklos yra žinomos dėl savo gydomųjų savybių, ypač dėl maistinių medžiagų (lakiųjų aliejų, kalcio, geležies ir kt.).
Mes taip pat turime maltą kardamoną, kuris yra ne kas kitas, o tai, ką gauname sutraiškę prieskonį, kad gautume kardamono miltelius.
3. Pagalba vėžio prevencijai
Kardamonas parodė natūralaus vėžio gydymo potencialą. Keli tyrimai su gyvūnais parodė, kad prieskonį galima naudoti siekiant užkirsti kelią vėžio formavimuisi, atitolinti jį ir netgi jį pakeisti.
Kaip rodo vienas Saudo Arabijos tyrimas, kardamono miltelių vartojimas sumažino navikų atsiradimą (6). Kardamonas taip pat mažina bendrą uždegimą, kuris slopina vėžinių ląstelių augimą ir skatina jų mirtį. Kitame Saudo Arabijos tyrime teigiama, kad kardamonas gali gydyti miško skrandžio vėžį.
Prieskonis taip pat parodė pageidaujamą poveikį pelių chemiškai sukeltam kolorektaliniam vėžiui (7).
4. Turi diuretikų savybių
Kardamonas pasižymi šlapimą varančiomis savybėmis, kurios gali būti naudingos hipertenzijai, širdies nepakankamumui ir epilepsijai (8). Šios diuretinės kardamono savybės taip pat padeda detoksikuoti.
5. Padeda kovoti su depresija
Remiantis sveikatos ataskaita, kardamonas iš tiesų gali padėti žmonėms susidoroti su depresija. Tiesiog sumalkite keletą kardamono sėklų ir išvirkite jas vandenyje kartu su kasdiene arbata. Reguliariai vartokite arbatą, kad gautumėte geresnių rezultatų (9).
6. Kovoja su astma
Kardamonas vaidina svarbų vaidmenį kovojant su astmos simptomais, tokiais kaip švokštimas, kosulys, dusulys ir spaudimas krūtinėje. Prieskonis palengvina kvėpavimą, padidindamas kraujotaką plaučiuose. Jis taip pat kovoja su susijusiu uždegimu, ramindamas gleivines.
Kitoje ataskaitoje sakoma, kad žaliasis kardamonas gali būti naudojamas astmai, bronchitui ir daugeliui kitų kvėpavimo takų ligų gydyti (10).
7. Pagalba gydant diabetą
Kardamone yra itin daug mangano - mineralo, kuris gali sumažinti diabeto riziką. Tačiau šiuo aspektu reikia atlikti daug daugiau tyrimų.
8. Gerina burnos sveikatą
Kardamonas pasižymi antimikrobinėmis savybėmis, gerinančiomis burnos sveikatą. Europos žurnalo „General Dentistry“ duomenimis, kardamonas gali apsaugoti nuo burnos ligų sukėlėjų, tokių kaip Streptococci mutans (11). Aštrus kardamono skonis netgi stimuliuoja seilių tekėjimą - ir tai gali padėti išvengti dantų ėduonies.
Kardamonas taip pat gali būti naudingas gydant blogą burnos kvapą. Ypač, kai vartojate prieskonių mišinį, įskaitant anyžių, kardamono ir pankolio sėklas, blogas kvapas nebebus problema (12).
9. Didina apetitą
Viename lenkų tyrime pabrėžiamas kardamono naudojimas apetito trūkumui gydyti (13). Net kardamono aliejus gali būti naudojamas kaip apetito stimuliatorius (14).
Kardamonas taip pat gali padėti gydyti histoplazmozę - būklę, kai vienas iš simptomų yra apetito stoka (15).
10. Sumažina kraujospūdį
„Shutterstock“
Indijos tyrimo duomenimis, kardamonas efektyviai mažina kraujospūdį (16). Kardamoną galite tiesiog įtraukti į sriubas ir troškinius ar net kepinius, kad kraujospūdžio lygis būtų kontroliuojamas.
11. Pagerina seksualinę sveikatą
Kardamonas yra patikrintas afrodiziakas. Prieskonyje gausu junginio, vadinamo cineolu, ir tik nedidelis žiupsnelis kardamono miltelių gali išlaisvinti nervų stimuliatorius ir paskatinti jūsų aistras.
Kai kuriuose pranešimuose sakoma, kad kardamonas taip pat gali gydyti impotenciją. Tolesni tyrimai yra būtini.
12. Gali gydyti žagsėjimą
Kardamonas pasižymi raumenis atpalaiduojančiomis savybėmis, kurios gali padėti sumažinti žagsėjimą. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai į karštą vandenį įpilti šaukštelį kardamono miltelių. Leiskite jam pastovėti apie 15 minučių. Nukoškite ir vartokite lėtai.
13. Padeda gydyti gerklės skausmą
Kardamono, cinamono ir juodųjų pipirų mišinys gali padaryti stebuklus gydant gerklės skausmą. Nors kardamonas ramina gerklės skausmą ir mažina dirginimą, cinamonas siūlo antibakterinę apsaugą. Juodieji pipirai pagerina dviejų ingredientų biologinį prieinamumą. Galite paimti po 1 gramą kardamono ir cinamono miltelių, 125 mg juodųjų pipirų, kartu su 1 arbatiniu šaukšteliu medaus. Sumaišykite visus ingredientus ir tris kartus per dieną laižykite mišinį.
Taip pat nustatyta, kad kardamonas mažina pykinimą ir apsaugo nuo vėmimo. Vieno tyrimo metu tiriamieji, kuriems buvo duota kardamono miltelių, parodė pykinimo dažnumą ir trukmę bei vėmimo dažnumą.
14. Apsaugo nuo kraujo krešulių susidarymo
Pasak Indijos centrinio maisto technologinių tyrimų instituto, kardamone yra keli komponentai, palengvinantys kraujo krešulius. Bet taip, šiuo aspektu trūksta tinkamų tyrimų.
Atgal į TOC
Kokia nauda odai?
Kardamono nauda odai gali būti siejama su jo antibakterinėmis ir antioksidacinėmis savybėmis. Prieskonis padeda gydyti odos alergijas ir pagerina odos spalvą. Jis taip pat gali būti naudojamas kaip priemonė odai valyti.
15. Pagerina veido spalvą
Vienas iš kardamono privalumų yra tas, kad jis gali suteikti jums šviesią odą. Kardamono eterinis aliejus padeda pašalinti dėmes ir taip suteikia jums teisingesnę veido spalvą.
Galite nusipirkti odos priežiūros produktų, kuriuose yra kardamono arba jo eterinio aliejaus. Arba galite tiesiog sumaišyti kardamono miltelius su medumi ir tepti kaip veido kaukę.
16. Gerina kraujo apytaką
Kardamone yra vitamino C, kuris yra galingas antioksidantas. Tai gerina viso kūno kraujotaką. Be to, daugybė prieskonyje esančių fitonutrientų sluoksnių gali pagerinti kraujotaką - tai visada pagerina odos sveikatą.
17. Gydo odos alergijas
„Shutterstock“
Kardamonas, ypač juoda veislė, turi antibakterinių savybių. Kardamono ir medaus kaukės (kardamono miltelių ir medaus mišinio) užtepimas ant pažeistos vietos gali padėti.
18. suteikia kvapą
Kardamonas dažnai naudojamas kosmetikoje, kad suteiktų kvapą. Dėl savo aštraus, saldaus kvapo kardamonas ir kardamono aliejus naudojami kvepaluose, muiluose, kūno prausikliuose, pudrose ir kitoje kosmetikoje. Rytų stiliaus kvepaluose ir kituose kvapniuose produktuose be kitų eterinių aliejų ingredientas dažnai naudojamas kaip kardamonas.
19. Siūlo terapinę naudą odai
Kardamonas gali būti naudojamas odos priežiūros produktuose antiseptiniais ir priešuždegiminiais tikslais, kad būtų galima nuraminti ir nuraminti odą dėl savo gydomojo poveikio. Pridėjus kvepalų, jis gali stimuliuoti pojūčius. Veido muilai naudoja kardamoną, kad suteiktų odai atšilimo pojūtį. Šios kosmetikos priemonės, kuriose kardamonas naudojamas dėl terapinių priežasčių, yra žinomos kaip aromaterapijos priemonės.
20. Dirba kaip puikus maskavimo agentas
Stiprus kardamono kvapas gali išvengti nemalonių kvapų. Tai yra puikus priedas prie kosmetikos gaminių, tokių kaip tonikai, kurie atlieka specifinę funkciją, tačiau kvepia nepatraukliai dėl to, kad yra tam tikrų ingredientų. Kardamonas dedamas į šias priemones, kad užmaskuotų nemalonų kvapą ir išlaikytų kosmetikos naudą.
21. Siūlo lūpų priežiūrą
Kardamono eterinis aliejus dažnai dedamas į kosmetiką, kuri tepama ant lūpų (pavyzdžiui, lūpų balzamų), kad suteiktų aliejaus skonį ir lūpos būtų lygios.
Prieš eidami miegoti, aliejų galite tiesiog patepti ir ryte nuplauti.
22. Padeda jums pasiekti švarią odą
Juodasis kardamonas padeda išplauti toksinus, kurie kitaip galėtų pakenkti jūsų odai. Kramtant šiek tiek juodojo kardamono, detoksikuojamas jūsų kūnas, todėl jūsų oda tampa skaistesnė.
Atgal į TOC
Ką apie plaukų pranašumus?
Kardamonas gali padėti pagerinti plaukų augimą ir gydyti tam tikras galvos odos problemas.
23. Maitina galvos odą
Antioksidacinės kardamono savybės, ypač juodo tipo, maitina jūsų galvos odą ir gerina jos sveikatą. Prieskonis taip pat maitina plaukų folikulus ir stiprina plaukų stiprumą. Norėdami pasiekti norimų rezultatų, galite plauti plaukus kardamono vandeniu (sumaišykite miltelius su vandeniu ir naudokite prieš šampūną).
Antibakterinės prieskonio savybės gydo net galvos odos infekcijas, jei tokių yra.
24. Gerina plaukų sveikatą
„Shutterstock“
Tai yra duota. Pagerėjusi galvos odos sveikata dažniausiai reiškia stipresnius ir geriau atrodančius plaukus. Prieskonis stiprina jūsų plaukų šaknis ir suteikia blizgesio bei blizgesio plaukams.
Tai buvo nauda. Paprastas prieskonis gali pakeisti jūsų sveikatą, jei to vartojate reguliariai. Dabar turime išspręsti svarbų klausimą - kuo skiriasi kardamonas ir kalendra? Pirma, kodėl mums turėtų rūpėti toks palyginimas?
Atgal į TOC
Kardamonas vs. Kalendra - kas yra palyginimas?
Abu šie prieskoniai turi panašią naudą (todėl mus ir domina šis palyginimas). Kaip, tarkime, abu šie vaistai naudojami padidėjusiam cukraus kiekiui kraujyje, aukštam kraujospūdžiui ir kitoms virškinimo problemoms gydyti. Taip pat kardamonas ir kalendra yra du iš penkių virškinimo prieskonių, paminėtų ajurvedoje. Kiti trys yra kmynai, imbieras ir pankolis.
Tačiau yra keletas veiksnių, nuo kurių šie du prieskoniai skiriasi.
Kardamonas | Kalendra |
Pagaminta iš imbiero šeimos augalų sėklų ankščių | Gaunamas iš cilindro augalo sėklų |
Laikomas šildančiu prieskoniu | Laikomas vėsinančiu prieskoniu |
Gimusi Pietų Azijoje ir Indijoje | Yra gimtoji Viduržemio jūroje ir Pietų Europoje |
Gvatemala šiandien yra didžiausia gamintoja | Indija yra didžiausia gamintoja šiandien |
Naudojamas kaip vaistas nuo nemalonaus kvapo ir astmos | Naudojamas apsinuodijimo maistu prevencijai |
Gerai. Dabar, kai esate įsitikinę, kad kardamonas turi puikių pranašumų, kaip jūs naudojate prieskonius gamindami maistą?
Atgal į TOC
Kaip naudoti kardamoną gaminant maistą?
Kardamonas yra vienas labiausiai vertinamų prieskonių visame pasaulyje. Jis gali būti naudojamas visos, taip pat ir maltos formos patiekaluose, pradedant kario milteliais, dals ir masalomis, baigiant desertais ir gėrimais. Verdant sėklas, prieš kepant, jas reikia sutrinti peilio galu arba sumalti su kitais prieskoniais. Žemiau pateikiami kardamono kaip ingrediento naudojimo patarimai.
- Indijoje kardamonas yra viena iš pagrindinių garam masala, prieskonių, naudojamų tiek vegetariškuose, tiek ne vegetariškuose patiekaluose, sudedamųjų dalių. Tai taip pat svarbus ingredientas ruošiant kario miltelius, paprastai naudojamus Indijos kulinarijoje.
- Kardamonas gali būti dedamas į arbatą ar kavą, kad suteiktų malonų ir gaivų aromatą. Prieš ruošdami į maltą kavą, galite įdėti šiek tiek kardamono, tada pasaldinti ir užpilti grietinėle.
- Į žalias kardamono ankštis dedama į pulaos, karius ir karštus patiekalus. Gamindamas kevalą, jis integruojasi į savo esmę ir gaivų aromatą. Taigi, jis dažnai naudojamas aromatui suteikti biryanis, pulaos ir kebabus.
- Be pikantiškų patiekalų, kardamonas gali būti naudojamas tokiuose desertuose kaip kheer ir firni, taip pat saldumynuose, pavyzdžiui, gulab jamun, gajar ka halwa ir kt., Kad suteiktų savitą skonį. Skandinavijos šalyse jis naudojamas vietoj cinamono gardinti visų rūšių saldžius kepinius ir duonos patiekalus.
- Malti kardamono sėklos gali būti naudojamos maisto produktams, pavyzdžiui, sriuboms, tešloms, troškiniams, tyrėms ir ryžių patiekalams gardinti. Galite pabandyti į savo naminį ryžių pudingą, ledus, kremą įdėti keletą sėklų arba pabarstyti jas šviežių vaisių salotomis.
- Vištieną galima marinuoti meduje, kardamone ir pipiruose. Tada jį galima kepti ant viryklės ir kepti, kad paruoštų gardžią kardamono medaus vištieną.
- Galite paruošti citrusinių vaisių salotas iš citrusinių vaisių, tokių kaip greipfrutai ir apelsinai, pasaldinti medumi ir pagardinti laimo sultimis ir kardamonu.
- Švediška kavos duona yra šiek tiek saldi mielinė duona. Paprastai jis pagardinamas kardamonu ir pintas arba iš jo gaminama vainiko formos tešla.
- Citrinas gali būti išsaugotas kardamone. Tada juos galima naudoti įvairiuose patiekaluose.
- Supjaustykite citrinas išilgai į ketvirčius, palikdami stiebą.
- Įtrinkite jų minkštimą košerine druska ir į stiklinio indelio dugną įdėkite vieną šaukštą druskos.
- Įdėkite šiuos citrinos ketvirčius į šį stiklainį pakaitomis su druska, kardamono ankštimis ir lauro lapais.
- Supilkite sultis, kurių pakanka citrinoms padengti ir sandariai uždengti. Leiskite mišiniui pastovėti maždaug 3 savaites,
- Kasdien purkite stiklainį, kad sumaišytumėte druską. Šias konservuotas citrinas galima laikyti šaldytuve iki 6 mėnesių, aplietas citrinos sultimis.
- „Lassi“ yra gaivus gėrimas, gana populiarus Indijoje. Kardamono milteliai gali būti dedami į lassi, kad jie gautų ryškų skonį. Jį galite paruošti derindami varškę, riebų pieną, cukraus pudrą ir kardamono miltelius ir maišydami šiuos ingredientus maišytuve 2–3 minutes. Patiekite stiklinėse pridėję cukraus kubelių. Taip pat galite papuošti lassi kardamono milteliais ir smulkintais sausais vaisiais.
- Indiško stiliaus „basmati“ ryžiai yra pikantiškas patiekalas, pagardintas visais prieskoniais, įskaitant kardamoną.
- Viskas, ką jums reikia padaryti, yra įdėti ryžių į dubenį, įpilant tiek vandens, kad jie apsemtų.
- Puode įkaitinkite šiek tiek aliejaus ant vidutinės ugnies ir įpilkite cinamono lazdelių, kardamono ankščių, gvazdikėlių ir kmynų sėklų.
- Pavirkę apie minutę, įberkite smulkinto svogūno. Patroškinkite jį iki auksinės rudos spalvos maždaug 10 minučių.
- Iš ryžių nupilkite vandenį, virkite ir keletą minučių maišykite puodą. Įpilkite druskos ir vandens. Troškinkite apie 15 minučių ant silpnos ugnies, kol susigers visas vanduo.
- Prieš patiekiant, leiskite jam pastovėti 5 minutes ir pūkuoti šakute. Galima patiekti su kariu arba dal (lęšiais).
Tai yra skirtingi būdai, kaip galite naudoti kardamoną gamindami maistą. Bet dar prieš tai darant, pirmiausia reikia išsirinkti ir laikyti prieskonį, tiesa?
Kaip jūs tai darysite?
Atgal į TOC
Kaip išsirinkti ir laikyti kardamoną
Pasirinkimas
Tiek maltų, tiek birių kardamono sėklų galima rasti prekybos centrų prieskonių skyriuje, o ištisas ankštis galima įsigyti specializuotose parduotuvėse.
- Pirkdami kardamoną, visada pirmenybę teikite žaliam, nes jis yra kompleksinio skonio, tinkantis tiek saldiems, tiek pikantiškiems patiekalams. Be to, reikia pasirinkti visas kardamono ankštis, o ne ant žemės. Ieškokite mažų futbolo formos ankščių, turinčių žalią atspalvį. Jie turėtų kvepėti pušies ir gėlių deriniu.
- Jei reikia malto kardamono, patartina skiedinį ir grūstuvą ar prieskonių malūnėlį susmulkinti visas ankštis. Tačiau maltas kardamonas greitai praranda savo skonį, o visas prieskonis išlieka stiprus metus ar net ilgiau.
Kardamonas yra brangus prieskonis, todėl siekiant sumažinti išlaidas, į maltą kardamoną dažnai dedama kitų prieskonių. Atidarius ankštis arba sumalus sėkloms, greitai prarandamas kardamono skonis ir aromatas dėl greitai prarandamų eterinių aliejų.
Sandėliavimas
Tinkamas kardamono laikymas yra ypač svarbus norint išsaugoti jo skonį ir aromatą bei pailginti jo galiojimo laiką.
- Geriausias būdas yra laikyti kardamoną ankštimis, nes sėklos atidengtos arba sumaltos greitai praranda savo skonį ir aromatą.
- Kardamono ankštys gali trukti iki metų, jei jos laikomos hermetiškame inde vėsioje, sausoje vietoje.
- Sausas kardamono kapsules reikia laikyti drėgmės nepraleidžiančiuose induose, nuo tiesioginių saulės spindulių.
- Ilgalaikiam sandėliavimui ankštys turėtų būti laikomos polietilenu išklotuose maišeliuose su medinėmis dėžėmis. Tai išsaugos žalią ankščių spalvą. Prieš įdėdami kapsulę į saugojimo maišus, įsitikinkite, kad jie visiškai išdžiūvo. Dėl bet kokios maiše esančios drėgmės jie gali pūti. Be to, jie turėtų būti reguliariai tikrinami, ar nėra drėgmės ar gedimo požymių.
- Sandėliavimo patalpa turi būti tamsi, sausa, švari, vėsi ir be kenkėjų. Kad ankštys būtų apsaugotos nuo kenkėjų ir vabzdžių, ant langų reikia pritvirtinti tinklelius nuo uodų. Jų reikia laikyti atokiau nuo stipraus kvapo maisto, ploviklių ir dažų, nes jie sugadins subtilų kardamono aromatą.
Gerai. Dabar jūs žinote, kaip pasirinkti tinkamą kardamoną ir tinkamai laikyti. Kaip apie prieskonių naudojimą kai kuriuose puikiuose receptuose?
Atgal į TOC
Kokiuose receptuose galite naudoti kardamoną?
1. Kardamono arbata su prieskoniais
Ko tau reikia
- 1 arbatinis šaukštelis malto imbiero
- 1/2 arbatinio šaukštelio malto kardamono
- Po 1/8 arbatinio šaukštelio maltų gvazdikėlių ir juodųjų pipirų
- 1 cinamono lazdelė
- 2 1/2 puodeliai vandens
- 2 juodos arbatos maišeliai
- 2 1/2 puodelio neriebaus pieno
- 2 šaukštai medaus
- 2 šaukštai apelsinų žievelės, garnyrui
Nurodymai
- Nedideliame dubenyje sumaišykite imbierą, kardamoną, gvazdikėlius ir juoduosius pipirus. Atidėti.
- Užpildykite puodą vandens ir visiškai užvirkite. Įdėkite arbatos maišelius ir cinamono lazdelę į vandenį. Įmaišykite prieskonių mišinį ir redukuokite, kol užvirs.
- Kietas apie 5 minutes, kad gautumėte turtingą arbatos skonį.
- Nuimkite arbatos maišelius ir cinamono lazdelę.
- Įpilkite pieno ir medaus. Toliau troškinkite, kol arbata bus pakankamai įkaitusi. Nuolat maišykite, kad ant pieno nesusidarytų nuosėdos.
- Supilkite arbatą į puodelius ir pabarstykite apelsinų žievelėmis.
2. Kardamono medaus vištiena
Ko tau reikia
Marinatui
- 4 šaukštai medaus
- 2 šaukštai chereso
- 1 arbatinis šaukštelis maltų kardamono sėklų ir maltų pipirų kukurūzų
Vištienai
- 1 visa vištiena, supjaustyta dalimis
- 2 šaukštai alyvuogių aliejaus
- 1 plonai supjaustyta citrina
- Druskos ir pipirų
Nurodymai
- Norėdami marinuoti vištieną, šiek tiek pašildykite medų ir įmaišykite šramą, kardamoną ir pipirų kukurūzus. Įdėkite marinatą ir vištieną į didelį dubenį ir aptepkite vištieną marinatu. Uždenkite dubenį plastikine plėvele ir leiskite jam sėdėti apie 30 minučių (kambario temperatūroje).
- Įkaitinkite orkaitę iki 390 o F.
- Didelėje keptuvėje vidutiniškai kaitinkite alyvuogių aliejų. Pjaustykite vištą maždaug 30 sekundžių, kol ji taps auksinė.
- Dabar įdėkite citrinos griežinėlius į keptuvę ir padėkite vištienos gabaliukus ant viršaus. Tepkite juos marinatu. Pagardinkite druska ir pipirais. Uždenkite folija.
- Pašaukite į orkaitę ir kepkite apie 30 minučių. Nuimkite foliją ir kepkite dar 15 minučių. Jei vištiena tampa per tamsi, palapinę su folija.
- Išimkite iš orkaitės ir palikite 10 minučių pailsėti.
- Patiekite su bulvių koše arba ryžiais.
Receptai tikrai puikūs. Tačiau faktai apie kardamoną suteikia jums visiškai naują perspektyvą apie prieskonį.
Atgal į TOC
Bet kokie šaunūs faktai apie šį prieskonį?
- Kardamonas pirmą kartą buvo pristatytas Gvatemaloje 1914 m., O šiandien jis yra didžiausias prieskonių gamintojas.
- Kardamonas, ciberžolė ir imbieras priklauso tai pačiai botanikos šeimai (Zingiberaceae).
- Jums tikrai nereikia išmesti kardamono ankščių (žalių viršelių). Galite juos naudoti tokius, kokie jie yra.
- Baltasis kardamonas nėra kardamono atmaina, o tik žali balinti.
Įdomu, kur nusipirkti šio prieskonio?
Atgal į TOC
Kur nusipirkti kardamono?
Geriausias jūsų artimiausias prekybos centras.
Kardamonas yra nuostabiai maistingas. Tačiau svarbu žinoti ir apie kitą jos pusę - ne itin patrauklią.
Atgal į TOC
Ar kardamonas turi kokį nors šalutinį poveikį?
Taip. Ir štai jie yra.
- Nėštumo ir žindymo problemos
Nors vartoti kardamoną įprastu kiekiu yra saugu, vartojant prieskonį kaip vaistą, gali pasireikšti nepageidaujamas poveikis. Būkite saugūs ir vartokite jį tik maisto kiekiais. Arba apskritai venkite naudoti.
- Tulžies akmenų diegliai
Atgal į TOC
Išvada
Tęskite šį prieskonį į kiekvieną pagrindinį patiekalą savo namuose. Ir toliau vertinkite jo privalumus.
Taip, pasakykite mums, kaip šis įrašas jums padėjo. Jūsų atsiliepimai padės mums geriau tarnauti. Palikite komentarą žemiau.
Eksperto atsakymai į skaitytojų klausimus
Koks yra juodo kardamono pakaitalas?
Kaip akivaizdžiai tai gali skambėti, tai žalias kardamonas. Tačiau žaliai veislei trūksta dūmo ir karšto skonio.
Kokia nauda geriant virtą kardamono vandenį?
Efektyviausia būtų nuraminti pykinimą ir vėmimą. Tai taip pat siūlo ir kitų privalumų. Gargaliavimas vandeniu gali padėti palengvinti gerklės skausmą.
Nuorodos
- „Prieskonių kardamono antioksidacinis poveikis prieš…“. Chittaranjan nacionalinis vėžio institutas, Kolkata, Indija. 2012 rugsėjo mėn.
- „Kardamono apsauginis poveikis…“. RC Patel farmacijos švietimo ir tyrimų institutas, Širpuras, Indija. 2015 m. Lapkričio mėn.
- „Virškinimo stimuliuojantis prieskonių veikimas: mitas ar tikrovė?“ Centrinis maisto technologijos tyrimų institutas, Maisoras, Indija. 2003 rugpjūtis.
- „Žalias ir juodas kardamonas dietos sukeltame…“. Viktorijos universitetas, Australija. 2015 rugsėjo mėn.
- „Ką širdies ekspertai valgo vakarienei?“. Harvardo medicinos mokykla. 2016 gegužė.
- „Kardamono chemoprevencinis poveikis…“. Sveikos universitetas, Saudo Arabija. 2012 birželis.
- „Lipidų peroksidacijos ir stiprinimo slopinimas…“. Azijos ir Ramiojo vandenyno žurnalas apie vėžio prevenciją.
- „Žarnyno moduliacija, kraujospūdį mažinantis, kardamono diuretikas ir raminamoji veikla“ Aga Khan universitetas, Karačis, Pakistanas. 2008 vasaris.
- „Išgydyti depresiją“. USC skaitmeninio folkloro archyvai.
- „Žalias ir juodas kardamonas dietos sukeltame…“. Viktorijos universitetas, Melburnas, Australija.
- „Kardamonas ir burnos sveikata“. Europos bendrosios odontologijos žurnalas.
- „Mityba dėl blogo kvėpavimo“. Glendale bendruomenės koledžas.
- „EPR spektroskopijos taikymas tyrimams…“. Silezijos medicinos universitetas Katovicuose, Lenkija. 2013 m. Kovo mėn.
- „Vienalaikis 22 komponentų HPLC nustatymas…“. „East India Pharmaceutical Works Limited“, Kolkata, Indija. 2014 sausio mėn.
- „Histoplazmozė“. Merilendo universiteto medicinos centras.
- „Kraujospūdį mažinantis, fibrinolizę skatinantis ir antioksidacinis aktyvumas…“. Medicinos koledžas, Udaipuras, Radžastanas, Indija. 2009 gruodžio mėn.