Turinys:
- Kas yra tekstūruoti plaukai?
- Kokie yra tekstūruotų plaukų pranašumai?
- Tekstūruoti plaukai - prieš ir po
- „Texturizers“ vs. Relaksatoriai
- Tekstūravimo procesas
- Kaip prižiūrėti tekstūruotus plaukus
Natūralūs plaukai yra tikroji mūsų tapatybė, bet ar jie tampa nepaprastai įdomūs? Ar esate nusiteikęs eksperimentuoti? Tada plaukų tekstūravimas gali jus dominti. Čia yra viskas, ką reikia žinoti apie plaukų tekstūravimą. Slinkti žemyn!
Kas yra tekstūruoti plaukai?
Tai dažnas klausimas. Plaukų tekstūravimas nėra nauja koncepcija. Tai buvo maždaug nuo 1990-ųjų ir daugiausia tai darė afroamerikietės moterys. Spalvotos moterys pasirinko šį procesą, kad atsipalaiduotų savo griežtos garbanos.
Tekstūruoti plaukai skiriasi nuo tekstūruotų plaukų. Tekstūruojant esamą garbanos modelį paverčiamos laisvomis garbanomis, jos visiškai neištiesinant. Taigi, tai sukuria natūralesnę išvaizdą.
Nors tekstūravimas yra chemikalais pagrįstas procesas, jis yra daug švelnesnis nei plaukus atpalaiduojantis. Be to, tekstūratoriai visiškai nesuardo natūralaus garbanos modelio, o ne atpalaiduoja, kai natūrali jūsų plaukų struktūra yra visiškai transformuota (1).
Kodėl kas nors norėtų tekstūruoti plaukus? Pasirodo, tai teikia daugybę privalumų. Pažvelkime į juos.
Kokie yra tekstūruotų plaukų pranašumai?
- Prideda plaukams apimties.
- Sumažina nuskendusius, šerpetojančius ir nepaklusnius plaukus.
- Skleidžia jūsų spynos.
- Suteikia jums lengvesnes ir lengviau valdomas garbanas.
- Išauginti tekstūruotus plaukus yra lengviau nei ataugusius plaukus.
- Palengvina plaukų šukavimą ir atitvarymą.
- Palengvina plaukų tiesinimą ir naujų šukuosenų išbandymą.
Pastaba: Tekstūruotojas gali naudoti chemines medžiagas, kurios keičia jūsų galvos ar plaukų pH balansą. Tai gali sukelti dirginimą ar nudegimus. Taigi, prieš pradėdami naudoti tekstūravimo priemonę, atlikite pleistro testą, kad įsitikintumėte, jog plaukai su jais gerai veikia.
Tekstūruoti plaukai - prieš ir po
„Instagram“
Kaip minėta anksčiau, tekstūravimas gali nepadaryti novatoriško skirtumo, tačiau tai suteiks jums norimą rezultatą. Jei turite 4 tipo (A, B ar C) plaukus, juos tekstūravus, jie gali nukristi iki 3 tipo garbanų, kurių tekstūra yra daug minkštesnė. Po tekstūravimo jūsų plaukai nebus atsparūs formavimui.
Tekstūruoti trumpi plaukai
„YouTube“
Tekstūruoti vidutiniai plaukai
Šaltinis
Tekstūruoti užkalbėti plaukai
Šaltinis
Dabar pažvelkime į tekstūravimo ir atpalaidavimo priemonių skirtumus.
„Texturizers“ vs. Relaksatoriai
Tarp tekstūravimo priemonės ir relaksatoriaus yra nedidelis skirtumas, kuris gali būti gana painus. Abiejuose yra cheminių medžiagų, kurios visam laikui keičia plaukų struktūrą. Vienintelis skirtumas slypi laiko veiksnyje.
Tekstūratoriaus paskirtis yra šiek tiek atlaisvinti garbanas ir jų neištiesinti. Tekstūristai išleidžia griežtas garbanas į bangas ir palengvina plaukų šukavimą. Relaksatorius visiškai ištiesins plaukus. Relaksatoriuose yra natrio hidroksido, kuris keičia jūsų plaukų pH, todėl jie yra tiesūs ir aptakūs.
Relaksatoriaus padaryta žala yra daug didesnė nei tekstūratoriaus. Tekstūratoriuje yra botaninių ingredientų, kurie 5–10 minučių tepami ant jūsų plaukų. Relaksatoriai paprastai paliekami ant jūsų plaukų 15–20 minučių ir juos reikia apdoroti neutralizatoriumi ir kondicionieriumi. Šie stipriai apkraunami chemikalai atpalaiduojančiame maiste gali pakenkti garbanoms, jei tai daroma reguliariai.
Rezultatai labai skiriasi abiejuose procesuose. Tekstūratorius geriausiai tinka trumpoms S formos garbanoms, o atpalaiduojančios - S ir Z formos garbanoms.
Tekstūruoti plaukai ir atsipalaidavę plaukai
„Shutterstock“
Dabar, kai žinote, kas yra plaukų tekstūravimas, panagrinėkime tekstūravimo procesą ir kaip tai iš tikrųjų daroma.
Tekstūravimo procesas
Tekstūravimo priemonė gali visam laikui pakeisti jūsų plaukų struktūrą. Jame esančios cheminės medžiagos modifikuoja jūsų plaukų keratiną (baltymus), suteikiant jiems fiksuotą struktūrą.
Jūsų plaukai yra sudaryti iš amino rūgščių, suteikiančių jiems garbanos. Taikant tekstūravimo priemonę, vandenilio jungtys amino rūgštyse nutrūksta, todėl garbanos būna laisvesnės.
Yra dviejų tipų tekstūratoriai - viename yra šarmo formulės, o kitame nėra. Lye formulė yra kenksminga jūsų plaukams ir gali griežtai naudoti galvos odą.
Norint nutraukti cheminį procesą, svarbu išplauti tekstūravimo priemonę neutralizatoriumi. Atminkite, kad tekstūravimo priemonė gali pakenkti jūsų plaukams, jei tai daroma reguliariai. Norint apsaugoti plaukus nuo pažeidimų, rekomenduojama naudoti žolelių kondicionierius ar baltymų procedūras.
Argumentai "už"
- Galite iš karto gauti šilkinius, minkštus ir lengvai valdomus plaukus.
- Tekstūravimui nereikia lankytis brangiuose salonuose. Šis procesas gali būti atliekamas namuose.
- Turi ilgalaikių rezultatų.
Minusai
- Rezultatai gali būti nevienodi kiekvienam plaukų tipui.
- Tekstūratoriuose yra kenksmingų cheminių medžiagų.
Kadangi plaukų tekstūravimas yra cheminis gydymas, juos atlikę turite tinkamai prižiūrėti plaukus. Toliau pateikiami keli priežiūros patarimai, kurių turite laikytis, kad maitintumėte plaukus ir išlaikytumėte jų sveiką išvaizdą.
Kaip prižiūrėti tekstūruotus plaukus
Original text
- Po tekstūravimo naudokite plaukams tinkamas priemones. Prieš pirkdami gaminį, pasitarkite su profesionaliu stilistu arba savo kirpykla. Pirkite produktus, kurie palaiko jūsų plaukų blizgesį ir drėgmės lygį.
- Miegokite su šilko skara, apsivyniojusi ant galvos. Tai padeda sumažinti garbanojimą.
- Svarbu kasdien sušlapinti plaukus. Tai padeda pertvarkyti jūsų garbanas. Šukuodami šlapius plaukus pašalinsite raukšles ir šerpetojimą.
- Naudokite šampūną ir kondicionierių