Turinys:
- Kas yra galvos odos šašai?
- Kas sukelia galvos odos šašus?
- Kiti simptomai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį
- Kaip natūraliai gydyti galvos odos šašus
- Kaip gydyti galvos odos šašus
- 1. Šiltas suspaudimas
- Ko tau reikia
- Ką daryti
- 2. Alijošiaus gelis
- What You Need
- What To Do
- 3. Lemon Juice
- What You Need
- What To Do
- 4. Neem Leaves
- What You Need
- What To Do
- 5. Apple Cider Vinegar
- What You Need
- What To Do
- 6. Oatmeal
- What You Need
- What To Do
- 7. Jojoba Oil
- What You Need
- What To Do
- 8. Tea Tree Oil
- What You Need
- What To Do
- 9. Olive Oil
- What You Need
- What To Do
- 10. Coconut Oil
- What You Need
- What To Do
- 11. Fish Oil Or Omega-3 Supplements
- Expert’s Answers For Readers’ Questions
- 31 šaltinis
Šašai ant galvos yra ne tik nepaprastai skausmingi, bet ir visiškai nepatogūs. Taip, nes jie yra neišvaizdūs. Kas iš tikrųjų yra šie nuospaudos?
Galvos subraižymas gali pakenkti galvos odai. Tai veda prie odos niežėjimo, plutos sluoksnių, vadinamų šašais. Šie nuospaudos dar labiau dirgina jūsų galvos odą, sukeldami niežėjimą. Šiame straipsnyje mes išskaidysime, kokie yra šašai, jų priežastys ir gydymas. Slinkti žemyn.
Kas yra galvos odos šašai?
Nuolat kasant galvą, pažeidžiama išorinė galvos oda. Pažeista oda gydosi trombocitais, kurie sulimpa, kad susidarytų krešuliai, kurie sukietėja. Šie nuospaudos yra gelsvos, rausvos, rudos arba juodos ir labai niežtinčios. Per stipriai juos subraižius, gali atsirasti kraujavimas.
Yra keletas priežasčių, kodėl šie nuospaudos susidaro ant galvos odos. Tai gali būti dėl riebios galvos odos arba rimtos sveikatos būklės, tokios kaip egzema ar psoriazė, požymių. Raktas gydant nuospaudas yra tiksli jų priežastis. Štai kelios galimos priežastys.
Kas sukelia galvos odos šašus?
- Riebi galvos oda: Žmonės, turintys riebią galvos odą, yra linkę į pleiskanas, o tai gali sukelti niežėjimą ir priversti subraižyti galvą (1). Tai savo ruožtu gali sukelti šašus.
- Seborėjinis dermatitas (pleiskanos): seborėjinis dermatitas yra būklė, kuriai būdingi pleiskanojantys pleistrai ir užsispyręs pleiskanas. Šios būklės simptomai yra niežėjimas ir pleiskanojimas be matomo uždegimo (2). Bet tai nėra užkrečiama ir ją galima lengvai gydyti nereceptiniais vaistais arba receptiniais vaistais (sunkiais atvejais).
- Galvos odos psoriazė: psoriazė yra lėtinė odos liga, atsirandanti, kai turite pernelyg aktyvią imuninę sistemą. Tai sukelia storus, raudonus pleistrus, padengtus sidabro, pilkomis žvyneliais, ir atsiranda ant tam tikrų kūno dalių (3). Kai jūsų galvos odoje atsiranda psoriazės pleistrai, jie gali suformuoti šašus.
- Kerplė Planopilaris: Jei pastebite raudonus ar purpurinius nelygumus ant galvos, kurie formuoja šašus, galite turėti kerpligių planopilarį. Tai uždegiminė būklė, sukelianti pleiskanojimą ir paraudimą aplink jūsų plaukų folikulus ir sukelianti randų alopeciją (plaukų slinkimą) (4). Raudoni ir violetiniai nelygumai, kurie yra šios būklės simptomas, gali suformuoti nuospaudas.
- Grybelis: Terminas „grybelis“ čia yra gana klaidinantis, nes tai nėra tikras grybelis, bet grybelinė infekcija. Ši infekcija (dar vadinama Tine a capitis) paveikia jūsų galvos ir plaukų ašis bei suformuoja apskritus niežtinčios, žvynuotos odos žymes. Šie ženklai paprastai turi plokščius centrus ir pakeltas ribas, dėl kurių ant galvos gali susidaryti niežtintys šašai (5).
- Niežai: Niežai gali susidaryti dėl niežų erkių. Niežai sukelia Sarcoptes scabiei erkė, kuri įsirausia į šeimininką. Tai sukelia niežėjimą ir stipriai įtrūkusius odos sluoksnius (6). Tai dažnai pastebima vaikams, tačiau tai taip pat veikia bet kokio amžiaus vyrus ir moteris. Ši būklė dažnai paveikia kaklą, galvos odą, veidą, vokus ir odą po nagais.
- Galvos utėlės: blogiausios galvos utėlės, kurios yra labai užkrečiamos. Be kraujo čiulpimo, jie taip pat sukelia toną niežėjimo (7). Nuolatinis galvos subraižymas gali sukelti žaizdas, dėl kurių susidaro šašai.
- Juostinė pūslelinė: paplitusi klaidinga nuomonė, kad vėjaraupiai žmogui pasireiškia tik vieną kartą. Už vėjaraupius atsakingas virusas gali likti neveikiantis jūsų kūne ir vėl suaktyvėti, kad sukeltų malksnas. Mažos, geltonos pūslelės, kurias sukelia juostinė pūslelinė, taip pat gali pasirodyti ant jūsų galvos odos ir plutos, kad susidarytų šašai.
- Eozinofilinis folikulitas: tai rimta būklė, paveikianti ŽIV / AIDS sergančius žmones. Eozinofilinis folikulitas pasižymi niežtinčiais, pūlingais odos ir galvos odos pažeidimais, kurie pasveikus gali sudaryti šašus (8).
- Odos uždegimas: odos niežėjimas (vadinamas niežuliu) yra dažnas odos uždegimo simptomas. Šis stiprus niežėjimas gali sukelti galvos odos deginimą ir nuospaudas (9).
- Kontaktinis dermatitas: kontaktinis dermatitas yra odos sutrikimas, kurį sukelia alerginės reakcijos ar dirgikliai. Tai sukelia odos niežėjimą, paraudimą ir pažeidimą (10).
- Impetigo: Impetigo yra dažna bakterinė infekcija vaikams nuo dvejų iki penkerių metų (11). Jam būdingos medaus spalvos plutos ant odos ir, kai kuriais atvejais, net galvos oda.
- Galvos odos spuogai: Acne vulgaris yra lėtinis odos uždegimas, sukeliantis mažus odos nelygumus, paraudimus ir pažeidimus (12). Tai gali atsirasti dėl perprodukuoto sebumo ir atsiranda ant veido, kaklo ir nugaros. Kartais tai gali paveikti ir galvos odą.
- Galvos odos folikulitas: tai dar viena lėtinė uždegiminė būklė, tiesiogiai veikianti plaukų folikulus (12). Jam būdingi gelsvai balti šašai ant galvos.
- Odos rinkimas: Odos rinkimas yra psichologinis sutrikimas, kai žmonės vėl ir vėl renkasi odą, sukeldami audinių pažeidimus (13). Tai gali sukelti šašus, kurie pablogėja dėl nuolatinio odos traukimo.
Galvos odos šašus gali būti sunku nustatyti ir jie gali sukelti didesnes problemas, tokias kaip stiprus plaukų slinkimas, infekcijos ir galvos odos uždegimas. Štai keli simptomai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį kartu su nuospaudomis.
Kiti simptomai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį
- Balti / geltoni šašai: Perteklinis tirpalų, tepalų, losjonų ar plaukų kremo naudojimas gali sukelti drėgmės įstrigimą rauplės plutoje ir išsivystyti pūlį, todėl jis atrodo baltas. Kita vertus, geltonos spalvos nuospaudos yra jau rauplėje susiformavusio infekcinio pūlio požymis, kuris gali išsivystyti į opas.
- Plaukų slinkimas: jei pradėsite slinkti plaukus ant galvos odos vietų, kur matote raudonus ir violetinius nelygumus bei randus, kreipkitės į tai, kad tai galėtų būti dėl rando praradusio plauko, pavyzdžiui, vilkligės ar kerpligės planopilaris.
- Niežai patekti į tą pačią vietą : Niežai vėl ir vėl patekti į tą pačią galvos odą gali būti melanomos simptomas, todėl jį reikia nedelsiant gydyti.
- Žaliasis pūlis: Jei jūsų galvos odos šašai išsiskiria žaliu pūliu, tai kelia susirūpinimą, nes tai yra infekcijos požymis.
Dabar, kai žinote, į kokius simptomus reikia atkreipti dėmesį, pažvelkime į paprastas jų gydymo priemones.
Pastaba: Prieš bandydami toliau pateiktus natūralius gydymo būdus, pasitarkite su gydytoju, jei pastebite bet kurį iš aukščiau išvardytų simptomų. Atlikite pleistro testą, kad neatsirastų nepageidaujamų reakcijų.
Kaip natūraliai gydyti galvos odos šašus
Kadangi nuospaudos yra jūsų odos gijimo ženklas, jie paprastai nukrinta ir išnyksta savaime. Tačiau jei jie vargina, galite naudoti keletą namų gynimo būdų, kad pagreitintumėte gijimo procesą ir atsikratytumėte šašų. Šios galvos odos šašų procedūros gali būti atliekamos naudojant ingredientus, kurie yra jūsų sandėliuke.
Kaip gydyti galvos odos šašus
- Šiltas suspaudimas
- Aloe Vera gelis
- Citrinos sulčių
- Neemo lapai
- Obuolių sidro actas
- Avižiniai dribsniai
- Jojoba aliejus
- Arbatmedžio aliejus
- Alyvuogių aliejus
- Kokosų aliejus
- Žuvies taukai
1. Šiltas suspaudimas
Jei galvos odos šašai ypač niežti ir, atrodo, nesumažėja, geriausias pasirinkimas yra šiltas kompresas. Šiltas kompresas sušvelnina jūsų šašus ir priverčia juos greitai nukristi.
Ko tau reikia
- Rankšluostis
- Karštas vanduo
- Šukos
Ką daryti
- Pamirkykite rankšluostį karštame vandenyje.
- Ištraukite vandens perteklių, susukite plaukus ir apsukite rankšluosčiu aplink galvą.
- Palikite jį 10-15 minučių.
- Nuimkite rankšluostį ir švelniai iššukuokite šašus nuo plaukų.
- Darykite tai vieną kartą per dieną kelias dienas.
2. Alijošiaus gelis
Aloe vera gel is an excellent soothing agent. Studies show that aloe vera can help soothe many of the causes of scabs, like seborrheic dermatitis, dandruff, eczema, and psoriasis (14), (15), (16). It helps reduce the pain and itching in and around the scabs on your scalp and prevents them from getting infected.
What You Need
- Aloe vera leaf
- 2 vitamin E capsules
What To Do
- Remove the gel from the aloe vera leaf.
- Squeeze out the oil from the vitamin E capsules and mix it with the aloe vera gel.
- Apply this mixture to the scalp scabs with your fingers.
- Leave it on for an hour.
- Wash off the mixture with a mild shampoo.
- Repeat this twice or thrice a week.
3. Lemon Juice
Lemon juice reduces dryness and itchiness of your scalp. Its anti fungal activity can help treats dandruff and ringworm, which are major causes of scalp scabs (17), (18). Since it is a harsh ingredient, mix it with a gentle carrier oil.
What You Need
- ½ teaspoon lemon juice
- 1 tablespoon olive oil
What To Do
- Warm the olive oil in a microwave for a few seconds.
- Mix the lemon juice and warm olive oil.
- Massage the mixture onto your scalp.
- Leave the mixture on for half an hour.
- Wash it off with a mild shampoo.
- Do this thrice a week.
4. Neem Leaves
Neem leaves (Indian lilac) can help soothe itchy skin conditions. Their anti fungal and antibacterial properties help in getting rid of the scabs and preventing the scalp from getting infected (19), (20).
What You Need
- 10-15 neem leaves
- 2 cups of water
What To Do
- Boil the neem leaves in two cups of water.
- Strain the water and let it cool down.
- Rinse your hair with this neem water every day.
5. Apple Cider Vinegar
Apple cider vinegar is hugely popular as a home remedy for a ton of skin and hair-related issues. It has antibacterial and anti fungal properties (21), (22). It also helps to balance the pH of your scalp to reduce dryness and itchiness. A Palestinian study showed that apple cider vinegar helped prevent dandruff along with other hair issues (23). It also acts as a hair cleanser and keeps the scalp clean.
What You Need
- 2 tablespoons apple cider vinegar
- 1 cup warm water
What To Do
- Mix the apple cider vinegar with water.
- Pour the mixture onto your scalp.
- Massage your scalp for a few minutes.
- Rinse off your hair with water.
- Follow this routine twice a week.
6. Oatmeal
This trusty (albeit bland) breakfast food does wonders for your skin and treating the scabs on your scalp. It soothes irritated skin and is highly moisturizing (24).Research shows that oats can help relieve and soothe itching, burning, scaling, and other scalp and skin discomforts (25).
What You Need
- 2 tablespoons uncooked oatmeal
- Water
What To Do
- Mix enough water with the oatmeal to form a thick paste.
- Apply the oatmeal paste over your scalp and leave it on for 10 minutes.
- Wash it off with a mild shampoo.
- Follow this once daily.
7. Jojoba Oil
Jojoba oil is touted as the miracle worker in skincare. It soothes inflammation, burning, bumps, and itching and helps in wound healing (26). It can help relieve eczema and psoriasis. Jojoba oil prevents the scalp from getting dry and stimulates hair growth. Its anti fungal properties can help protect the scalp from infections that can lead to scabs. It regulates the balance of natural oils of your scalp and, thus, reduces scabs.
What You Need
Jojoba oil
What To Do
- Massage a little jojoba oil onto your scalp before going to bed.
- Leave it on overnight.
- Wash it off the next morning with a mild shampoo.
- Follow this routine twice a week.
8. Tea Tree Oil
Tea tree oil has antifungal, antibacterial, antiseptic, and anti-inflammatory properties (27). It is effective in reducing dandruff and scalp lesions (28). It also prevents other scalp and skin disorders and relieves itching.
What You Need
- 1 teaspoon tea tree oil
- 2 tablespoons almond oil
What To Do
- Mix the tea tree and almond oils.
- Massage the mixture onto your scalp.
- Leave it on for 30 minutes.
- Wash off with a mild shampoo.
- Follow this routine thrice a week.
9. Olive Oil
Pamper your scalp while treating the scabs with olive oil. Not only does the hydrating squalene in it moisturize your scalp and help loosen up the scabs, but it also nourishes your hair and makes it super soft. Olive oil has been often used to treat many skin and scalp issues like dandruff, dermatitis, eczema, psoriasis, and rosacea, which cause scaling and itching (29).
What You Need
4 tablespoons olive oil
What To Do
- Warm the olive oil in a microwave for a few seconds.
- Massage the oil onto your scalp. You can also apply it all over your hair.
- Leave it on overnight.
- Wash your hair the next morning with a mild shampoo.
- Repeat this thrice a week.
10. Coconut Oil
Coconut oil is a well-known hair and scalp moisturizer. It helps reduce scalp dryness and flaking (30). It also treats scalp issues like dandruff, eczema, and dermatitis and prevents headlice.
What You Need
- Coconut oil
- Towel
What To Do
- Apply coconut oil all over your scalp.
- Warm a towel by running it under hot water and wring out the excess water.
- Wrap the towel around your head and leave it on for an hour.
- Wash off the oil with a mild shampoo.
- Follow this routine thrice a week.
11. Fish Oil Or Omega-3 Supplements
Fish oil is rich in fatty acidsandcan help treat skin issues like dermatitis and allergies (31). It contains omega-3 polyunsaturated fatty acids (PUFA), docosahexaenoic acid (DHA), and eicosapentaenoic acid (EPA) that help protect the skin. It also contains alpha-linolenic acid (ALA) and linoleic acid (LA), which are extremely beneficial for the skin. It is also beneficial for hair as it stimulates hair growth and keeps the scalp clean.
Now that you know the natural ways of treating scalp scabs say goodbye to this itchy annoyance forever.Make sure you check with a doctor before opting for any of these remedies.
Expert’s Answers For Readers’ Questions
How long does it take for a scab to fall off on its own?
Small scabs fall off within 3 to 7 days, whereas large ones could take up to 2 weeks to heal.
Is it okay to pick a scab?
Ne, neturėtumėte rinkti nuospaudų (tų, kurios yra ant jūsų galvos ir kitokių), nes po jais esanti oda nėra visiškai užgijusi, ir jūs galite pakenkti naujoms subtilioms odos ląstelėms.
Ką tai reiškia, kai šašas yra juodas?
Nereikia jaudintis, jei galvos odos šašai yra juodi. Tai reiškia, kad šiek tiek daugiau nei įprasta kraujas ištekėjo iš žaizdos, kol ji krešėjo ir tapo nuospauda.
31 šaltinis
„Stylecraze“ turi griežtas gavimo gaires ir remiasi recenzuojamais tyrimais, akademinių tyrimų įstaigomis ir medicinos asociacijomis. Vengiame naudoti tretines nuorodas. Skaitydami redakcijos politiką galite sužinoti daugiau apie tai, kaip užtikriname, kad mūsų turinys yra tikslus ir aktualus.- Bin Saif, Ghada A et al. “The itchy scalp–scratching for an explanation.” Experimental dermatology vol. 20,12 (2011): 959-68
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3233984/
- Borda, Luis J, and Tongyu C Wikramanayake. “Seborrheic Dermatitis and Dandruff: A Comprehensive Review.” Journal of clinical and investigative dermatology vol. 3,2 (2015): 10.13188/2373-1044.1000019.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4852869/
- Blakely, Kim, and Melinda Gooderham. “Management of scalp psoriasis: current perspectives.” Psoriasis (Auckland, N.Z.) vol. 6 33-40.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5683126/
- Kang, Hoon et al. “Lichen planopilaris.” Dermatologic therapy vol. 21,4 (2008): 249-56.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/18715294/
- Leung, Alexander K C et al. “Tinea Capitis: An Updated Review.” Recent patents on inflammation & allergy drug discovery vol. 14,1 (2020): 58-68.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31906842/
- Walton, Shelley F, and Bart J Currie. “Problems in diagnosing scabies, a global disease in human and animal populations.” Clinical microbiology reviews vol. 20,2 (2007): 268-79.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1865595/
- Smith, Christine H, and Ran D Goldman. “An incurable itch: head lice.” Canadian family physician Medecin de famille canadien vol. 58,8 (2012): 839-41.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3418981/
- Nomura, Takashi, et al. “Eosinophilic pustular folliculitis: A proposal of diagnostic and therapeutic algorithms.” The Journal of Dermatology 43.11 (2016): 1301-1306.
onlinelibrary.wiley.com/doi/full/10.1111/1346-8138.13359
- Tivoli, Yvette A, and Richard M Rubenstein. “Pruritus: an updated look at an old problem.” The Journal of clinical and aesthetic dermatology vol. 2,7 (2009): 30-6.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2924137/
- Novak-Bilić, Gaby et al. “IRRITANT AND ALLERGIC CONTACT DERMATITIS – SKIN LESION CHARACTERISTICS.” Acta clinica Croatica vol. 57,4 (2018): 713-720.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6544100/
- Hartman-Adams, Holly et al. “Impetigo: diagnosis and treatment.” American family physician vol. 90,4 (2014): 229-35.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25250996/
- Sun, Kai-Lv, and Jian-Min Chang. “Special types of folliculitis which should be differentiated from acne.” Dermato-endocrinology vol. 9,1 e1356519.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5821164/
- Lochner, Christine et al. “Excoriation (skin-picking) disorder: a systematic review of treatment options.” Neuropsychiatric disease and treatment vol. 13 1867-1872.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5522672/
- Vardy, D. A., et al. “A double-blind, placebo-controlled trial of an Aloe vera (A. barbadensis) emulsion in the treatment of seborrheic dermatitis.” Journal of dermatological treatment 10.1 (1999): 7-11.
www.tandfonline.com/doi/abs/10.3109/09546639909055904
- Kumar, KP Sampath, and Bhowmik Debjit. “Aloe vera: a potential herb and its medicinal importance.” Journal of chemical and Pharmaceutical Research 2.1 (2010): 21-29.
www.researchgate.net/publication/328630465_Aloe_vera_A_Potential_Herb_and_its_Medicinal_Importance
- Syed, T A et al. “Management of psoriasis with Aloe vera extract in a hydrophilic cream: a placebo-controlled, double-blind study.” Tropical medicine & international health: TM & IH vol. 1,4 (1996): 505-9.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/8765459/
- Pingili, Mamatha, et al. “Antifungal activity of plant extracts against dandruff causing organism Malassezia furfur.” Int J Bioassays 5 (2016): 5047-5049.
www.researchgate.net/publication/309599093_Antifungal_activity_of_plant_extracts_against_dandruff_causing_organism_Malassezia_furfur
- Pinontoan, Sabrina, et al. “Antifungal Activity of Essential Oil Extract of Lemon Cui (Citrus microcarpa) Skin against Trichophyton rubrum Growth.” International Journal of Pharma Medicine and Biological Sciences 8.2 (2019): 40-44.
www.ijpmbs.com/uploadfile/2019/0507/20190507051234783.pdf
- Subapriya, R, and S Nagini. “Medicinal properties of neem leaves: a review.” Current medicinal chemistry. Anti-cancer agents vol. 5,2 (2005): 149-6.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/15777222/
- Niharika, Anand, Johnson M. Aquicio, and Arulsamy Anand. “Antifungal properties of neem (Azadirachta indica) leaves extract to treat hair dandruff.” E-ISRJ 2 (2010): 244-52.
www.researchgate.net/publication/333671637_ANTIFUNGAL_PROPERTIES_OF_NEEM_AZARDIRACHTA_INDICA_LEAVES_EXTRACT_TO_TREAT_HAIR_DANDRUFF
- Gopal, Judy et al. “Authenticating apple cider vinegar’s home remedy claims: antibacterial, antifungal, antiviral properties and cytotoxicity aspect.” Natural product research vol. 33,6 (2019): 906-910.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/29224370/
- Yagnik, Darshna et al. “Antimicrobial activity of apple cider vinegar against Escherichia coli, Staphylococcus aureus and Candida albicans; downregulating cytokine and microbial protein expression.” Scientific reports vol. 8,1 1732.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5788933/
- Zaid, Abdel Naser et al. “Ethnopharmacological survey of home remedies used for treatment of hair and scalp and their methods of preparation in the West Bank-Palestine.” BMC complementary and alternative medicine vol. 17,1 355.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5499037/
- Pazyar, Nader et al. “Oatmeal in dermatology: a brief review.” Indian journal of dermatology, venereology and leprology vol. 78,2 (2012): 142-5
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/22421643/
- Reynertson, Kurt A et al. “Anti-inflammatory activities of colloidal oatmeal (Avena sativa) contribute to the effectiveness of oats in treatment of itch associated with dry, irritated skin.” Journal of drugs in dermatology: JDD vol. 14,1 (2015): 43-8.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25607907/
- Arafat, Shaker M., and Amany M. Basuny. “Jojoba oil: Anew media for frying process.” Current Trends in Biomedical Engineering & Biosciences 2018; 17(1): 555952.
juniperpublishers.com/ctbeb/pdf/CTBEB.MS.ID.555952.pdf
- Carson, C F et al. “Melaleuca alternifolia (Tea Tree) oil: a review of antimicrobial and other medicinal properties.” Clinical microbiology reviews vol. 19,1 (2006): 50-62.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1360273/
- Satchell, Andrew C et al. “Treatment of dandruff with 5% tea tree oil shampoo.” Journal of the American Academy of Dermatology vol. 47,6 (2002): 852-5.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/12451368/
- Aburjai, Talal, and Feda M. Natsheh. “Plants used in cosmetics.” Phytotherapy Research: An International Journal Devoted to Pharmacological and Toxicological Evaluation of Natural Product Derivatives 17.9 (2003): 987-1000.
www.researchgate.net/publication/9027603_Plants_Used_in_Cosmetics
- Vala, G. S., and P. K. Kapadiya. “Medicinal benefits of coconut oil.” International Journal of Life Sciences Research, ISSN (2014): 2348-3148.
www.researchgate.net/publication/268805677_Medicinal_benefit_of_coconut_oil
- Huang, Tse-Hung et al. “Cosmetic and Therapeutic Applications of Fish Oil’s Fatty Acids on the Skin.” Marine drugs vol. 16,8 256.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30061538/