Turinys:
- Bėgimo takelio pliusai
- Bėgimo takelio minusai
- Kada naudoti bėgimo takelį
- Kada vengti naudoti bėgimo takelį
- Elipsiniai pliusai
- Elipsiniai trūkumai
- Kada naudoti elipsę
- Kada vengti naudoti elipsę
- „Kalorijų deginimas“ - elipsinis priešais. Bėgimo takelis svorio netekimui
- Bėgimo takelis Vs. Elipsinė: kurią geriausia nusipirkti savo namams?
- Išvada
Kokia yra geriausia riebalų valymo treniruotė? Žinoma, kardio! Bet ar žinojote, kad dvi įprastos kardio treniruokliai, bėgimo takelis ir elipsės formos, nukreipti į skirtingus raumenis ir duoda skirtingus rezultatus?
Suprasdami, kurioje kūno dalyje dirba šios dvi mašinos, galėsite priimti pagrįstą sprendimą dėl to, kurią mašiną naudoti. Tai padės sumažinti traumų skaičių, padės numesti svorį, pagerins raumenų tonusą ir sustiprins jūsų šerdį.
Šiame straipsnyje išdėstomi bėgimo takelio ir elipsės privalumai ir trūkumai. Tai leidžia jums lengviau sužinoti, kuris iš jų jums yra geriausias. Skaityk!
Bėgimo takelio pliusai
„Shutterstock“
- Universalus
Bėgimo takelį galite naudoti eidami (lėtai ar žvaliai), bėgdami (greičiu 6 km / h) arba sprindami. Taip pat galite naudoti nuolydžio parinktį, kad padidintumėte treniruotės atsparumą.
- Įtraukia tavo abs
Bėgimas reikalauja, kad jūs įtrauktumėte savo šerdį ir suaktyvintumėte ab raumenis. Tai padeda jūsų kūnui būti subalansuotam ir neleidžia jums nukristi. Taigi, jei bėgate, tarkim, 20 minučių, jūsų branduolys užsiima visą laiką. Reguliariai tai praktikuodami, jūs sukursite tvirtą pagrindą, kuris pagerins jūsų laikyseną, tonusą ir pratimą.
- Degina kalorijas
20 minučių bėgimas 8 km / h greičiu gali padėti sudeginti apie 200–300 kalorijų. Bėgimo takelis gali padėti jums išpūsti riebalus ir sulieknėti. Sudegintų kalorijų skaičius taip pat priklauso nuo jūsų kūno svorio ir naudojamo nuolydžio laipsnio. Geriausia, kad bėgimo takelis būtų bent 3 laipsnių nuolydyje ir bėgtų su pertraukomis (minutę važiuokite 6 arba 7 mylių per valandą, o po to 10 sekundžių - 13 arba 14 mylių per valandą greičiu).
- Jaučiasi natūraliau
Ėjimas ir bėgimas yra tai, ką mes taip įpratę daryti kiekvieną dieną. Taigi, kai užšoksite ant bėgimo takelio, užtruksite kelias sekundes, kol priprasite prie judančios platformos. Ir tada viskas jausis natūraliai. Šis patogumas ir patogumas naudoti leis greitai patikti vaikščioti ar bėgti ant bėgimo takelio.
- Puikiai tinka apatinei kūno daliai
Ėjimas ar bėgimas bėgimo takeliu nukreiptas į veršelius, pakinklius, keturgalvius, sėdmenis, pilvo raumenis ir širdies raumenis. Taigi, tai puiki treniruotė jūsų apatinei kūno daliai. Jei apatinėje kūno dalyje susikaupė riebalų perteklių, su pertraukomis bėgant ant bėgimo takelio galėsite efektyviai pamesti plokštelę.
- Stiprina kaulus
Bėgant reikia balansuoti ant pakaitinių kojų. Tai reiškia, kad jūsų kojos pakaitomis pakelia jūsų kūno svorį. Be to, bėgimo nuolydis ir greitis dvigubai, o kartais ir trigubai padidina jūsų kūno svorį. Bėgimas taisyklinga laikysena pakaitomis stiprina kaulus.
- Gerina širdies sveikatą
Bėgimas ir greitas vaikščiojimas ant bėgimo takelio padeda pakelti širdies ritmą ir suaktyvina plaučius, o tai padeda pagerinti širdies raumenų sveikatą ir padidina kraujotaką. Per tam tikrą laiką galėsite ilgą laiką bėgti neužkvėpdami. Tiesą sakant, galėsite užsiimti bet kokio kito tipo kardio žaidimais (pavyzdžiui, sportuoti lauke) per anksti nejausdami dusulio.
Taip, yra daugybė bėgimo ar ėjimo ant bėgimo takelio privalumų, tačiau taip pat yra keletas trūkumų, kuriuos turėtumėte žinoti. Čia yra bėgimo takelio naudojimo kalorijoms deginti trūkumai.
Bėgimo takelio minusai
- Laikysena gali nukentėti
Dėl diržo dydžio galite pakeisti vaikščiojimo ar bėgimo būdą. Laikui bėgant tai gali sukelti laikysenos problemų, dėl kurių gali skaudėti apatinę nugaros dalį ir sąnarius.
- Sąnariuose nėra lengva
Greitai bėgant bėgimo takeliu ar lėtai ilgą laiką gali būti sunku ant kelių. Taip yra todėl, kad jūsų keliai turi pakelti dvigubą ar trigubą kūno svorį. Jie taip pat sugeria smūgį, kurį sukelia jūsų kojos, liečiančios platformą.
- Veikia tik apatinė kūno dalis
Ėjimas ar bėgimas bėgimo takeliu yra puiki apatinės kūno dalies treniruotė. Bet tik tai. Tai gali atrodyti kaip viso kūno treniruotė, tačiau jei pagalvotumėte, bėgimas ant bėgimo takelio nėra nukreiptas į viršutinės kūno dalies raumenis.
- Gali sukelti raumenų netekimą
Bėgimas ar vaikščiojimas ant bėgimo takelio gali prarasti raumenis. Taip yra todėl, kad ilgesnį laiką užsiiminėdami širdies veikla, skatindami savo veiklą, ląstelės pradeda skaidyti baltymus (žinoma, sunaudojus gliukozę ir raumenų glikogeną) ir paversti juos gliukoze (per gliukoneogenezę). Ir jei po treniruotės neturite gero baltyminio valgio ir kiekvieną dieną atliekate jėgos treniruotes, prarasite raumenų masę. Ir tai gali pabloginti jūsų kūno tonusą.
- Gali būti nesaugu
Ne kiekvienas pratimas skirtas visiems. Jūs galite jį nužudyti, kai reikia bėgti lauke, tačiau galite svaigti, kai reikia bėgti ant bėgimo takelio. Bėgimas dideliu greičiu ir poreikis pakeisti diržo greitį taip pat gali padidinti tikimybę nukristi ir pakenkti sau.
Taigi, ar tai reiškia, kad turėtumėte vengti bėgimo takelių? Ne! Štai kada bėgimo takelis gali būti naudingas.
Kada naudoti bėgimo takelį
Bėgimo takelį galite naudoti, jei:
- Prieš eidami atlikti kitų pratimų, norite vaikščioti ar bėgti kaip apšilimo seansą.
- Turite prarasti papildomą apatinės kūno dalies nuplikimą. Naudokite vieną ar du kartus per savaitę 20-30 minučių, kad degintumėte riebalus, ir įtraukite jėgos treniruotes, kad išvengtumėte raumenų praradimo.
- Dalyvaujate reabilitacijos programoje, o lėtas ėjimas ant bėgimo takelio padeda sustiprinti raumenis ir kaulus. Jus turi prižiūrėti profesionalas.
- Norisi bėgti, bet neįmanoma išeiti pabėgioti.
- Jūs esate įtemptas ar prislėgtas, 15 minučių bėgite ant bėgimo takelio 8 km / h greičiu.
Kada vengti naudoti bėgimo takelį
Venkite griežtai bėgti ar vaikščioti ant bėgimo takelio, jei:
- Neseniai susižeidėte kelį, turite padų fascitą ar apatinę nugaros dalį.
- Jums ką tik buvo atlikta širdies operacija.
- Gydytojas neleidžia naudoti bėgimo takelio vaikščiojant ar bėgant.
Patarimas: bėgdami ant bėgimo takelio ar lauke visada dėvėkite gerus bėgimo batelius.
Dabar pažvelkime į elipsės privalumus ir trūkumus.
Elipsiniai pliusai
„Shutterstock“
- Mažas poveikis ir lengvai jungtys
Širdis ant elipsės formos aparato mažiau spaudžia kaulus, ypač kelio sąnarius. Ši mašina imituoja lipimo laiptais ar lygumų slidinėjimo judėjimą. Taigi, jums nereikia daužyti kojų ant diržo ar grindų, ir tai ilgainiui sutaupys jus nuo kelių sužalojimo (pažodžiui!).
- Viso kūno treniruotė
Elipsės formos taikiniai yra kojų raumenys ir bicepsas, tricepsas, latas ir šerdis. Taigi, iš esmės gausite viso kūno treniruotę, kuri padės jums tonizuoti kūną, sustiprinti pagrindą ir pagerinti pusiausvyrą.
- Galite pereiti ir atgal
Ant pedalo galite važiuoti atbuline eiga. Tokiu būdu taikysite į kitus raumenis ir įsitraukite į mišrią treniruotę, kuri duos puikių rezultatų.
- Geras kalorijų degiklis
Elipsė padeda per 30 minučių sudeginti apie 200–300 kalorijų - tai yra tas pats, kas bėgti ant bėgimo takelio. Bet naudodamiesi elipsine forma gausite viso kūno treniruotę.
Elipsiniai trūkumai
- Nesustiprina kaulų
Elipsė neturi įtakos jūsų kaulams ir sąnariams. Ir tai geros, ir blogos naujienos. Bėgimas ant bėgimo takelio padės pagerinti kaulų tvirtumą. Bet elipsės formos treniruotės turi mažiau įtakos ir nepadeda stiprinti kaulų.
- Ne toks dinamiškas
Bėgimo takelyje yra galimybių padidinti nuolydžio laipsnį, kad jūsų treniruotė būtų atsparesnė. Dėl elipsės, nes pedalai yra aukštai, jūs net nepakeliate savo kūno svorio. Taigi, jūsų judėjimui yra minimalus pasipriešinimas.
Kada geriausia naudoti elipsę? Sužinokime kitame skyriuje.
Kada naudoti elipsę
Elipsę galite naudoti, kai:
- Jūs atsigaunate po traumos.
- Jūs esate pervargęs ir turite atlikti mažo poveikio pratimus.
- Jums reikia derinti apatinę ir viršutinę kūno dalis.
Kada geriausia vengti naudoti elipsinę mašiną? Sužinok toliau.
Kada vengti naudoti elipsę
Venkite elipsės formos, jei taip sako jūsų gydytojas.
Patarimas: naudodamiesi mašina įsitikinkite, kad stovite stačiai ir nesilenkiate į priekį.
„Kalorijų deginimas“ - elipsinis priešais. Bėgimo takelis svorio netekimui
„Shutterstock“
Tiesa, kalorijos vaidina gyvybiškai svarbų vaidmenį metant svorį ar didinant svorį. Tačiau metant svorį tai nėra vienintelis dalykas.
Bėgimo takelio naudojimas gali padėti sudeginti beveik tą patį kalorijų skaičių, kiek būtų elipsės formos. Tačiau atsižvelgiant į tikslą, turėtumėte nuspręsti, ar jums reikia viso kūno treniruotės, ar tik apatinės kūno dalies treniruotės. Tai nulems, ar turėtumėte naudoti bėgimo takelį, ar elipsę.
Taip, sulieknėsite su bėgimo takeliu ir elipsine forma, tačiau būtinai atlikite jėgos treniruotes, kad išsaugotumėte raumenis ir pagerintumėte kūno struktūros tonusą.
Taigi, ką geriausia įsigyti savo namams? Išsiaiškinkime.
Bėgimo takelis Vs. Elipsinė: kurią geriausia nusipirkti savo namams?
Geriausia pirkti kardiotreniruoklį priklauso nuo jūsų fitneso tikslų. Jei norite pasiruošti artėjančiam maratonui, geriausia nusipirkti bėgimo takelį ir juo efektyviai naudotis. Bet jei atsigaunate po traumos ar turite silpną kelį, geriausia pasirinkti elipsinę mašiną.
Išvada
Bėgimo takelio ir elipsės formos mašinos turi privalumų ir trūkumų. Tačiau pagrindiniai dalykai, į kuriuos reikia atsižvelgti, yra jūsų fitneso tikslai ir, jei turite silpnus sąnarius arba atsigaunate po traumos ar operacijos. Norėdami efektyviai naudotis šiomis mašinomis, avėkite gerus batus, laikykitės geros laikysenos ir nepervarginkite savęs.
Eikite lėtai ir stiprinkite savo ištvermę bei jėgas, prieš bandydami atlikti visą 30 minučių ar 60 minučių treniruotę bet kurioje iš šių mašinų. Dar svarbiau - klausykitės savo kūno. Jei skausmas yra nenatūralus ir aštrus, sustokite. Ilsėkitės ir valgykite putplasčio.
Turėdamas omenyje šiuos dalykus, esu įsitikinęs, kad jums bus lengviau nuspręsti, kas yra geriausia, atsižvelgiant į jūsų kūno būklę - bėgimo takelį ar elipsę. Turite daugiau klausimų? Prašau juos paskelbti žemiau esančiame laukelyje. Cheers!