Turinys:
- Turinys
- Kas yra Spirulina?
- Koks galimas spirulinos šalutinis poveikis?
- 1. Pasunkėja fenilketonurija
- 2. Paūmėja autoimuninių ligų simptomai
- 3. trukdo kovoti su narkotikais
- 4. Toksiškumo sunkiesiems metalams rizika
- 5. Inkstų sutrikimai
- 6. Sukelia edemą ir kūno svorio svyravimus
- 7. Virškinimo sutrikimas ir pykinimas
- 8. Gali sukelti nerimą ir motorinių neuronų ligą (MND)
- 9. Rizika nėščioms ir krūtimi maitinančioms moterims
Ar idėja vartoti natūralius papildus stipresniam imunitetui jus domina?
Jei taip, būsite šokiruotas sužinojęs apie kitą tokio populiaraus vienos ląstelės papildo - spirulinos - pusę.
Slinkite žemyn, kad sužinotumėte, kaip spirulina, supermaistas, yra jums kenksminga, kaip į sveiką kūną patenka toksinai ir daugiau mirtinų šalutinių reiškinių.
Turinys
- Kas yra Spirulina?
- Koks galimas spirulinos šalutinis poveikis?
Kas yra Spirulina?
Spirulina yra laisvai plaukiojantys gijiniai mikrodumbliai, augantys šarminiuose vandens telkiniuose. Dėl didelės maistinės vertės spirulina šimtmečius Vidurinėje Afrikoje buvo vartojama kaip maistas.
Dabar visame pasaulyje jis plačiai naudojamas kaip maistinis maisto papildas. Žmonės vartoja spiruliną per burną miltelių, dribsnių ar tablečių pavidalu, kad būtų naudinga sveikatai.
Spirulinos milteliai ir dribsniai paprastai dedami į vaisių sultis ir kokteilius. Jei nevartosite kontroliuojamomis dozėmis, tai gali turėti neigiamos įtakos jūsų sveikatai. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte, kaip tai padaryti.
Atgal į TOC
Koks galimas spirulinos šalutinis poveikis?
1. Pasunkėja fenilketonurija
Fenilketonurija yra genetiškai įgytas sutrikimas, kai pacientas negali metabolizuoti amino rūgšties, vadinamos fenilalaninu, nes trūksta fermento, vadinamo fenilalanino hidroksilaze.
Pacientui būdingi tokie simptomai kaip uždelstas vystymasis, traukuliai, hiperaktyvumas ir analitinė negalia. Deja, spirulina yra turtingas fenilalanino šaltinis.
Vartojant spiruliną, sunkėja fenilketonurijos simptomai.
2. Paūmėja autoimuninių ligų simptomai
„Shutterstock“
Autoimuninė liga išsivysto, kai imuninė sistema užpuola sveikus jūsų kūno audinius, sukeldama organų pažeidimus ir uždegimus.
Keletas autoimuninių ligų pavyzdžių yra artritas, astma, periodontitas, vitiligo, 2 tipo cukrinis diabetas, išsėtinė sklerozė, psoriazė ir žalinga anemija.
Spirulina juk yra svetimkūnis. Kai jūs jį vartojate, kūnas per daug reaguoja ir sustiprina imuninės sistemos veiklą. Tai sustiprina jau esančios ligos simptomus arba sukelia sunkų uždegimą (1).
3. trukdo kovoti su narkotikais
Spirulina dirgina jūsų imuninę sistemą. Tai gali trukdyti vaistams, ypač imunosupresantams.
Asmuo, vartojantis imunosupresantus, neturi vartoti spirulinos. Be to, tai sumažins vaistų poveikį, sukels rimtų komplikacijų.
4. Toksiškumo sunkiesiems metalams rizika
Tam tikrose spirulinos veislėse, kurios gaminamos nevaržomai, dažnai būna daug sunkiųjų metalų, tokių kaip gyvsidabris, kadmis, arsenas ir švinas, pėdsakų.
Ilgai vartojant spiruliną, gaunamą iš tokių nepatikimų šaltinių, pažeidžiama jūsų gyvybiškai svarbi organų, tokių kaip inkstai ir kepenys.
Palyginti su suaugusiais, vaikams yra didesnė mirtinų komplikacijų rizika dėl apsinuodijimo sunkiaisiais metalais dėl užterštos spirulinos.
Būtinai patikrinkite, iš kur yra jūsų spirulina.
5. Inkstų sutrikimai
Mūsų organizmas gamina didelį kiekį amoniako, nes metabolizuoja spirulinoje esančius baltymus, kurie virsta karbamidu.
Tai daro pernelyg didelį spaudimą inkstams, kad iš kraujo išpiltų tokį didelį kiekį karbamido, galiausiai sumažėja inkstų efektyvumas ir net inkstų nepakankamumas.
Kai kuriems žmonėms būdinga inkstų akmenligė dėl tokios didelės karbamido koncentracijos inkstų sistemoje.
6. Sukelia edemą ir kūno svorio svyravimus
Spirulina yra pilna vitaminų, baltymų ir mineralų. Žmonės, kurių inkstų funkcija sutrikusi, negalėtų išbraukti nereikalingų komponentų iš savo kraujotakos.
Vienas iš gausiausių mineralų, esančių spirulinoje, yra jodas. Nors, viena vertus, gerai vartoti jodą per spiruliną, kita vertus, tai gali paveikti skydliaukę ir prieskydines liaukas. Poveikis yra ryškesnis žmonėms, sergantiems hiperparatiroidizmu.
Perteklinių maistinių medžiagų, kartu su jodo, kaupimasis kraujyje lemia skysčių susilaikymą (edemą) galūnėse, kalcio, fosfatų ir jodo absorbcijos pusiausvyros sutrikimą, staigų svorio padidėjimą ar kritimą, letargiją ir širdies bei kraujagyslių ligas.
7. Virškinimo sutrikimas ir pykinimas
„Shutterstock“
Vartojant spiruliną, gali atsirasti vidurių pūtimas, sukelti pilvo spazmus, pykinimą ir anafilaksiją, ypač žmonėms, kurie ją vartoja pirmą kartą (2).
Spirulina veislės, užkrėstos teršalais, tokiais kaip mikrocistinai (toksinai, kuriuos gamina mėlynai žalieji dumbliai), taip pat sukelia rimtus skrandžio negalavimus, tokius kaip ūminis dehidravimas ir nevirškinimas.
8. Gali sukelti nerimą ir motorinių neuronų ligą (MND)
Spirulina, surinkta iš nevaržomų laukinių šaltinių, tokių kaip ežerai, tvenkiniai ir šiukšlinamos jūros, turi nuodingų padermių.
Tokie morfologiškai panašūs mėlynai žalieji dumbliai gamina neurotoksines chemines medžiagas, tokias kaip β-metilamino-L-alaninas arba BMAA, kurios gali sukelti sunkius neurodegeneracinius sutrikimus, tokius kaip motorinių neuronų liga (MND), amiotrofinė lateralinė sklerozė (ALS), Alzheimerio liga, Parkinsono liga, demencija, nerimas ir bemiegės naktys (nemiga) (3).
9. Rizika nėščioms ir krūtimi maitinančioms moterims
Spirulinos saugumas nėščioms ir maitinančioms moterims nėra gerai ištirtas. Vadinasi, taip yra