Turinys:
- Turinys
- Kodėl kūdikiai čiulpia nykštį?
- Kada kūdikiai pradeda čiulpti nykštį?
- 8 geriausi būdai, kaip sustabdyti kūdikių čiulpimą
- Kaip sustabdyti nykščių čiulpimą kūdikiams
- 1. Pabandykite ir apribokite laiką
- 2. Perspėkite apie mikrobus
- 3. Išbandykite papuošalus
- 4. Stebėkite, kada jie tai linkę daryti
- 5. Pagyrimas ar apdovanojimas
- 6. Venkite naudoti pirštines / dangtelius
- 7. Nukreipkite jų dėmesį
- 8. Būkite kantrūs
- Koks yra nykščio čiulpimo šalutinis poveikis?
- Nuorodos
Žindymas nykščiu yra gana įprastas daugumos vaikų įprotis. Šis įprotis paprastai prasideda kūdikystėje ir gali tęstis iki taško, kuriame gali tekti paimti daiktus į savo rankas, kad atsisakytumėte įpročio. Kas daugiau? Intensyviai ir dažnai čiulpiant nykštį, jūsų kūdikiui taip pat gali padidėti burnos iškrypimų rizika. Perskaitykite ir sužinokite keletą gudrybių, kurios gali padėti jūsų mažyliui nustoti nuolat čiulpti nykštį.
Turinys
- Kodėl kūdikiai čiulpia nykštį?
- Kada kūdikiai pradeda čiulpti nykštį?
- 8 geriausi būdai, kaip sustabdyti kūdikių čiulpimą
- Koks yra nykščio čiulpimo šalutinis poveikis?
Kodėl kūdikiai čiulpia nykštį?
Kūdikiai paprastai čiulpia nykščius, nes jiems būdingi natūralūs įsišaknijimo ir čiulpimo refleksai. Šie refleksai priverčia nykštį / pirštus įsikišti į burną. Manoma, kad čiulpiant nykštį kūdikis jaučiasi saugus ir saugus. Kai kuriems kūdikiams šis įprotis atsiranda, kai jiems reikia raminamojo poveikio, ypač einant miegoti (1).
Taigi, kada kūdikiai pradeda čiulpti nykštį? Sužinokite kitame skyriuje.
Kada kūdikiai pradeda čiulpti nykštį?
Kūdikiai gali pradėti žįsti nykštį jau nuo 29-osios nėštumo savaitės. Šis įprotis vystosi jiems gimstant ir gali tęstis iki 2–3 metų. Tačiau dauguma vaikų tai nustoja daryti sulaukę 6 mėnesių.
Nykščio čiulpimas nėra pagrindinė vaikų problema. Tiesą sakant, tai nesukelia didelio nerimo, kol nepradeda atsirasti nuolatiniai vaiko dantys. Pradėjus atsirasti nuolatiniams dantims, geriausia jūsų vaikui atsisakyti šio įpročio, kad būtų išvengta dantų pažeidimo ar žandikaulio sulyginimo problemų (2).
Daugelis vaikų linkę patys nustoti čiulpti nykštį. Tačiau jei tai per toli, jums gali būti laikas įsikišti ir padėti savo vaikui atsisakyti šio įpročio.
Žemiau yra keletas veiksmingų būdų, kurie gali padėti sustabdyti jūsų vaiko čiulpimą.
8 geriausi būdai, kaip sustabdyti kūdikių čiulpimą
- Pabandykite ir apribokite laiką
- Įspėti apie mikrobus
- Išbandykite keletą papuošalų
- Stebėkite, kada jie tai linkę daryti
- Pagyrimas ar atlygis
- Venkite naudoti pirštines / dangtelius
- Nukreipkite dėmesį
- Būkite kantrūs ir palaukite šiek tiek ilgiau
Kaip sustabdyti nykščių čiulpimą kūdikiams
1. Pabandykite ir apribokite laiką
Pradėkite nuo vaiko nykščio čiulpimo įpročio apribojimo miegamajame arba prieš miegą. Pabandykite jiems paaiškinti, kad čiulpti nykštį negalima viešai.
2. Perspėkite apie mikrobus
Įspėkite savo vaiką apie mikrobus ant jo rankų ir tai, kaip čiulpus nykštį, infekciniai mikrobai gali plisti ir sukelti ligas. Baimė nuryti kenksmingus mikrobus gali priversti kai kuriuos vaikus atsisakyti įpročio čiulpti nykštį.
3. Išbandykite papuošalus
Perėjimas prie juvelyrinių dirbinių, kurie iš esmės yra kramtomi papuošalai, gali padėti jūsų mažyliui mesti čiulpti nykštį. Galite rasti daugybę galimybių tai padaryti internete.
4. Stebėkite, kada jie tai linkę daryti
Vaikai linkę čiulpti nykštį miego metu arba žiūrėdami televizorių. Stebėkite mėgstamą vaiko nykščio čiulpimo laiką. Jei žiūrite televizorių, eikite į priekį kelioms minutėms. Jūs taip pat galite įdėti juvelyrikos dirbinį į burną prieš miegą, kad padėtumėte vaikui nustoti čiulpti nykštį.
5. Pagyrimas ar apdovanojimas
Pagirkite ar apdovanokite savo mažylį kiekvieną kartą, kai jis neturi nykščio burnoje. Duokite lipduką už kiekvieną valandą, kurią vaikas eina, nečiulpdamas nykščio. Tai gali paskatinti juos dėti daugiau pastangų atsisakant įpročio.
6. Venkite naudoti pirštines / dangtelius
Neuždėkite pirštinių / užvalkalų ant savo mažylio rankų, kad jis / ji atsisakytų įpročio. Tai tik padidins jūsų vaiko nerimą. Kai jie bus pakankamai seni, jie gali tiesiog nuimti pirštines ir vėl čiulpti nykščius. Verčiau padėkite jiems iš to lėtai.
7. Nukreipkite jų dėmesį
Stenkitės nukreipti kūdikio dėmesį kiekvieną kartą, kai matote, kaip jis / ji čiulpia nykštį. Duokite jiems streso kamuoliuką, jei manote, kad jie čiulpia nykštį, kai jaudinasi. Jei mažylis nuobodžiu čiulpia nykštį, verčiau vaiką piešti, dažyti ar žaisti žaislais.
8. Būkite kantrūs
Atminkite, kad nykščio čiulpimas yra įprastas daugumos vaikų įprotis. Dauguma vaikų atsisako patys čiulpti nykštį. Taigi, būkite šiek tiek kantrūs ir palaukite, kol jie patys tai sustabdys.
Nors pradiniame etape kūdikio čiulpimas gali atrodyti raminantis ir raminantis, jis taip pat turi šalutinių poveikių. Šie šalutiniai poveikiai paprastai būna gana laipsniški ir pasireiškia tiems vaikams, kurie energingai ir pernelyg dažnai čiulpia nykštį.
Koks yra nykščio čiulpimo šalutinis poveikis?
Šalutinis nykščio čiulpimo poveikis yra:
- Žandikaulio deformacijos vaikui sulaukus pilnametystės
- Pažeisti dantys
- Dantys gali būti stumiami aplink, o tai gali sukelti perdegimą ar įkandimą
- Lūpų susidarymas dėl žandikaulio kaulo sulyginimo problemų
- Burnos stogo (gomurio) pakeitimas
- Kaulo deformacijos piršte (3)
- Infekcinių mikrobų plitimas
Nykščio čiulpimas yra natūralus reiškinys, ir nėra jokio didelio susirūpinimo, jei pastebite, kad mažylis tai daro šiek tiek per dažnai. Tačiau norėdami įsitikinti, kad šis įprotis nesiekia mažylio ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus, galite naudoti bet kurį iš aukščiau pateiktų patarimų arba jų derinį.
Ar žinote kitų gudrybių, kurios padėjo jūsų vaikui nustoti čiulpti nykštį? Žemiau esančiame komentarų skyriuje pasidalykite savo patirtimi ir mintimis.
Nuorodos
- „Thumbsucking“ Amerikos pediatrijos akademija.
- „Geriamųjų įpročių trukmės poveikis pirminio danties dantų savybėms“. Amerikos odontologų asociacijos leidinys, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
- „DISTROFINĖ KALCINOZĖ VAIKUI, KURIUOJI ŽENKLAS ŽIŪRĖ:„ ATVEJO ATASKAITA “Semantinis mokslininkas.