Turinys:
- Kodėl eteriniai aliejai tinka raukšlėms?
- 11 geriausių anti-senėjimo eterinių aliejų raukšlėms
- 1. Rožių aliejus
- 2. Sandalmedžio aliejus
- 3. Rožių pelargonijų aliejus
- 4. Smilkalų aliejus
- 5. Clary šalavijų aliejus
- 6. Morkų sėklų aliejus
- 7. Erškėtuogių aliejus
- 8. Ylang-Ylang aliejus
- 9. Granatų aliejus
- 10. Rozmarino aliejus
- 11. Citrinų aliejus
- How To Use Essential Oils
- Potential Risk Factors Of Using Essential Oils
- Expert’s Answers For Readers’ Questions
- 20 šaltinių
Kalbant apie senėjimo odos priežiūros priemones, variantų yra begalė. Vis dėlto, jei norite eiti į au naturel su savo senėjimo odos priežiūros procedūra, eteriniai aliejai yra saugus pasirinkimas. Juose gausu antioksidantų, kurie padeda sumažinti senėjimo požymius, ypač raukšles. Norite sužinoti, kuriuos aliejus įtraukti į savo kasdienybę? Slinkite žemyn, kad sužinotumėte.
Kodėl eteriniai aliejai tinka raukšlėms?
Eteriniai aliejai yra geriausios alternatyvos komerciškai prieinamiems odos senėjimo kremams ir procedūroms. Nors šie aliejai gali nepanaikinti raukšlių ir smulkių raukšlių, jie gali padėti pagerinti jų išvaizdą. Eteriniai aliejai padeda odai dviem būdais:
- Teikite antioksidantų palaikymą: Antioksidantai yra labai svarbūs kovojant su laisvųjų radikalų daroma žala. Eteriniuose aliejuose gausu antioksidantų, kurie gali padėti suvaldyti laisvųjų radikalų valymo veiklą ir sumažinti odos oksidacinį stresą. Tai padeda išlaikyti jūsų odą jaunatvišką.
- Drėkinti ir atjauninti: drėkinimas yra dar vienas veiksnys, kontroliuojantis raukšles ir smulkias raukšleles. Su amžiumi jūsų odos drėgmės lygis krinta. Dėl to atsiranda raukšlių ir smulkių raukšlių. Masažuojantys eteriniai aliejai, sumaišyti su nešikliais, padeda atstatyti drėgmės pusiausvyrą ir pagerina smulkių raukšlių, raukšlių ir bendros odos išvaizdą.
Dvipusis eterinių aliejų poveikis padidina odos ląstelių kaitą. Peržiūrėkime eterinių aliejų, kurie gali padėti pagerinti smulkias raukšleles ir raukšles, sąrašą.
11 geriausių anti-senėjimo eterinių aliejų raukšlėms
1. Rožių aliejus
Rožių eterinis aliejus yra vienas iš brangiausių eterinių aliejų pasaulyje (3000 gėlių dalių gaunama tik viena aliejaus dalis). Tradiciškai rožių aliejus padeda palaikyti bendrą odos sveikatą. Rosa Damascena arba Damask rožių ekstraktai turi antioksidacinių ir antibakterinių savybių. Rožių aliejus yra šalutinis rožių vandens gamybos procesas. Net rožių vandenyje yra 10–50% rožių aliejaus. Taigi rožių aliejus gali padėti išlaikyti jūsų odą sveiką ir jaunatvišką (1).
2. Sandalmedžio aliejus
Nuo seniausių laikų santalas yra ajurvedos gydymo praktikos dalis. Sandalmedis turi priešuždegiminių ir antioksidacinių savybių. Jis turi laisvųjų radikalų valymo pajėgumą, kuris gali sumažinti oksidacinį stresą ir išlaikyti jūsų odą sveiką. Klinikinių tyrimų metu nustatyta, kad santalo aliejus veiksmingai gydo karpas, psoriazę, spuogus ir egzemą (2).
3. Rožių pelargonijų aliejus
Šis eterinis aliejus turi daug naudos jūsų odai. Jis turi stiprių antiseptinių ir žaizdų gijimo savybių. Rožių pelargonijų aliejus nesukelia dirginimo ir neturi galimo šalutinio poveikio. Be to, jis gali išgydyti dermatologines problemas, tokias kaip egzema ir dermatitas, ir sumažinti pernelyg riebumą (3). Jis turi antioksidacinių savybių, kurios palaiko jūsų odą sveiką ir jaunatvišką.
4. Smilkalų aliejus
Šis aliejus pagerina natūralų odos apsaugos mechanizmą nuo kenksmingų bakterijų, taip pat tonizuoja ir palaiko jos elastingumą. Tyrimas rodo, kad smilkalų aliejus turi priešuždegiminių savybių. Tai skatina audinių augimą ir apsaugo nuo uždegimo. Tai gali skatinti žaizdų gijimą, pagerindama strijų ir randų atsiradimą ant odos (4). Tai gali turėti tą patį poveikį raukšlėms.
5. Clary šalavijų aliejus
Šis natūralus antidepresantas yra veiksmingas antioksidantas ir gali sumažinti odai žalingą žalingų laisvųjų radikalų poveikį (5). Laisvieji radikalai gali pakenkti odos DNR ir paspartinti senėjimo procesus (6). Naudojant paprastojo šalavijo eterinį aliejų, tai sumažėja ir oda tampa jaunatviška.
6. Morkų sėklų aliejus
Morkų sėklų aliejus geriausiai žinomas dėl savo apsaugos nuo saulės faktoriaus. Jis yra plačiai naudojamas kosmetikos gaminiuose dėl savo antioksidacinės veiklos. Tyrimas rodo, kad morkų sėklų aliejaus pagrindu pagamintos kosmetinės emulsijos gali atjauninti odą, užkertant kelią sveikų odos ląstelių skaidymui (7).
7. Erškėtuogių aliejus
Erškėtuogių aliejus turi priešuždegiminį poveikį jūsų odai. Jame yra linolo rūgšties, karotinoidų ir tokoferolio (vitamino E, kuris turi anti-senėjimo naudą). Erškėtuogių sėklų aliejuje taip pat yra didelis kiekis fenolio rūgšties, kuri apsaugo nuo uždegimo ir oksidacinio streso, kurie abu pagreitina odos senėjimo procesą (8).
8. Ylang-Ylang aliejus
Ylang-ylang eterinis aliejus pasižymi antioksidacinėmis ir laisvųjų radikalų valymo savybėmis (9). Tai skatina odos atsinaujinimą ir padeda atkurti odą, sumažinant žalingų laisvųjų radikalų poveikį.
9. Granatų aliejus
Granatų sėklų aliejus yra stiprus vietinis antioksidantas. Jame gausu veikliųjų medžiagų, turinčių priešuždegiminių, priešvėžinių ir antimikrobinių savybių. Remiantis tyrimu, jis skatina epidermio (viršutinio odos sluoksnio) atsinaujinimą, stimuliuodamas keratinocitus (epidermio ląsteles, gaminančias keratiną). Tai taip pat padidina odos elastingumą ir pagrindinius baltymus, kurie palaiko jos stangrumą (10). Net vaisiai ir įvairūs jo ekstraktai yra naudingi jūsų odai. Tai gali apsaugoti jūsų odą nuo fotosenėjimo (UV spindulių sukeltas odos senėjimas) (11).
10. Rozmarino aliejus
Rozmarinų aliejus pasižymi antibakterinėmis savybėmis, kurios gali gydyti odos ligas, tokias kaip dermatitas, egzema ir rožinė. Taip pat gerai palaikyti bendrą odos sveikatą (12). Tai apsaugo nuo oksidacinio streso, kuris yra dar viena odos senėjimo priežastis. Rozmarino ekstraktai pasižymi stipria antioksidacine veikla, kuri neleidžia pakisti natūraliems jūsų odos lipidams ir atitolina odos senėjimą (13).
11. Citrinų aliejus
Citrinų eteriniame aliejuje gausu antioksidantų, kurie apsaugo odą nuo oksidacinio streso, neutralizuodami laisvuosius radikalus. Jame yra askorbo rūgšties, alfa-tokoferolio (anti-senėjimo ingredientas) ir glutationo, kurie sustiprina jūsų ląstelių apsaugą nuo pažeidimų (14). Citrinos aliejaus tepimas ant odos sustiprina jūsų odos apsaugą ir apsaugo nuo ankstyvo senėjimo (15).
Factors such as pollution, UV damage, dryness, and loss of the skin’s natural barrier speed up the aging process of your skin. Essential oils can slow down the skin aging process by promoting skin repair. However, you cannot use them directly on your face. Scroll to the next section to know how to use essential oils.
How To Use Essential Oils
. Essential oils are the purest form of oils and can irritate your skin when applied directly. Before you apply essential oil to your face, dilute it with a carrier oil. Carrier oils help to reduce the intensity of the essential oils. Here are the best carrier oils for essential oils
- Jojoba Oil: It helps to maintain the natural skin barrier (8).
- Argan Oil: Consuming and applying argan oil helps improve skin elasticity (16).
- Avocado Oil: Applying this oil boosts collagen production (17).
- Almond Oil: It helps improve complexion, hydrates the skin, makes it smooth, and may reduce post-operative hypertrophic scarring (18).
- Grapeseed Oil: It works as a vitamin E extender, meaning it helps vitamin E to perform better to protect your skin. It contains proanthocyanidin, an antioxidant that maintains the elasticity of your skin (19).
- Apricot Oil: It contains fatty acids and is an emollient with anti-aging and antibacterial properties. It is suitable for aged, irritated, and dry skin (20).
Pick your carrier oil and follow the below steps:
- Mix the carrier oil and essential oil in a bottle.
- Use 10 drops of essential oil per 5 ml (approximately one teaspoon) of carrier oil.
- Use the blend twice daily on your face.
Do a patch test before applying the oil to your face. Apply one drop of the oil mixture to a small area of the skin on the inside of your elbow and wait for 24 hours. If you experience no reaction, you can use the oil mixture on your skin.
Although essential oils are the purest form of oils derived from plants, they might not be completely risk-free and cause allergic reactions. Here are the risk factors you should be aware of before using essential oils.
Potential Risk Factors Of Using Essential Oils
- Rashes
- Redness of skin
- Hives
- Bumps
- Itchiness
- Sneezing
- Runny nose
Also, be careful if you are using a citrus essential oil, such as grapefruit and lemon oils, as it makes your skin photosensitive. If you are applying citrus oils, make sure to use sunscreen lotion and avoid direct sun exposure for at least 12 hours.
Essential oils work miraculously in treating many skin issues. They are trustworthy remedies for taking care of your aging skin. However, you need to be patient and wait for a few months before you notice visible results. Go ahead, try them, and you will not be disappointed.
Expert’s Answers For Readers’ Questions
How do you make an anti-aging serum with essential oils?
Mix 10 drops of essential oil per 5 ml of carrier oil for the serum.
Which oils promote collagen?
Mix essential oil with avocado oil as this oil promotes collagen synthesis.
Ar smilkalų aliejus naudingas raukšlėms?
Taip, jis turi priešuždegiminių savybių ir pagerina randų ir raukšlių išvaizdą.
20 šaltinių
„Stylecraze“ turi griežtas gavimo gaires ir remiasi recenzuojamais tyrimais, akademinių tyrimų įstaigomis ir medicinos asociacijomis. Vengiame naudoti tretines nuorodas. Skaitydami redakcijos politiką galite sužinoti daugiau apie tai, kaip užtikriname, kad mūsų turinys yra tikslus ir aktualus.- Boskabady, Mohammadas Hosseinas ir kt. „Rosa damascena farmakologinis poveikis“. Irano žurnalas apie pagrindinius medicinos mokslus, t. 14,4 (2011): 295-307.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3586833/
- Moy, Ronald L, and Corey Levenson. “Sandalwood Album Oil as a Botanical Therapeutic in Dermatology.” The Journal of clinical and aesthetic dermatology vol. 10,10 (2017): 34-39.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5749697/
- Boukhatem, Mohamed Nadjib et al. “Rose geranium essential oil as a source of new and safe anti-inflammatory drugs.” The Libyan journal of medicine vol. 8 22520.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3793238/
- Han, Xuesheng et al. “Biological activities of frankincense essential oil in human dermal fibroblasts.” Biochimie open vol. 4 31-35.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5801908/Lhami, GÜLÇIN, et al. “Evaluation of the Antioxidant and Antimicrobial Activities of Clary Sage (Salvia sclarea L.).” Turkish Journal of Agriculture and Forestry vol. 28., 25-33, 2004.
citeseerx.ist.psu.edu/viewdoc/download?doi=10.1.1.322.6512&&rep=rep1&&type=pdf
- Poljšak, Borut, and Raja Dahmane. “Free radicals and extrinsic skin aging.” Dermatology research and practice vol. 2012 (2012): 135206.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3299230/
- Singh, Shalini et al. “Formulation and evaluation of carrot seed oil-based cosmetic emulsions.” Journal of cosmetic and laser therapy: official publication of the European Society for Laser Dermatology vol. 21,2 (2019): 99-107.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/29737890/
- Lin, Tzu-Kai et al. “Anti-Inflammatory and Skin Barrier Repair Effects of Topical Application of Some Plant Oils.” International journal of molecular sciences vol. 19,1 70.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5796020/
- Tan, Loh Teng Hern et al. “Traditional Uses, Phytochemistry, and Bioactivities of Cananga odorata (Ylang-Ylang).” Evidence-based complementary and alternative medicine: eCAM vol. 2015 (2015): 896314.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4534619/
- Ramírez B, et al. “Pomegranate seed oil increases the expression of alpha 1 type I collagen, elastin and telomerase reverse transcriptase genes in Oryzias latipes embryos”. Advances in Cosmetics and Dermatology. Vol. 1. (2015). 1-8.
www.researchgate.net/publication/282908892_Pomegranate_seed_oil_increases_the_expression_of_alpha_1_type_I_collagen_elastin_and_telomerase_reverse_transcriptase_genes_in_Oryzias_latipes_embryos
- Zarfeshany, Aida et al. “Potent health effects of pomegranate.” Advanced biomedical research vol. 3 100..
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4007340/
- Orchard, Ané, and Sandy van Vuuren. “Commercial Essential Oils as Potential Antimicrobials to Treat Skin Diseases.” Evidence-based complementary and alternative medicine: eCAM vol. 2017 (2017): 4517971.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5435909/
- Calabrese, V et al. “Biochemical studies of a natural antioxidant isolated from rosemary and its application in cosmetic dermatology.” International journal of tissue reactions vol. 22,1 (2000): 5-13.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/10937349/
- Calabrese, V et al. “Biochemical studies on a novel antioxidant from lemon oil and its biotechnological application in cosmetic dermatology.” Drugs under experimental and clinical research vol. 25,5 (1999): 219-25.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/10568210/
- Calabrese, V et al. “Oxidative stress and antioxidants at skin biosurface: a novel antioxidant from lemon oil capable of inhibiting oxidative damage to the skin.” Drugs under experimental and clinical research vol. 25,6 (1999): 281-7.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/10713866/
- Qiraouani, B K, et al. “The effect of dietary and/or cosmetic argan oil on postmenopausal skin elasticity.” Clin Interv Aging. Vol. 10, (2015):339-349.
doi.org/10.2147/CIA.S71684
- de Oliveira, Ana Paula et al. “Effect of semisolid formulation of persea americana mill (avocado) oil on wound healing in rats.” Evidence-based complementary and alternative medicine: eCAM vol. 2013 (2013): 472382.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3614059/
- Ahmed, Zeeshan. “The uses and properties of almond oil.” Complementary Therapies in Clinical Practice. Vol 16,1 (2010): 10-12.
www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S1744388109000772
- Korać, Radava R, and Kapil M Khambholja. “Potential of herbs in skin protection from ultraviolet radiation.” Pharmacognosy reviews vol. 5,10 (2011): 164-73.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3263051/
- Sharma, Anshika et. al. “ Formulation and evaluation of wild apricot kernel oil based massage cream.” Journal of Pharmacognosy and Phytochemistry vol. 8,1 (2019): 1017-1021.
www.phytojournal.com/archives/2019/vol8issue1/PartQ/7-6-70-996.pdf