Turinys:
- Geriausi plaukų priežiūros patarimai ir gudrybės
- 1. Plaukų plovimo patarimai
- 2. Plaukų džiovinimo patarimai
- 3. Plaukų valymo patarimai
- 4. Plaukų šiluminio formavimo patarimai
- 5. Patarimai, kaip apsaugoti plaukus nuo saulės ir taršos
- 6. Patarimai, kaip formuoti plaukus
- 7. Plaukų priežiūros patarimai naktį
- 8. Paprastos natūralios jūsų plaukų maitinimo procedūros
- 9. Maistas, kurį reikia įtraukti į dietą sveikiems plaukams
- Eksperto atsakymai į skaitytojų klausimus
- 16 šaltinių
Pripažinkime, kad jūsų plaukai turi savo protą ir kasdien daro beveik viską, ko nori. Gali būti dienų, kai jaučiate, kad tai visiškai nekontroliuojama. Tačiau yra vienas būdas, kaip galite parodyti savo plaukams, kas yra viršininkas, ir įgyti atgalinę kontrolę - tai yra tinkama plaukų priežiūros procedūra.
Jums nereikia visiškai pertvarkyti dabartinės plaukų priežiūros rutinos ir pirkti visas naujas plaukų priemones. Tačiau yra tam tikrų paprastų patarimų ir gudrybių, kurių galite laikytis ir kurie gali sukelti didžiulį plaukų pagerėjimą vos per kelias dienas. Patikrinkime juos!
Geriausi plaukų priežiūros patarimai ir gudrybės
1. Plaukų plovimo patarimai
Iš tikrųjų du dalykai, kuriuos galite padaryti neteisingai po dušu, trukdo plaukams atrodyti geriausiai. Pažvelkime į keletą patarimų, kuriuos galite išbandyti:
- Tepkite plaukus: Tepkite plaukus prieš plaunant tai tikriausiai geriausia, ką galite padaryti savo liemeniui. Likus valandai prieš įlipdami į dušą, įmasažuokite šiek tiek kokosų aliejaus, alyvuogių aliejaus ar migdolų aliejaus ant plaukų ir galvos (1), (2). Naudokite drungną arba vėsų vandenį: Karštas vanduo gali pakenkti jūsų plaukams taip pat, kaip ir karščio formavimo priemonių šiluma - dehidratuodamas plaukus ir sukeldamas plaukų galiukų skilimą. Visada plaukite plaukus drungnu arba vėsiu vandeniu, kad uždarytumėte plaukų odeles ir išlaikytumėte juose esančią drėgmę.
- Praskieskite šampūną: visi mes esame linkę naudoti 2-3 šampūno pompas plaunant plaukus. Tačiau griežta tiesa yra ta, kad šampūnas pašalina jūsų plaukus nuo natūralių aliejų, todėl jie išsausėja. Kad taip nenutiktų, atskieskite 1–2 šampūno pompas į pusę puodelio vandens ir naudokite ją plaukams plauti.
- Švelniai masažuokite: šampūnu stipriai netrinkite galvos. Vietoj to, švelniai pamasažuokite galvos odą ir plaukus mažais sukamaisiais judesiais šampūnu, kad išvengtumėte per didelio susivėlimo ir žalos (3).
- Kondicionierių tepkite tik ant galų: Kondicionierių tepant ant plaukų nuo šaknų iki galiukų, galvos oda gali susikaupti daug (4). Kondicionierių tepkite tik nuo vidurio iki plaukų galiukų ir po 2 minučių nuplaukite.
- Negalima plauti plaukų kiekvieną dieną: Paskutinis ir svarbiausias patarimas plauti plaukus yra šis - ne. Nusiplaukite. Plaukai. Kiekvienas. Diena. Nors jūs manote, kad esate labai higieniškas, visa tai padarys - dehidratuosite ir sugadinsite plaukus, nusausinsite juos nuo natūralių aliejų ir padarysite juos labiau linkusius lūžinėti ir plaukus kristi.
2. Plaukų džiovinimo patarimai
Galbūt to nežinote, tačiau yra didelė tikimybė, kad šepečiodami ir džiovindami plaukus atskleisite žalos pasaulį. Štai keli dalykai, kuriuos reikia nepamiršti, kai išeisite iš dušo:
- Naudokite mikropluošto rankšluostį: išeikite iš dušo iš anksto nusausinkite plaukus mikropluošto rankšluosčiu. Venkite naudoti kilpinį rankšluostį, nes jis gali per daug susivesti plaukus, sustiprinti garbanojimąsi ir nulaužti juos.
- Venkite džiovinimo pūtimu: džiovintuvų šiluma kenkia jūsų plaukams taip pat, kaip ir šilumos formavimo priemonės. Geriausia palikti nenuplaunamą kondicionierių ant drėgnų plaukų ir leisti jiems išdžiūti.
- Džiovinkite tik tada, kai plaukai iš dalies išdžiūvo: Jei visiškai negalite nustoti naudoti plaukų džiovintuvo, atlikite šį paprastą reguliavimą. Išdžiovinkite plaukus, kai jie bus 70% sausi. Tai suteikia laiko jūsų plaukų odelėms užsidaryti ir sumažins šilumos žalą.
3. Plaukų valymo patarimai
Taip, plaukams valyti yra šiek tiek daugiau niuansų, nei kiekvieną rytą einant tiesiai į juos su pasirinktu plaukų šepetėliu / šuku. Juk mazgai ir raizginiai yra pagrindinė plaukų lūžinėjimo priežastis. Štai ką jums reikia padaryti:
- Atsipalaiduokite po dušu: Plaukus su dušais išsklaidykite plačių dantų šukomis, kol juose yra kondicionierius. Tai yra tada, kai jūsų plaukai yra minkšti ir formuojantys, todėl juos lengviau ir mažiau skausminga atplėšti.
- Naudokite šerno šerių šepetį arba plačių dantų šukas: jei plaukams išpainioti naudojote apvalų šepetį ar metalinį šepetį, turite nedelsdami sustoti. Šie šepetėliai skirti naudoti, kai džiovinate plaukus. Kasdieniniam naudojimui rinkitės šerno šerių šepetį, plačių dantų šepetį arba šukuotą dantytą šuką, kad pašalintumėte plaukus ir mazgus.
- Išsiskirkite nuo galų iki galvos: Jūs galite to nežinoti, tačiau, atplėšus plaukus nuo šaknų iki galiukų, gali atsirasti daugiau mazgų ir galiausiai atsirasti daugiau lūžių. Teisingas būdas tai padaryti yra pradėti keletą centimetrų virš galų ir teptuku žemyn, lėtai judant iki galvos odos.
4. Plaukų šiluminio formavimo patarimai
Yra du dalykai, kuriuos reikia atsiminti, kai plaukams naudojate šilumos formavimo įrankius, pavyzdžiui, garbanojimo lazdelę ar lyginimo geležį:
- Venkite karščio stiliaus: nors geriausia, jei visiškai nustojote naudoti šilumos stiliaus įrankius, geras kompromisas yra apriboti šilumos stilių vieną ar du kartus per savaitę. Galų gale, per dažnai tepdami plaukus, galite suskaidyti plaukus ir pakenkti plaukams (4).
- Užtepkite šilumą apsaugančią priemonę: visada, visada, prieš tiesindami ar garbanodami, visada tepkite plaukus šiluma. Tai veikia kaip barjeras tarp jūsų plaukų ir šilumos, taip apsaugodamas jūsų kasas nuo neapsakomos žalos.
5. Patarimai, kaip apsaugoti plaukus nuo saulės ir taršos
Galbūt jūs to nežinote, tačiau kiekvieną kartą, kai išeinate, plaukus bombarduoja saulė ir ore sklandantys nesuskaičiuojami teršalai. Todėl labai svarbu imtis tam tikrų veiksmų, kad apsaugotumėte savo brangias kasas nuo jų:
- Dėvėkite skrybėlę / šaliką: uždenkite plaukus, kai žengiate į lauką, ypač vasarą. Skrybėlė ar šalikas gali labai padėti apsaugoti plaukus nuo intensyvių saulės pažeidimų.
- Negalima išeiti iš riebių / drėgnų plaukų: Neišeikite iš karto po to, kai sutepate ar išplaunate plaukus, nes tai gali prilipti dulkėms ir nešvarumams.
- Naudokite apsauginį kremą nuo plaukų: investuokite į apsauginį kremą nuo saulės ir naudokite jį religingai, kad apsaugotumėte plaukus nuo ultravioletinių (UV) saulės spindulių.
- Užriškite plaukus: palikdami plaukus atvirus ir laisvus, kai esate lauke, jie gali labiau išsausėti ir pakenkti. Susiekite orą, kai einate į pasaulį.
- Gili būklė: bent kartą per savaitę giliai kondicionuokite plaukus, kad galėtumėte visiškai išvalyti galvos odą ir atstatyti drėgmę į nuobodžius, sausus plaukus (4).
6. Patarimai, kaip formuoti plaukus
Stiliuodami plaukus, turite atsiminti tik keletą dalykų. Jie apima:
- Naudokite minkštas plaukų elastines medžiagas: rišdami plaukus naudokite tik minkštas plaukų gumeles. Venkite guminių juostų ir plaukų elastinių elementų, kurių viduryje yra metalinis segtukas, nes jie gali įsitempti už jūsų plaukų ir sulaužyti.
- Negalima tvirtai pririšti plaukų: nepririškite plaukų labai aptemptose pynėse, bandelėse ar kuoduose, nes tai gali pakenkti plaukams ir plaukų folikulams bei sukelti plaukų kritimą. Tai taip pat gali sukelti siautulingą galvos skausmą.
7. Plaukų priežiūros patarimai naktį
Mes linkę rūpintis savo plaukais visą dieną, bet šokinėjame tiesiai į lovą, nekreipdami dėmesio į tai, kaip miegodami galime pakenkti plaukams. Štai keli dalykai, į kuriuos turėtumėte atsižvelgti prieš užmigdami:
- Laisvai suriškite plaukus : švelniai suriškite plaukus minkšta plaukų elastele arba juostele, jei norite miegoti susirišę plaukus. Griežti kuodai ir bandelės gali patraukti jūsų plaukų sruogas ir sukelti jų lūžius, kai jūs mėtote ir sukate naktį.
- Naudokite šilko šaliką / pagalvės užvalkalą: apsukite šilkinę skarelę ant galvos arba miegokite ant šilko / atlaso pagalvės užvalkalo. Medvilninės pagalvių užvalkalai labiau trina plaukus ir sukelia garbanos bei lūžimus.
- Drėkinkite galiukus: prieš eidami miegoti įtrinkite šiek tiek bet kurio pasirinkto plaukų aliejaus (geriausiai tinka alyvuogių aliejus, migdolų aliejus ir argano aliejus) plaukų galuose, kad suteiktumėte jiems papildomą drėkinamąją priemonę (4).
8. Paprastos natūralios jūsų plaukų maitinimo procedūros
Taip, svarbu, kad ant savo kasos naudotumėte tinkamus šampūnus, kondicionierius ir šukuosenas. Tačiau plaukams taip pat reikia suteikti gamtos meilės, gydant juos kai kuriomis natūraliomis namų gynimo priemonėmis. Štai keli, kuriuos vos per kelias minutes galite išplakti daiktais, kuriuos tikriausiai jau turite savo virtuvėje:
- Kondicionuokite plaukus alyvuogių aliejumi: Šildykite šiek tiek alyvuogių aliejaus stikliniame dubenyje ir įmasažuokite ant galvos. Palikite aliejų 45 minutes prieš plaudami plaukus, kaip įprasta. Žinoma, kad alyvuogių aliejus prasiskverbia į plaukų ašį ir apsaugo jį iš vidaus (5). Alyvuogių aliejuje esantys fenolio junginiai suteikia antioksidacinių savybių, kurios apsaugo plaukus nuo oksidacinių pažeidimų (6). Jis taip pat turi priešuždegiminių savybių.
- Obuolių sidro acto kaukė sausiems, pažeistiems plaukams: Sumaišykite vieną šaukštą obuolių sidro acto, du šaukštus alyvuogių aliejaus ir tris kiaušinių baltymus ir tepkite ant plaukų. Uždėkite dušo dangtelį ir palikite šią plaukų kaukę 30 minučių prieš šampūną plaukams. ACV yra plaukų priežiūros ingredientas, kuriuo prisiekia daugelis tinklaraštininkų. Jis turi antimikrobinių, priešgrybelinių ir antibakterinių savybių (7), (8). Šios savybės gali padėti išvengti galvos odos infekcijų. Tai taip pat gali padėti sumažinti galvos utėles, pleiskanas, galvos spuogus, alopeciją, plaukų slinkimą ir skilinėjančius galus (4).
- Jogurtas nuobodiems plaukams: sudrėkinkite plaukus ir įmasažuokite į juos pusę puodelio jogurto. Palikite jį 20 minučių prieš šampūną plaukams, kaip įprasta. Tyrimas parodė, kad probiotikai yra priešuždegiminiai ir mažina odos oksidacinį stresą (9). Tai gali būti taikoma ir galvos odai. Jogurtas taip pat gali padėti sumažinti plaukų pažeidimus (4).
- Ricinos aliejus plaukų kritimui sumažinti: įmasažuokite ricinos aliejų ant galvos odos ir nuo šaknų iki plaukų galiukų. Palikite jį pusvalandžiui, tada nuplaukite šampūnu. Jei norite visiškai pašalinti ricinos aliejų nuo plaukų, jums gali tekti du kartus nuplauti šampūnu. Ricinos aliejus yra minkštiklis, kuris drėkina plaukus (10).
- Henna, skirta pataisyti suskaidytus galus: sumaišykite pusę dubenėlio chna miltelių, keturis šaukštelius avokadų aliejaus, kiaušinį ir šiek tiek vandens, kad susidarytų tiršta pasta. Šią chna pastą tepkite ant visų plaukų ir palikite dviem valandoms, prieš nuplaukite drungnu vandeniu. Chnoje yra įstatymų, jungiančių baltymų molekules, kad padidėtų plaukų spalva (11).
9. Maistas, kurį reikia įtraukti į dietą sveikiems plaukams
Daugelis plaukų priežiūros priemonių gali būti susijusios su tam tikrų dalykų naudojimu ar kitų dalykų atlikimu. Tačiau iš tikrųjų didžioji plaukų priežiūros dalis priklauso nuo to, kokį maistą valgote (12). Štai keletas dalykų, kuriuos galite įtraukti į savo dietą, kad pagerintumėte plaukų sveikatą:
- Kiaušiniai: baltymai, kuriuos suteikia kiaušiniai, yra pagrindinis jūsų plaukų mitybos ir augimo šaltinis (13).
- Citrusiniai vaisiai: Citrusiniai vaisiai, tokie kaip citrina, kalkės ir apelsinas, yra puikūs vitamino C šaltiniai (14). Šis vitaminas gali padidinti kolageno, kuris yra būtinas jūsų plaukų stiprumui ir augimui, gamybą.
- Sausi vaisiai ir riešutai. Puiki mintis yra košymas ant sausų vaisių, nes juose yra omega-3 riebalų rūgščių, kurios maitina ir storina plaukus (15).
- Žalios lapinės daržovės: žalios lapinės daržovės (pvz., Špinatai) yra puikūs geležies šaltiniai (16). Geležies trūkumas gali sukelti plaukų slinkimą.
- Morkos: Šis šakniavaisis suteikia vitamino A, kuris yra būtinas natūralaus aliejaus riebalų gamybai, kuris maitina jūsų plaukus (15).
- Avokadas: avokado teikiamas vitaminas E padeda palaikyti aliejaus lygį ir pH balansą jūsų galvos odoje, užtikrinant, kad jūsų plaukų folikulai neužsikimštų ir sustabdytų plaukų augimą (16).
- Sveiki grūdai: sveiki grūdai suteikia daugybę maistinių medžiagų, tokių kaip geležis, biotinas, cinkas ir B grupės vitaminai, kurie yra būtini plaukų augimui.
Tai yra plaukų priežiūros patarimai, kuriuos reikia atsiminti, kad užtikrintumėte plaukų sveikatą. Jei plaukai nuolat krenta ar slenka, kreipkitės į gydytoją, kad išspręstumėte pagrindinę šios problemos priežastį.
Eksperto atsakymai į skaitytojų klausimus
Ar gerai šukuoti plaukus po dušu?
Taip, gerai šukuoti plaukus po dušu tol, kol tai darai uždėjęs kondicionierių.
Kas nutiktų, jei per daug valytumėtės plaukus?
Per daug plaunant plaukus gali atsirasti garbanos ir lūžinėti.
Ar gerai plauti plaukus du kartus per vieną dieną?
Ne, turėtumėte vengti plauti plaukus du kartus per vieną dieną, nes tai gali išsausinti ir pakenkti plaukams.
Ar geriau šukuoti ar šukuoti garbanotus plaukus?
Geriau iššukuoti garbanotus plaukus, nes jų šepetys gali sugadinti garbanos modelį ir padaryti juos garbanotus.
Ar geriau leisti plaukams išdžiūti?
Taip, geriau leisti plaukams išdžiūti, nes plaukų džiovintuvo šiluma gali pakenkti plaukams.
16 šaltinių
„Stylecraze“ turi griežtas apskaitos gaires ir remiasi recenzuojamais tyrimais, akademinių tyrimų įstaigomis ir medicinos asociacijomis. Vengiame naudoti tretines nuorodas. Skaitydami redakcijos politiką galite sužinoti daugiau apie tai, kaip užtikriname, kad mūsų turinys yra tikslus ir aktualus.- Mineralinio aliejaus, saulėgrąžų aliejaus ir kokosų aliejaus poveikis plaukų pažeidimų prevencijai, Kosmetikos mokslo žurnalas, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21635851
- Plaukų kosmetika: apžvalga (2015), Tarptautinis žurnalas „Trichology“, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4387693/
- Standartizuotas galvos odos masažas padidina plaukų storį, sukeldamas odos papilomos ląstelių tempimo jėgas poodiniame audinyje, EPlasty, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4740347/
- Naminių vaistų, naudojamų plaukams ir galvos odai gydyti, ir jų paruošimo metodų etnofarmakologinis tyrimas Vakarų Krante-Palestinoje (2017 m.), BMC papildoma ir alternatyvi medicina, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5499037/
- Įvairių aliejų įsiskverbimo į žmogaus plaukų skaidulas tyrimas, Kosmetikos mokslo žurnalas, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/16258695
- Kai kurių augalų aliejų vietinio naudojimo priešuždegiminiai ir odos barjerų taisymo efektai, Tarptautinis molekulinių mokslo žurnalas, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5796020/
- Obuolių sidro acto antimikrobinė veikla prieš Escherichia Coli, Staphylococcus Aureus ir Candida Albicans; Citokinų ir mikrobinių baltymų raiškos mažinimas, mokslinės ataskaitos, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5788933/
- „Apple Obama Acto“ teiginių apie namų gynimą tikrinimas: antibakteriniai, priešgrybeliniai, antivirusiniai ir citotoksinio poveikio aspektai, nacionaliniai produktų tyrimai, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/29224370
- Probiotikų poveikis imuniniam reguliavimui, spuogams ir fotosenėjimui, Tarptautinis moterų dermatologijos žurnalas, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5418745/
- Ricinos aliejaus fiziologinės ir vaistinės savybės, naujausia pažanga vaistiniuose augaluose, tyrimų vartai.
www.researchgate.net/publication/327345451_Physiological_and_Medicinal_Properties_of_Castor_Oil
- Parafenilendiamino (PPD) nustatymas Henoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Tarptautinis aplinkos tyrimų ir visuomenės sveikatos žurnalas, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2872353/
- Vitaminų ir mineralų vaidmuo plaukų slinkime: apžvalga, dermatologija ir terapija, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6380979/
- Auksinis kiaušinis: maistinė vertė, bioaktyvumas ir nauja nauda žmogaus sveikatai, MDPI maistinės medžiagos, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6470839/
- Vitamino C vaidmuo odos sveikatoje, MDPI maistinės medžiagos, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5579659/
- Dieta ir plaukų slinkimas: maistinių medžiagų trūkumo ir papildų vartojimo poveikis, praktinė ir konceptuali dermatologija, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5315033/
- Geležis, maisto papildų tarnyba, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
ods.od.nih.gov/factsheets/Iron-Consumer/