Turinys:
- Gvazdikėliai - trumpai
- Ką sako tyrimas apie gvazdikėlių aliejų
- Kaip gvazdikėlių aliejus veikia esant dantų skausmui
- Gvazdikėlių aliejaus naudojimo dantų skausmui būdai
- 1. Visos gvazdikėlės nuo dantų skausmo
- Cinamono-gvazdikėlių sirupas
- Ko tau reikia
- Nurodymai
- 2. Žemės gvazdikėliai nuo dantų skausmo
- 3. Gvazdikėlių aliejus
- 4. Gvazdikėlių aliejaus kompresas
- 5. Gvazdikėlių arbata
Tikrai nėra malonu ragauti. Bet ne todėl gvazdikėliai vis tiek imami. Aš neprivalau jums pasakoti apie gvazdikėlių gerumą. Ypač kalbant apie dantų skausmą, atsižvelgiant į tai, kad gvazdikėliai nuo dantų skausmo gali padaryti stebuklus.
Ką mes matysime šiame įraše.
Gvazdikėliai - trumpai
Paprastai gvazdikėliai yra naudojami kaip prieskonis Indijoje, Bangladeše, Indonezijoje, Pakistane, Šri Lankoje ir Madagaskare. Jie yra aromatiniai medžio žiedpumpuriai. Šis medis yra visžalis ir gali užaugti nuo 8 iki 12 metrų aukščio.
Gvazdikėliai yra populiarus Azijos, Afrikos ir kelių Viduriniųjų Rytų virtuvių priedas. Jie naudojami mėsai, marinatams, kariams ir net tam tikriems karštiems gėrimams paskaninti.
Atsižvelgiant į prieskonio bioaktyvias chemines medžiagas, gvazdikėliai taip pat naudojami kaip skruzdžių repelentas. Prieskonis dažniausiai naudojamas virškinimo problemoms gydyti ir kitoms kūno funkcijoms gerinti - svarbiausias iš tų, kurie gydo dantų problemas (1).
Tai dar ne viskas - gvazdikėlių yra daugiau nei tai, ką matėme iki šiol.
Ką sako tyrimas apie gvazdikėlių aliejų
Vaizdas: „Shutterstock“
Tyrimai nurodo daugybę gvazdikėlių aliejaus pranašumų. Vienas iš jų yra jo, kaip priešuždegiminio agento, svarba, turint omenyje junginį, vadinamą eugenoliu.
Gvazdikėlių aliejus padeda gydyti tokius negalavimus kaip spuogai ir candida. Gvazdikėlių aliejus yra labai turtingas antioksidantų ir naudingas jūsų sveikatai daugeliu kitų būdų.
Remiantis tyrimais, gvazdikėlių aliejus gali būti naudojamas gydyti kitus negalavimus, tokius kaip kosulys, peršalimas, sinusitas ir gerklės skausmas. Tai veikia kaip virškinimo priemonė ir apsaugo nuo pykinimo ir vėmimo. Jis taip pat veikia kaip antiseptikas - kovoja su grybelinėmis infekcijomis ir padeda palengvinti sportininko pėdą (2).
Taip pat nustatyta, kad gvazdikėlių aliejus padeda priešlaikinei ejakuliacijai (3). Daugumą šių pranašumų galima sieti su eugenolio (kurį aptarėme), acetilo eugenolio ir kariofileno buvimu.
Na, gvazdikėliai puikiai tinka tam ir anam - tačiau grįžtant prie aktualios temos, pradedame suprasti didžiulę jos vertę padedant išgydyti dantų skausmus.
Kaip gvazdikėlių aliejus veikia esant dantų skausmui
Čia mes gauname geresnį vaizdą apie eugenolį. Šis gvazdikėlių aliejaus ingredientas pasižymi natūraliomis anestezijos ir antiseptinėmis savybėmis, kurios abi padeda sumažinti burnos uždegimą. Kaip rodo tyrimas, eugenolis yra daug efektyvesnis nei bet kuris kitas analgetikas, kai kalbama apie burnos operacijas ir dantų šalinimą (4). Tačiau nepamirškite, kad gvazdikėlių ar gvazdikėlių aliejus yra nemalonaus skonio ir gali sukelti tam tikrą šalutinį poveikį, todėl jis turi būti skiriamas tik suaugusiesiems ir vyresniems vaikams, kurie jo (gvazdikėlio) per klaidą nuryja.
Eugenolis taip pat padeda nutirpdyti probleminę sritį, dėl kurios lengva atlikti operaciją. Kitas tyrimas apėmė naminio gvazdikėlių gelio, 20% benzokaino ir placebo vartojimą (5). Tyrimo rezultatai parodė, kad gvazdikėlių gelis pasiekė tą pačią sėkmę kaip benzokainas (tepaluose naudojamas ingredientas) - tai reiškia, kad šie du žymiai sumažino skausmą. Beje, benzokainas gali sukelti alergines reakcijas ir kitus šalutinius poveikius, o būtent gvazdikėliai tampa saugesne ir geresne alternatyva (6).
Žinoti, kaip gvazdikėlis veikia esant dantų skausmui, nėra didelė problema - dauguma interneto svetainių gali suteikti jums šią informaciją per kelias sekundes. Svarbu yra tai, kaip jūs galite naudoti gvazdikėlį, kad padėtumėte gydyti savo dantų skausmą. Tai tikrasis reikalas.
Ir į tai mes dabar žiūrėsime.
Gvazdikėlių aliejaus naudojimo dantų skausmui būdai
Vaizdas: „Shutterstock“
Gvazdikėlių aliejų nuo dantų skausmo galima naudoti įvairiai. Pažiūrėk:
1. Visos gvazdikėlės nuo dantų skausmo
Čia naudosite visas gvazdikėlių žolelių formas.
- Paimkite nuo vieno iki trijų gabalėlių šio prieskonio ir padėkite juos šalia danties, sukeliančio skausmą.
- Dabar palaukite šiek tiek. Gvazdikėlių gabaliukai lėtai suminkštės. Švelniai juos sumalkite. Tai išskiria gvazdikėlių aliejus į burną. Jie eina per paveiktą vietą ir palengvina uždegimą ir skausmą.
- Gvazdikėlių gabalėlius galite palikti maždaug 20 minučių.
Taip pat galite kramtyti ir valgyti gvazdikėlius. Priešingu atveju galite praskalauti burną šiltu druskos tirpalu (½ arbatinio šaukštelio druskos 30 ml vandens) ir išpjauti gabalėlius. Nesijaudinkite, jei burnoje jaučiamas dilgčiojimas. Tai įprasta. Jis atslūgs per 10 minučių.
O štai jums receptas - dantų skausmui vartoti visas gvazdikėlius.
Cinamono-gvazdikėlių sirupas
Ko tau reikia
- 1 puodelis cukraus
- 1 puodelis vandens
- 1 puodelis cinamono lazdelės, suskaidyta į gabalus
- 1 šaukštas maltų arba sveikų gvazdikėlių
Nurodymai
- Paimkite nedidelį puodą ir sujunkite visus jame esančius ingredientus.
- Laikykite jį neuždengtą.
- Užvirkite, visą laiką maišydami cukrų, kad jis ištirptų.
- Sumažinkite ugnį ir leiskite jai virti apie 10 minučių.
- Leiskite jam atvėsti. Išimkite cinamono gabalėlius ir gvazdikėlius. Jei vietoje visų gvazdikėlių buvote naudoję gvazdikėlių miltelius, perkoškite skysčio per marlę.
- Supilkite sirupą į stiklinį indą. Įsitikinkite, kad dangtis tvirtai pritvirtintas.
- Laikykite šaldytuve.
Šiuo sirupu galite pridėti kokteilių ar kitų nealkoholinių gėrimų.
2. Žemės gvazdikėliai nuo dantų skausmo
Gerai tinka ir žemės gvazdikėliai. Juos paruošti paprasta. Pirma, jūs galite normaliai sumalti gvazdikėlius.
- Paimkite 1/8 šaukštelio maltų gvazdikėlių ir supilkite juos į dubenį. Į juos įpilkite ¼ šaukštelio alyvuogių aliejaus.
- Kruopščiai maišykite, kol jis bus tinkamai sumaišytas.
- Į mišinį įmerkite medvilninį tamponą ir užtepkite ant burnos uždegimo vietos - patartina ant skausmingo danties ir jį supančios srities.
- Palikite medvilninį tamponą ant danties maždaug 20 minučių. Išspjaukite ir praskalaukite burną šiltu druskingu vandeniu.
3. Gvazdikėlių aliejus
Aliejų galite tepti tiesiai ant danties, kad sumažintumėte skausmą.
- Paimkite medvilninį tamponą ir pamerkite vieną jo galą į gvazdikėlių aliejų.
- Aliejų tepkite tiesiai į skausmingą dantį ir jį supančią uždegimo vietą.
- Išimkite tamponą ir palikite alyvą ant pažeistos vietos maždaug 20 minučių.
- Praskalaukite burną druskingo vandens tirpalu.
Vienas dalykas, kurį reikia atkreipti dėmesį, yra tai, kad gali atsiskleisti danties nervas. Tokiu atveju turite būti ypač atsargūs. Ir taip, šis aliejus nebus skanus. Užtruksite, kol priprasite.
Taip pat stenkitės nenuryti aliejaus.
4. Gvazdikėlių aliejaus kompresas
Tai buvo įvardijama kaip efektyviausias dantų skausmo gydymo metodas. Tai yra gera žinia tiems, kurie nemėgsta dėti gvazdikėlių tiesiai į burną.
- Į dubenį įpilkite ½ arbatinio šaukštelio alyvuogių aliejaus. Į tai įpilkite 2–3 lašus gvazdikėlių aliejaus. Kruopščiai sumaišykite.
- Paimkite medvilnės kamuoliuką ir pamerkite jį į mišinį.
- Užtepkite jį ant skausmingo danties ir jo apylinkių.
- Laikykite rutulį vietoje švelniai jį nukandę.
- Tai vadinama kompresu.
- Palikite jį tokį, koks yra, maždaug 20 minučių. Tada nuimkite rutulį ir praskalaukite burną šiltu druskos tirpalu.
5. Gvazdikėlių arbata
Jis turi aštrų aromatą. Jis turi turtingą skonį. Ir svarbiausia, kad tai padeda išgydyti dantų skausmą. Nors nėra specialios gvazdikėlių arbatos dozės