Turinys:
- Natūralūs akių priežiūros patarimai: būdai, kaip prižiūrėti akis
- Patarimai, kaip pagerinti regėjimą
- 1. Gaukite visų būtiniausių vitaminų ir mineralų
- 2. Visada dėvėkite apsauginius akinius
- 3. Akiniai nuo saulės yra svarbūs
- 4. Venkite dažnai liesti akis
- 5. Žinok savo šeimos akių sveikatos istoriją
- Namų gynimo priemonės gražioms akims
- Tamsiems ratams
- 6. Naudokite arbatos maišelius
- 7. Atšaldytos medvilnės rutuliukai
- 8. Supjaustytas agurkas
- 9. Pomidorai, ciberžolė, žaliosios citrinos sultys
- 10. Migdolų aliejus ir žaliųjų citrinų sultys gražioms akims
- 11. Rožių vanduo
- Skendusioms akims
- 12. Migdolų aliejus ir medus
- 13. Žalios bulvių sultys
- Pūstoms akims
- 14. Agurkas su baziliko arbata
- 15. Šaltas suspaudimas
- 16. Arbatos maišeliai
- Akių priežiūros patarimai kompiuterių vartotojams
- 17. Laikykite teritoriją gerai apšviestą
- 18. 20-20-20 taisyklė
- 19. Mirksi
- 20. Naudokite kompiuterinius akinius
- Kontaktinių lęšių naudotojų akių priežiūros patarimai
- 21. Nusiplaukite rankas
- 22. Lęšius naudokite pagal instrukcijas
- 23. Laikykite juos tinkamai
- 24. Meskite rūkyti
- 25. Venkite naudoti dekoratyvinius lęšius
Henry Davidas Thoreau kartą pasakė: „Akis yra kūno brangakmenis“. Tiesa tai! Jūsų akys yra jūsų langai į pasaulį. Ir todėl svarbu jais rūpintis. Jūsų gyvenimo būdas ir kasdienis stresas gali sukelti raukšles, paraudimą, sausumą, paburkimą ir tamsius ratilus. Tai taip pat gali sukelti rimtų problemų ir prarasti regėjimą. Ne, aš neketinu jūsų gąsdinti. Aš tik noriu pasakyti, kad jūsų akims prižiūrėti nereikia daug. Laikydamiesi kelių kasdienių įpročių, galite labai sumažinti akių problemų ir sutrikimų tikimybę. Perskaitykite geriausius natūralių akių priežiūros patarimus savo akims.
Natūralūs akių priežiūros patarimai: būdai, kaip prižiūrėti akis
-
- Patarimai, kaip pagerinti regėjimą
- Namų gynimo priemonės gražioms akims
-
- Tamsiems ratams
- Skendusioms akims
- Pūstoms akims
-
- Akių priežiūros patarimai kompiuterių vartotojams
- Kontaktinių lęšių naudotojų akių priežiūros patarimai
Įtraukite keletą įpročių į savo kasdienį gyvenimo būdą, kad galėtumėte rūpintis savo akimis. Tai nėra neįmanoma pasiekti ar sunku, tačiau jie gali smarkiai pagerinti jūsų regėjimą. Pažiūrėk:
Patarimai, kaip pagerinti regėjimą
1. Gaukite visų būtiniausių vitaminų ir mineralų
„Shutterstock“
Į savo racioną įtraukite spalvingų daržovių ir vaisių, tokių kaip špinatai, brokoliai, morkos ir saldžiosios bulvės. Taip pat vartokite maistą, kuriame gausu omega-3 riebalų rūgščių. Šie maisto produktai yra geriausi vitaminų, maistinių medžiagų, mineralų ir antioksidantų šaltiniai ir padeda išvengti daugumos akių problemų ir su regėjimu susijusių problemų.
2. Visada dėvėkite apsauginius akinius
Nesvarbu, ar dirbate savo kieme, ar sportuojate kontaktinį sportą, visada nepamirškite dėvėti apsauginių akinių, kad išvengtumėte sužalojimo pavojaus. Naudokite akinius, pagamintus iš polikarbonato. Tai yra sunku ir gali apsaugoti jūsų akis nuo nelaimingų atsitikimų.
3. Akiniai nuo saulės yra svarbūs
Akiniai nuo saulės yra ne tik stilius ar išvaizda. Jie vaidina didžiulį vaidmenį apsaugant jūsų akis nuo žalingo UVA ir UVB spindulių. Saulės spindulių poveikis sukelia daug su regėjimu susijusių problemų, tokių kaip geltonosios dėmės degeneracija ir katarakta. Rinkitės akinius nuo saulės, kurie sulaiko bent 99% UVA ir UVB spindulių.
4. Venkite dažnai liesti akis
„Shutterstock“
Taip yra todėl, kad jūsų akys tampa pažeidžiamos infekcijos. Viskas, kas dirgina jūsų akis, gali paveikti jūsų regėjimą. Prieš liesdami akis, visada turite nusivalyti rankas. Be to, stipriai netrinkite akių. Tai gali sukelti ragenos nubrozdinimą (arba subraižytą rageną). Jei kažkas pateko į akis, nuplaukite jas steriliu druskos tirpalu. Ir jei problema išlieka, nedelsdami skubėkite pas gydytoją.
5. Žinok savo šeimos akių sveikatos istoriją
Tai svarbu, nes kai kurios akių problemos, tokios kaip su amžiumi susijusi geltonosios dėmės degeneracija, glaukoma, tinklainės degeneracija ir regos atrofija, yra paveldimos. Žinios apie jūsų šeimos istoriją gali padėti imtis atsargumo priemonių.
Aukščiau paminėti patarimai padės pasirūpinti regėjimu ir akimis. Tačiau nereikėtų ignoruoti srities aplink akis. Štai keletas patarimų, kaip išlaikyti jūsų akis ir aplinkui esančią vietą gražią.
Atgal į TOC
Namų gynimo priemonės gražioms akims
Tamsiems ratams
6. Naudokite arbatos maišelius
Uždariusias akis uždėkite arbatos maišelius. Nenaudokite žolelių arbatos maišelių, nes dauguma jų nėra tokie veiksmingi kaip juodosios arbatos maišeliai.
7. Atšaldytos medvilnės rutuliukai
Pamirkykite medvilnės kamuoliukus šaltame vandenyje ir palaikykite 5-10 minučių ant akių.
8. Supjaustytas agurkas
„Shutterstock“
Agurkai daro stebuklus pavargusioms akims. Uždėkite dvi agurkų riekeles ant akių ir šiek tiek pailsėkite. Jie ne tik turi vėsinimo savybių, bet ir padeda pašviesinti tamsius ratilus.
Taip pat galite išgauti agurkų sultis, panardinti į jas medvilnės pagalvėles ir uždėti jas ant akių.
9. Pomidorai, ciberžolė, žaliosios citrinos sultys
Šaukštelį pomidorų minkštimo sumaišykite su žiupsneliu ciberžolės ir puse šaukštelio žaliosios citrinos sulčių. Užtepkite ant vokų ir aplink tamsius ratilus. Leiskite jam išdžiūti ir tada nuplaukite.
10. Migdolų aliejus ir žaliųjų citrinų sultys gražioms akims
10 minučių pakaitomis pakaitinkite karštus ir šaltus akių kompresus, tada užtepkite šaukštelį migdolų aliejaus ir pusės šaukštelio žaliosios citrinos sulčių. Tegul jis lieka per naktį.
11. Rožių vanduo
Jauninantis rožių vandens faktorius yra labai naudingas mažinant tamsius ratilus. Pamerkite medvilninius įklotus į rožių vandenį ir 10-15 minučių padėkite ant akių. Darykite tai kiekvieną dieną, kad atsikratytumėte tamsių ratilų.
Atgal į TOC
Skendusioms akims
12. Migdolų aliejus ir medus
„Shutterstock“
Viskas, ko jums reikia, yra šaukštelio medaus ir pusės šaukštelio migdolų aliejaus derinys. Prieš miegą tepkite mišinį paakių srityje. Palikite jį per naktį ir ryte nuplaukite.
13. Žalios bulvių sultys
Tai taip pat veiksminga gydant skaudančias akis ir tamsius ratilus. 10 minučių uždėkite dvi bulvių skilteles ant akių arba patepkite žalių bulvių sultimis paakių srityje, ir jūs pastebėsite skirtumą per kelias dienas.
Atgal į TOC
Pūstoms akims
14. Agurkas su baziliko arbata
Žinau, kaip nekenčiate kiekvieną rytą pabusti išpūtusi akis. Tai galima išgydyti su baziliko arbata ir agurkų sultimis. Sumaišykite abu ir supilkite skystį į ledo dėklą. Padėkite ledo kubelius ant akių.
15. Šaltas suspaudimas
Norėdami pagaminti šaltus kompresus, naudokite šalto vandens arba ledo kubelių maišelius. Padėkite juos ant akių ir kartokite, kol dingsta.
16. Arbatos maišeliai
„Shutterstock“
Pamirkykite du arbatos maišelius šiltame vandenyje ir kelias minutes atvėsinkite šaldytuve. Kelias minutes uždėkite juos ant akių. Jūsų akys jausis žvalios. Taip yra todėl, kad arbatoje yra taninų, kurie puikiai sumažina patinimus.
Daugelis mūsų dirba net 8–9 valandas, žiūrėdami į kompiuterio ekraną. Tai dažnai apkrauna akis. Dienos pabaigoje dažnai jūsų akys jaučiasi pavargusios ir sausos. Tokiu atveju turite atsižvelgti į šiuos akių priežiūros patarimus, kad jie būtų sveiki.
Atgal į TOC
Akių priežiūros patarimai kompiuterių vartotojams
17. Laikykite teritoriją gerai apšviestą
Kai dirbate prie kompiuterio, įsitikinkite, kad ši sritis yra gerai apšviesta, o kompiuterio ekranas nėra ryškesnis nei fono šviesa. Taip pat atsisėskite nuo lango, kad sumažintumėte akinimą, nes tai priverčia jūsų akis labiau dirbti ir taip jas įtempti.
18. 20-20-20 taisyklė
Nežiūrėkite į kompiuterio ekraną. Laikykitės 20-20-20 taisyklės. Kas 20 minučių padarykite pertraukėlę ir 20 sekundžių pažvelkite į tai, kas yra bent už 20 pėdų. Tai padeda sumažinti akių įtampą ir pagerina akies gebėjimą sutelkti dėmesį.
19. Mirksi
Gana dažnai, kai esi įsitraukęs į darbą, pamiršti mirksėti. Akių paviršiaus drėgmė, dėl kurios akys sutepamos, išgaruoja, todėl akys sausėja. Tai sukelia sausų akių sindromą. Taigi, nepamirškite dažnai mirksėti.
20. Naudokite kompiuterinius akinius
„Shutterstock“
Gaukite akių priežiūros specialisto pritaikytą kompiuterio stiklą. Dėvėkite dirbdami prie kompiuterio. Ypač to laikykitės, jei nešiojate akinius ar kontaktinius lęšius.
Šiais laikais dauguma mūsų nešioja kontaktinius lęšius. Tinkama lęšių priežiūra yra labai svarbi akių sveikatai, kad būtų išvengta akių infekcijos pavojaus. Štai keletas patarimų, į kuriuos reikia atsižvelgti.
Atgal į TOC
Kontaktinių lęšių naudotojų akių priežiūros patarimai
21. Nusiplaukite rankas
Prieš pradėdami naudoti kontaktinius lęšius, visada nusiplaukite rankas vandeniu ir muilu. Kruopščiai juos išskalaukite, tada arba nusausinkite ore, arba nusausinkite rankšluosčiu, kuriame nėra pūkelių. Tai užtikrina, kad iš jūsų pirštų į lęšį nepatektų mikrobų ir bakterijų.
22. Lęšius naudokite pagal instrukcijas
Venkite miego su įjungtais kontaktiniais lęšiais. Dėvėkite juos ir naudokitės pagal gydytojo oftalmologo nurodymus. Venkite jų valymui naudoti pasibaigusio lęšio tirpalo ir reguliariai keiskite.
23. Laikykite juos tinkamai
„Shutterstock“
Jiems laikyti visada naudokite sterilų tirpalą, pateiktą su kontaktiniu lęšiu. Niekada nenaudokite vandens iš čiaupo jiems skalauti ir nelaikykite druskos tirpale. Be to, nesušlapinkite jų seilėmis. Taip į lęšius patenka milijonai bakterijų, kurios gali lengvai užkrėsti jūsų akis.
24. Meskite rūkyti
Nors metimas rūkyti yra naudingas visai jūsų sveikatai, jei nešiojate kontaktinius lęšius, tikrai turėtumėte mesti. Taip yra todėl, kad, palyginti su nerūkančiais, rūkaliai yra labiau pažeidžiami akių problemų.
25. Venkite naudoti dekoratyvinius lęšius
Žinau, kad jus žavi rinkoje esantys spalvoti lęšiai, tačiau venkite naudoti dekoruotose parduotuvėse parduodamus tamsintus lęšius. Šie lęšiai gali nepataisomai pakenkti regėjimui ir akims.
Ir visų pirma, neignoruokite net menkiausių nemalonių pojūčių akyse. Apsilankykite oftalmologui, kad kiekvienais metais atliktumėte išsamų akių tyrimą. Net jei šie įpročiai ir patarimai atrodo pernelyg pagrindiniai, šie maži žingsniai labai padeda apsaugoti jūsų regėjimą ir akis.
Atgal į TOC