Turinys:
- Kodėl aš taip fartinu?
- Kas sukelia jums bezdalius?
- Kokių maisto produktų reikėtų vengti, kad nustotumėt prasimušti?
- 7 būdai greitai sustabdyti bezdalius
- 1. Valgykite lėtai
- 2. Meskite rūkyti
- 3. Reguliariai mankštinkitės
- 4. Gydykite vidurių užkietėjimą
- 5. Venkite kramtomosios gumos
- 6. Nustatykite maisto netoleravimą ir alergijas
- 7. Vartokite probiotikus ir fermentų papildus
- Eksperto atsakymai į skaitytojų klausimus
- Nuorodos
Ar jaučiatės kaip išpūstas balionas, kuris bet kurią akimirką yra pasirengęs sprogti? Meteorizmas ar bezdaliavimas gali būti gana nemalonus, ypač jei tai įvyksta darbe ar viešoje vietoje. Jei naršote internete ir ieškote būdų, kaip sustabdyti bezdaliavimą, esate tinkamame puslapyje. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte daugiau apie vidurių pūtimą ir kaip jo atsikratyti.
Kodėl aš taip fartinu?
Dujų vartojimas ar praleidimas yra visiškai įprasta jūsų gyvenimo dalis, taip pat sveikos virškinimo sistemos požymis. Peiliavimas yra būtinas, kad jūsų kūnas galėtų normaliai funkcionuoti. Jei dujos nepraeina, jos gali kauptis pilve ir sukelti nepatogumų.
Dauguma sveikų žmonių dujas praleidžia 13–21 kartą per dieną (1). Nors tai gali atrodyti daug, daugelio bezdalių beveik negalima nustatyti ir nekvepia. Kasdien dairytis yra normalu, bet visą laiką - ne.
Didžioji dalis dujų, kurias praleidote, atsiranda dėl oro prarijimo. Valgydami ar gerdami visą dieną, mes nesąmoningai praryjame orą. Kitus dujas žarnynas gamina virškindamas maistą. Jei per dieną prarysi daug oro, tai sukels pernelyg didelę bezdalį.
Jei jūsų bezdalius kvepia, tai yra dėl maisto skilimo į vandenilio sulfidą. Tai gali sukelti jūsų bezdalio kvapą kaip supuvusius kiaušinius. Padidėjęs tam tikrų sieros turinčių maisto produktų, tokių kaip kopūstai, alkoholis, šparagai, kava, vištiena, pieno produktai ir agurkai, vartojimas taip pat gali sukelti kvapą.
Toliau pateikiami veiksniai, kurie gali prisidėti prie padidėjusios dujų gamybos jūsų žarnose.
Kas sukelia jums bezdalius?
Kaip jau buvo minėta anksčiau, oro nurijimas per dieną yra viena iš pagrindinių pernelyg gausaus papiktinimo priežasčių.
Kitos dujų gamybos priežastys yra šios:
- Suvartoto maisto skaidymas pagal žarnyno bakterijas
- Tam tikri vaistai, tokie kaip aspirinas
- Alergija maistui ar netoleravimas
- Medicininės būklės, tokios kaip dirgliosios žarnos sindromas, vidurių užkietėjimas, celiakija ir nevirškinimas
Jūsų dieta taip pat gali vaidinti svarbų vaidmenį, jei esate per daug bezdaliavęs.
Kokių maisto produktų reikėtų vengti, kad nustotumėt prasimušti?
Dėl tam tikrų maisto produktų galite gaminti daugiau dujų.
Daug angliavandenių turintis maistas, kuriame yra laktozės, fruktozės, krakmolo ir netirpių skaidulų, paprastai fermentuojasi storojoje žarnoje ir išskiria dujas.
Maistas, kuris, kaip žinoma, sukelia per daug dujų (2):
- Pupelės ir žalios lapinės daržovės, pavyzdžiui, kopūstai, Briuselio kopūstai, šparagai ir brokoliai
- Svogūnai ir česnakai
- Vaisių sultys ir vaisiai, tokie kaip kriaušės ir artišokai
- Gaivieji gėrimai ir gazuoti gėrimai
- Pieno produktai
- Bulvės, kukurūzai, kviečiai ir kiti krakmolingi maisto produktai
Nors šie maisto produktai gali sukelti daugiau bezdalų, jų nereikėtų pašalinti iš dietos, nes jie yra labai svarbūs jūsų sveikatai ir gerovei. Tačiau galite pasirinkti apriboti jų kiekį. Taip pat galite valgyti mažesnius ir dažnus patiekalus, o ne tris didelius, kad išvengtumėte meteorizmo.
Be dietos modifikavimo, pateikiame keletą patarimų, kuriais galite vadovautis, kad nustotumėte daužytis.
7 būdai greitai sustabdyti bezdalius
1. Valgykite lėtai
„Shutterstock“
Nurijus orą valgant, geriant ir kalbant, gali atsirasti dujų ir fing. Tai ypač pasitaiko, kai žmogus valgo per greitai. Verčiau valgykite lėtai ir sąmoningai, kad sumažintumėte nuryto oro kiekį (2).
2. Meskite rūkyti
Kiekvieną kartą, paėmęs pūtimą iš cigaretės, jūs taip pat praryjate daug oro. Elektroninės cigaretės nėra išimtis. Apskritai tie, kurie rūko ar vartoja bet kokius tabako gaminius, dažniau patiria meteorizmą ir bezdalį, palyginti su tais, kurie to nedaro (3).
3. Reguliariai mankštinkitės
„Shutterstock“
Neveikimas gali sukelti dujų kaupimąsi skrandyje. Reguliariai atliekant lengvus ar vidutinio sunkumo pratimus, galima pagerinti dujų išmetimą ir sumažinti bezdaliavimo atvejus (4).
4. Gydykite vidurių užkietėjimą
Dujos ir vidurių pūtimas yra simptomai, susiję su vidurių užkietėjimu (5). Taigi, jei vidurių pūtimas atsirado dėl vidurių užkietėjimo, patartina gydyti šią būklę, kad išspręstumėte problemą.
5. Venkite kramtomosios gumos
„Shutterstock“
Pagrindinis daugelio be cukraus dantenų ingredientas yra heksitolis. Šio ingrediento, net ir nedidelio kiekio, nurijimas buvo susijęs su dujomis ir pilvo pūtimu (6). Todėl, jei esate tarp tų, kurie kramto per daug gumos, galbūt norėsite juos sumažinti, kad sustabdytumėte vidurių pūtimą.
6. Nustatykite maisto netoleravimą ir alergijas
Tam tikros alergijos maistui ir netoleravimas taip pat gali būti atsakingos už per didelį dujų kiekį. Tačiau tai gali skirtis kiekvienam asmeniui. Užsirašykite maisto produktus, kuriems esate alergiški arba kurių netoleruojate.
Taip pat galite nustatyti, kuris maistas sukelia dujas jūsų sistemoje. Tam pirmiausia reikia pašalinti iš dietos visus dujas gaminančius maisto produktus. Vėl įveskite šiuos maisto produktus po vieną, kad nustatytumėte kaltininką. Galite vengti arba apriboti maisto vartojimą, kuris sukėlė meteorizmą.
7. Vartokite probiotikus ir fermentų papildus
„Shutterstock“
Nors probiotikai gali pakeisti žarnyno floros sudėtį ir sumažinti žarnyno dujas, virškinimo fermentų papildai gali padėti sušvelninti virškinimo trakto simptomus, sustiprindami virškinimą (7), (8). Taigi galite išbandyti bet kurį iš šių būdų, kaip valdyti meteorizmą.
Jūsų mityba ir gyvenimo būdo pasirinkimas yra pagrindiniai vidurių pūtimo ir bezdavimo veiksniai. Taigi, keičiant šiuos pasirinkimus, turėtų būti apgauti. Jei atrodo, kad šie patarimai neveikia, galite kreiptis į gydytoją, kad sužinotumėte tikrąją savo būklės priežastį, ir pasinaudokite atitinkamu gydymu.
Tikiuosi, kad šis įrašas jums buvo naudingas. Ką darote, kad susidorotumėte su vidurių pūtimu? Praneškite mums toliau pateiktame komentarų skyriuje.
Eksperto atsakymai į skaitytojų klausimus
Kada turėtumėte kreiptis į gydytoją?
Dažniausiai besaikis dujų kiekis nerūpi. Tačiau kai kuriais atvejais pastovus daigymas gali būti rimtos sveikatos būklės požymis. Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei pastebėjote bet kurį iš šių dalykų:
• stiprus pilvo skausmas
• vėmimas
• pykinimas
• svorio kritimas
• karščiavimas
• vidurių užkietėjimas ir (arba) viduriavimas
Ar galite degindami kalorijas bezdami?
Yra daugybė gandų, kad fartingas gali sudeginti kalorijas. Tačiau tiesa ta, kad fartingas nedegina nei kalorijų, nei riebalų.
Nuorodos
- „Gas“ MedlinePlus, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
- „Meteorizmo prevencija ir gydymas tradicinės persų medicinos požiūriu“ Irano Raudonojo Pusmėnulio medicinos žurnalas, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
- „Dujų ir pūtimo“ gastroenterologija ir hepatologija, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
- „Fizinis aktyvumas ir žarnyno dujų klirensas pacientams, kuriems yra pilvo pūtimas“, Amerikos nacionalinė medicinos biblioteka.
- „Pilvo pūtimo ir išsiplėtimo valdymo strategijos“ Gastroenterologija ir hepatologija, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
- "Hipotezė: kramtomojoje gumoje esantys heksitoliai gali vaidinti svarbų vaidmenį mažinant pooperacinį žarnų nepraeinamumą." Medicinos hipotezės, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
- „Probiotikai ir funkcinis pilvo pūtimas“. Klinikinės gastroenterologijos žurnalas, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
- „Ar virškinimo fermentų komplekso papildymas gali pasiūlyti įprastų virškinimo problemų sprendimą?“ Visuomenės sveikatos archyvai, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.