Turinys:
- Koks gvazdikėlių šalutinis poveikis?
- 1. Gali padidinti kraujavimą
- 2. Gali per daug sumažinti cukraus kiekį kraujyje
- 3. Gali sukelti alergiją
- 4. Gali būti toksiškas
- Kiek gvazdikėlių galite pasiimti per dieną?
- Išvada
- Nuorodos
Gvazdikėliai yra vieni populiariausių prieskonių. Jis naudojamas maisto produktams ir gėrimams gardinti. Tai taip pat yra svarbus dantų pastų, muilo ir kosmetikos ingredientas.
Nors gvazdikėliai turi daug privalumų, jie taip pat gali turėti tam tikrų šalutinių poveikių. Tyrimai rodo, kad eugenolis, svarbus gvazdikėlių junginys, gali sukelti alergiją (1).
Yra daugiau tyrimų apie galimą blogą gvazdikėlių poveikį. Skaitykite toliau, kad geriau juos suprastumėte.
Koks gvazdikėlių šalutinis poveikis?
1. Gali padidinti kraujavimą
Gvazdikėliai gali padidinti kraujavimo riziką, sustiprindami kraują skystinančių vaistų, tokių kaip varfarinas, poveikį (2).
Gvazdikėliai taip pat veikia kitus antitrombocitinius vaistus, tokius kaip aspirinas, klopidogrelis, dipiridamolis, heparinas ir tiklopidinas. Tai taip pat padidina kraujavimo riziką (3).
2. Gali per daug sumažinti cukraus kiekį kraujyje
Gvazdikėliai padeda sumažinti cukraus kiekį kraujyje (4). Tyrimo metu nustatyta, kad gvazdikėliai ilgą laiką palaiko antihiperglikeminį aktyvumą.
Tai gera žinia, ypač asmenims, sergantiems diabetu.
Tačiau yra tikimybė, kad prieskonis gali per daug sumažinti cukraus kiekį kraujyje, ypač jei vartojate vaistų nuo diabeto.
Nėra duomenų, kad būtų galima nustatyti, ar gvazdikėliai gali per daug sumažinti cukraus kiekį kraujyje. Bet
3. Gali sukelti alergiją
Gvazdikėlių eugenolis gali sukelti alergiją. Junginys tiesiogiai reaguoja su kūno baltymais ir sukelia kontaktinį dermatitą. Tai taip pat gali sukelti lokalizuotą dirginimą (1).
Gvazdikėliai taip pat gali sukelti kvėpavimo takų alergiją keliems asmenims. Tai ypač pasakytina apie prieskonių (gvazdikėlių) perdirbimo gamyklose dirbančius darbuotojus, kurie įkvėpė prieskonių dulkių. Du pagrindiniai simptomai buvo viršutinių ir apatinių kvėpavimo takų dirginimas ir sutrikusi plaučių veikla (5).
Gvazdikėlių eugenolis taip pat gali dirginti burnos ertmę. Asmenys, vartojantys per daug jo, gali jausti šilumos ir burnos skausmo pojūčius (6).
4. Gali būti toksiškas
Kai kuriais atvejais gvazdikėlių (arba aliejaus) toksiškumas buvo dokumentuotas. Nustatyta, kad aliejus sukelia komą, priepuolius ir ūminį kepenų pažeidimą (7). Tyrimo metu 2 metų berniukas, vartojamas su 5 ir 10 ml gvazdikėlių aliejaus, per 3 valandas pateko į gilią komą.
Nors atliekama daugiau gvazdikėlių aliejaus toksiškumo tyrimų, yra informacijos apie eterinius aliejus apskritai - grupei priklauso ir gvazdikėlių aliejus. Eteriniai aliejai, kaip grupė, gali sukelti priepuolius, komą, inkstų nepakankamumą ir net hipoglikemiją, kai jų vartojama per daug (7).
Gvazdikėliai pasižymi galingomis savybėmis. Tačiau, kaip ir bet kuris kitas ingredientas, jie gali sukelti rimtą poveikį, jei jų vartojama per daug. Taigi būtina žinoti apie priimtinas gvazdikėlių dozių ribas.
Kiek gvazdikėlių galite pasiimti per dieną?
Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, priimtina gvazdikėlių paros dozė yra 2,5 mg 1 kg kūno svorio (8). Viskas, kas nėra tai, gali sukelti komplikacijų.
Išvada
Gvazdikėliai yra neatsiejama daugumos virtuvių dalis. Jie suteikia patiekalams skonio ir siūlo neįtikėtiną naudą. Bet jie turi tamsiąją pusę. Negalima jų per daug vartoti. Jei turite kokių nors rimtų sveikatos problemų, prieš įtraukdami jas į savo dietą, pasitarkite su gydytoju.
Ar gvazdikėlius naudojate kasdien? Kaip juos įtraukti į savo mitybą? Pasidalykite savo mintimis su mumis palikdami komentarą žemiau esančiame laukelyje.
Nuorodos
- „Netikėta teigiama padidėjusio jautrumo reakcija į eugenolį“. BMJ atvejų ataskaitos, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
- „Galima alternatyvių terapijų ir varfarino sąveika“. „American Journal of Health-System Pharmacy“, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
- „Gvazdikėlių aliejus“ ScienceDirect.
- „Gvazdikėlių ir fermentuoto imbiero poveikis kraujo gliukozės, leptino, insulino ir insulino receptorių kiekiams, kai riebių dietų sukeltas 2 tipo cukrinis diabetas. Nigerijos fiziologijos mokslų žurnalas, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
- „Muskato riešutų gamybos darbuotojų profesinės apšvitos ir kvėpavimo takų sveikatos problemos Grenadoje, Karibuose“. Tarptautinis profesinės ir aplinkos sveikatos žurnalas, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
- "Eugenolis ir karvakrolis sukelia laikinai desensibilizuojančius burnos dirginimo modelius ir sustiprina nekenksmingą šilumą ir kenksmingą šilumos jutimą liežuvyje" Skausmas, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
- „Netoli mirtino gvazdikėlių aliejaus nurijimo“ Archives of Disease in Childhood, British Medical Journal.
- „Gvazdikėliai: brangus prieskonis“ Azijos ir Ramiojo vandenyno žurnalas apie tropinę biomediciną, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.