Turinys:
- Molio vandens puodas - 5 nuostabios naudos sveikatai
- 1. Vėsinantis vanduo
- 2. akytas
- 3. Šarminis
- 4. Gerina medžiagų apykaitą ir judrumą
- 5. Švelnus ant gerklės
Ar kada turėjote vandens iš molio puodo? Na, jei to nepadarėte, prarandate begalę naudos sveikatai. Molio puodo naudojimas vandeniui yra ne tik tradicinė plieninių, stiklinių ir plastikinių indų alternatyva, bet ir sveika alternatyva.
Įdomu, kaip molinis puodas gali būti toks naudingas? Perskaitykite ir sužinokite!
Molio vandens puodas - 5 nuostabios naudos sveikatai
1. Vėsinantis vanduo
Visi prisimename senus gerus laikus, kai gerdavome „Matkuose“ saugomą vandenį. Mokslininkai teigia, kad geriausias būdas laikyti vandenį moliniame vandens puode. Molio puodai ne tik atvėsina vandenį, bet ir gydo žemės elementus. Svarbiausia, kad moliniai puodai šaltį perneša į vandenį, atsižvelgdami į klimatą. Ši molio puodo kokybė yra unikali, ir joks kitas indas neturi tokios pat kokybės (1).
2. akytas
Molis yra akytas. Tuo pačiu būdu molinis puodas taip pat yra akytas. Kai kaupiate vandenį moliniame puode, išgaruoja. Šis procesas sukelia aušinimą, nes vandens dalelės įgyja energiją šilumos pavidalu, tada pasikeičia į dujas ir susimaišo su oru. Molio puode yra mažos skylės, matomos mikroskopiniame lygyje, pro kurias vanduo prasiskverbia ir gauna energiją, kad taptų dujomis ir išgaruotų, dėl ko atvės. Šiluma ir drėgmė cirkuliuoja visame puode, priešingai nei metaliniai arba emaliu iškloti indai, kuriuos naudojame šiandien. Kai kurie vazonai gaminami iš specialios molio rūšies, kurioje yra žėručio dėmių, šnekamojoje kalboje vadinamos „micakiniu“ moliu. Žėrutis yra natūralus izoliatorius.
3. Šarminis
Kitas molinių vandens puodų privalumas yra šarminis molio pobūdis. Šarminis molis sąveikauja su vandens rūgštingumu ir užtikrina tinkamą pH pusiausvyrą. Šis vanduo gali padėti sumažinti rūgštingumą ir savo ruožtu palengvina gastronominius skausmus. Šis molio pobūdis yra gana naudingas ir yra vienas iš nedaugelio gerai dokumentuotų geriamo vandens iš molio puodo privalumų. Kai rūgštus maistas, pavyzdžiui, mėsa ar pienas, gaminamas moliniame puode, molis taip pat padeda neutralizuoti pernelyg rūgščias maisto savybes (2).
4. Gerina medžiagų apykaitą ir judrumą
Kasdien išgėrus reikiamą vandens kiekį, galime pagerinti medžiagų apykaitą. Vandenį dažniausiai kaupiame plastikiniuose induose, nesuvokdami, kad plastike yra kenksmingų cheminių medžiagų, tokių kaip BPA (bisfenolis A), kurios prilimpa prie vandens molekulių ir kelia pavojų sveikatai. Arba geriant vandenį iš molio puodo, galima pagerinti medžiagų apykaitą be pavojingų cheminių medžiagų, tokių kaip BPA, neįtraukta į kovą. Geriant vandenį iš molio puodo, taip pat galima išlaikyti testosterono lygį jūsų organizme, priešingai nei plastiko, o tai savo ruožtu sumažina testosterono kiekį mūsų organizme. Molio vandens skonis yra natūralus, maloniai atšaldytas, taip pat padeda pagerinti medžiagų apykaitą ir vyrumą (3).
5. Švelnus ant gerklės
Prisiminkite vasaros atostogas, kai po gražaus futbolo ar apynių žaidimo grįžome iš parko. Mama ar močiutė reikalautų gerti vandenį iš „Matka“, o ne iš šaldytuvo. Nors niekada nežinojome, kodėl, viena iš priežasčių galėjo būti vengti saulės smūgio. Kita priežastis galėjo būti ta, kad staigus temperatūros pasikeitimas gali mus pykinti.
Tačiau mes nesupratome, kad moliniame puode laikomas vanduo švelniai gerklėje. Tai idealus gėrimas žmonėms, kenčiantiems nuo kosulio ar peršalimo (4).
Tai yra keletas geriamojo vandens iš molinių puodų privalumų. Vienintelis svarbus dalykas, kurį reikia atsiminti, yra valyti šiuos puodus kas tris dienas ir reguliariai keisti vandenį. „Surahi“ arba siaurakakio ąsočio formos vandens puodas ir „matka“ arba tradicinis vandens puodas yra dviejų rūšių moliniai puodai.
Perskaitę tai galite susigundyti iškart įsigyti molio puodą! Na, ko tu lauki! Ar esate pasirengęs naudoti molinį puodą gerti vandenį? Atminkite, kad šie puodai yra rankų darbo, ir yra didelė tikimybė, kad visi geriausi jau yra paimti. Tikimės, kad jums patiko tai skaityti. Ar sutinkate su sąrašu? Prašau pasidalinti savo mintimis toliau pateiktame komentarų skyriuje!