Turinys:
- Kas sukelia nelygumus po vaškavimo?
- Kaip atsikratyti nelygumų po vaškavimo
- 1. Alijošius, skirtas vaškavimui
- 2. Arbatmedžio aliejus vaško iškilimams
- 3. Obuolių sidro actas, skirtas vaškavimui
- 4. Kokosų aliejus vaško iškilimams
- 5. Raganų lazdelė, skirta vaškuoti nelygumus
- Prevencinės vaškų nelygumų priemonės
- Po vaško priežiūra ir atsargumo priemonės
- Patarimai, kaip išvengti vaško nelygumų
- Eksperto atsakymai į skaitytojų klausimus
- 5 šaltiniai
Pirma mintis, kylanti galvoje, žiūrint į nelygumus po vaško, yra: „Ar jie normalūs?“ Atsakymas - taip! Nors jie yra nepavojingi ir išnyksta per kelias dienas, tai yra išbandymas kovoti su vaško skausmu. Dažniausiai šie nelygumai yra maži ir neskausmingi, tačiau kai jie virsta skausmingai bjauriu dalyku, tai gali būti sunki padėtis. Štai kodėl mes sukūrėme „pasidaryk pats“ priemones, naudodami ingredientus iš jūsų sandėliuko, kad kuo paprasčiau atsikratytumėte šių nelygumų.
Nesvarbu, kada susidaro nelygumai, ar iškart, ar praėjus kelioms dienoms po plaukų depiliacijos, svarbu jų ilgai neignoruoti. Jūs galite duoti smūgius per dieną ar dvi savaime atslūgti. Jei jie to nepadarė, išbandykite priemones, kad atsikratytumėte vaškinių odos nelygumų.
Kas sukelia nelygumus po vaškavimo?
Mūsų plaukai yra odos folikuluose. Vaškuojant šie plaukai yra ištraukiami jėga, ir tai sukelia odos stresą. Pagrindinis kūno atsakas į tai yra šio streso patiriamos vietos uždegimas.
Šis plaukų folikulų patinimas paprastai savaime nusileidžia per dieną ar dvi. Kartais šie folikulai gali užsikrėsti ir išsivystyti skysčio pripildyti gumbai. Tai atrodo kaip balti guzeliai, ir gali praeiti šiek tiek laiko, kol jie praeis patys. Kai porą dienų po vaškavimo susidaro nelygumai, tai gali reikšti įaugusius plaukus.
Praėjus savaitei po vaškavimo, taip pat gali atsirasti niežtinčių ir (arba) raudonų guzelių. Kad ir kaip būtų, galite atsikratyti įvairių gydymo būdų. Štai kaip!
Kaip atsikratyti nelygumų po vaškavimo
- Alijošius
- Arbatmedžio aliejus
- Obuolių sidro actas
- Kokosų aliejus
- Ragana Lazdynas
1. Alijošius, skirtas vaškavimui
Ši priemonė gali būti naudojama vaškuojantiems kūno dalių, pvz., Krūtinės ir kojų, taip pat bikinio linijos, nelygumams gydyti. Alavijas malšina uždegimą ir niežėjimą. Taip pat drėkina ir drėkina odą (1).
Jums reikės
Alavijo lapas
Ką turite padaryti
- Iš alijošiaus augalo nuplėškite ilgą lapą.
- Supjaustykite lapą į šoną ir ištraukite gelį.
- Perkelkite jį į sandarų indą.
- Užtepkite dalį šio gelio ant nelygumų ir įmasažuokite.
- Palikite jį per naktį.
- Likusį gelį laikykite inde vėsioje vietoje.
Kaip dažnai turėtumėte tai padaryti
Taikykite tai kiekvieną vakarą prieš eidami miegoti.
2. Arbatmedžio aliejus vaško iškilimams
Arbatmedžio aliejus gali būti gelbėtojas ir vienas geriausių eterinių aliejų gydant vaškinius nelygumus. Jis apsaugo nuo infekcijų dėl savo antibakterinių, priešgrybelinių ir antivirusinių savybių. Tai taip pat pagreitina natūralų odos gijimo procesą (2).
Dėmesio: atskieskite aliejų nešikliu, pavyzdžiui, kokosų ar alyvuogių aliejumi, nes arbatmedžio aliejus yra labai stiprus. Be to, prieš pradėdami naudoti odą, atlikite pleistro testą dėl alergijos.
Jums reikės
- 2-3 lašai arbatmedžio aliejaus
- 1 arbatinis šaukštelis alyvuogių aliejaus
Ką turite padaryti
- Sumaišykite eterinį aliejų su alyvuogių aliejumi.
- Užtepkite šį mišinį paveiktoje vietoje ir masažuokite minutę ar dvi, kad jis įsigertų į odą.
- Palikite jį per naktį.
Kaip dažnai turėtumėte tai padaryti
Kartokite tai kiekvieną vakarą. Jei įmanoma, pakartotinai kreipkitės dienos metu.
3. Obuolių sidro actas, skirtas vaškavimui
Tai puiki priemonė nuo veido ir bikinio vaško nelygumų. Šiuo atveju ACV sutraukiančios ir antiseptinės savybės yra naudingos (3). Jis subalansuoja odos pH ir taip pat sumažina uždegimą.
Jums reikės
- obuolių sidro actas
- Vanduo
- Medvilninis rutulys
Ką turite padaryti
- Praskieskite obuolių actą vandeniu santykiu 1: 1.
- Šiuo mišiniu medvilniniu rutuliu tepkite pažeistą vietą.
- Leiskite jam natūraliai išdžiūti apie 10 minučių, tada nuplaukite.
Kaip dažnai turėtumėte tai padaryti
Pakartokite tai vieną ar du kartus per dieną.
4. Kokosų aliejus vaško iškilimams
Kokosų aliejus yra daugiau prevencinė priemonė nei priemonė. Jis ramina uždegusią ir paraudusią odą. Tai taip pat minkštiklis, galintis kondicionuoti ir drėkinti odą (4). Antioksidantų kiekis padeda pagreitinti odos atstatymo procesą po vaškavimo sesijos.
Jums reikės
Ekologiškas kokosų aliejus
Ką turite padaryti
- Po vaško nuvalykite odą švelniu valikliu.
- Paglostykite odą sausa ir patepkite kokosų aliejumi.
- Palikite jį kuo ilgiau.
Kaip dažnai turėtumėte tai padaryti
Kiekvieną kartą prieš išsimaudydami pakartotinai tepkite kokosų aliejų.
5. Raganų lazdelė, skirta vaškuoti nelygumus
Tai puikus aušinimo skystis, kuris ramina odą. Jis turi antiseptinių, sutraukiančių ir priešuždegiminių savybių (5). Naudokite tai baltiems guzams, kurie susidaro ant viršutinės lūpos po vaškavimo, kad jie neišsiplėstų.
Jums reikės
- Raganų lazdyno tirpalas
- Medvilninis rutulys
Ką turite padaryti
- Pamerkite medvilnę į tirpalą ir tepkite ją vaškuota vieta.
- Leiskite jam išdžiūti. Tai nereikia nuplauti.
Kaip dažnai turėtumėte tai padaryti
Darykite tai du kartus per dieną.
Prašome nepamiršti, kad kai kurie iš šių priemonių nenaudojate iškart po vaškavimo, nes keli ingredientai gali gelti odą, kuri tapo vašku. Duokite kelių valandų pertrauką, o po vaškavimo pasirinkite šiuos vaistus nuo nelygumų.
Kitame šio straipsnio skyriuje pateikiama dar keletas patarimų, gudrybių ir kitos susijusios informacijos apie nelygumų vaškavimą.
Prevencinės vaškų nelygumų priemonės
Prieš vaškuojant paskyrimą, nesunkiai išvengsite vaško, naudodamiesi paprastais metodais, prižiūrinčiais odą. Laikykitės šios tvarkos:
- Šveitimas - odos paviršiuje yra negyvų odos ląstelių, nešvarumų ir priemaišų sluoksnis, kuris gali užkimšti jūsų poras. Norėdami nušveisti odą ir atsikratyti šių komponentų, naudokite paprastą cukraus šveitiklį (cukrus + aliejus) arba bet kokį šveitiklį, kurį galite turėti namuose. Šis procesas padarys jūsų odą lygesnę ir vaškui lengviau ištraukti plaukus. Tai taip pat apsaugo nuo nelygumų susidarymo, nes priemaišos ir negyva oda jau buvo pasirūpinta. Atlikite tai dieną prieš paskyrimą.
- Valyti - jei neturite laiko nušveisti iki paskyrimo, naudokite prausiklį, kad nuplautumėte perteklinį aliejų, nešvarumus ir losjonus ar kremus, kuriuos galbūt patepėte. Tai gali užkimšti poras arba sudirginti vėliau.
- Šiluma - jei negalite nei šveitimo, nei valymo, šiek tiek pakaitinkite vietą, nusiprausdami po dušu šiltu vandeniu ir uždėdami karštą rankšluostį ant kūno dalies, kurią vaškuosite. Padarykite tai 30 minučių prieš susitikimą, kad atidarytumėte poras. Plaukai bus lengvai ištraukiami, ne tik sukeliantys mažiau skausmo, bet ir sumažinant vaško sudirginimo tikimybę.
- Savaitę ar dvi prieš vaškavimą venkite produktų, kuriuose yra AHA, BHA ir salicilo rūgšties. Tai gali padaryti odą plonesnę ir dar labiau dirginti.
- Saugokite odą. Kai jūsų oda bus drėkinama, vaškavimo procesas bus sklandesnis ir nedirgins odos bei sukels nelygumus.
- Norėdami gauti geriausius rezultatus ir išvengti odos problemų, naudokite tinkamą vašką. Norėdami geriau tai suprasti, pasitarkite su kosmetologu ar estetiku.
- Negalima vaškuoti menstruacijomis, nes jūsų oda šiame etape tampa labai jautri.
- Jei nusiskutote tarp susitikimų su vašku, nutraukite skutimą prieš dvi ar tris savaites. Jūsų plaukai turi būti pakankamai ilgi, kad vaškas galėtų juos efektyviai ištraukti iš folikulų.
Atminkite šiuos dalykus prieš nustatydami paskyrimą.
Po vaško priežiūra ir atsargumo priemonės
- Kai kurie vaistiniai vaistai gali trukdyti vaškavimo metodui. Pavyzdžiui, jei laikotės Retin-A ar Accutane kurso, turėtumėte vengti vaškavimo. Šie vaistai labai skatina pasitraukti iš darbo. Vaškuoti galite tik po šešių mėnesių kurso.
- Vaksacijos procedūros metu būkite ramus. Panikuojant dažnai susitraukia odos plaukų folikulai, kurie tampa labiau pažeidžiami.
- Įsitikinkite, kad kosmetologas tepa losjoną po vaško, kad sumažintų skausmą ir diskomfortą. Patikrinkite, ar losjone nėra mineralinio aliejaus. Jei taip, tai gali užkimšti odos poras. Venkite to, kad pasiektumėte geresnių rezultatų.
Čia yra keletas patarimų, kuriuos galite laikytis po vaškavimo, kad išvengtumėte vazonų ir kitų odos problemų.
Patarimai, kaip išvengti vaško nelygumų
- Kartais kraujavimas gali atsirasti dėl šiurkščių plaukų nuskynimo tiesiai iš folikulų. Pabandykite pažeistoje vietoje uždėti ledo kubelius. Tai suteiks daug komforto.
- Taikykite ledą, net jei nėra kraujavimo ar deginimo pojūčio. Tai padeda uždaryti poras.
- Negalima tepti losjonu ar aliejumi bent porą valandų po vaškavimo.
- Saugokite odą nuo saulės, nes šviežiai vaškuota oda yra labiau linkusi į saulės nudegimus.
- Venkite pirties ir garų pirčių 1-2 dienas po vaškavimo, nes jūsų oda yra labai jautri po vaško, o šiluma gali lengvai ją pakenkti.
- Nepurkškite dezodoranto ant vaškuotos odos bent 24 valandas.
- Venkite vienos ar dvi dienas po depiliacijos.
- Nuplaukite vaškuotą vietą ir užtepkite šiek tiek šviežio alavijo gelio, kad nuramintumėte odą.
- Po 1-2 dienų galite nušveisti odą, kai sumažės paraudimas ir nelygumai. Tai padės išvengti įaugusių plaukų.
Vaškavimas gali atrodyti kažkas, ko norite išvengti mylių, tačiau tai nėra taip blogai. Kelios minutės skausmo gali kelias savaites palikti jūsų odą lygią ir be plaukų - be ražienų ir niežulio, kuris paprastai pastebimas skutantis. Jei po vaškavimo atsiranda gumbų, pabandykite šiame straipsnyje pateiktas priemones.
Taip pat turėkite omenyje mūsų paminėtus patarimus ir atsargumo priemones prieš vašką. Kreipkitės į gydytoją, jei simptomai tęsiasi ilgai vaškuojant. Dažniausiai jie skiria kremą, skirtą vaško iškilimams, kuriuose yra stipresnių ingredientų.
Eksperto atsakymai į skaitytojų klausimus
Per kiek laiko išnyksta nelygumai?
Paprastai vaško iškilimai praeina per dieną ar dvi. Jei jie tęsiasi ilgiau arba išsivysto į baltus guzelius, gali praeiti daugiau laiko, todėl gali prireikti intervencijos.
Ar normalu, kad po vaško yra raudoni nelygumai?
Taip, tai yra visiškai normalu! Po vaškavimo ne visi susidaro nelygumai, tačiau tai yra gana įprasta.
5 šaltiniai
„Stylecraze“ turi griežtas gavimo gaires ir remiasi recenzuojamais tyrimais, akademinių tyrimų įstaigomis ir medicinos asociacijomis. Vengiame naudoti tretines nuorodas. Skaitydami redakcijos politiką galite sužinoti daugiau apie tai, kaip užtikriname, kad mūsų turinys yra tikslus ir aktualus.- ALOE VERA: TRUMPA APŽVALGA, Indian Journal of Dermatology, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2763764/
- Melaleuca alternifolia (arbatmedžio) aliejus: antimikrobinių ir kitų vaistinių savybių apžvalga, klinikinės mikrobiologijos apžvalgos, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1360273/
- Antimikrobinis obuolių acto aktyvumas prieš Escherichia coli, Staphylococcus aureus ir Candida albicans; citokinų ir mikrobų baltymų ekspresijos reguliavimas, mokslinės ataskaitos, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5788933/
- Mergelių kokosų aliejaus priešuždegiminės ir odą apsaugančios savybės in vitro, Tradicinės ir papildomos medicinos žurnalas, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6335493/
- Antioksidacinis ir galimas priešuždegiminis baltosios arbatos, rožių ir raganos lazdyno ekstraktų ir kompozicijų poveikis pirminėms žmogaus odos fibroblastų ląstelėms, Journal of Inflammation, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3214789/