Turinys:
- Kas yra vitaminas B12?
- Vitaminas B12 ir jo vaidmuo žmogaus organizme
- Vitamino B12 šaltiniai
- Javai, turintys daug vitamino B12
Žmogaus organizmui normaliai funkcionuoti reikia 5 rūšių maistinių medžiagų. Jie dažniausiai yra suskirstyti į penkias kategorijas, tokias kaip riebalai, angliavandeniai, vitaminai, mineralai ir pašaras ar skaidulos. Skirtingos maistinės medžiagos žmogaus organizmui suteikia skirtingas funkcijas. Kiekvieną jų reikia suvartoti reikiamu kiekiu, kad būtų užtikrinta gera sveikata. Vitaminas B12 yra svarbi maistinė medžiaga, atliekanti daugybę funkcijų organizme. Šis straipsnis padės jums daugiau sužinoti apie šį vitaminą, jo naudą ir naudojimą. Mes taip pat apžvelgsime ligas, kurias sukelia jo trūkumas, taip pat kasdienius javus, kuriuose yra daug vitamino B12.
Kas yra vitaminas B12?
Vitaminas B12 yra vienas iš būtiniausių vitaminų, reikalingų žmogaus organizmui jo kasdieniams procesams ir darbui. Jis tirpsta vandenyje ir taip pat žinomas kaip kobalaminas.
Vitaminas B12 ir jo vaidmuo žmogaus organizme
Žmogaus kūnas yra sudėtinga daugelio organų ir sistemų sistema, veikianti kartu. Kiekviena kūno ląstelė dirba, kad ji taptų labai efektyviu atskiru vienetu. Vitaminas B12 vaidina svarbų vaidmenį:
- Ląstelių lygio metabolizmas, padedantis dalytis ląstelėmis.
- Atlieka svarbų ir svarbų vaidmenį DNR sintezėje ir reguliavime žmogaus kūne.
- Vaidina svarbų ir svarbų vaidmenį organizme sintezuojant riebalų rūgštis.
- Svarbus vaidmuo formuojant kraujo ląsteles organizme.
- Reikalingas normaliam darbui ir nervų sistemos bei žmogaus smegenų veiklai.
- Normalus nervų sistemos veikimas ir palaikymas.
Vitamino B12 šaltiniai
Vitaminas B12 gamtoje retai randamas tikra forma, kur jis egzistuoja. Taip yra dėl natūralių vitaminų užteršimo bakterijomis. Jei esate ne vegetaras, svarbu į savo dienos racioną įtraukti šiek tiek įvairių jūros gėrybių. Tačiau, jei, kaip ir dauguma indų, esate vegetaras, turėtumėte rasti ir įtraukti įvairius vitamino B12 šaltinius organizmui.
- Vitamino B12 natūraliai yra sojos piene ir su juo susijusiuose produktuose.
- Vitamino B12 taip pat yra mėsoje ir kituose ne vegetatyviniuose maisto produktuose, todėl jų reikėtų pridėti prie kasdienio maisto, kad būtų užtikrintas gyvybiškai svarbus vitamino B12 kiekis organizme.
- Daugelis vitamino B12 šaltinių yra jūros gėrybės, tokios kaip vėžiagyviai, galvijų kepenys, skumbrės žuvys, sardinės, tunas, lašišos, menkės, krevetės, šukutės, krabai ir raudona mėsa.
- Taip pat reikėtų vartoti tokius maisto produktus kaip tofu ar sojos produktus, kad B12 būtų optimalus.
- Nugriebtas pienas taip pat yra gausus vitamino B12 šaltinis, taip pat sūris ir kiaušiniai. Trumpai tariant, visi pieno produktai žmogaus organizmui suteikia reikiamą vitamino B12 kiekį. Jo taip pat randama pakankamu kiekiu karvės piene ir grybuose.
- Visų rytinių pusryčių košėse gausu vitamino B12. Taip pat į savo kasdienius pusryčius galite įdėti bet kokio prekės ženklo museli, kad gautumėte gyvybiškai svarbų vitamino B12 kiekį. Grūduose su visais sėlenų maisto produktais taip pat gausu vitamino B12.
Javai, turintys daug vitamino B12
Šie pusryčių dribsniai turi daug vitamino B12. Šie skaičiai nurodomi 100 g grūdų porcijoje.
- Maltos-O-valgio pluoštiniai sėlenų dribsniai: yra 8,2 mcg Vit B12.
- „Kellogg's Corn Flakes“: yra 2,7 mcg Vit B12.
- Bendrieji malūnai, iš viso kukurūzų dribsniai: yra 6 mcg Vit B12.
- „Kellogg“ sėlenos su papildomu pluoštu: sudėtyje yra 24 mcg Vit B12.
- „General Mills“ kelių grūdų cheerios: yra 21 mcg Vit B12.
- „Kelloggs Complete“ avižų sėlenų dribsniai: yra 20 mcg Vit B12.
- Kashi skrudintos avižos iš širdies į širdį: yra 18 mcg vitamino B12.
- Kashi greita avižų košė iš širdies į širdį, obuolių cinamonas, sausas: sudėtyje yra 11 mcg Vit B12.
- „Kellogg“ neriebi granola be razinų: yra 12 mcg Vit B12.
Vitaminas B12 gamtoje nėra laisvai randamas, kaip ir daugelis kitų vitaminų, todėl tai reiškia, kad norint užtikrinti reikiamą vitamino B12 kiekį organizme, reikia užtikrinti daugiau įvairaus maisto.
Tačiau jei dėl vitamino B12 trūkumo kenčia kokia nors liga, nedvejodami kreipkitės į savo gydytoją dėl sveikatos ir gydymo. Jis gali rekomenduoti jums tam tikrus papildus ir maisto produktus, atsižvelgdamas į jūsų dienos racioną ir gyvenimo būdą.
Ar pusryčiams valgote kruopas? Ar žinote dar kokių nors pusryčių dribsnių su vitaminu B12? Pasidalykite su mumis toliau pateiktame komentarų skyriuje.