Turinys:
- Kas yra maisto potraukis?
- Kas sukelia maisto potraukį?
- Maisto troškimo diagrama - potraukio pakeitimas
- Kaip sustabdyti potraukį nesveikajam maistui ir cukrui
- 1. Gerkite vandenį
- 2. Vartokite daugiau baltymų
- 3. Kova su stresu
- 4. Pakankamai išsimiegokite
- 5. Tinkamai maitinkitės
- 6. Kramtomoji guma
- Nuorodos
Kaip galima sutramdyti potraukį šlamštingiems maisto produktams ir saldumynams? Kaip nustoti trokšti maisto, kai net nesi alkanas? Jei šie klausimai jūsų galvoje dabar, šis įrašas yra būtent tai, ką jums reikia perskaityti.
Kaip ir alkoholio bei nikotino potraukis, taip ir maisto troškimas yra sunkiai įveikiamas. Tačiau alkio priepuolius ir potraukį sutramdyti yra įvairių būdų - tiesiog namuose. Slinkite žemyn, kad sužinotumėte daugiau.
Kas yra maisto potraukis?
Maisto potraukį galima apibūdinti kaip intensyvų ir nevaldomą norą valgyti konkretų maistą. Šis noras gali būti toks stiprus, kad potraukį patiriančio žmogaus alkis nebus patenkintas, nebent jis gaus maistą, kurio troško.
Maisto potraukis paprastai trunka tik 3-5 minutes. Tačiau kiekvienas žmogus potraukį išgyvena kitaip nei kiti. Dažniausiai šie potraukiai kyla dėl šlamšto / perdirbtų maisto produktų, kuriuose yra daug cukraus ir (arba) riebalų.
Kas gali sukelti šiuos maisto troškimus? Išsiaiškinkime.
Kas sukelia maisto potraukį?
Tam tikri smegenų regionai, kontroliuojantys atmintį ir atlygio bei malonumo jausmus, yra atsakingi už maisto troškimų sukėlimą.
Keletas veiksnių, galinčių sukelti šiuos smegenų regionus ir sukelti potraukį maistui, yra šie:
- Hormonų disbalansas (serotoninas, endorfinai ir leptinas)
- Nuotaikos kaita, dėl kurios staiga pasikeičia jūsų emocijos
- Nėštumas
Potraukis taip pat gali būti selektyvus ir neselektyvus. Atrankinis potraukis dažniausiai yra skirtas asmeniniam mėgstamam asmeniui - pavyzdžiui, mėgstamiausiems ledams ar mėsainiui iš mėgstamiausio jungtinio. Neselektyvus potraukis yra noras valgyti viską ir viską. Jie gali atsirasti dėl alkio priepuolių arba tiesiog pasijutus tikrai ištroškusiais. Geriant šiek tiek vandens, paprastai nusiramina intensyvus neselektyvaus maisto potraukio jausmas.
Kai kuriais atvejais maisto troškimą gali sukelti ir maistinės medžiagos, kurios trūksta jūsų organizmui. Čia idėja yra ta, kad jūsų kūnas trokšta tam tikrų maisto produktų, nes trūksta tam tikrų maistinių medžiagų.
Pavyzdžiui, atsakykime į šį klausimą: „Dėl kokio trūkumo atsiranda potraukis cukrui?“
Kai vartojate cukrų ar ką nors saldaus, į jūsų kūną patekęs cukrus blokuoja tam tikrų mineralų, tokių kaip kalcis ir magnis, absorbciją. Šių mikroelementų trūkumas verčia trokšti saldesnio maisto (1).
Maisto troškimo diagrama - potraukio pakeitimas
Štai keletas sveikų maisto produktų alternatyvų, kurių žmonės labiausiai trokšta!
Bulvių traškučiai - pakeiskite šį sūrų užkandį maistu, kuriame yra daugiau nesočiųjų (sveikų) riebalų ir baltymų, pavyzdžiui, anakardžių riešutuose ir graikiniuose riešutuose. Spraginti kukurūzai yra dar vienas sveikas bulvių traškučių pakaitalas.
Šokoladas - jei ruošiatės šokoladui, turėkite migdolų. Jei atrodo, kad nieko neveikia, galite gauti šiek tiek be pieno juodojo šokolado, kurį sudaro 70% kakavos.
Saldainiai / Kepiniai - vartokite šviežius sveikus vaisius, tokius kaip persikai, melionas ir vyšnios. Taip pat padės džiovinti vaisiai, tokie kaip slyvos ir razinos.
Soda - - Jei trokštate saldžiųjų gazuotų gėrimų, pabandykite išgerti šiek tiek gazuoto vandens, išspausti vaisių sultis, pavyzdžiui, apelsinų sultis.
Sūris - galite susidoroti su sūrio potraukiu vartodami mažai riebalų ir mažai natrio turinčius sūrius.
Tiems, kurie nesėkmingai bando išlaikyti sveiką svorį, maisto troškimas gali reikšti bėdą. Ilgainiui jie taip pat gali pakenkti jūsų sveikatai. Jei ieškote būdų, kaip kovoti su šiuo nesąžiningu pasienio malonumu, štai keli būdai gali padėti.
Kaip sustabdyti potraukį nesveikajam maistui ir cukrui
1. Gerkite vandenį
„Shutterstock“
2. Vartokite daugiau baltymų
„Shutterstock“
Sveika mityba, susidedanti iš liesų baltymų šaltinių, tokių kaip liesa mėsa, vėžiagyviai ir jūros gėrybės, taip pat gali padėti sumažinti nepageidaujamą potraukį. Daugumą kalorijų galite gauti iš baltymų maisto šaltinių, kad sumažintumėte potraukį, įskaitant staigų poreikį užkandžiauti naktį (3).
3. Kova su stresu
„Shutterstock“
Stresas taip pat gali sukelti nepageidaujamus besaikio valgymo epizodus, kurie gali sukelti nutukimą (4). Taigi, išlaikykite stresą, užsiimdami joga ir meditacija, arba kreipkitės patarimo, kaip suvaldyti maisto troškimą.
4. Pakankamai išsimiegokite
„Shutterstock“
Nepakankamas miegas yra susijęs su padidėjusiu maisto vartojimu, taip pat su nepageidaujamu svorio padidėjimu (5). Pakankamas miegas yra dar vienas būdas, kuris gali padėti netiesiogiai valdyti potraukį. Geras miegas gali padėti sumažinti kortizolio (streso hormono) kiekį, o tai savo ruožtu gali sutramdyti jūsų potraukį maistui.
5. Tinkamai maitinkitės
„Shutterstock“
Tinkamas maistas (nepraleidžiant pusryčių, pietų ar vakarienės) taip pat gali padėti įveikti dažnus alkio skausmus ir nesveiką potraukį. Dienos metu paskirstykite nedideles patiekalų porcijas. Tai gali padėti išlaikyti sveiką apetitą, kartu užkertant kelią nepageidaujamam svorio augimui (6).
6. Kramtomoji guma
„Shutterstock“
Kramtomoji guma yra natūralus būdas, kuris gali padėti sustabdyti jūsų maisto troškimą. Daugelis žmonių pranešė, kad kramtomoji guma padėjo sumažinti jų potraukį maistui ir užkandžiavimo įpročius (7). Tai savo ruožtu gali užkirsti kelią nereikalingam svorio padidėjimui dėl užkandžių ir padėti išlaikyti sveiką svorį.
Galite laikytis šių patarimų (atskirai arba kartu), kad išvengtumėte maisto troškimo. Be to, jūs turite galvoti tik apie didėjantį juosmens dydį ir su juo susijusią padidėjusią riziką sveikatai, kad pažabotumėte nesibaigiantį potraukį.
Ar šis įrašas buvo naudingas? Praneškite mums toliau pateiktame komentarų skyriuje.
Nuorodos
- „Pridėtas cukrus skatina maisto medžiagų ir energijos trūkumą nutukime: nauja paradigma“ Atvira širdis, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka
- „Perteklinio vandens suvartojimo įtaka dalyvių antsvorio kūno svoriui, kūno masės indeksui, kūno riebalams ir apetitui“. Gamtos mokslų, biologijos ir medicinos žurnalas, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka
- „Dažno, didesnio baltymų kiekio valgymo poveikis apetitui ir sotumui, kai lieknėja antsvorio turintys vyrai / nutukę vyrai“ Nutukimas, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka
- „Saldus potraukis ir grelino bei leptino kiekis moterims streso metu“ Apetitas, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka
- „Nepakankamo miego poveikis bendroms dienos energijos sąnaudoms, maisto suvartojimui ir svorio padidėjimui“. JAV Nacionalinės mokslų akademijos, JAV Nacionalinės medicinos bibliotekos darbai
- „Pusryčių praleidimas ir 5 metų kūno masės indekso ir juosmens apimties pokyčiai japonų vyrams ir moterims“ Nutukimo mokslas ir praktika, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka
- „Trumpalaikis kramtomosios gumos poveikis užkandžių vartojimui ir apetitui“ Apetitas, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka