Turinys:
- 10 žingsnių norint tapti veganu
- 1. Neverskite savęs
- 2. Sužinokite apie veganizmą
- 3. Suraskite socialinę paramą
- 4. Žinokite maisto alternatyvas
- 5. Padovanok savo virtuvei makiažą
- 6. Negalima eiti į kompromisus dėl mitybos
- 7. Išmokite gaminti skanius patiekalus su bandos mėsa
- 8. Sudarykite sąrašą, ką galite valgyti
- 9. Prisimink, kodėl pradėjai
- 10. Mėgaukitės savo nauju gyvenimo būdu
Norite tapti veganu, bet neturite supratimo, kaip tai padaryti? Na, tai nėra taip sunku, kaip jūs įsivaizduojate. Bet tai irgi ne pyragas! Veganiškumas yra gyvenimą keičiantis sprendimas, ir jūs neturite to padaryti per dieną. Kad šis perėjimas būtų sklandus ir lengvas, išvardijau 10 būdų, kaip tapti veganu nuo visavalgio ar vegetaro. Jo pabaigoje turėsite aiškią idėją ir labiau pasitikėsite vienu iš geriausių jūsų priimtų sprendimų. Skaityk!
10 žingsnių norint tapti veganu
1. Neverskite savęs
„Shutterstock“
Jūs nusprendėte tapti veganu. Gerai! Tačiau įsitikinkite, kad neskubate. Nors tapti veganu per dieną kai kam gali pasiteisinti, jei jums tai netiks, nesijauskite dėl to kalti. Galų gale, tai įprotis, kurį turite išsiugdyti ir per tam tikrą laiką paversti savo gyvenimo būdu. Pradėkite nuo mažų žingsnelių. Gal atsisakyti pieno ar kiaušinių vartojimo. Arba taip pat galite pradėti nuo vieno veganiško valgio per dieną ir tada pereiti prie dviejų veganiškų patiekalų per dieną.
2. Sužinokite apie veganizmą
Pradėkite skaityti apie veganiškumą internete. Yra daugybė svetainių ir internetinių grupių, kurios gali būti įkvėpimo priežastys. Taip pat galite peržiūrėti veganų tinklaraščius, kad sužinotumėte, kodėl geriausia elgtis veganiškai, kokius maisto produktus valgyti, kokius receptus galite gaminti, ir šalia jūsų esančius restoranus, kuriuose patiekiamas veganiškas maistas.
PETA ir kitos paramos gyvūnams grupės turi tinklaraščius ir vaizdo įrašus, kuriuos galite perskaityti ir žiūrėti, kad sužinotumėte daugiau apie žiaurų elgesį su gyvūnais ir kaip išvengti jo dalyvavimo. NASA svetainėje galite sužinoti apie globalinį atšilimą, kas jį sukelia ir koks yra jo poveikis.
3. Suraskite socialinę paramą
„Shutterstock“
Labai svarbu rasti socialinę paramą. Žmonės, kurie jau yra veganai arba yra tame pačiame puslapyje, kaip jūs suprantate, kokias kovas tenka išgyventi, gali padėti rasti geresnę alternatyvą nei grįžti prie senų įpročių.
Pakalbėkite su draugu veganu, prisijunkite prie veganų grupių, savanoriaukite gyvūnų prieglaudoje, padėkite beglobiams įsivaikinti ir išklausykite mokslininkų, susirūpinusių dėl visuotinio atšilimo. Su draugais veganais ir palaikymo grupe nebesijausite atstumtasis.
4. Žinokite maisto alternatyvas
Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl žmonės nenori tapti veganais, yra ta, kad jie bijo praleisti gardų maistą. Tai netiesa! Yra visokių veganiškų alternatyvų - pradedant migdolų pienu ir baigiant skanios skonio mėsa.
Pabandykite pieną pakeisti migdolų pienu kavai ar čai. Pabandykite kepti imituotą mėsą vietoj vištienos ar jautienos. Išbandykite traškų tofu su žalumynų ir daržovių puse, užpilta alyvuogių aliejumi ir veganišku sūriu. Negalėsite pasakyti skirtumo.
5. Padovanok savo virtuvei makiažą
„Shutterstock“
Jei jūsų virtuvės spintelės bus įdarytos gyvūniniais produktais ir mėsa, galų gale jas valgysite. Taigi, suteikite savo virtuvei pertvarką. Atiduokite arba padovanokite visus gyvūninės kilmės produktus ir papildykite virtuvės spinteles veganiškomis alternatyvomis. Už akių, iš proto!
6. Negalima eiti į kompromisus dėl mitybos
Veganiškas maistas yra skanus. Tačiau jūs taip pat gaunate veganišką šlamštą, kurio skonis yra puikus, tačiau jo maistinė vertė nėra lygi. Į savo mitybą įtraukite daug tamsių lapinių žalumynų ir gerų augalinių baltymų šaltinių, tokių kaip sojos pupelės, riešutai ir ankštiniai augalai, kad gautumėte daugybę maistinių medžiagų iš augalinių produktų. Taip pat turite vartoti vitaminų, mineralų ir omega-3 papildus, kad išvengtumėte mitybos trūkumų.
7. Išmokite gaminti skanius patiekalus su bandos mėsa
„Shutterstock“
Mock mėsa gaminama iš tempeh, tofu ir kitų sojos baltymų. Tekstūra imituoja vištieną ir raudoną mėsą. Pirkite mėsos maketą pagal skonį, taip pat baltymus, reikalingus jūsų organizmui.
Nesvarbu, ar tai būtų kepta mėsos mėsa, ar mėsos sparnai, jūs ją ragausite kaip tikrą mėsą ir vištieną. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai nusipirkti mėsos mėginį (plačiai prieinamą internete arba prekybos centruose) ir paruošti ją taip, kaip norite!
8. Sudarykite sąrašą, ką galite valgyti
Buvimas veganu nereiškia, kad negalite mėgautis naktimis ar pietų pasimatymu su žmogumi, kuris nėra veganas. Atlikite nedidelį tyrimą apie restoraną, kuriame lankysitės. Išvardykite meniu pateiktus veganiškus patiekalus ir paprašykite virėjo pritaikyti jūsų maistą. Jei nenorite patekti į visus vargus, rinkitės veganišką restoraną!
9. Prisimink, kodėl pradėjai
„Shutterstock“
Kartais gali užsinorėti patiekalo, kuris nėra veganas. Gal tai patiekalas, kuriuo mėgaujasi jūsų šeima, kai visi susirenkate, ar kažkas, ką jūsų partneris mėgsta valgyti. Tokiais atvejais gali kilti pagunda pasiduoti savo potraukiui.
Tuomet turėtumėte sau priminti, kodėl pradėjote būti veganu. Atminkite, kad jūs ne tik išgelbėsite nekalto gyvūno gyvybę, bet ir išgelbėsite planetą bei milijardus žmonių ir padarysite jį geresne vieta naujos kartos gyvenimui.
10. Mėgaukitės savo nauju gyvenimo būdu
Mesti mėsą ir gyvūninius produktus ir būti maloniam planetai nėra auka - tai yra žmonija. Jauskitės gerai. Mėgaukitės savo nauju gyvenimo būdu ir įkvėpkite kitus jį priimti. Pradėkite nuo savęs, savo namuose ir pamatykite, kaip išsivystote į naują žmogų, kuriuo didžiuojatės.
Ten eini - 10 žingsnių norint tapti veganu. Laikykitės jų ir galėsite lėtai tapti veganu. Jei turite klausimų, rašykite juos komentarų laukelyje.