Turinys:
- Kada rėmuo prasideda nėštumo metu?
- Kas sukelia rėmenį nėštumo metu?
- Kaip išvengti ir gydyti rėmenį nėštumo metu
- 1. Valgykite nedidelius patiekalus reguliariai
- 2. Venkite trigerių
- 3. Negerkite ir nevalgykite kartu
- 4. Venkite atsigulti iškart po valgio
- 5. Pakelkite lovos galvą
- 6. Valgykite porą valandų prieš miegą
- 7. Meskite rūkyti
- 8. Stebėkite savo svorį
- 9. Dėvėkite laisvus drabužius
- 10. Kramtykite šiek tiek dantenų
- Eksperto atsakymai į skaitytojų klausimus
- Nuorodos
Nėštumas gali pakeisti jūsų kūną daugiau nei vienu būdu. Šiame etape jūs patirsite daugybę dalykų vienu metu. Vienas dažnas ir varginantis simptomas, kurį patiria besilaukiančios motinos, yra rėmuo arba rūgšties nevirškinimas.
Nepaisant šio simptomo sunkumo, dauguma nėščių moterų nenori vartoti jokių vaistų, bijodamos su jomis susijusio šalutinio poveikio. Taigi, jei esate besilaukianti mama, kuri ieškojo natūralių būdų nuraminti rėmenį nėštumo metu, mes norime jums padėti.
Kada rėmuo prasideda nėštumo metu?
Rėmuo yra rūgšties refliukso simptomas, atsirandantis dėl stemplės ar maisto vamzdelio dirginimo. Šį dirginimą sukelia skrandžio rūgštis, kuri grįžta iš skrandžio. Rėmuo taip pat vadinamas rūgščiuoju virškinimu.
Pranešama, kad beveik 50% nėščių moterų pasireiškia sunkūs rėmens simptomai. Tai ypač akivaizdu antruoju ir trečiuoju nėštumo trimestrais, kai auganti gimda baigia didesnį skrandžio spaudimą (1).
Pažvelkime į galimus rėmens sukėlėjus nėštumo metu.
Kas sukelia rėmenį nėštumo metu?
Daugelis veiksnių gali būti laikomi atsakingais už rėmens sukėlimą nėštumo metu:
- Hormoninio lygio keitimas
- Nėštumo hormonai - nėštumo metu padidėja hormonų, tokių kaip progesteronas, sekrecija. Tai gali paskatinti apatinį stemplės sfinkterį, kuris yra raumenų sienelė tarp skrandžio ir stemplės, atsipalaiduoti. Dėl to rūgštis gali tekėti atgal į stemplę (1).
- Gimdos padidėjimas yra dar vienas veiksnys, galintis sukelti rėmenį, darant spaudimą skrandžiui ir priverčiant stumti skrandžio rūgštį (2).
- Tulžies akmenų buvimas (tai atsitinka retai)
Rėmuo nėštumo metu gali būti nemenkas uždavinys. Kartu su visais kitais pokyčiais, kurie šiuo metu vyksta su jūsų kūnu, taip pat gali tekti jums sumokėti.
Žemiau yra keletas nuostabių patarimų, kurie gali padėti jums kovoti su rėmeniu nėštumo metu be vaistų.
Kaip išvengti ir gydyti rėmenį nėštumo metu
1. Valgykite nedidelius patiekalus reguliariai
Vietoj įprastų trijų didelių patiekalų per dieną pabandykite kas valandą ar dvi valgyti po kelis mažus patiekalus. Mažų patiekalų valgymas ne tik padės esant rėmeniui, bet ir palengvins pilvo pūtimą bei energijos trūkumą (1), (3).
2. Venkite trigerių
Nustatykite maisto produktus, kurie sukelia rėmuo arba pablogina būklę. Dažnai pastebima, kad aštrus, keptas ir perdirbtas maistas sukelia rėmenį, todėl jo reikia vengti (4). Kiti maisto produktai, kurie sukelia šią sąlygą, yra šokoladas, kofeinas, gazuoti gėrimai, citrusiniai vaisiai ir mėtos (3).
3. Negerkite ir nevalgykite kartu
Stenkitės valgydami gerti kuo mažiau skysčių. Valgant per daug skysčių, gali pablogėti rėmens simptomai.
4. Venkite atsigulti iškart po valgio
Negalima atsigulti iškart po valgio. Pabandykite bent porą valandų po valgio pasėdėti tiesiai. Slinkimas ar gulėjimas iškart po valgio gali padidinti skrandžio rūgšties grįžimo tikimybę (5).
5. Pakelkite lovos galvą
Pabandykite laikyti lovos galvą pakeltą. Taip pat galite uždėti daugiau nei vieną pagalvę už pečių. Tai gali užkirsti kelią skrandžio rūgšties tekėjimui atgal, kol miegate (6).
6. Valgykite porą valandų prieš miegą
Nepriklausomai nuo to, ar esate namuose, ar praleidžiate laiką lauke, nepamirškite vakarieniauti anksti. Venkite valgyti vakarienės prieš pat miegą, kad skrandis suvirškintų maistą prieš atsiverčiant tą dieną (3). Tačiau prieš miegą galite užkąsti lengvų užkandžių.
7. Meskite rūkyti
8. Stebėkite savo svorį
Nutukimas yra vienas iš daugelio reikšmingų rėmens rizikos veiksnių (7). Taigi nėštumo metu svarbu palaipsniui valdyti savo svorį ir priaugti svorio. Nėštumas būtinai padidins jūsų potraukį ir apetitą. Nepamirškite valgyti saikingai. Tai ne tik padės greičiau atgauti formą po nėštumo, bet ir rėmuo.
9. Dėvėkite laisvus drabužius
Dėvėdami aptemptus ir nekvėpuojančius drabužius, galite patirti papildomą spaudimą jau perkrautam skrandžiui ir taip padidinti rėmens tikimybę.
10. Kramtykite šiek tiek dantenų
Taip, jūs teisingai perskaitėte! Paprasčiausias kramtymasis po 30 minučių po kiekvieno sunkaus valgio gali palengvinti virškinimą. Taip yra todėl, kad kramtoma guma padidina seilių, kurios yra rūgšties buferis, gamybą. Tai padeda sumažinti skrandžio rūgšties kiekį stemplėje ir gali padėti gydyti rėmenį (8).
Šie patarimai garantuoja, kad jausitės kur kas geriau. Jų laikymasis gali padėti valdyti ir užkirsti kelią rūgšties refliukso ar gastroezofaginio refliukso ligos (GERL) simptomams nėštumo metu.
Tikiuosi, kad įrašas pasirodė naudingas. Nepamirškite pasidalinti savo mintimis ir atsiliepimais su mumis toliau pateiktame komentarų skyriuje.
Eksperto atsakymai į skaitytojų klausimus
Ar nėštumo metu rėmuo kenkia kūdikiui?
Ne, greičiausiai rėmuo nepakenks kūdikiui. Tačiau svoris, kurį augantis kūdikis daro ant skrandžio, gali padidinti rėmens simptomus paskutinėse nėštumo stadijose.
Ar rėmuo gali užsiminti apie lytį?
Daugelis senų žmonų pasakojimų sako, kad rėmuo gali užsiminti apie kūdikio lytį. Tačiau tai toli gražu netiesa.
Ar rėmuo yra nėštumo simptomas?
Taip, rėmuo taip pat gali būti ankstyvojo nėštumo simptomas, išskyrus įprastą rytinį pykinimą. Taip yra dėl to, kad išsiskiria progesterono hormonas, atpalaiduojantis gimdos raumenį, taip perkraunant skrandžio raumenis ir sukeliantis rėmens simptomus.
Ar ankstyvo nėštumo metu rėmuo yra dvynių ženklas?
Sunkūs rėmens simptomai gali rodyti dvynukus dėl padidėjusio vaisiaus spaudimo skrandžiui. Tačiau tai nebūtinai yra ankstyvas dvynių laukimo ženklas. Tikėdamosi, kad moterys, nešiojančios dvynukus, patiria sunkesnius rėmens simptomus, palyginti su tomis, kurios nešioja vieną vaiką.
Kokius vaistus galiu vartoti nuo rėmens nėštumo metu?
Kai kurie nereceptiniai antacidiniai vaistai, kurie gali padėti nuo rėmens simptomų, yra Tums, Rolaids ir Maalox. Venkite antacidinių vaistų, kuriuose yra didelis natrio ir magnio kiekis, nes natris gali sukelti skysčių kaupimąsi audiniuose, tuo tarpu vėliau magnis gali sąveikauti su susitraukimais. Pasitarkite su savo gydytoju, kad išsiaiškintumėte geriausius vaistus nuo rėmens.
Ar rėmuo nėštumo metu užsimena apie plaukuotą kūdikį?
Nors tai gali skambėti liaudiškai, iš tiesų tai tiesa. Remiantis žurnale „Birth“ paskelbtu tyrimu, yra ryšys tarp rėmens sunkumo nėštumo metu ir naujagimio plaukų apimties (9).
Ar GERL pasireiškia nėštumo metu?
Daugeliui nėščių moterų pasireiškia GERL simptomai, ypač rėmuo. Tai yra gana įprasta ir yra padidėjusio skrandžio spaudimo dėl progesterono hormono sekrecijos pasekmė.
Kada kreiptis į gydytoją dėl rėmens nėštumo metu?
Jei rėmuo simptomai nepagerėja, nepaisant dietos ir gyvenimo būdo pokyčių, arba jei jie tampa sunkesni, galite apsilankyti pas gydytoją. Tada gydytojas paskirs vaistus, kuriuos būtų galima vartoti nėštumo metu.
Nuorodos
-
- Klinikiniai „Rėmuo nėštumo metu“, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
- „Intervencijos dėl rėmens nėštumo metu“ Cochrane'o sisteminių apžvalgų duomenų bazė, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
- „Gastroezofaginio refliukso ligos rizikos veiksniai: dietos vaidmuo“ Przegla̜d Gastroenterologiczny, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
- Nacionalinis diabeto ir virškinimo bei inkstų ligų institutas „Sveikatos patarimai nėščioms moterims“, JAV Sveikatos ir žmogiškųjų paslaugų departamentas.
- „Miego, savaiminio gastroezofaginio refliukso ir valgio poveikis normalaus žmogaus savanorių viršutiniam stemplės sfinkterio slėgiui.“ Gastroenterologija, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
- „Nacionalinės medicinos bibliotekos„ Gastroenterologijos ir hepatologijos pažanga GERL “
- „Nutukimas yra nepriklausomas GERL simptomų ir erozinio ezofagito rizikos veiksnys“. American Journal of Gastroenterology, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
- „Kramtomosios gumos kramtymo poveikis skrandžio ir stemplės refliuksui“. Dantų tyrimų žurnalas, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
- „Nėštumo folkloras peržiūrėtas: rėmuo ir plaukai“. Gimimas, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.