Turinys:
- Turinys
- Kas yra chlorofilas?
- Kaip ir kodėl mums svarbu chlorofilas?
- 8 stebėtini chlorofilo privalumai
- 1. Stiprus antioksidantas
- 2. Skatina svorio netekimą
- 3. Ar gali padėti sutrikus virškinimui ir vidurių užkietėjimui
- 4. Natūralus dezodorantas
- 5. Gydo mažakraujystę ir kraujavimo sutrikimus
- 6. Valdo ir užkerta kelią vėžiui
- 7. Turi priešuždegiminį poveikį organams
- 8. Gerina kaulų ir raumenų sveikatą
- Kuo maiste gausu chlorofilo?
- Ar yra kokių nors chlorofilo šalutinių poveikių ar saugos problemų?
- Kas yra paskutinis skambutis?
- Eksperto atsakymai į skaitytojų klausimus
- Nuorodos
Ką daryti, jei aš pasakysiu, kad aplinkinis žalumos šaltinis gali apsaugoti jus nuo vėžio ir padėti numesti svorį? Ingredientas, apie kurį turiu omenyje, yra augalų karalystės stuburas, ir jis gali palaikyti ir jūsų stuburą!
Tiems, kurie neteko spėti, kalbu apie chlorofilą.
Taip, jūs perskaitėte teisingai - to reikia ne tik augalams. Chlorofilas yra toks stiprus prausiklis, kurį TURITE paversti rytinių sulčių dalimi. Norite sužinoti kodėl? Skaityk toliau!
Turinys
- Kas yra chlorofilas?
- Kaip ir kodėl tai mums svarbu?
- 8 stebėtini chlorofilo privalumai
- Kuo maiste gausu chlorofilo?
- Ar yra kokių nors chlorofilo šalutinių poveikių ar saugos problemų?
Kas yra chlorofilas?
Paprasčiau tariant, būtent chlorofilas augalams ir mažai dumblių suteikia žalią spalvą. Tai daug magnio turintis pigmentas, sugeriantis saulės šviesą ir sukeliantis fotosintezę.
Remiantis chemine struktūra ir paplitimu, chlorofilas skirstomas į skirtingas klases:
- Chlorofilas a: randamas visuose sausumos augaluose, dumbliuose ir cianobakterijose, kurie gali fotosintezuoti.
- Chlorofilas b: aiškiai randamas žaliuose dumbliuose ir aukštesniuose augaluose, turinčiuose chlorofilą a.
- Chlorofilas c: rastas kaip papildomas pigmentas su chlorofilu a ruduosiuose dumbliuose ir diatomuose.
- Chlorofilas d: randamas kaip papildomas pigmentas su chlorofilu a kai kuriuose raudonuosiuose dumbliuose.
Yra retesnių chlorofilo variantų, kurie yra tiriami, siekiant suprasti jų atsiradimą ir reikšmingumą.
Argi ne nuostabu? Viena maža molekulė gali paskatinti visą augalų karalystę! Bet ką ji daro, kad nusipelnytų viso šio dėmesio? Čia yra atsakymas.
Atgal į TOC
Kaip ir kodėl mums svarbu chlorofilas?
Be to, kad chlorofilas (ir jo vandenyje tirpus darinys, chlorofilinas) yra atsakingas už fotosintezę augaluose, žmonėms yra naudingas įvairiais būdais. Stebina, ar ne?
Tai išsiaiškino tyrėjai. Nors chlorofilas ar chlorofilinas blogai absorbuojamas, jis jungiasi prie vėžį sukeliančių chemikalų arba sąveikauja su jais, apsaugo nuo vėžio, valo kraują ir apsaugo jūsų virškinimo traktą, kepenis ir inkstus, turėdamas antioksidacinių savybių.
Štai dar vienas dalykas, kuris sukrėtė mano mintis - chlorofilas turi panašią cheminę struktūrą kaip ir hemoglobinas! Hemoglobinas turi geležies atomą „hemo“ žiedo centre, o chlorofilas - magnio atomą. Kitaip tariant, chlorofilas yra tarsi doppelgänger ir krizės metu gali užpildyti hemoglobino kiekį (1).
Aš turėjau žąsies, kai supratau augalų ir gyvūnų (žmonių) karalystės architektūros panašumą. Taigi aš jus užpildysiu dar daugiau tokių „augalų eliksyro“, tai yra chlorofilo, stebuklų.
Jūs neturite kito pasirinkimo, kaip tik perskaityti iš anksto!
Atgal į TOC
8 stebėtini chlorofilo privalumai
1. Stiprus antioksidantas
Chlorofilas gali kovoti su oksidaciniu stresu, kaip ir kiti žinomi antioksidantai, tokie kaip vitaminas E, vitaminas C, polifenoliai ir kofeilo dariniai. Tarp jų vario turintis chlorofilinas yra stipresnis nei magnio nešantis chlorofilas (2).
Aktyvios formos chlorofilas ir chlorofilinas gali išgauti laisvuosius radikalus iš jūsų kraujotakos ir pagerinti ilgaamžiškumą, sumažinti odos senėjimo simptomus (raukšles, smulkias raukšleles, išsiskyrimus, pigmentaciją), apsaugoti organus nuo oksidacinio streso ir pažeidimų, taip pat apsaugoti nuo tam tikrų rūšių vėžio atvejų.
2. Skatina svorio netekimą
„Shutterstock“
Pridėjus chlorofilo ar chlorofilo turinčių augalinių audinių (pvz., Tilakoidų), galima numalšinti hedoninį alkį (norą gurkšnoti riebius, daug cukraus turinčius ar sūrus maisto produktus), skatinant apetitą slopinančių molekulių gamybą.
Tai taip pat trukdo pasisavinti gliukozę, lipidus ir riebalus, sumažina trigliceridų kiekį serume ir galiausiai skatina nutukusių moterų svorio kritimą.
Kartu su 30 minučių mankšta, chlorofilas taip pat sumažina MTL (blogojo cholesterolio) kiekį kraujyje, padėdamas sveikai numesti tuos nepageidaujamus kilogramus (3).
3. Ar gali padėti sutrikus virškinimui ir vidurių užkietėjimui
Chlorofilas gali pakeisti žarnyno mikrobiotos pobūdį, ty skatinti žarnyne naudingų mikrobų augimą. Šie mikrobai, ypač esantys plonojoje žarnoje, veikia nesuvirškintą maistą žarnyne ir padeda įsisavinti tas maistines medžiagas.
Tokie „prebiotiniai“ mikrobai, kaip Lactobacillus reuteri ir Bifidobacteria, taip pat gali užkirsti kelią vidurių pūtimui, nevirškinimui ir vidurių užkietėjimui. Taigi, valgydami lapines daržoves ar chlorofilo papildus, galite pagerinti virškinimą ir išvengti nutukimo (3).
4. Natūralus dezodorantas
„Shutterstock“
Dėl blogo kvapo, kūno kvapo, makšties kvapo, kartais net išmatų ir šlapimo kvapo galite jaustis socialiai nepatogiai ir apleisti. Ar žinojote, kad jie taip pat daug pasako apie jūsų higieną, sveikatą ir tai, kas vyksta jūsų kūne?
Deja, šie kvapai atsiranda dėl mikrobų infekcijos, hormonų disbalanso ar asmeninės higienos ir įpročių trūkumo. Įtraukus į dietą chlorofiliną ar chlorofilą, gali sumažėti išmatų ar šlapimo kvapas, nes jis veikia kaip prebiotikas ir antimikrobinis agentas (1).
Halitozę ar blogą burnos kvapą galima išgydyti naudojant 25% chlorofilo tirpalą ar jo papildus, nes jis gali užmušti burnos patogenus, tokius kaip Enterococcus ir Candida , veiksmingai prasiskverbdamas į dantų membranas ir žarnyną (4).
5. Gydo mažakraujystę ir kraujavimo sutrikimus
Cheminė chlorofilo ir chlorofilino struktūra yra panaši į raudonųjų kraujo kūnelių hemoglobino (RBC) struktūrą. Skiriant pacientams, sergantiems sunkia anemija, kartu su įprastais vaistais chlorofilas ne tik padidina hemoglobino kiekį ir RBC skaičių, bet ir pagerina jų imunitetą (5).
Ką tai jums sako?
Taip, tu teisus! Vartojant mažomis dozėmis, jūsų kūnas sugeba paversti chlorofilą į hemoglobiną. Tyrimai sako, kad papildymas chlorofilu pagerina geležies absorbciją, padidina hemoglobino regeneracijos greitį ir išsprendžia anemijos krizę. Viskas dėl magnio ir vario atomų (6)!
Ar tu žinai?
- Chlorofilas pagerina deguonies pernešimą per jūsų kūną ir smegenis. Chlorofilino ar jo papildų vartojimas gali veiksmingai gydyti aukščio ligas, spūstis ir kitas kvėpavimo takų problemas.
- Dėl antioksidacinių ir priešuždegiminių savybių chlorofilas gali būti naudojamas norint gauti švytinčią, jaunesnės išvaizdos odą kartu su sveikomis kasomis.
- Chlorofilas ir chlorofilinas suteikia sodriai žalią spalvą, kai jie dedami į aliejų ar vandenį. Taigi jie naudojami kaip maisto priedai ir dažikliai, registruoti kaip E140 ir E141.
6. Valdo ir užkerta kelią vėžiui
Dietose, kuriose yra daug raudonos mėsos, yra daug dietinio hemo, kuris skatina citotoksiškumą ir vėžį, ypač storosios žarnos ir skrandžio. Kai į savo racioną įtraukiate žalių daržovių ar chlorofilo papildų, jie apsaugo nuo navikų trukdydami dietinio hemo apykaitai (7).
Be to, kadangi chlorofilas pasižymi stipriomis antioksidacinėmis savybėmis, jis suskaido daugumą kancerogenų, esančių jūsų organizme, pavyzdžiui, laisvuosius radikalus, sunkiuosius metalus ir fitotoksinus (8).
Visų pirma, chlorofilinas apsaugo nuo pirmtakų junginių (kancerogenų) aktyvacijos į kancerogenus. Kalbos apie visišką detoksikaciją!
7. Turi priešuždegiminį poveikį organams
Be stiprių antioksidacinių savybių, chlorofilas ir chlorofilinas apsaugo jūsų gyvybiškai svarbius vidaus organus nuo priešuždegiminių savybių.
Reaktyviosios deguonies rūšys (ROS), nesuvirškintas maistas, augalinės kilmės pluoštas, sunkieji metalai ir kitos cheminės tarpinės medžiagos dažniausiai puola jūsų virškinimo traktą, širdį, inkstus, plaučius ir kepenis. Tokie įvykiai sukelia uždegimą ir skausmą bei sukelia autoimunines ligas, tokias kaip 2 tipo diabetas, artritas, aterosklerozė, cirozė, astma, vidurių užkietėjimas, žaizdos, nudegimai ir bėrimai.
Geriant skystą chlorofilą arba vartojant chlorofilo a ir b papildus, padidėja magnio kiekis kraujyje, sumažėja uždegimas ir slopinamas uždegimą skatinančių junginių (interleukinų) aktyvumas, pabloginantis būklę (9).
8. Gerina kaulų ir raumenų sveikatą
„Shutterstock“
Mineralai yra svarbiausi raumenų ir kaulų sveikatai. Vienas tokių mineralų yra chlorofile. Bet kokie spėjimai?
Taip, tai yra magnis.
Beveik 60% jūsų organizme esančio magnio yra jūsų kauluose, ir tai būtina norint sukurti ATP (energiją) raumenų ląstelėse. Magnio trūkumas sukelia mialgiją, mėšlungį ir kaulų ligas, nes jis taip pat reikalingas kalcio kiekiui kauluose ir raumenyse palaikyti.
Kadangi tai yra pagrindinis chlorofilo molekulės atomas, papildydami savo mitybą, padidėja magnio kiekis kraujyje ir netiesiogiai palaikomas kaulų ir raumenų struktūrinis vientisumas.
Jau matau, kaip jūsų galvoje formuojasi kitas klausimas! Priimkime tai tada!
Atgal į TOC
Kuo maiste gausu chlorofilo?
Pasak Mikroelementų informacijos centro, tamsiai žalios, lapinės daržovės, pavyzdžiui, špinatai, yra gausūs natūralių chlorofilų šaltiniai.
Patikrinkite šį sąrašą:
Maistas | Patiekimas | Chlorofilas (mg) |
---|---|---|
Špinatai | 1 puodelis | 23.7 |
Petražolės | ½ puodelio | 19.0 |
Kresas, sodas | 1 puodelis | 15.6 |
Žaliosios pupelės | 1 puodelis | 8.3 |
Rukola | 1 puodelis | 8.2 |
Porai | 1 puodelis | 7.7 |
Endive | 1 puodelis | 5.2 |
Cukriniai žirniai | 1 puodelis | 4.8 |
kiniškas kopūstas | 1 puodelis | 4.1 |
Daugumoje žalių daržovių yra daug natūralių chlorofilo šaltinių. Štai kodėl Popeye prisiekė špinatais!
Giphy
Na, juokaujant, taip pat yra vandenyje tirpių chlorofilo papildų, kuriuos galima įsigyti be recepto. Tai apima chlorelę (žalieji dumbliai) ir chlorofilino vario kompleksą (Derifil).
Kaip patogu! Bet čia viskas nesibaigia, ar ne?
Kitas akivaizdus klausimas, kuris būtų jūsų galvoje, būtų saugumas ir rizika, susijusi su šiuo nuostabiu pigmentu. Slinkite žemyn, kad gautumėte atsakymus!
Atgal į TOC
Ar yra kokių nors chlorofilo šalutinių poveikių ar saugos problemų?
Kaip ir bet kuris kitas augalinės kilmės produktas, chlorofilas ir chlorofilinas taip pat turi šalutinį poveikį ir saugumo problemas.
Laikantis dietos, kurioje gausu chlorofilo, gali pasireikšti lengvas šalutinis poveikis, pvz.:
- Viduriavimas
- Žalia šlapimo ir išmatų spalva
- Pykinimas ar vėmimas
- Kaulų liga (tik labai perdozavus)
Nepaisant šių trūkumų, chlorofilas laikomas netoksišku ir gali būti vartojamas per burną kaip kietas (maistas ar kapsulės) arba skystas (liucernos tonikai).
Toliau pateikiama su tuo susijusi galima rizika:
- Nesaugu nėščioms ir maitinančioms moterims: Kadangi chlorofilo saugumas dar nėra gerai ištirtas, nėščios ir maitinančios moterys turėtų vengti jo vartoti.
- Gali padidinti saulės jautrumą, jei vartojate vaistus: jei vartojate tam tikrus vaistus, kuriuose šalutinis poveikis yra saulės jautrumas, pvz., Vaistus nuo spuogų, alergijos, antibiotikų ir NVNU, chlorofilas gali jį pabloginti. Tokiais atvejais vartodami chlorofilo papildus, galite nudegti saulėje ar išberti.
Kas yra paskutinis skambutis?
Tai, kad chlorofilas turi struktūrinį ir iš dalies funkcinį panašumą su hemoglobinu, turėtų pasakyti, koks jis gali būti efektyvus.
Kadangi mažakraujystė ir su hemoglobinu susiję sutrikimai didėja ir netrukus įvyks visose pasaulio populiacijose, įtraukus chlorofilą ar jo pusiau sintetinius darinius į savo mitybą, ne tik gydysite, bet ir išvengsite tokių hemoglobinopatijų.
Chlorofilas yra geriausias natūralus magiško mineralo tiekėjas. Tai daro dar svarbesnį ir gyvybiškai svarbų maisto papildymą.
Taigi, suraskite kūrybingų būdų, kaip gaminant maistą naudoti tokius žalumynus kaip špinatai, lapiniai kopūstai, brokoliai ir kviečių žolės. Arba vietoj rytinės taurės išgerkite praskiesto skysto chlorofilo šūvį.
Jūs galite pamatyti skirtumą patys!
Mums labai patiktų, jei galėtumėte pasidalinti savo patirtimi, spąstais ir sėkmės istorijomis su chlorofilu. Taigi, drąsiai parašykite mums savo atsiliepimus, pasiūlymus ir komentarus apie savo kelionę su chlorofilu žemiau esančiame komentarų skyriuje.
Atgal į TOC
Eksperto atsakymai į skaitytojų klausimus
Kiek chlorofilo reikėtų vartoti kasdien?
Oregono valstijos universiteto duomenimis, 100-300 mg chlorofilo laikoma saugia. Tai apima žalumynus, kuriuos vartojate kartu su chlorofilo papildais - tabletes, chlorofilo vandenį ar tonikus.
Nuorodos
1. Dietiniai veiksniai „Chlorofilas ir chlorofilinas“, fitochemikalai, Mikroelementų informacijos centras, Oregono valstijos universitetas
2. „Chlorofilas stiprina oksidacinio streso toleranciją…“, PeerJ, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka
3. „Žaliųjų lapų membranų naudojimas …“ augalui Maistas žmonių maistui, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka
4. „Antimikrobinis chlorofilo pagrindu veikiantis aktyvumas…“ ResearchGate
5. „Natrio geležies chlorofilo apdorojimo poveikis…“ Biologinių reguliatorių ir homeostatinių medžiagų leidinys, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka
6. „Chlorofilas ir hemoglobino regeneracija… “The Journal of Physiology, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka
7.„ Žalios daržovės, raudona mėsa ir storosios žarnos vėžys… “Kancerogenezė, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
8. „Cheminė vėžio prevencija naudojant dietinius chlorofilus…“ Maisto ir cheminė toksikologija, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka
9. „Su chlorofilu susiję junginiai slopina ląstelių sukibimą…“ Journal of Medicinal Food, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.