Turinys:
- Kas sukelia spuogus ausyje
- Išorinis otitas
- Infekcija dėl auskarų vėrimo
- Prasta higiena
- Hormoniniai pokyčiai
- Keloidas Bumpas
Mes pakankamai kenčiame dėl veido spuogų. Bet ką daryti, jei šis neišvaizdus ir erzinantis guzas išauga ant ausies, o dar blogiau - ausies viduje? Skaitykite toliau, norėdami sužinoti daugiau apie tai, kaip susidaro šie spuogai, kodėl jie susidaro ir kaip galite jų lengvai atsikratyti.
Spuogai ant ausies gali atsirasti bet kurioje išorinės ausies dalyje, už ausies ir net ausies kanalo viduje. Spuogas ar spuogai yra dažna odos liga, atsirandanti dėl perteklinio riebalų išsiskyrimo iš odos riebalų liaukų. Ausų spuogai, kitaip vadinami ausų įbrėžimais ar iškilimais, mediciniškai vadinami riebalinėmis cistomis (1).
Aliejaus perteklius sulaiko negyvas odos ląsteles, esančias ant išorinio odos paviršiaus, ir blokuoja jūsų odos poras. Jis taip pat sulaiko šalia esančias bakterijas ir grybus. Dėl to susidaro guzas ar spuogas, kuriame gali būti arba nėra pūlių. Kraujas taip pat gali būti spuogelyje, dėl kurio iš ausies išsiskiria kruvinai (2, 3).
Kas sukelia spuogus ausyje
Spuogas ar ausų spenelis gali pasidaryti nemalonus ir gali sukelti obstrukciją klausoje. Tai ypač pasakytina, kai spuogas susidaro ausies kanale, kur jis taip pat gali tapti labai skausmingas. Paprastai ant išorinės ausies susidarantys spuogai yra neskausmingi.
Pažvelkime į keletą labiausiai paplitusių ausies spuogų atsiradimo priežasčių.
Išorinis otitas
Paprastai vadinamas plaukiko ausimi, šis negalavimas gali atsirasti dėl maudymosi nešvariame vandenyje. Vandenyje esančios bakterijos sukelia išorinės ausies ir ausies kanalo infekciją. Kitos to priežastys yra ausies įbrėžimas nešvariais daiktais arba mažo daikto įstrigimas ausies viduje (4).
Infekcija dėl auskarų vėrimo
Dėl auskarų sukelto dirginimo ant ausies landos arba ausies kanale, šalia auskaro, gali susidaryti nedidelis guzas. Nešvarumai, vaškas ir aliejus yra pagrindiniai to komponentai. Šis susiformavęs guzas gali išsivystyti į spuogą ar virti, taip pat gali tapti skausmingas (5).
Prasta higiena
Ausies kanalas yra jautrus, jo negalima kišti smeigtukais, dantų krapštukais ar kitais aštriais daiktais. Tai gali sukelti infekcijas. Be to, neplautos rankos, nešvarios ausinės ir neplauti plaukai gali patekti į ausį kenksmingų bakterijų. Čia jie auga ir sukelia spuogus. Dirginimas dėl ausinių medžiagos taip pat gali sukelti ausies nelygumus (6).
Vaizdas: „Shutterstock“
Hormoniniai pokyčiai
Hormonų kiekio pokyčiai organizme taip pat gali sukelti ausų išsiplėtimą, ypač moterims (3).
Keloidas Bumpas
Traumos vietoje susidaro pluoštinio audinio guzas, kuris atrodo kaip randas. Tai vadinama keloidu ir dažniausiai pastebima šalia auskarų. Medicinos patarimai yra