Turinys:
- Svarbiausi straipsnio straipsniai
- Kas yra šarminė dieta?
- Kaip veikia šarminė dieta?
- „PRAL“ maisto produktų skalė
- Kas iš tikrųjų atsitinka, kai jūsų kūnas per rūgštus?
- Simptomai, kad jūsų kūnas turi rūgštinį pH
- 21 šarminis maistas, kurį turite įtraukti į savo dietą
- 1. Džiovintos figos - PRAL rezultatas: -18,1
- 2. Burokėlių žalumynai - PRAL rezultatas: -16,7
- 3. Špinatai - PRAL rezultatas: -14,0
- 4. Petražolės - PRAL rezultatas: -12,0
- 5. Kale - PRAL rezultatas: -8,3
- 6. „Swiss Chard“ - PRAL rezultatas: -8,1
- 7. Bananai - PRAL rezultatas: -6,9
- 8. Saldžiosios bulvės - PRAL rezultatas: -5,6
- 9. Salierai - PRAL rezultatas: -5,2
- 10. Morkos - PRAL rezultatas: -4,9
- 11. Kiviai - PRAL rezultatas: -4,1
- 12. Žiediniai kopūstai - PRAL rezultatas: -4,0
- 13. Vyšnios - PRAL balas: -3,6
- 14. Prancūziškos pupelės - PRAL rezultatas: -3,1
- 15. Kriaušės - PRAL rezultatas: -2,9
- 16. Lazdynų riešutai - PRAL rezultatas: -2,8
- 17. Ananasas - PRAL rezultatas: -2,7
- 18. Cukinijos - PRAL rezultatas: -2,6
- 19. Braškės - PRAL rezultatas: -2,2
- 20. „Apple“ - PRAL rezultatas: -2,2
- 21. Arbūzas - PRAL rezultatas: -1,9
- Kiti šarminiai maisto produktai
- Maistas, kurio reikia vengti arba vartoti ribotais kiekiais
- Šarminė dieta vs. Keto dieta
- Šarminių maisto produktų nauda
- Ar šarminė dieta gali kovoti su vėžiu?
- Ar šarminė dieta jums tinka?
- Išvada
- Nuorodos
Jei yra viena veganų ar vegetarų dieta, kuri yra tokia pat naudinga kaip keto dieta - tai šarminė dieta. Šarminės dietos pagrindas remiasi 100 metų senumo rūgščių-pelenų hipoteze. Ši hipotezė sako, kad po virškinimo maistas arba palieka rūgštines, arba šarmines liekanas.
Rūgštus pH pablogina jūsų sveikatą. Bet šarminis pH padidina jūsų imunitetą ir apsaugo jūsų sveikatą. Taigi, perėjimas prie šarminės dietos padeda sumažinti tokias problemas kaip rūgštingumas, pilvo pūtimas, trapūs kaulai, nuovargis ir kt. Bet ar šis teiginys turi kokį nors mokslinį pagrindą? O gal tai tik dar viena mada?
Skaitykite toliau, kad gautumėte išsamią informaciją apie šarminę dietą - kaip ji veikia, ar ji tikrai veiksminga, šarminių maisto produktų sąrašas, nauda ir ar jis gydo vėžį. Svarbiausia, sužinokite, ar ši dieta skirta jums. Pradėkime!
Svarbiausi straipsnio straipsniai
- Kas yra šarminė dieta?
- Kaip veikia šarminė dieta?
- „PRAL“ maisto produktų skalė
- Kas iš tikrųjų atsitinka, kai jūsų kūnas per rūgštus?
- Simptomai, kad jūsų kūnas turi rūgštinį pH
- 21 šarminis maistas, kurį turite įtraukti į savo dietą
- Kiti šarminiai maisto produktai
- Maistas, kurio reikia vengti arba vartoti ribotais kiekiais
- Šarminė dieta vs. Keto dieta
- Šarminių maisto produktų nauda
- Ar šarminė dieta gali kovoti su vėžiu?
- Ar šarminė dieta jums tinka?
Kas yra šarminė dieta?
„Shutterstock“
Šarminė dieta (arba šarminių pelenų dieta) yra švarus valgymo metodas, padedantis perjungti kūną iš rūgštinio į šarminį pH. Vartosite daug vaisių ir daržovių, kurie padės padidinti kūno pH.
Šios dietos šalininkai mano, kad šarminis kūno pH padeda pasirūpinti daugeliu problemų, pvz., Sąnarių skausmais, raumenų nuovargiu, virškinimo problemomis, svorio padidėjimu ir kt. Jei tai tiesa, kaip tai veikia iš tikrųjų? Išsiaiškinkime.
Atgal į TOC
Kaip veikia šarminė dieta?
Šarminė dieta veikia paprastu principu pH kūno ir medžiagų apykaitos likučių maisto. Leisk man paaiškinti.
pH yra tirpalo rūgštingumo arba šarmingumo matas. PH skalė svyruoja nuo 0 iki 14. Vidurio taškas, kuris yra 7, yra „neutralus“. Vandens pH yra 7. Bet kokia pH vertė, mažesnė nei 7, yra „rūgštinė“, o pH vertė, viršijanti 7, yra „šarminė“.
Kraujo pH yra šarminis (7,35), o skrandžio - rūgštus (1,5–3,5).
Jūsų kūno pH priklauso nuo vartojamų maisto produktų. Nes maisto produktai taip pat turi pH vertes. Maistas, kurio pH yra rūgštus, sukelia uždegimą ir stresą, todėl silpnas imunitetas, padidėjęs nuovargis, sunku mesti svorį ir dar šimtas kitų problemų (patikrinkite simptomų skyrių).
Bet jūs taip pat turite žinoti, kad maisto produktų pH vertė nėra matuojama pagal jų fizinę savybę, bet pagal medžiagų apykaitos liekanas (kaip ir sudegę lapai palieka pelenų pavidalo liekanas). Metaboliniai pelenų likučiai gali būti rūgštiniai, neutralūs arba šarminiai.
Pavyzdžiui, fizinis citrinos pH yra rūgštus, tačiau po metabolizmo jis palieka šarminę liekaną. Štai kodėl citrininis vanduo su žiupsneliu druskos yra įprasta namų priemonė nuo pilvo pūtimo ir rūgštingumo. Turi prasmę, tiesa?
Daugelis daržovių ir vaisių po metabolizmo palieka šarmines liekanas. Šarminė dieta skatina besilaikančius dietos vartoti daržoves, vaisius ir kitus maisto produktus, kurie palieka šarmines medžiagų apykaitos liekanas. Dėl to jūsų kūno pH vertė padidės ir pasieks norimą šarminį pH.
Bet kaip sužinoti, ar maistas paliks rūgštinių ar šarminių medžiagų apykaitos likučių? Per PRAL skalę. Greitai išsiaiškinkime apie ką.
Atgal į TOC
„PRAL“ maisto produktų skalė
PRAL arba potenciali inkstų rūgščių apkrova yra apskaičiuoto maisto šarmingumo ir rūgštingumo kiekis po metabolizmo (1). Maistui suteikiamos neigiamos (šarminės), teigiamos (rūgštinės) ir neutralios vertės.
Remiantis baltymų, mineralų ir fosforo kiekiu, likusiu po metabolizmo, jūsų kūnas bus rūgštus arba šarminis. Baltymai ir fosforo rūgštis po metabolizmo sudaro fosforo rūgštį ir sieros rūgštį. Taigi, jūsų kūnas būna rūgštesnis.
Kita vertus, kai vaisiai, daržovės ir kiti šarminių medžiagų apykaitos likučių maisto produktai yra metabolizuojami, jie palieka mineralus, tokius kaip kalcis, kalis ir magnis. Čia yra sąrašas maisto produktų su PRAL balais.
Taigi, jūs matėte mane kartojant dar kartą, kad rūgštus pH organizme gali sukelti sumaištį. Bet kodėl? Štai ką jūs turite žinoti.
Atgal į TOC
Kas iš tikrųjų atsitinka, kai jūsų kūnas per rūgštus?
Štai kas atsitinka, kai vartojate per daug maisto produktų, kurie palieka rūgštines medžiagų apykaitos liekanas.
- Kai jūsų kūnas tampa per rūgštus, jūsų kaulai pradeda silpti ir trapūs. Taip yra todėl, kad maisto produktuose, paliekančiuose rūgštines medžiagų apykaitos liekanas, yra mažiau maistinių medžiagų, kurių reikia kaulams sustiprinti ir palaikyti.
- Vartodami rūgštų maistą, galite nukentėti nuo inkstų nepakankamumo. Ir tai pagreitina griaučių raumenų praradimą.
- Metabolinė acidozė vaikams taip pat turi įtakos augimo hormonui, dėl kurio žemas ūgis (2).
- Rūgšti aplinka puikiai tinka vėžinėms ląstelėms klestėti, o šarminė aplinka apsaugo nuo vėžinių ląstelių augimo (3).
Yra ir kitų simptomų, rodančių, kad jūsų kūnas yra per rūgštus. Pažvelkite į žemiau pateiktą sąrašą.
Atgal į TOC
Simptomai, kad jūsų kūnas turi rūgštinį pH
- Depresija ir nerimas
- Sąnarių skausmas
- Raumenų silpnumas
- Pūtimas
- Nevirškinimas
- Aknė
- Galvos skausmas
- Dažnas peršalimas ir kosulys
- Sumišimas ir smegenų rūkas
- Nuovargis ir mažai energijos
Per daug rūgštingumo organizme neutralizuoja organizme esantys bikarbonatai. Bet jei jūs nuolat patiriate stresą ar atliekate įtemptą treniruotę, jūsų bikarbonato atsargos gali greitai išsekti. Štai kodėl jūs turite įtraukti maisto produktus, kurie subalansuoja jūsų kūno pH. Štai šarminių dietinių maisto produktų sąrašas.
Atgal į TOC
21 šarminis maistas, kurį turite įtraukti į savo dietą
1. Džiovintos figos - PRAL rezultatas: -18,1
„Shutterstock“
Figos naudingos jūsų sveikatai. Žinoma, kad jie padeda sumažinti uždegimą, skrandžio problemas ir vėžį (4). Saldžios džiovintos figos yra tokios malonios.
Nami minkštos minkštimo ir mažų traškių sėklų derinys puikiai papildo paprastus vanilinius ledus ar graikišką jogurtą. Užpilkite medumi arba lazdyno riešutų sirupu.
2. Burokėlių žalumynai - PRAL rezultatas: -16,7
Burokėlių žalumynai yra antioksidantų sandėlis. Mokslininkai nustatė, kad runkelių žalumynuose esantys antioksidantai gali žymiai sumažinti lipidų peroksidaciją ir oksidacinę žalą, pagerinti organizmo gynybinę sistemą ir sumažinti cholesterolio kiekį (5), (6).
Į salotas įdėkite burokėlių žalumynų ir meskite su kitais šarminiais maisto produktais bei skaniu padažu.
3. Špinatai - PRAL rezultatas: -14,0
Špinatai yra vienas sveikiausių maisto produktų (pamenate Popeye?). Joje gausu maistinių skaidulų ir antioksidantų. Špinatai padeda pašalinti kenksmingus laisvuosius deguonies radikalus, gerina medžiagų apykaitą, skatina sotumo hormonų sekreciją, mažina lipidų kiekį ir turi priešvėžinių savybių (7).
Kas dvi dienas turėdami puodelį špinatų, jūsų sveikata gali pagerėti dešimteriopai. Svarbu pažymėti, kad špinatuose yra didelis oksalatų (oksalo rūgšties) kiekis, pakankamai didelis, kad galėtų paveikti tam tikras sveikatos sąlygas. Jūsų kūnas negali absorbuoti kalcio iš maisto produktų, kuriuose yra daug oksalatų. Žmonėms, sergantiems inkstų akmenimis, mažas kalcio kiekis racione padidins kalcio oksalato inkstų akmenų riziką. Kai kurie įrodymai taip pat rodo, kad žmonės, turintys virškinimo sutrikimų, pvz., Nesandarią žarną ar dirgliosios žarnos sindromą, gali būti linkę į pablogėjusius simptomus, kai valgo maistą su dideliu oksalatų kiekiu, o kai kurie ekspertai rekomenduoja pacientams, sergantiems uždegiminėmis ligomis, tokiomis kaip cistinė fibrozė, skydliaukės liga, astma., artritas ar fibromialgija neturėtų valgyti daug maisto produktų, kuriuose yra daug oksalatų, dėl oksalatų kaupimosi kūno audiniuose.Geriausia šioms žmonių grupėms racione rinktis kitus lapinius žalumynus, kuriuose yra mažiau oksalatų, tokių kaip romėnų salotos, šveicariški mangoldai ir lapiniai kopūstai.
4. Petražolės - PRAL rezultatas: -12,0
„Shutterstock“
Petražolės yra žolelių karalienė. Tai ne tik suteikia maistui skonio ir spalvos, bet ir teikia daug naudos sveikatai. Bioaktyvūs fenolio junginiai ir flavonoidai, tokie kaip apiinas, apigeninas, 6 ”-acetilapinas, miristicinas ir apolis, yra atsakingi už petražolių priešuždegimines, antiseptines, priešdiabetines, vidurius laisvinančias, skrandžio apsaugines ir antihipertenzines savybes (8).
Įpilkite petražolių į savo salotas, sumuštinį ar sriubas arba naudokite jas kaip garnyrą stiklinei šarminių vaisių sulčių.
5. Kale - PRAL rezultatas: -8,3
Kale priklauso kryžmažiedžių daržovių šeimai. Kaip ir daugelis kitų kryžmažiedžių (pavyzdžiui, brokoliai ir žiediniai kopūstai), lapiniai kopūstai yra prikrauti antioksidantų ir turi gliukozės kiekį mažinančių savybių (9).
Į salotas, kokteilius ir žalias sultis įpilkite lapinių kopūstų, kad gautumėte daug antioksidantų ir labai greitai pagerintumėte savo sveikatą.
6. „Swiss Chard“ - PRAL rezultatas: -8,1
Šveicarijos mangoldas yra dar viena žalia lapinė daržovė, kurioje gausu antioksidantų. Jis turi gliukozės ir kraujospūdį mažinančių savybių. Flavonoidai, tokie kaip apigeninas, vitexinas, vitexin-2-O-ramnosidas ir vitexin-2-O-ksilozidas, taip pat parodė priešvėžines savybes (10).
Įdėkite jų į sriubas ar salotas (su angliškų garstyčių smūgiu) arba gaminkite traškučius, kad galėtumėte skaniai ir sveikai pavalgyti.
7. Bananai - PRAL rezultatas: -6,9
„Shutterstock“
Bananas yra visiškas „taip“, kai reikia pagerinti savo sveikatą. Šiame maistinių medžiagų turinčiame atogrąžų vaisiuje yra daug maistinių skaidulų, kalio, karotinoidų, fenolių, fitosterolių ir aminų, kurie padeda sumažinti įvairių lėtinių degeneracinių ligų riziką (11). Turėkite bananą prieš treniruotę arba ryte kartu su pusryčiais, nes tai suteiks energijos (12).
Paruoškite bananų kokteilius, baltymų kokteilius, bananų ir uogų avižinius dribsnius ar bananų blynus.
8. Saldžiosios bulvės - PRAL rezultatas: -5,6
Saldžiosios bulvės yra tokios skanios! Ir jie taip pat sveiki. Juose yra natūralių sveikatą stiprinančių junginių, tokių kaip beta-karotinas ir antioksidantai. Saldžiųjų bulvių vartojimas bent du ar tris kartus per savaitę padės apsaugoti jus nuo diabeto, nutukimo, oksidacinio streso, greito senėjimo, vėžio ir plaučių sutrikimų (13).
Kepkite saldžią bulvę su kitomis daržovėmis ir baltymų šaltiniu, kad galėtumėte puikiai papietauti ar pavakarieniauti. Taip pat galite gaminti keptus saldžiųjų bulvių pleištus. Pagardinkite alyvuogių aliejumi, žolelėmis, druska ir pipirais.
9. Salierai - PRAL rezultatas: -5,2
Salierai populiariai vadinami neigiamo kaloringumo maisto produktais. Taip yra todėl, kad dėl didelio maistinių skaidulų kiekio salieruose virškinimo sistemai sunku ją skaidyti ir metabolizuoti. Taigi, salierams deginti organizmui reikia papildomų kalorijų. Salierai taip pat yra galingas antioksidantas (14).
Salierų ir acto kaip sveiką užkandį turėkite arba pridėkite prie sriubų ir salotų.
10. Morkos - PRAL rezultatas: -4,9
„Shutterstock“
Morkose yra daug beta-karotino, stipraus antioksidanto. Morkų vartojimas du ar tris kartus per savaitę gali padėti apsisaugoti nuo leukemijos, sumažinti lipidų peroksidaciją ir užkirsti kelią DNR pažeidimams (15), (16), (17).
Į sriubas ar troškinius įdėkite morkų arba sulčių.
11. Kiviai - PRAL rezultatas: -4,1
Pasak „Canadian Journal of Physiology and Pharmacology“ paskelbto straipsnio, „Kiviai yra neprilygstami, palyginti su kitais dažniausiai vartojamais vaisiais, dėl maistinių medžiagų tankio, naudos sveikatai ir vartotojų patrauklumo“. Šis egzotiškas vaisius turi cholesterolio, trigliceridų, vidurius, virškinimą palaikančių, kraujospūdį mažinančių ir antioksidacinių savybių (18).
Vartokite kivį su žievele, jei esate svorio metimo misijoje. Pridėti jį į vaisių salotas, salotas, sultis ir kokteilius. Venkite, jei esate alergiškas.
12. Žiediniai kopūstai - PRAL rezultatas: -4,0
Žiediniai kopūstai yra kryžmažiedės daržovės, kurios yra geras antioksidantų, mineralų ir kitų naudingų fitocheminių medžiagų šaltinis. Tai gali padėti sumažinti krūties, kepenų, skrandžio, storosios žarnos, plonosios žarnos, stemplės ir plaučių vėžio riziką (19).
Blanširuotus arba maišant pakepintus žiedinius kopūstus vartokite salotose, sriubose, lašiniuose ir (arba) kaip žiedinių kopūstų ryžiuose.
13. Vyšnios - PRAL balas: -3,6
„Shutterstock“
Skaniose ir maistingose vyšniose gausu kvercetino, antocianinų, kalio, melatonino, vitamino C, karotenoidų ir maistinių skaidulų. Vidutinį vyšnių puodelį vartojant du ar tris kartus per savaitę, tai gali padėti apsisaugoti nuo vėžio, uždegimo, diabeto, Alzheimerio ir širdies bei kraujagyslių ligų (20).
Vyšnias vartokite tokias, kokios yra, arba dėkite jas į sultis, avižinių dribsnių dubenį ir kokteilius.
14. Prancūziškos pupelės - PRAL rezultatas: -3,1
Prancūziškos pupelės arba šparaginės pupelės yra puikus įvairių maistinių medžiagų šaltinis. Jose gausu skaidulų ir vitaminų K, A ir C. Prancūziškos pupelės padeda reguliuoti kraujospūdį, palaiko kūno skysčius, lėtina senėjimą, pašalina kenksmingus laisvuosius deguonies radikalus ir gali sumažinti širdies ir kraujagyslių ligų riziką.
Į keptas bulves, sriubas ir salotas suberkite blanširuotas prancūziškas pupeles.
15. Kriaušės - PRAL rezultatas: -2,9
Saldžios, vandeningos ir granuliuotos kriaušės yra daug skaidulų turintys vaisiai, turintys daug naudos sveikatai. Jie taip pat yra antioksidantų sandėlis ir reguliuoja alkoholio apykaitą, mažina lipidų kiekį plazmoje ir apsaugo nuo opų (21).
Valgykite kriaušę tokią, kokia ji yra, arba pridėkite ją prie salotų, sulčių, kokteilių ar desertų.
16. Lazdynų riešutai - PRAL rezultatas: -2,8
„Shutterstock“
Lazdynų riešutuose yra daug sveikų riebalų ir jie puikiai padeda sumažinti kenksmingą MTL cholesterolio kiekį, kontroliuoti kūno svorį ir apsaugoti jūsų širdį nuo ligų (22).
Užkandžiu saujelę lazdyno riešutų arba suberkite juos į desertus.
17. Ananasas - PRAL rezultatas: -2,7
Ananasai yra pluoštiniai, saldūs ir ryškių spalvų. Juose yra bromelaino, virškinimo fermento, kuris padeda gydyti krūtinės anginą, sinusitą, chirurginę traumą ir bronchitą (23).
Turėkite vidutinį ananasų dubenį su laimo sultimis ir juodaisiais pipirais. Įdėkite jį į salotas ir picas, kad jūsų patiekalas būtų havajiškas.
18. Cukinijos - PRAL rezultatas: -2,6
Cukinija priklauso agurkų šeimai. Pagrindiniai cukinijose esantys bioaktyvūs junginiai yra zeaksantinas, liuteinas, beta-karotinas ir dehidroaskorbo rūgštis. Mokslininkai nustatė, kad cukinijos gali sustabdyti vėžinių ląstelių dauginimąsi ir užkirsti kelią oksidacinei žalai (24).
Blanširuotas cukinijas vartokite su salotomis ir kebabais.
19. Braškės - PRAL rezultatas: -2,2
„Shutterstock“
Be to, kad braškės yra vienos skaniausių uogų (ir fotogeniškiausios!), Tai yra geras vitamino C, folio rūgšties ir kitų fitochemikalų šaltinis, kuris padeda sumažinti gliukozės kiekį kraujyje, lipidų kiekį, uždegimą, stresą ir hipertenziją (25).
Vartokite vidutinį braškių dubenį tokį, koks jis yra, arba su juoduoju šokoladu ar vaniliniais ledais. Arba įdėkite juos į savo pusryčių dubenį ar kokteilius.
20. „Apple“ - PRAL rezultatas: -2,2
Obuolys per dieną laiko gydytoją nuošalyje. Tiesa tai! Obuoliuose yra katechino, chlorogeno rūgšties ir floridzino (26). Jie gali padėti apsaugoti jus nuo širdies ir kraujagyslių ligų, Alzheimerio ligos, astmos ir vėžio (27).
Turėkite obuolio, įdėkite jį į savo pusryčių dubenį ar kokteilius, sulčių arba pagaminkite skanių Valdorfo salotų.
21. Arbūzas - PRAL rezultatas: -1,9
Arbūzas yra maistinių skaidulų turtingas, didelis vandens kiekis ir daug antioksidantų. Nustatyta, kad likopenas, pagrindinis bioaktyvus junginys, padeda sumažinti vėžio, diabeto, širdies ir kraujagyslių sutrikimų bei geltonosios dėmės ligų riziką (28).
Užkandžiui suvartokite nedidelį arbūzo dubenėlį, įdėkite jo į vaisių salotas arba sulčių.
Tai yra šarminis maistas, kurį galite vartoti. Bet sąraše yra daugiau. Čia yra kitų šarminių maisto produktų, kuriuos galite įtraukti į savo dietą.
Atgal į TOC
Kiti šarminiai maisto produktai
- obuolių sultys
- Burokėlių sultys
- Kakava
- Espresso
- apelsinų sultys
- raudonas vynas
- baltas vynas
- Abrikosai
- Juodieji serbentai
- Citrina
- Mango
- Persikas
- Baklažanas
- Pomidoras
- Grybas
- Sojos pupelės
- Sojų pienas
- Žirniai
- Salotos
- Poras
- Česnakai
- Pankoliai
- Kolrabi
- Marmeladas
- Vyno actas
- Obuolių actas
- rudas cukrus
- Išrūgos
- Razinos
- Greipfrutas
- Vynuogės
- Lazdyno riešutai
Štai sąrašas maisto produktų, kurių turite vengti arba apriboti jų vartojimą, nes po metabolizmo jie palieka rūgščių likučius.
Atgal į TOC
Maistas, kurio reikia vengti arba vartoti ribotais kiekiais
- „Coca-Cola“: PRAL rezultatas -0,4
- Kartus šokoladas: PRAL rezultatas 0,4
- Pasukos: PRAL balas 0,5
- Sviestas: PRAL rezultatas 0,6
- Ledai: PRAL rezultatas 0,6
- Alus: PRAL rezultatas 0,9
- Varškė: PRAL rezultatas 0,9
- Kiaušinio baltymas: PRAL balas 1.1
- Kremas: PRAL balas 1.2
- Šviežia grietinė: PRAL balas 1.2
- Žirniai: PRAL rezultatas 1.2
- Kviečių duona: PRAL balas 1,8
- Baltieji ryžiai: PRAL balas 1.7
- Nenugriebtas pienas: PRAL balas 1,5
- Lęšiai: PRAL balas 3,5
- Migdolai: PRAL balas 4.3
- Miežiai: PRAL rezultatas 5,0
- Rusk: PRAL rezultatas 5,9
- Kukurūzų dribsniai: PRAL rezultatas 6,0
- Makaronai: PRAL rezultatas 6.1
- Makaronai: PRAL rezultatas 6,4
- Graikinis riešutas: PRAL rezultatas 6,8
- Spagečiai: PRAL rezultatas 7,3
- Karpis: PRAL rezultatas 7,9
- Krevetės: PRAL rezultatas 7,6
- Ėriena: PRAL rezultatas 7,6
- Liesa jautiena: PRAL rezultatas 7,8
- Liesa kiauliena: PRAL rezultatas 7,9
- Žemės riešutai: PRAL rezultatas 8,3
- Dešra: PRAL balas 8,3
- Liesa antis: PRAL rezultatas 8,4
- Pistacija: PRAL rezultatas 8,5
- Vištiena: PRAL rezultatas 8,7
- Lašiša: PRAL rezultatas 9,4
- Turkija: PRAL rezultatas 9,9
- Upėtakis: PRAL rezultatas 10,8
- Saliamis: PRAL rezultatas 11,6
- Midijos: PRAL rezultatas 15,3
- Tigrinė krevetė: PRAL rezultatas 18,2
- Triušis: PRAL rezultatas 19,0
- Kietasis sūris: PRAL rezultatas 19,2
- Parmezanas: PRAL rezultatas 34,2
Taigi, matote, daugelis maisto produktų, kuriuos dauguma vartoja kasdien, yra rūgštinėje pusėje. Paprastai verta vengti perdirbto maisto, neriboto alkoholio kiekio ir šaldyto maisto vartojimo. Bet jei nuspręsite laikytis šarminės dietos, geriausia vengti visų maisto produktų, paminėtų sąraše „vengti maisto produktų“.
Mūsų pokalbio pradžioje minėjau, kad šarminė dieta yra galbūt tokia pat naudinga kaip ir keto dieta. Kaip? Išsiaiškinkime.
Atgal į TOC
Šarminė dieta vs. Keto dieta
Keto dieta yra populiariausia dešimtmečio dieta. Ir daugelis besilaikančių dietos laikydamiesi pasiekė puikių rezultatų. Bet keto taip pat nėra veganų, vegetarų ir žmonių, kenčiančių nuo rūgštingumo, pilvo pūtimo, inkstų akmenų ir podagros, dieta.
Du pagrindiniai keto dietos komponentai yra riebalai ir baltymai. Tai reiškia, kad vartosite daug gyvūninių produktų (mėsos, dešros, žuvies, sviesto, sūrio ir majonezo) ir augalinių baltymų šaltinių (lęšių, sojos pupelių ir tofu). Nors šie maisto produktai yra sveiki, jie yra griežtas „ne“ ne žmonėms, kurie nuolat kenčia nuo žarnyno problemų, sąnarių skausmų, uždegimų ir spuogų.
Šarminė dieta gali sumažinti rūgštingumą organizme. Tai yra veganas ir draugiškas vegetarams.
Taigi, jei manote, kad keto nėra jūsų puodelis arbatos, tačiau turite laikytis dietos, kuri padės išspręsti pilvo pūtimo, odos problemų ir nuovargio problemas, šarminė dieta yra geriausia.
Leiskite man apibendrinti šarminių maisto produktų / dietos naudą žemiau.
Atgal į TOC
Šarminių maisto produktų nauda
- Padėkite sumažinti pilvo pūtimą
- Pagerinkite ir palaikykite virškinimą
- Pagalba svorio netekimui
- Sumažinti uždegimą
- Sumažinkite raumenų nuovargį
- Gali padėti sumažinti spuogus
- Gali padėti pagerinti imunitetą
Dabar didžiausias klausimas, į kurį lieka neatsakyta, yra, ar šarminė dieta gali padėti kovoti su vėžiu? Išsiaiškinkime.
Atgal į TOC
Ar šarminė dieta gali kovoti su vėžiu?
Ne, nėra tiesioginių įrodymų, kad šarminės dietos laikymasis gali padėti kovoti su vėžiu.
Visi vėžio ląstelių tyrimai atliekami laboratorijoje. Taip pat organizmo rūgščių ir šarmų pusiausvyrą lemia ne tik dieta. Taigi, nesilaikykite šios dietos darant prielaidą, kad ji apsaugos / užkirs kelią vėžiui.
Optimalaus pH balanso palaikymas taip pat yra geriausias būdas būti sveikam. Taigi, ar turėtumėte laikytis šarminės dietos?
Atgal į TOC
Ar šarminė dieta jums tinka?
Taip, tai yra, jei esate žalingo maisto priklausomas asmuo ir reguliariai kenčiate nuo žarnyno ir odos problemų. Bet jei esate sveikas ir tinkamas laikydamiesi dabartinės dietos, toliau laikykitės jos kaip sveikos mitybos ir subalansuotos mitybos. Atminkite, kad prieš išbandydami šią dietą turite atsižvelgti į gydytojo nuomonę.
Atgal į TOC
Išvada
Šarminė dieta turi daug naudos sveikatai. Ir tikrai, jei to laikysitės, pamatysite puikių rezultatų. Tai ne tik pagerins jūsų gyvenimo būdą, bet ir sumažins stresą bei nerimą. Nors šarminė dieta nereikalauja treniruotės, rekomenduoju bent tris valandas užsiimti joga / tai chi / plaukimu / bėgimu / šokiu (ar bet kokio kito tipo treniruotėmis) per savaitę. Jūsų kūnas ir protas vėl prisijungs, o tai savo ruožtu pagerins jūsų psichinę ir fizinę jėgą. Pasinaudokite savo gydytojo patarimu šiandien ir būkite tuo geresni. Pasirūpink!
Nuorodos
- „Dietinis potencialus inkstų rūgšties kiekis ir neto rūgščių išsiskyrimas sveikiems, laisvai gyvenantiems vaikams ir paaugliams“, American Journal of Clinical Nutrition, Oxford Academic.
- „Šarminė dieta: ar yra įrodymų, kad šarminio pH dieta naudinga sveikatai?“ Aplinkos ir visuomenės sveikatos žurnalas, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
- „Vėžio pH chemija, fiziologija ir patologija“. Londono karališkosios draugijos filosofiniai sandoriai. B serija, biologijos mokslai, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
- „Ficus carica L. (Moraceae): fitochemija, tradiciniai naudojimo būdai ir biologinė veikla“. Įrodymais pagrįsta papildoma ir alternatyvi medicina: eCAM, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
- „Raudonųjų burokėlių (Beta vulgaris L.) lapų papildai pagerina antioksidacinę būklę C57BL / 6J pelėms, maitinamoms daug riebalų turinčia daug cholesterolio dieta“. Mitybos tyrimai ir praktika, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka
- "Burokėlių stiebai ir lapai (Beta vulgarisL.) Apsaugo nuo riebių dietų sukeltų oksidacinių pažeidimų pelėms kepenyse" maistinės medžiagos, MDPI.
- „Špinatų (Spinacia oleracea L.) fitochemikalų ir bioaktyviųjų medžiagų funkcinės savybės.“ Maistas ir funkcija, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
- „Petražolės: etnofarmakologijos, fitochemijos ir biologinės veiklos apžvalga.“ Tradicinės kinų medicinos žurnalas = Chung i tsa chih ying wen pan / remia Visos Kinijos tradicinės kinų medicinos asociacija, Tradicinės kinų medicinos akademija, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
- „Kopūstų suvartojimas slopina gliukozės kiekio padidėjimą plazmoje po valgio: atsitiktinių imčių, dvigubai aklas, placebu kontroliuojamas kryžminis tyrimas“. Biomedicinos ataskaitos, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
- „Beta vulgaris cicla ir rubra mitybinis ir funkcinis potencialas.“ Fitoterapija, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
- „Bioaktyvūs bananų junginiai ir su jais susijusi nauda sveikatai - apžvalga.“ Maisto chemija, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
- „Bananai kaip energijos šaltinis mankštos metu: metabolomikos metodas“ PLOS One, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
- „Saldžiųjų bulvių cheminės sudedamosios dalys ir poveikis sveikatai.“ Tarptautiniai maisto tyrimai, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
- „Salierų (Apium graveolens L) antioksidacinio aktyvumo apžvalga“. Įrodymais pagrįstas papildomos ir alternatyvios medicinos žurnalas, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
- „Morkų (Daucus carota L.), poliacetilenų, beta-karotino ir liuteino bioaktyvių junginių poveikis žmogaus limfinės leukemijos ląstelėms.“ Antivėžiniai vaistai medicininėje chemijoje, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
- „Geriant morkų sultis, padidėja bendras antioksidantų statusas ir sumažėja lipidų peroksidacija suaugusiesiems.“ Nutrition journal, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
- „Morkų sulčių, β-karotino papildų poveikis limfocitų DNR pažeidimams, eritrocitų antioksidantų fermentams ir plazmos lipidų profiliams Korėjos rūkaliuose“ Mitybos tyrimai ir praktika, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
- „Kiviai: mūsų kasdienis receptas sveikatai“. Kanados fiziologijos ir farmakologijos žurnalas, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
- „Funkciniai maisto produktai ir jų vaidmuo vėžio prevencijoje ir sveikatos skatinime: išsami apžvalga“. Amerikos vėžio tyrimų žurnalas, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka
- „Vyšnios ir sveikata: apžvalga“. Kritinės apžvalgos maisto mokslo ir mitybos klausimais, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
- „Sisteminė kriaušių ir sveikatos apžvalga“ mityba šiandien, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
- „Lazdynų riešutų vartojimo poveikis kraujo lipidams ir kūno svoriui: sisteminga apžvalga ir Bajeso metaanalizė“ maistinės medžiagos, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
- „Bromelaino savybės ir terapinis taikymas: apžvalga“. Biotechnologijos tyrimai tarptautiniai, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
- „Cukinijų ir jų skiriamųjų komponentų vaidmuo moduliuojant degeneracinius procesus: genotoksiškumas, antigenotoksinis, citotoksinis ir apoptozinis poveikis“ maistinės medžiagos, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
- „Braškės kaip funkcinis maistas: įrodymais pagrįsta apžvalga“. Kritinės apžvalgos maisto mokslo ir mitybos klausimais, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
- „Obuolių fitochemikalai ir jų nauda sveikatai“ Mitybos žurnalas, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
- „Išsami obuolių ir obuolių komponentų apžvalga ir jų ryšys su žmogaus sveikata“ Mitybos pažanga, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
- „Arbūzo likopenas ir panašūs teiginiai apie sveikatingumą“, EXCLI žurnalas, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.