Turinys:
- Mineralinis vanduo, palyginti su Reguliarus vanduo
- I. Mineralinis vanduo
- II. Vanduo iš čiaupo
- 6 mineralinio vandens nauda sveikatai
- 1. Magnio šaltinis
Mineralinis vanduo gaunamas iš natūralių šaltinių ir požeminių rezervuarų. Jame gausu pagrindinių maistinių medžiagų ir sakoma, kad jis turi tam tikrų gydomųjų savybių.
Jame yra kalcio, magnio, kalio ir natrio (1). Taigi, teigiama, kad tai suteikia netikėtos naudos sveikatai. Geriant mineralinį vandenį, gali pagerėti kaulų, virškinimo ir širdies sveikata bei sumažėti kraujospūdis.
Šiame straipsnyje mes kalbame apie skirtumą tarp mineralinio vandens ir vandens iš čiaupo bei apie galimą mineralinio vandens naudą sveikatai ir šalutinį poveikį.
Skaityk toliau!
Mineralinis vanduo, palyginti su Reguliarus vanduo
Mineralinis vanduo yra rūgštesnis už vandentiekio vandenį ir turi rūgštų skonį dėl anglies rūgšties buvimo. Abiejų rūšių vandenyje yra mineralų ir jie tam tikru būdu apdorojami. Remiantis dabartiniais įrodymais, skirtumai nėra labai reikšmingi. Štai ką jūs turite žinoti.
I. Mineralinis vanduo
Mineraliniame vandenyje yra pridėta mineralų (priklauso nuo šaltinio) arba ištirpusių medžiagų, kad būtų pakeistas jo skonis. Žmonės mano, kad jis turi kai kurių gydomųjų savybių dėl jame esančių mineralų. Kaip nurodo Maisto ir vaistų administracija (FDA), mineraliniame vandenyje turi būti ne mažiau kaip 250 milijonų dalių viso ištirpusio kieto skysčio (2).
Mineralai, kurie dažnai būna mineraliniame vandenyje, yra šie:
- Kalcis
- Chloras
- Fosforas
- Magnis
- Kalis
- Natris
- Siera
Aukščiau išvardyti kai kurie makroelementai, kurie yra būtini kūno funkcijoms atlikti, pvz., Baltymų sintezė, kaulų formavimasis, kremzlių susidarymas ir kt. (3).
Be kai kurių mikroelementų, mikroelementai yra būtini kai kurioms biologinėms funkcijoms, tokioms kaip hormonų sintezė, fermentų gamyba, dantų ėduonies prevencija ir kt. (3).
- Kobaltas
- Geležis
- Chromas
- Varis
- Jodas
- Fluoras
Skirtingai nuo įprasto vandentiekio vandens, mineralinis vanduo paprastai išpilstomas į šaltinį į plastikinius arba stiklinius butelius. Kai kurie žmonės teikia pirmenybę mineraliniam vandeniui dėl jo terapinės vertės. Tačiau mineralinis vanduo gali būti šiek tiek perdirbamas, kad pašalintų bakterijas ar nuodingas medžiagas (4). Kasdienis mineralinio vandens suvartojimas yra būtinas kūno vandens pusiausvyrai palaikyti (3).
II. Vanduo iš čiaupo
Vandentiekio vanduo yra apdorojamas chloru ir pristatomas į namų ūkius vamzdžiais ir valymo sistemomis.
Prieš pasiekiant namų ūkius, vandentiekio vanduo vandens valymo įrenginiuose atliekamas cheminės dezinfekcijos procesu. Tada švarus vanduo tiekiamas per požeminę vamzdynų sistemą. Tačiau kai kurie vandentiekio vandenyje esantys mineralai gali pažeisti vamzdžius ir užteršti geriamąjį vandenį.
JAV vandentiekio vanduo turi atitikti Saugaus geriamojo vandens įstatymo standartus, kuriuos nustatė Aplinkos apsaugos agentūra (AAA) (5).
Dabar, kai žinote skirtumą tarp mineralinio vandens ir vandens iš čiaupo, patikrinkime mineralinio vandens naudą sveikatai!
6 mineralinio vandens nauda sveikatai
1. Magnio šaltinis
Mineralinis vanduo yra turtingas magnio šaltinis, kuris vaidina svarbų vaidmenį reguliuojant kūno funkcijas, tokias kaip nervų funkcija, gliukozės kiekio kraujyje kontrolę ir kraujospūdžio reguliavimą (6).
Priklausomai nuo šaltinio, magnio kiekis mineraliniame vandenyje gali skirtis.