Turinys:
- Maistas, kurį turėsite sirgdami
- 1. Kokosų vanduo
- 2. Žolelių arbata
- 3. Vištienos sriuba
- 4. Kaulų sultinys
- 5. Avižos
- 6. Jogurtas
- 7. Imbieras
- 8. Česnakai
- Ko neturėtumėte valgyti, kai sergate
- Nuorodos
Ar pabudote pasijutusi sunkia galva ir silpna? Ar jūsų pilvas atsisako ką nors priimti? Ar nėštumas jums rytais būna sunkus?
Na, jei turite kokių nors iš aukščiau išvardytų simptomų, jūsų diena tikriausiai praėjo. Taip pat ir jūsų apetitas! Ką tada darai? Ką valgote, kad išgyventumėte ir kovotumėte su šiuo liguistu jausmu? Peržiūrėkite maisto produktų sąrašą, kurį mes jums išrinkome. Atsipalaiduokite, slinkite žemyn ir padėkokite mums vėliau!
Maistas, kurį turėsite sirgdami
- Kokosų ir klevų vanduo
- Žolių arbata
- Vištienos sriuba
- Kaulų sultinys
- Avižos
- Jogurtas
- Imbieras
- Česnakai
1. Kokosų vanduo
„Shutterstock“
Kokosų vanduo yra tik tas dalykas, kurio jums reikia, kai esate dehidruotas ir jaučiate viduriavimą, karščiavimą, vėmimą ir galvos skausmą. Jis turi daug kalio ir gliukozės kiekio ir yra geresnis nei kiti geriamieji rehidracijos skysčiai (1).
Klevo vanduo yra panašus, išskyrus tai, kad jo cukraus kiekis yra mažesnis - 4 g, palyginti su 15 g kokosų vandenyje.
Iš vieno kokoso galima gauti apie 206 g kokosų vandens, kuriame gausu magnio, mangano, vitamino C ir maistinių skaidulų.
Pridedant valgomosios druskos į kokosų ar klevų vandenį, galima subalansuoti bikarbonatų, chlorido ir natrio trūkumą. (1). Tai padeda papildyti išmatose, vėmimu (gastroenteritu) ir prakaitu prarastus elektrolitus - vėl sugrįšite į greičiausią kelią.
Atgal į TOC
2. Žolelių arbata
„Shutterstock“
Arbata yra kuras, kuriuo funkcionuoja kai kurie žmonės. Kai kurie kūnai nereaguoja į jokį stimulą be puodelio karštos arbatos. Laimei, jums nereikia likti nuošalyje nuo arbatos, jei esate arbatos savijauta ir blogai.
Tačiau į arbatą reikia pridėti keletą vaistinių žolelių, kad palengvintumėte užgulusią ar tekančią nosį ar sprogstantį galvos skausmą. Mėtos, čiobreliai, kraujažolės, šeivamedžiai, kaulai, ramunėlės ir imbierai yra keletas įprastų priedų (2).
Šios žolelės sulėtina virusinės infekcijos plitimą, sumažina uždegimą, sumažina meteorizmą ir pilvo pūtimą, išstumia skreplius ir palengvina kosulį, tuo pačiu stiprindamos bendrą imunitetą (2).
Psssst…!
Patarimas: Į žolelių arbatą įpilkite šaukštelį medaus. Arba, jei turite vaikų, sergančių sunkiu (ūmiu) kosuliu, duokite jiems šaukštelį medaus.
Medus gali sumažinti gleivinės sekreciją ir palengvinti perpildymą oro kanaluose. Tokiu būdu vaikai (arba suaugusieji) gali geriau miegoti be kosulio priepuolių (3).
Atgal į TOC
3. Vištienos sriuba
„Shutterstock“
Tomis dienomis, kai nosis užsikimšusi, gerklė tampa sausa ir išdžiūvusi, karšti skysčiai yra palaiminimas. Jie palaiko nosies ir oro kanalus drėgnus ir nuramina gerklės skausmą (4).
Vištienos sriuba yra vienas iš pageidaujamų variantų.
Gaminant sriubą, iš vištienos išsiskiria aminorūgštis, cisteinas. Ši aminorūgštis skystina gleives (kurios susidaro kaip gynybos mechanizmas) plaučiuose ir pagreitina gijimo procesą. Taip atsitinka ir todėl, kad sriuba gali turėti kitų priešuždegiminių ir imunitetą stiprinančių efektų (5).
Taip pat vištiena yra vienas iš aukščiausių natūralių baltymų šaltinių. Tai suteikia labai reikalingos jėgos jūsų kūnui, kai sergate. Į sriubą taip pat galite įdėti įvairių daržovių. Jie padeda išvalyti skreplį ir įkrauti kūną (5).
Veganai ir vegetarai vietoj vištienos sriubos ar kaulų sultinio gali rinktis karštą vandenį.
Atgal į TOC
4. Kaulų sultinys
„Shutterstock“
Kaulų sultinys yra svarbi paleo (arba paleolito) dietos dalis. Teigiama, kad kaulų sultiniai, žuvis, mėsa, vaisiai ir daržovės pateko į ankstyvojo medžiotojo būrio sąrašą, o pieno produktai, alkoholis, grūdai, ankštiniai augalai ir kava niekada neegzistavo (6).
Senas, žalias kaulų sultinys gaminamas iš jautienos arba vištienos kaulų su prieskoniais vandenyje ilgiau nei dvi dienas. Naujojo amžiaus kaulų sultinyje yra morkų, svogūnų, porų, kopūstų, lapinių kopūstų ir žolelių mišinio, kad pagerintų jo skonį ir gydomąsias savybes (6).
Šis sultinys yra priešuždegiminių, virškinimo, dekongestantų ir atgaivinančių veikliųjų medžiagų mišinys. Galite vartoti kaip skaidrią sriubą (6). Jis yra lengvas ant pilvo ir ramina skaudantį kūną.
Atgal į TOC
5. Avižos
„Shutterstock“
Mes nurodėme pakankamai baltymų naudos. Dabar atėjo laikas vartoti keletą angliavandenių! Angliavandeniai ne visada yra blogiukai. Jie taip pat padeda sukurti tvirtą kūną ir stiprinti imunitetą. Kadangi avižos yra lengvai virškinamos, avižas yra idealus angliavandenių šaltinis, kurį galite pasirinkti, ypač tomis dienomis, kai kyla pilvo problemų.
Avižos yra sveiki grūdai, kuriuose yra gerų cukrų ir skaidulų, tokių kaip beta-gliukanai. Šie polisacharidai sustiprina jūsų imunitetą, suaktyvindami imunines ląsteles, dalyvaujančias kovoje su patogenais (natūralios ląstelės žudikai, makrofagai ir kt.) (7).
Tai reiškia, kad valgant avižas jūsų baltieji kraujo kūneliai veikia geriau ir greičiau (8). Argi ne to norite, kai esate prislėgtas dėl blogo pilvo ar gripo?
Atgal į TOC
6. Jogurtas
„Shutterstock“
Jogurte yra daug baltymų, vitaminų A ir B, kalcio, fosforo, kalio, cinko, sočiųjų riebalų ir tonos probiotikų.
Štai kodėl jūsų prašoma valgyti jogurtą, kai vartojate antibiotikus, gripo, karščiavimo, apsinuodijimo maistu ar išsipūtusio pilvo metu. Tai gali nuraminti jūsų uždegimą žarnyne ir kvėpavimo takuose, naudodami visas mikro ir makroelementus.
Taip pat probiotinės ar gyvos pieno rūgšties bakterijos, esančios jogurto puodelyje, gali atstatyti prarastą ar pažeistą žarnyno mikroflorą (gerą mikrobų padengimą) dėl gydymo antibiotikais. Tokiu būdu suvalgytas nedaug maisto gerai virškinamas, o jūsų apetitas pradeda atsistatyti (9).
Ne, gripas nepablogins (10).
Atgal į TOC
7. Imbieras
„Shutterstock“
Imbieras yra įtrauktas į JAV pripažintą saugų (GRAS), kurį vartoja JAV FDA, sąrašą, o „The British Herbal Compendium“ - vaistą nuo nėščių moterų vėmimo. Tai viena plačiausiai vartojamų ir tyrinėtų žolelių pasaulyje.
Imbiero šaknyje yra eterinių aliejų, kurie suteikia jam būdingą kvapą ir skonį. Zingiberolis yra viena iš vyraujančių sudedamųjų dalių. Jame taip pat yra imbierų, shogaolių, skėčių nuo saulės, zingerono ir 30 kitų junginių (11).
Imbieras yra antiemetikas ir yra žinoma, kad malšina pykinimą ir vėmimą. Jis veikia serotonino ir cholinerginius receptorius ir padidina skrandžio ištuštinimą.
Kadangi imbieras veikia tiesiogiai centrinę nervų sistemą ir neuromediatorius, imbieras laikomas veiksmingiausia vaistu nuo įvairių ligų, įskaitant dispepsiją, viduriavimą, kūno skausmus, karščiavimą, pykinimą ir vėmimą. Tai ypač naudinga nėščioms moterims ir toms, kurioms taikoma chemoterapija (11).
„Trivia“ laikas!
- Yra žinoma, kad kofeinas skatina budrumą, gerina psichomotorinę veiklą ir stabdo negalavimą (12).
- Reguliariai geriant karštą juodą kavą - 1–2 puodelius - sergant gripu ir karščiuojant, galite atlikti laukiamą darbą.
- Juodasis šokoladas yra žinomas dėl savo kardioprotekcinių savybių. Tai ne tik apsaugo jūsų širdį, bet ir sustiprina jūsų imunitetą.
- Juodajame šokolade esantys aktyvūs junginiai, tokie kaip teobrominas ir kofeinas, gali padėti greičiau pasveikti po ligos.
- Bananai yra geras pasirinkimas, kai vargina gastritas, rūgšties refliuksas ar skrandžio sutrikimai. Jie sukelia gleivių gamybą iš vidinio skrandžio gleivinės. Išskirtos gleivės apsaugo virškinamąjį traktą nuo rūgšties ir virškinimo sulčių, kurios sukelia rėmuo (13).
Atgal į TOC
8. Česnakai
„Shutterstock“
Česnakai turi didelę istorinę ir terapinę reikšmę, jie randa vietą beveik visose virtuvėse visame pasaulyje. Žinoma, kad česnakai veikia kaip apetito stimuliatorius, imunitetą stiprinantis, neurostimuliuojantis, atsikosėjimą skatinantis, priešuždegiminis ir antinociceptinis agentas.
Česnako ankštyse yra alicino - medžiagos, pasižyminčios stipriomis baktericidinėmis savybėmis. Jame yra daug sieros turinčių junginių, amino rūgščių, eterinių aliejų, organinių rūgščių, mineralų ir vitaminų.
Tyrimai rodo, kad česnakai apsaugo nuo virusinių infekcijų, tokių kaip peršalimas. Tai yra stiprus antimikozinis agentas, todėl gali apsisaugoti nuo grybelinių kvėpavimo takų infekcijų (14).
Pasirinkite savo mėgstamiausius iš šio sąrašo ir kaupkite juos tomis dienomis, kai sergate. Jei jau esate nusileidęs, šito reikėtų vengti.
Atgal į TOC
Ko neturėtumėte valgyti, kai sergate
Nesvarbu, ar tai gripas, ar nepatogus pilvukas, ar blogėjantis rytinės ligos epizodas, turite nesilaikyti šių dalykų:
- Riebus, aštrus maistas
- Neplautos daržovės ir vaisiai (kai kuriuose gali būti kirminų)
- Saldainiai
- Ledai
- Kepiniai ir perdirbti maisto produktai
- Rūgštus ir rūgštus maistas
- Alkoholis
- Labai sūrus maistas
- Fermentuoti maisto produktai ir marinuoti agurkai
- Neidentifikuojami ir laukiniai grybai
- Nepasterizuotas žalias pienas ir pieno produktai
Trumpai tariant...
Visi galime likti myliomis nuo gripo, skrandžio infekcijų ir nevirškinimo, jei stebime, kaip valgome. Kaip aš visada sakau, balansas ir saikas yra būtini.
Išsirinkę mėgstamiausius iš 8 geriausių maisto produktų sąrašo, gerai juos išvalykite ir suvartokite. Jei esate alergiškas kuriam nors iš aukščiau nurodytų maisto produktų, pasitarkite su savo gydytoju dėl pritaikyto maisto režimo.
Iki kito karto valgykite kelią į pasveikimą!
Nuorodos
1. „Kokosų vanduo kaip rehidratacijos skystis“. Naujosios Zelandijos medicinos žurnalas, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
2. „Septyni žoleliai imunitetui palaikyti“ Bastyr Health, Bastyr University.
3. „Medus vaikų kosuliui gydyti“. Kanados šeimos gydytojų kolegija, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
4. „Karšto vandens, šalto vandens ir vištienos sriubos gėrimo poveikis…“ Krūtinė, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
5. „Gydomosios vištienos sriubos galios“ studentų reikalai, Duke'o universitetas.
6. „Koks kauliukų sriubos samtelis?“ „Harvard Women's Health Watch“, „Harvard Health Publishing“, Harvardo medicinos mokykla.
7. „Beta-gliukanų poveikis imuninei sistemai“ Medicina, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
8. Sveika mityba „Negalima sirgti šią žiemą“ PSU, Pensilvanijos valstijos universitete.
9. „Gelbėk jogurtą!“ Mikrobai - geri, blogi, bjaurūs, klauskite biologo, Arizonos valstijos universitetas.
10. „Jogurto“ informacija apie maisto šaltinius, Kolorado integruotas maisto saugos kompetencijos centras.
11. „Imbiero efektyvumas pykinimo ir vėmimo prevencijoje…“ Integruotos medicinos įžvalgos, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
12. „Kofeinas ir peršalimas“, JAV Nacionalinės medicinos bibliotekos psichofarmakologijos leidinys.
13. „Bananai ir pykinimas“ „MedlinePlus“, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
14. „Istorijos ir medicininių savybių ištraukos“. Farmakognozijos apžvalga, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.