Turinys:
- Maistinės medžiagos yra anakardžių svieste
- Žalūs ir skrudinti variantai
- Svarbi anakardžių sviesto nauda sveikatai
- 1. Geras magnio šaltinis:
- 2. Mažiau riebūs nei kiti sviesto tipai:
- 3. Baltymų šaltinis:
- 4. Geležies ir seleno šaltinis:
- 5. Svarbu širdies sveikatai:
- 6. Padeda sutrukdyti diabetui:
- 7. Sumažina tulžies pūslės akmenų riziką:
- Kaip pasigaminti anakardžių sviestą
- Ką reikia nepamiršti
Būtumėte nusipirkę tiek daug rūšių vaisių ir riešutų sviesto, ypač žemės riešutų sviesto, tačiau ar žinote, kad anakardžių sviestas yra toks pat viliojantis kaip ir bet kuris kitas sviestas? Šis natūralus saldus užtepas, pagamintas iš žalių arba skrudintų anakardžių, yra nuostabaus skonio, jame taip pat yra daug maistinių medžiagų.
Ar norėtumėte sužinoti anakardžių sviesto naudą ir kaip jį pasigaminti? Tada šis įrašas kaip tik jums! Skaityk!
Maistinės medžiagos yra anakardžių svieste
Nors anakardžių svieste gausu Omega 3 riebalų rūgščių, būtų neteisinga manyti, kad jo nauda sveikatai yra nereikšminga. Priešingai, šis sviestas yra praturtintas keliomis būtinomis maistinėmis medžiagomis. Jis turi maistinių medžiagų, tokių kaip baltymai, kalcis, geležis, vitaminas E, riboflavinas ir kt. (1). Svieste taip pat yra vidutinis jūsų organizmui reikalingų sveikų riebalų (pvz., Oleino rūgšties) kiekis.
Žalūs ir skrudinti variantai
Rinkoje rasite dviejų rūšių anakardžių sviestą - žalią ir sūdytą. Abu gali patikti jūsų skonio receptoriams. Tačiau žvelgiant iš sveikatos perspektyvos, žalias yra geriau nei skrudintas. Valgant žalią anakardžių sviestą, jūsų kūnas maistinių medžiagų gauna dideliais kiekiais, palyginti su skrudintais. Nesūdytame anakardžių sviesto variante beveik nėra natrio ir cholesterolio.
Svarbi anakardžių sviesto nauda sveikatai
1. Geras magnio šaltinis:
Anakardžių sviestas yra geras magnio šaltinis, kuris yra būtinas mineralas, kuris vaidina pagrindinį vaidmenį palaikant kūno formą ir sveikatą (2). Magnio vartojimas yra svarbus palaikant raumenų formą ir užtikrinant optimalias medžiagų apykaitos funkcijas ir imuninę sistemą. Jis taip pat reguliuoja kraujospūdžio lygį ir padeda absorbuoti kalcį, dar vieną svarbų mineralą.
2. Mažiau riebūs nei kiti sviesto tipai:
Kaip ir dauguma iš jūsų, jau žinote, kad jokiame riešutų svieste nėra riebalų. Tas pats pasakytina apie anakardžių sviestą. Tačiau valgant anakardžių sviestą, jūs suvartojate kur kas mažiau riebalų, palyginti su žemės riešutų sviestu ir kitų rūšių riešutų sviestu. Į šaukštą anakardžių sviesto gausite 94 kalorijas, o tai yra mažiau nei kituose variantuose. Anakardžių svieste taip pat yra mažiau cukraus nei žemės riešutų svieste.
3. Baltymų šaltinis:
Anakardžių svieste baltymų dalis yra mažesnė nei žemės riešutų sviesto. Tačiau jis vis tiek gali būti geras daržovių baltymų šaltinis. Jei valgote mažiau gyvūninės mėsos (žinoma, kad tai geras baltymų šaltinis), ją kompensuokite su maistu vartodami anakardžių sviestą.
4. Geležies ir seleno šaltinis:
Anakardžių svieste yra nemažai geležies. Be geležies jus gali ištikti mažakraujystė ir nuovargis. Norint optimaliai vartoti geležį, reikėtų valgyti žalio anakardžių sviesto. Šiame svieste taip pat yra seleno. Tai gyvybiškai svarbu sveikatai, nes ji kovoja su laisvaisiais radikalais ir neleidžia jiems pakenkti DNR membranai ir ląstelėms.
5. Svarbu širdies sveikatai:
Visi nori, kad jų širdis būtų sveika ir tinkamai veiktų. Norint užtikrinti stiprią širdies sveikatą, patartina į racioną įtraukti anakardžių sviestą. Jo mononesoieji ir polinesoieji riebalai padeda kovoti su kenksmingo cholesterolio kiekio organizme išsivystymu. Tai savo ruožtu sumažina įvairių širdies ligų riziką.
6. Padeda sutrukdyti diabetui:
Negalima paneigti epideminio pobūdžio diabeto, kurį prisiėmė visas pasaulis. Diabetikai yra priversti gyventi gyvenimą su keliais apribojimais, ir geriau užkirsti kelią ligai atsirasti, o ne kovoti su ja atradus! Jei norite, kad cukrinis diabetas nesijaudintų, į savo patiekalus turėtumėte įtraukti anakardžių sviesto. Tai padeda reguliuoti cukraus kiekį kraujyje ir taip sužlugdyti diabetą.
7. Sumažina tulžies pūslės akmenų riziką:
Tulžies pūslės akmenys gali būti gana skausmingi ir erzinantys. Tyrimai parodė, kad moterys gali sumažinti tulžies pūslės akmenų atsiradimo riziką valgydamos anakardžių sviestą.
Kaip pasigaminti anakardžių sviestą
Nors prekybos centruose galite rasti ir sūdyto, ir žalio anakardžių sviesto, jį galima pasigaminti ir namuose. Tokiu būdu galėsite išvengti dirbtinių kvapiųjų medžiagų, saldiklių ir konservantų. Pasirengimo procesas nėra nei sunkus, nei daug laiko reikalaujantis.
Kai norite gaminti anakardžių sviestą ir neturite daug laiko, naudokite trintuvą ir sumaišykite žalius arba sūdytus anakardžius iki konsistencijos. Skrudinti anakardžiai tampa lygesnės tekstūros ir viliojančio skonio. Jei naudosite maišytuvą, sviestas bus paruoštas per kelias minutes, tačiau paruošimo laikas gali būti ilgesnis, jei naudosite virtuvinį kombainą. Galite sumaišyti nedidelį kiekį vandens. Jei naudojate žalius anakardžius, prieš gamindami sviestą pamirkykite juos vandenyje. Tai nuplaus visas priemaišas. Būtų gerai naudoti anakardžius, kurie maišytuve užpildo pusę ar šiek tiek daugiau indo. Pirmą kartą panaudoję sviestą, likusius laikykite šaldytuve, kad jis nesusmulkėtų.
Negalima paneigti anakardžių sviesto skonio ir kvapo, kai jis gaminamas be kito ingrediento. Tačiau, siekiant variacijos, galite įdėti keletą priedų. Pavyzdžiui, galite įpilti nedidelį kiekį sėmenų aliejaus arba kokosų aliejaus. Tai padarys sviesto tekstūrą kremines! Kai kurie žmonės mėgsta į jį įberti druskos. Tai gerai, bet turėtumėte susilaikyti nuo dirbtinių saldiklių pridėjimo, nes tai prieštarauja jų gaminimo namuose tikslui! Vis tiek geriau pridėti klevų sirupo ar medaus. Norėdami eksperimentuoti, taip pat galite pridėti šiek tiek vanilės ir cinamono esencijos. Tai tikrai padeda sustiprinti skonį.
Ką reikia nepamiršti
Anakardžių sviesto skonis yra skanus, todėl jį reguliariai valgant galima gauti keletą naudos sveikatai. Tačiau neturėtumėte jo valgyti per dideliu kiekiu. Jame yra gana daug kalorijų, ir jei jūs atliekate svorio metimą, patariama valgyti kontroliuojamai.
Kaip žinutė jums padėjo? Praneškite mums pakomentuodami žemiau esančiame laukelyje!