Turinys:
- Vorų įkandimai - apžvalga
- Kaip atrodo voro įkandimas?
- Vorų įkandimų simptomai
- Ką daryti, jei voras įkando?
- Medicininis gydymas
Augdami visi tikriausiai manėme, kad voro įkandimas pavers mus bloko superherojumi! Bet dabar mes žinome geriau, ar ne? Norint sugrįžti į realybę ir ieškoti būdų, kaip atsikratyti skausmo, reikia tikro voro įkandimo. Labai dažnai tenka išgirsti skundus dėl klaidų, susijusių su šeimos nariais ar draugais, kurie neseniai keliavo. Tyrimai rodo, kad 2001–2010 m. Apie 20,8% ne šunų įkandimų atvejų atsirado dėl voragyvių (1).
Jei įkandimas atrodo rimtas ir sukelia sunkių simptomų, asmuo turi būti skubiai pristatytas į ligoninę. Lengvesnė reakcija į vorų ar klaidų įkandimus, simptomams valdyti galite naudoti bet kurią iš šiame straipsnyje išvardytų priemonių.
Vorų įkandimai - apžvalga
Daugeliu atvejų vorų įkandimai paprastai yra nekenksmingi. Daugelis žmonių klaidas dėl kitų klaidų laiko vorų įkandimais. Kai kurie pacientai taip pat suklaidino tam tikras odos infekcijas kaip voro įkandimą.
Labai nedaug žinomų vorų rūšių yra nuodingos ir gali pakenkti žmonėms. Geriausiai žinomos iš šių rūšių yra juodasis našlys voras ir rudasis voras.
Vorų įkandimai, kurie yra šiek tiek rimtesni, gali sukelti paraudimą, niežėjimą ir patinimą. Tačiau jei įkando juodas našlys voras, patirsite pilvo spazmus. Rudos atskiros vorų įkandimai sukelia aštrų skausmą.
Kaip atrodo voro įkandimas?
„Shutterstock“
Paprastai voro įkandimo nepastebėsite tik po kelių valandų po įkandimo. Vorų įkandimą gydyti tampa lengviau, jei galite atpažinti tave įkandusį vorą. Galite nustatyti voro įkandimą ant savo odos, jei pamatysite bet kurį iš šių dalykų:
- Uždegimas ar patinimas
- Raudoni bėrimai
Gyvenant vietovėse, kuriose natūraliai randami vorai (ypač tamsiose vietose, įskaitant sritis po akmenimis), gali kilti didesnė vorų įkandimo rizika. Kitame skyriuje apžvelgsime voro įkandimo simptomus.
Vorų įkandimų simptomai
Vorų įkandimams būdinga:
- Raudoni bėrimai
- Niežėjimas
- Raumenų skausmas, kurį lydi mėšlungis
- Per didelis prakaitavimas
- Kvėpavimo sunkumai
- Pykinimas
- Karščiavimas
- Sumišimas
- Neramumas
Vorų įkandimams išgydyti reikia daugiau laiko, palyginti su kitais vabzdžių įkandimais. Norint sumažinti infekcijos riziką, būtina išlaikyti įkandimą švarų.
Ką daryti, jei voras įkando?
Vorų įkandimą visada lengviau gydyti, jei žinai, koks voras jį sukėlė. Nustačius įkandimą, turite pabandyti sumažinti skausmą, uždėdami šaltą kompresą. Jei įkandimą lydi tokie simptomai kaip pykinimas, mėšlungis ir pasunkėjęs kvėpavimas, turite skubėti į ligoninę.
Dabar pažvelkime į veiksmus, kuriuos medicinos specialistai ėmėsi gydydami vorų įkandimą.
Medicininis gydymas
Jei jums reikia kreiptis į gydytoją dėl voro įkandimo, gydytojas imsis šių veiksmų:
Original text
- Jie išvalys žaizdą muilu ir vandeniu.
- Gydytojas stebės žaizdą dėl galimos infekcijos.
- Išvalęs žaizdą, gydytojas patepa antiseptinį tepalą.
- Stabligės stiprintuvas taip pat gali būti