Turinys:
- Kas yra rūgšties refliuksas?
- Kaip greitai atsikratyti rūgšties refliukso
- Natūralūs rūgštingumo ir rėmens šalinimo būdai
- 1. Kepimo soda
- 2. Saldymedžio šaknis
- 3. Alijošius
- 4. Imbieras
- 5. Slidus guobas
- 6. Kmynų sėklos
- 7. Ramunė
- 8. Citrinų balzamas
- 9. Angelica Root
- Kada kreiptis į gydytoją
- Eksperto atsakymai į skaitytojų klausimus
- 10 šaltinių
Rūgštinis refliuksas, paprastai vadinamas rėmuo, yra plačiai paplitęs skrandžio sutrikimas. Tyrimai rodo, kad jis paplitęs apie 20% Vakarų gyventojų (1). Tai ypač kelia nerimą, nes tai galima ekstrapoliuoti pagal mūsų valgymo įpročius ir suvartojamą maistą.
Atsižvelgdami į greitą 21-ojo amžiaus gyvenimo būdą, mes laikomės nesveikų įpročių, tokių kaip greito maisto valgymas ir nelyginėmis valandomis, tiek, kiek galų gale praleidžiame valgį. Visa tai gali tiesiogiai paveikti virškinimo sistemą.
Todėl būtina atidžiai stebėti, ką valgote, kad išvengtumėte rūgšties refliukso. Šiame straipsnyje mes pasidalinsime patarimais ir gudrybėmis, kaip išspręsti šią sąlygą. Jūs taip pat suprasite, kaip tai sukelia, ir gyvenimo būdą, kurį galite padaryti, kad išvengtumėte rūgšties refliukso.
Kas yra rūgšties refliuksas?
Rūgštinis refliuksas, dar vadinamas rėmeniu, yra būklė, susijusi su virškinamuoju traktu. Skrandyje yra stiprių rūgščių, kurios padeda virškinti jūsų valgomą maistą.
Kartais ši rūgštis gali pakilti į stemplę ir sukelti deginimo pojūtį virškinimo trakte. Šis pojūtis gali būti jaučiamas jūsų krūtinėje, o tai yra viena iš priežasčių, dėl kurios jis taip pat vadinamas rėmuo.
Kai kuriais atvejais žmonės rūgšties refliuksą patiria dažniau nei du kartus per savaitę. Tai gali būti būklės, vadinamos gastroezofaginio refliukso liga, požymis. Ši būklė reikalauja skubios medicininės pagalbos.
Pažvelkime į keletą greitų būdų, kaip palengvinti rūgšties refliuksą.
Kaip greitai atsikratyti rūgšties refliukso
Rūgštinis refliuksas gali trukdyti daugeliui jūsų kasdienių veiklų. Tai gali priversti jaustis nejaukiai ir apetito netekimą. Štai keli dalykai, kuriuos galite padaryti, kad sumažintumėte rūgšties refliukso simptomus:
- Apsvarstykite laisvų drabužių dėvėjimą
Dėvėdami laisvus drabužius galite išvengti susiaurėjimo, kurį sukelia griežtesni drabužiai, taip palengvindami bet kokį galimą diskomfortą ir nemalonumą.
- Atsistokite reguliariais intervalais
Reguliarus atsistojimas užtikrina, kad jūsų skrandis nebūtų neįprastai ištemptas.
- Susilaikykite nuo rūkymo
Rūkymas kenkia sveikatai. Rūkymas gali padidinti rūgšties refliukso riziką ir sukelti diskomfortą bei skausmą stemplės trakte.
- Paimkite be recepto vaistus
Antacidinių vaistų vartojimas lengvai prieinamas artimiausiame vaistininku yra tikras būdas nedelsiant atleisti nuo rūgšties refliukso.
Kitame skyriuje mes išnagrinėsime keletą natūralių būdų, kurie gali padėti palengvinti jūsų būklę.
Natūralūs rūgštingumo ir rėmens šalinimo būdai
1. Kepimo soda
Kepimo soda (arba natrio bikarbonatas) gali būti naudojama kaip antacidiniai vaistai. Tai gali padėti sušvelninti rūgšties refliukso simptomus (įskaitant nevirškinimą, pilvo pūtimą ir pykinimą) (2).
Paimkite stiklinę vandens ir į jį įpilkite šaukštelį sodos miltelių. Gerai išmaišykite ir suvartokite.
Pastaba: nevartokite sodos pilnu skrandžiu. Nenaudokite ilgiau nei dvi savaites, nebent taip patartų jūsų gydytojas. Be to, jei vartojate antacidinių vaistų, aspirino, geležies, ličio, vitaminų ar bet kokių kitų vaistų arba turite aukštą kraujospūdį, širdies problemas ar inkstų ligas, prieš pradėdami vartoti šią priemonę pasitarkite su gydytoju.
2. Saldymedžio šaknis
Saldymedis yra vaistažolė, plačiai naudojama gydant skrandžio uždegimą, nes turi slopinamąjį poveikį prostaglandino ir lipoksigenazės sintezei, o tai gali sukelti rūgšties refliuksą (3).
Puode įkaitinkite puodelį vandens ir į jį įpilkite keletą džiovintų saldymedžio šaknų riekelių. Užvirinkite vandenį ir troškinkite 5-10 minučių. Gerkite šią arbatą kartą per dieną, kad sumažintumėte rūgšties refliuksą.
Pastaba: ilgalaikis saldymedžio vartojimas gali sukelti šalutinį poveikį, pvz., Žemą kalio kiekį, aukštą kraujospūdį, silpnumą ir paralyžių. Jei vartojate vaistus nuo kraujo krešėjimo, kraujospūdžio, uždegimo ar diuretikų, venkite šios priemonės, nes žinoma, kad saldymedis sąveikauja su šiais vaistais ir sumažina jų veiksmingumą.
3. Alijošius
Alijošius yra plačiai naudojamas tradicinės medicinos augalas. Jo sultys gali padėti sumažinti virškinimo trakto uždegimą, kuris gali sukelti rūgšties refliuksą. Augalas taip pat padeda nuraminti traktą (4).
Pusę puodelio alavijo sulčių galite suvartoti 30 minučių prieš valgį, du kartus per dieną, kol gausite palengvėjimą.
4. Imbieras
Imbieras pasižymi antacidinėmis ir karminacinėmis savybėmis ir tūkstančius metų buvo naudojamas skrandžio negalavimams, tokiems kaip pilvo pūtimas, dispepsija ir gastritas, palengvinti (5). Tai taip pat pagreitina skrandžio ištuštinimą, o tai gali padėti sumažinti rūgštingumą ir rėmuo.
Sutarkuokite colį imbiero ir įpilkite jį į puodelį verdančio vandens. Leiskite 10 minučių pastovėti. Šią imbiero arbatą galite gerti kiekvieną dieną prieš valgį.
Pastaba: Jei vartojate vaistus nuo diabeto, kraujo krešėjimo ar padidėjusio kraujospūdžio, prieš pasirinkdami šią priemonę būtinai pasitarkite su gydytoju.
5. Slidus guobas
Tyrimai rodo, kad slidžioje guoboje gausu fitocheminių medžiagų, kurios gali sukelti silpninantį poveikį prieš rūgštingumą (6). Tai gali padėti sumažinti rūgšties refliuksą lydintį diskomfortą.
Užvirkite puodelį vandens. Į jį įpilkite šaukštą miltelių pavidalo slidžios guobos žievės ir gerai išmaišykite. Gerkite šią arbatą, kol ji šilta.
Pastaba: slidi guoba gali sumažinti vaistų veiksmingumą. Taigi įsitikinkite, kad vartojate valandą po vaisto vartojimo.
6. Kmynų sėklos
Kmynų sėklos tradiciškai naudojamos virškinimo sutrikimams gydyti. Jie turi priešuždegiminių ir antioksidacinių savybių, kurios gali slopinti perteklinį skrandžio rūgščių gamybą (7). Tai savo ruožtu gali užkirsti kelią rūgšties refliuksui.
Šaukštelis kmynų kietas stiklinėje verdančio vandens. Nukoškite vandenį ir vartokite jį šiltą. Gerite šią arbatą prieš ir po valgio, kad pagerintumėte virškinimą.
7. Ramunė
Ramunės tradiciškai buvo naudojamos esant daugybei virškinimo trakto ligų, tokių kaip vidurių pūtimas, opos ir virškinimo trakto dirginimas (8). Tai padeda nuraminti skrandį ir veikia kaip virškinimą atpalaiduojanti priemonė.
Kepkite ramunėlių arbatos maišelį verdančio karšto vandens puodelyje. Gerkite arbatą, kol šilta. Šią arbatą galite gerti 2–3 kartus per dieną.
Pastaba: Jei esate alergiškas ramunėlių šeimos augalams, pavyzdžiui, ramunėlėms, medetkoms, chrizantemoms ir ambrozijai, venkite ramunėlių.
8. Citrinų balzamas
Melisos lapai naudojami dėl jų karminacinių, virškinimo ir nuskausminamųjų savybių bei virškinimo trakto sutrikimams malšinti (9). Taigi melisa gali būti naudinga malšinant rėmenį.
Į stiklinę verdančio karšto vandens įpilkite 5-6 melisos lapelius ir uždenkite juos maždaug 5 minutes. Leiskite lapams kietėti. Gerkite šiltą arbatą.
Pastaba: Jei vartojate diabetą ar vaistus nuo skydliaukės, prieš išbandydami šią priemonę pasitarkite su gydytoju.
9. Angelica Root
Angelikos šaknis turi karminacinį poveikį ir gali padėti numalšinti dispepsiją (10). Šis poveikis taip pat gali padėti sumažinti rėmuo.
Į stiklinę verdančio vandens įpilkite šaukštelį džiovintų angelikos šaknų. Leiskite jam kietėti ir įtempti. Gerkite arbatą, kol ji šilta.
Pastaba: venkite šios priemonės, jei esate nėščia, nes angelika gali skatinti gimdos susitraukimus.
Tai buvo keletas namų gynimo priemonių, kurios gali padėti sumažinti rūgšties refliuksą. Kitame skyriuje apžvelgsime maisto produktus, kurių reikia vengti, kad išvengtumėte rūgšties refliukso.
Ko vengti
- Aštrus ir riebus maistas.
- Perdirbti arba rafinuoti produktai, tokie kaip pieno produktai ir šokoladas
- Alkoholiniai gėrimai, nes jie gali turėti neigiamą poveikį skrandžio gleivinei ir padidinti rūgštingumą.
- Apribokite kofeino ir gazuotų gėrimų vartojimą.
Be to, kad pakeisite maisto pasirinkimą, gali padėti ir tam tikri gyvenimo būdo pakeitimai.
Gyvenimo pokyčiai
- Laikykitės subalansuotos, mažai angliavandenių turinčios dietos.
- Valgykite mažiausiai 2,5 valandos prieš miegą.
- Valgykite mažesnius, bet įprastus valgius.
- Apsvarstykite galimybę akupunktūrą atlikti profesionalui.
Kada kreiptis į gydytoją
Jei rūgšties refliukso simptomai trunka ilgiau nei septynias dienas, kreipkitės į gydytoją. Kartais rūgšties refliukso atvejis gali būti GERL požymis, kuris yra sunkesnė būklės forma. Tam reikalinga neatidėliotina medicinos pagalba, o kai kuriais retais atvejais netgi chirurginė procedūra yra reikalinga.
Tikimės, kad priemonės jums padės pašalinti rūgštingumo ir rėmens simptomus. Tačiau jei patiriate diskomfortą arba nerandate palengvėjimo, raginame kreiptis į gydytoją, kad nustatytų pagrindinę būklės priežastį.
Ar radote šį įrašą informatyvų? Praneškite mums toliau pateiktame komentarų skyriuje!
Eksperto atsakymai į skaitytojų klausimus
Ar pieno gėrimas gali padėti gydyti rėmuo?
Pienas gali laikinai sumažinti rūgštingumą, tačiau po kurio laiko jūsų skrandis gali gaminti daugiau rūgšties. Vadinasi, tai gali būti ne ilgalaikis sprendimas.
Ar kramtoma guma palengvina rėmuo?
Kramtomoji guma skatina seilių gamybą burnoje. Tai leidžia nuryti stemplėje kylančias rūgštis ir gali padėti sumažinti diskomfortą.
10 šaltinių
„Stylecraze“ turi griežtas gavimo gaires ir remiasi recenzuojamais tyrimais, akademinių tyrimų įstaigomis ir medicinos asociacijomis. Vengiame naudoti tretines nuorodas. Skaitydami redakcijos politiką galite sužinoti daugiau apie tai, kaip užtikriname, kad mūsų turinys yra tikslus ir aktualus.- Gastroezofaginio refliukso ligos diagnostika ir gydymas, Pasaulio virškinimo trakto farmakologijos ir terapijos žurnalas, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4133436/
- Natrio bikarbonatas, „MedlinePlus“, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai
medlineplus.gov/druginfo/meds/a682001.html
- Integruotas vaikų refliukso ir funkcinės dispepsijos gydymas, MDPI, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4928719/
- Alijošiaus sirupo veiksmingumas ir saugumas gydant gastroezofaginio refliukso ligą: bandomasis atsitiktinių imčių teigiamai kontroliuojamas tyrimas, Tradicinės kinų medicinos žurnalas, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26742306
- Imbieras esant virškinimo trakto sutrikimams: sisteminga klinikinių tyrimų apžvalga, Maisto mokslas ir mityba, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6341159/
- Žolinių vaistų, vartojamų virškinimo sveikatos ir ligų srityse, potencialas, Alternatyviosios ir papildomosios medicinos žurnalas, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6065514/
- Kmynai kaip svarbūs vaistiniai augalai valdant ligas, natūralius produktus ir biologinę perspektyvą, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6328425/
- Ramunė: praeities žolinis vaistas su šviesia ateitimi, „Molecular Medicine Reports“, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2995283/
- Melissa officinalis L: apžvalgos tyrimas su perspektyvia, įrodymais pagrįsta papildoma ir alternatyvia medicina, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5871149/
- Fitoterapija sergant funkciniais virškinimo trakto sutrikimais, virškinimo ligomis, Karger.
www.karger.com/Article/FullText/485489