Turinys:
- Ar susijęs hormonų disbalansas ir plaukų slinkimas?
- Plaukų kritimas ir hormonai
- Plaukų augimas ir hormonai
- Normalus plaukų augimas ir kaip hormonai vaidina svarbų vaidmenį
- Kaip gydyti plaukų slinkimą dėl hormonų disbalanso
- 1. Naudokite moterų rogainą
- 2. Gerkite daug vandens
- 3. Išbandykite streso mažinimo terapijas
- 4. Turėkite mankštą
- 5. Atsisakykite visų nesveikų įpročių
- 6. Gerai išsimiegokite
- 7. Pakeiskite savo mitybos planą
Jums gali kilti klausimas, kaip plaukai ir hormonai gali būti susiję. Bet jie yra, ir ši nuoroda turi raktą į daugybę jūsų klausimų, susijusių su plaukų kokybe ir apimtimi.
Ar susijęs hormonų disbalansas ir plaukų slinkimas?
Yra daugybė skirtingų priežasčių, kodėl žmogus kenčia nuo plaukų slinkimo. Jei norite sustabdyti plaukų slinkimą, turite įsigilinti ir atskleisti pagrindinę plaukų slinkimo priežastį. Hormonų disbalansas yra viena iš pagrindinių plaukų slinkimo priežasčių. Mūsų hormoniniai ciklai keičiasi įvairiais gyvenimo momentais, todėl tai daro tiesioginę įtaką plaukų kokybei tuose taškuose. Tai yra labai įprasta ir gali pasireikšti bet kurio žmogaus gyvenime. Vienas iš daugelio atvejų, kai moteris patiria hormonų disbalansą, yra nėštumo metu. Moters hormonai per tuos devynis mėnesius būna visur, dėl kurių plaukai krenta. Kai ji gimdo, jos hormonai bando grįžti į įprastą lygį ir paprastai tai daro be jokių sunkumų. Menopauzė yra dar viena priežastis, kodėl moterys linkusios į hormonų disbalansą.Ir tai netrunka pasirodyti ant plaukų. Tačiau, žinoma, menopauzė ir nėštumas nereiškia, kad negalite sustabdyti plaukų slinkimo ir hormonų disbalanso. Žinoma, jūs galite. Turėdami specialiai pritaikytą gydymo planą, jūs tikrai galite sustabdyti plaukų slinkimą. Trys hormonai, kurie daugiausia veikia plaukų augimą, yra tiroksinas, estrogenas ir progesteronas.
Plaukų kritimas ir hormonai
Dabar atsakykite į klausimą, kuris hormonas yra atsakingas už plaukų slinkimą, kurį mes taip pat žinome kaip androgeninę alopeciją.
- Androgenetinė alopecija yra dažnas nuplikimo būdas, pastebimas tiek vyrams, tiek moterims. Anksčiau manyta, kad šią būklę sukėlė per didelis testosterono kiekis organizme. Testosterono moterims taip pat yra nedaug. Tačiau neseniai buvo atrasta, kad DHT arba dihidrotestosteronas yra atsakingas už androgenetinę alopeciją.
- DHT lemia plaukų folikulų mirtį ir yra žinomas kaip pagrindinis jų priešas. Taigi, jei ant jūsų galvos atsiranda staigių plikų pleistrų ir nežinote pagrindinės priežasties, nedelsdami kreipkitės į endokrinologą. Tai tikriausiai yra su DHT susijusi problema.
- Plaukų kritimą taip pat lemia skydliaukės hormono pusiausvyros sutrikimas ir nėštumo metu, kaip minėta aukščiau.
Plaukų augimas ir hormonai
Dabar atėjo laikas kalbėti apie plaukų augimo hormonus.
- Įdomu tai, kad vyriškų hormonų ar androgenų perteklius moters organizme gali lemti vyrišką plikimą ir plaukų perteklių ant kūno. Ši būklė yra žinoma kaip hirsutizmas. Hirsutizmas nėra problemiška patologiškai būklė, tačiau per didelis veido ir kūno plaukas gali sukelti gėdą moterims.
- PCOS arba policistinių kiaušidžių sindromas yra hormoninė būklė, kuri visur veikia daug moterų. Tokios moterys susiduria su per didelio veido plaukų problema. Jų hormonų pusiausvyros sutrikimas dažniausiai neigiamai veikia jų plaukų augimą ant galvos odos.
- Svorio metimas ar priaugimas nerimą keliančiu tempu yra ir antriniai policistinių kiaušidžių sindromo simptomai. Hirsutizmas yra dažna problema, kai plaukų augimą tiesiogiai veikia hormoniniai pokyčiai, ir tai yra ilgalaikė problema, nors yra ir jos sprendimų, įskaitant nuolatinį plaukų šalinimą lazeriu.
Normalus plaukų augimas ir kaip hormonai vaidina svarbų vaidmenį
Aptarus tiek išskirtines plaukų slinkimo sąlygas, tiek per didelį plaukų augimą, atėjo laikas atsitraukti ir apsvarstyti, kas turi įtakos normaliam plaukų augimui. Hormonai taip pat turi svarbų vaidmenį tiek tiesiogiai, tiek netiesiogiai.
- Gonadotropinai yra svarbūs hormonai. FSH arba folikulus stimuliuojantį hormoną ir liuteinizuojantį hormoną gamina lytinės liaukos, ir jie turi tiesioginį vaidmenį gaminant testosteroną ir estrogeną vyrams ir moterims. Be to, šie hormonai taip pat sąveikauja su progesteronu ir daro įtaką plaukų augimui ar neaugimui. Gonadotropinai turi netiesioginį vaidmenį plaukų augime, nes jie gamina pirmiau minėtus hormonus, kurie tiesiogiai veikia plaukų augimą.
- Tiroksinas: kaip ir dauguma kitų aptartų hormonų, tiroksinas taip pat neturi tiesioginės įtakos plaukų gamybai. Tačiau šio hormono trūkumas gali sukelti hipotoksinemiją ir galimą plaukų slinkimą. Tikslus mechanizmas tyrimų žurnaluose vis dar nebuvo tinkamai paaiškintas. Tačiau ryšys tarp jų yra gana neginčijamas.
- Androgenai: Kaip minėta aukščiau, šis hormonų rinkinys turi tiesioginį poveikį plaukams. Androgenai yra vyriški hormonai, kuriuos gamina skirtingi kiekiai tiek vyrams, tiek moterims. Dėl perprodukcijos veido plaukai ir kiti kūno dalys auga per daug. Jie taip pat sukelia vyrų ir moterų modelio nuplikimą.
Blogas baltymų virškinimas taip pat gali prisidėti prie plaukų slinkimo. Dėl netinkamos dietos ir didelio streso lygio skrandis gali išskirti mažiau druskos rūgšties, o skrandis negali sumažinti pH, kad metabolizuotų baltymus, o tai savo ruožtu sukelia plaukų slinkimą.
Kaip gydyti plaukų slinkimą dėl hormonų disbalanso
Tiesiog laikykitės čia išvardytų paprastų priemonių ir aš tikiu, kad netrukus pamatysite rezultatus.
1. Naudokite moterų rogainą
Rogaine yra puikus būdas gydyti hormonų disbalansą ir plaukų slinkimą. Šis produktas buvo patvirtintas JAV maisto ir vaistų administracijos (FDA) ir yra puiki priemonė visoms toms moterims, kurios patiria plaukų kritimą. Jį galite įsigyti internetu; naudokite jį kaip šampūną ir išbandykite tris kartus per savaitę. Taip pat galite jį patepti tiesiai ant galvos odos ir atsargiai pamasažuoti. Nenaudokite daugiau nei mililitro. Norint pasiekti geriausių rezultatų, šį tirpalą reikia naudoti du kartus per dieną.
2. Gerkite daug vandens
Tie, kurie negeria vandens, dažniausiai susiduria su hormonų disbalansu. Tam reikia tik maždaug 10–12 stiklinių vandens per dieną. Nepamirškite išgerti stiklinės prieš treniruotę ir po jos, prieš miegą ir pabudus. Tai pašalins visus toksinus iš jūsų kūno ir leis jaustis žvaliam bei gyvam.
3. Išbandykite streso mažinimo terapijas
Yra daugybė stresą mažinančių terapijų, kurios palengvina jus nuo streso. Nuo plaukimo iki jogos iki meditacijos - sąrašas yra begalinis. Tiesiog pasirinkite tą, kuri jums patogesnė, ir eikite. Tačiau joga ir meditacija būtų puikus pasirinkimas. Dauguma kasdien medituojančių žmonių plaukai būna sveikesni ir stipresni.
4. Turėkite mankštą
Turėtumėte sportuoti 30–40 minučių ir penkis kartus per savaitę, kad sveikas kūnas, įskaitant plaukus. Puiku būtų kardio ir jėgos treniruočių derinys. Tai subalansuotų jūsų hormonus ir padidintų kūno ir galvos kraujotaką.
5. Atsisakykite visų nesveikų įpročių
Kitas dalykas, kurį turite padaryti, yra atsikratyti visų nesveikų įpročių. Nustokite vartoti alkoholinius gėrimus, rūkyti, pavalgyti vėlai vakare ir papildomų riebalų bei angliavandenių. Tai tikrai padės jūsų gyvenimo būdui tapti švariam ir pagerintam, o jūsų plaukai taps stipresni.
6. Gerai išsimiegokite
Norėdami subalansuoti hormonus ir sustabdyti plaukų slinkimą, turite gerai išsimiegoti. Viskas ko jums reikia nuo septynių iki 8 valandų miego naktį. Tai leis sistemai tinkamai veikti ir leis jaustis žvaliai.
7. Pakeiskite savo mitybos planą
Atsikratykite raudonos mėsos, ryžių ir alkoholio. Pakeiskite juos vaisiais, daržovėmis, kviečių grūdais ir liesa mėsa.
Atlikdami šiuos nedidelius pokyčius, galite padėti savo kūnui geriau subalansuoti hormonų kiekį, o tai savo plaukus padarys sveikesnius ir sustabdys plaukų slinkimą. Jei nieko neveikia, kreipkitės į savo gydytoją, kad atmestumėte bet kokią kitą pagrindinę sveikatos būklę ir gautumėte atitinkamą gydymą.
- Norėdami sumažinti plaukų kritimą ir skatinti plaukų augimą, naudokite obuolių actą kartu su maistu, kuriame gausu baltymų.
- Pašalinkite iš dietos visus cukrus, perdirbtus maisto produktus ir pieno produktus, nes tai gali sustiprinti plaukų slinkimą.
- Valgykite kiaušinius, bet kartu su tryniu, kad išlaikytumėte gerą biotino absorbciją.
- Vartokite daug silicio dioksido turinčio maisto, pavyzdžiui, saliero, daigų ir paprikų.
- Prieš vartodami grūdus, riešutus ir ankštines daržoves mirkykite švariame vandenyje. Į jį įlašinkite kelis lašus obuolių sidro acto ir leiskite mirkyti 8 valandas.
- Į savo dienos racioną įtraukite kokosų pieną, ekologiškus kiaušinius, ruduosius ryžius, uogas ir kanapių baltymus.
Visavertės ir subalansuotos mitybos vartojimas yra pirmas žingsnis link geresnės plaukų sveikatos. Vis dėlto susitikite su dermatologu, jei manote, kad jūsų plaukų slinkimas yra per didelis ir jį reikia patikrinti.