Turinys:
- 4 veiksmingi būdai Kiaulpienių arbata gali padėti numesti svorio
- 1. Turi mažiau kalorijų
- 2. Gali padėti numesti vandens svorį
- 3. Gali sumažėti riebalų absorbcija
- 4. Gali skatinti riebalų skilimą
- Kiaulpienių šaknų dozės metant svorį
- Atsargumo žodis
- Išvada
- Dažnai užduodami klausimai
- 6 šaltiniai
Kiaulpienių arbata gali padėti žmonėms sulieknėti, nes sumažėja jų kalorijų kiekis. Tai taip pat gali skatinti jūsų bendrą sveikatą.
Nors vien tik kiaulpienių arbatos gėrimas rezultatų neduos, tai gali padėti šiame procese. Šią arbatą galite gerti tarp valgių arba kaip drėkinantį gėrimą kartu su kitais gyvenimo būdo pokyčiais. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip kiaulpienių arbata gali padėti numesti svorį.
4 veiksmingi būdai Kiaulpienių arbata gali padėti numesti svorio
Ar kiaulpienių arbata tinka svorio metimui? Yra daugybė priežasčių, kodėl turėtumėte gerti kiaulpienių arbatą kaip svorio metimo strategijos dalį. Tai apima:
1. Turi mažiau kalorijų
Kiaulpienių arbata, kaip ir dauguma kitų arbatų, turi mažai kalorijų (1). Tačiau jis yra pilnas maistinių medžiagų. Tai daro puikų gėrimą tiems, kurie laikosi dietos. Kiaulpienių arbata yra idealus kitų kalorijų turinčių gėrimų, pavyzdžiui, pieno ar sodos, pakaitalas.
2. Gali padėti numesti vandens svorį
Kiaulpienių arbatoje yra daugiau kalio nei kitose žolelėse. Ši maistinė medžiaga gali veikti kaip diuretikas ir padidinti dienos šlapinimosi dažnumą (2). Ši savybė gali padėti numesti vandens svorį ir išvengti vandens susilaikymo.
3. Gali sumažėti riebalų absorbcija
Manoma, kad kiaulpienių šaknų arbata pagerina virškinimą ir sumažina riebalų absorbciją.
Kiaulpienių arbata slopina kasos lipazės (išsiskiriančios riebalų virškinimo metu) veiklą. Šio fermento slopinimas mažina riebalų absorbciją, o tai gali skatinti svorio kritimą (3).
4. Gali skatinti riebalų skilimą
Kiaulpienių arbatos gėrimas prieš valgį padeda stimuliuoti skrandžio sekreciją. Tai gali padėti skaidyti riebalus ir cholesterolį (4).
Tyrimas su triušiais, šertais dideliu cholesterolio kiekio maistu, parodė, kad kiaulpienių lapų ekstraktas pagerino lipidų profilius ir cholesterolio kiekį (5). Ši savybė galėtų atlikti svarbų vaidmenį reguliuojant svorį.
Kiaulpienių šaknų dozės metant svorį
Europos Komisijos ir Didžiosios Britanijos vaistažolių farmakopėjos duomenimis, rekomenduojamos kiaulpienės šaknies dozės yra šios (6):
- Šviežios šaknys - 2-8 g per parą
- Džiovintas miltelių ekstraktas - 250-1000 mg, 4 kartus per dieną
- Nuoviras - 3-4 g kasdien įmerkiamas į 150 ml vandens
Prieš pradėdami vartoti bet kokius vaistažolių papildus, pasitarkite su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju ir nustatykite, ar jie jums tinka.
Atsargumo žodis
Kiaulpienių arbata yra sveika, todėl nėra jokių apribojimų, kas ją gali gerti. Jūs galite vartoti šią žolelių arbatą, net jei nesilaikote dietos ir paprasčiausiai norėtumėte išlaikyti savo svorį. Arbata tinka ir žmonėms, kurie laikosi dietos.
Tačiau kiaulpienių arbata kai kuriems žmonėms gali sukelti alergines reakcijas. Prieš pradėdami vartoti šią arbatą, turėtumėte pasikonsultuoti su dietologu (6).
Išvada
Kiaulpienių šaknų ekstraktas arba jo arbata veiksmingai mažina svorį. Veikdamas kaip diuretikas, jis padeda sumažinti vandens svorį. Išgerkite puodelį kiaulpienių šaknų arbatos tarp valgių, kad liktumėte hidratuotas. Nepamirškite pasitarti su savo gydytoju, jei galite būti alergiškas.
Dažnai užduodami klausimai
Kaip dažnai reikėtų gerti kiaulpienių šaknų arbatą?
Arbatą galite gerti 2–3 kartus per dieną. Įsitikinkite, kad geriate jį tarp valgių, o ne kartu su maistu.
Ar kiaulpienių arbata verčia kakoti?
Remiantis anekdotiniais įrodymais, kiaulpienių arbata padeda sušvelninti vidurių užkietėjimą ir veikia kaip vidurius. Vadinasi, tai gali priversti jus kakoti.
Koks yra kiaulpienių arbatos gėrimo šalutinis poveikis?
Kiaulpienių arbata, vartojama ribotais kiekiais, nesukels jokio šalutinio poveikio. Tačiau alergiški žmonės prieš vartodami arbatą turėtų pasitarti su savo gydytoju, nes kai kuriems žmonėms tai gali sukelti alergiją.
Koks kiaulpienių arbatos skonis?
Arbatos skonis yra šiek tiek kartokas ir paprastai yra stipraus, dūminio skonio.
6 šaltiniai
„Stylecraze“ turi griežtas gavimo gaires ir remiasi recenzuojamais tyrimais, akademinių tyrimų įstaigomis ir medicinos asociacijomis. Vengiame naudoti tretines nuorodas. Skaitydami redakcijos politiką galite sužinoti daugiau apie tai, kaip užtikriname, kad mūsų turinys yra tikslus ir aktualus.- Neapdorotų kiaulpienių žalumynų maistinė vertė, JAV žemės ūkio departamentas.
fdc.nal.usda.gov/fdc-app.html#/food-details/169226/nutrients
- Taraxacum officinale Folium ekstrakto diuretinis poveikis žmonėms per vieną dieną, Alternatyviosios ir papildomosios medicinos žurnalas, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3155102/
- Taraxacum officinale kasos lipazę slopinantis aktyvumas in vitro ir in vivo, Mitybos tyrimai ir praktika, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2788186/
- Žolelių gynimo priemonių naudojimas norint išlaikyti optimalų svorį, „Journal for Nurse Practitioners“, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2927017/
- Kiaulpienių (Taraxacum officinale) šaknų ir lapų hipolipideminis ir antioksidacinis poveikis cholesterolio lesinamiems triušiams, Tarptautinis molekulinių mokslų žurnalas, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2820990/
- Kiaulpienių (Taraxacum officinale) fiziologinis poveikis 2 tipo cukriniame diabete, Diabetinių tyrimų apžvalga, Biomedicininio diabeto tyrimų draugijos leidinys, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5553762/