Turinys:
- Herniated Disc - trumpai:
- Išvaržų disko priežastys:
- Herniated disko gydymo galimybės:
- Kodėl verta rinktis jogą, kad atleistumėte nuo išvaržos disko?
- Joga herniated diskui:
- 1. Kupranugario poza:
- 2. Saldžiavaisio vaisiaus poza:
- 3. Kobros poza:
- Kaip naudotis jogos pozomis malšinant skausmą:
- Atsargumo priemonės:
Ar jus kamuoja nepakeliamas nugaros skausmas? Palengvėk tuo, kad nesi vienas! Daugiau nei 80 procentų suaugusiųjų kenčia nugaros skausmai dėl skirtingų priežasčių. Daugelis taip pat kenčia nuo išvaržų diskų problemos, kurią dabar dažniau pastebi ir apie kurią praneša žmonės.
Taigi, kaip galima gydyti išvaržotus diskus? Joga turi sprendimą. Ar norėtumėte sužinoti daugiau? Skaityk!
Herniated Disc - trumpai:
Išvaržos diskas gali būti labai skausminga būklė. Tai atsitinka, kai plyšimai, išdėstyti tarp jūsų slankstelių, išsikiša. Tai slegia gretimus nervus. Paprasčiau tariant, kai tarpslanksteliniai diskai susispaudžia ir pradeda išsipūsti į išorę (išvarža) arba tam tikrais atvejais plyšta, tai sukelia stiprų apatinės nugaros dalies skausmą (1).
Kai jus kamuoja ši skausminga būklė, pažeidžiamos kojos ir nugara. Judesiai sustiprina skausmą, o intensyvumas kiekvienam žmogui gali skirtis. Kaip yra, išvaržos diskas gali atsirasti bet kurioje jūsų stuburo dalyje, tačiau juosmeninė dalis dažniausiai būna pažeista.
Išvaržų disko priežastys:
Pagrindinės priežastys yra šios:
- Stuburo degeneracija su amžiumi, nusidėvėjimu.
- Nelaimingas atsitikimas ir jo sužalojimas.
- Su sportu susijusios traumos.
- Sėslus gyvenimo būdas
Herniated disko gydymo galimybės:
Yra keletas gydymo būdų, kuriuos gydytojai siūlo gydyti šią būklę. Pirmiausia bandoma atlikti ne chirurgines procedūras. Skiriami vaistai nuo skausmo, taip pat patariama keisti dietą. Pratimai ir jogos pozos gali labai sumažinti skausmą, kaip buvo matyti. Operuoti bandoma kaip paskutinį variantą. Tik viena iš dešimties yra siūloma operacija, ir tai daroma, kai jie nemato pagerėjimo net po viso mėnesio gydymo (2).
NVNU dažnai vartojami siekiant sumažinti skausmą, kaip ir ledo paketai. Ekspertai šiandien taip pat rekomenduoja jogą stiprinti nugarą. Ši mankštos forma ne tik padeda sustiprinti nugarą, bet ir yra puikus būdas ištiesti ir išlaikyti lankstą nugarą (3). Atkreipkite dėmesį, kad jogos asanos ar pratimai labai priklauso nuo būklės tipo. Pavyzdžiui, jogos asanų taikymas spondilolistezės atveju visiškai skiriasi nuo spondilozės. Prašau suprasti savo specifinę būklę ir susieti ją su toliau pateiktomis asanomis.
Tam tikriems pacientams taip pat gali būti siūlomos eksperimentinės gydymo galimybės, tokios kaip endoskopinė diskektomija ir elektroterminio disko dekompresija (4). Tačiau primygtinai rekomenduojame prieš priimant tokius gydymo planus pateikti antrą nuomonę, kuri kartais gali padaryti daugiau žalos nei naudos.
Kodėl verta rinktis jogą, kad atleistumėte nuo išvaržos disko?
Ar joga tinka išvaržų diskams? Konkrečios jogos pozos, atliekamos rūpestingai ir prižiūrint ekspertams, išvaržos disko aukoms gali veiksmingai atleisti nuo nepakeliamo skausmo. Keli jogos ekspertai, tokie kaip „BKS Iyengar“, pacientams, turintiems šią būklę, rekomendavo keletą specialių jogos pozų.
Tyrimai taip pat rodo, kad kenčiantiems nuo išvaržos disko bus labai naudingi paprasti judesiai, pabrėžiantys kaulų pratęsimą (5). Kaip jūs jau žinote, jogoje yra daugybė tempimo pratimų, kurie privalo išvaržyti disko pacientus nuo ūminio skausmo ir tuo pačiu padėti sustiprinti nugaros kaulus.
Joga herniated diskui:
Yra nemažai jogos pozų pacientams, turintiems išvaržos disko išvaržą, galinčių palengvinti šią sveikatos būklę. Tai „Sėdimi priekiniai lenkimai“, „Locust Pose“, „Cobra Pose“, „Bridge“ ir „Camel Pose“. Kelios apverstos jogos pozos, tokios kaip dilbio stovas ir pečių stovas, taip pat gali būti naudingos pacientams.
1. Kupranugario poza:
Vaizdas: „Shutterstock“
- Norėdami patekti į kupranugario pozą, atsiklaupkite ant grindų ir tada abi rankas laikykite ant klubų.
- Viršutinė pėdų dalis turi būti ant kilimėlio. Dabar pailginkite stuburą.
- Lėtai lenkitės atgal, abi rankas uždėdami ant kulnų.
- Ištieskite kaklą ir sulenkite galvą atgal.
- Tada pastumkite abi rankas prie padų.
- Pabūkite šioje pozoje kelias sekundes.
2. Saldžiavaisio vaisiaus poza:
Vaizdas: „Shutterstock“
Ši poza padeda stimuliuoti kraujotaką ir padidina lankstumą.
- Iš pradžių atsigulk ant grindų ant pilvo. Jei reikia, naudokite minkštą paminkštinimą.
- Rankos turi būti ištiestos palei kūną. Kaktą ir veidą atsiremkite į grindis.
- Kvėpuodami pakelkite nuo žemės krūtinę, galvą, kojas ir rankas.
- Įsitikinkite, kad kojos yra tiesios, o rankos šonuose lieka plokščios.
- Tada išskleiskite pirštus ir pirštus. Susitelkite į įkvėpimą.
- Pabūkite šioje pozoje kelias sekundes.
3. Kobros poza:
„Shutterstock“
Šis nugaros lenkimo pratimas sustiprina jūsų pečius, rankas ir ištiesia raumenis priekinėje liemens dalyje.
- Atsigulk ant grindų, abu delnai turi būti plokšti ir laikomi po pečiais.
- Kojų viršūnės turi būti lygios ant grindų.
- Tada įsitraukite į pilvo ertmę, piešdami pilvo mygtuką į vidų ir pakreipdami dubens dalį.
- Dabar paspauskite delnus ir išskleiskite pirštus.
- Patraukite pečius atgal, taip pat pritvirtindami pečių ašmenis.
- Stumkite viršutinį kūno liemenį nuo paviršiaus ir laikykite rankas tiesiai.
- Jūsų kojas, klubus ir kojas reikia tvirtai pasodinti ant grindų.
- Pakreipkite smakrą į viršų ir pakelkite krūtinę.
- Likite šioje pozoje kelias sekundes.
Kaip naudotis jogos pozomis malšinant skausmą:
Nugaros lenkimo jogos pozos padeda sustiprinti užpakalinius raiščius, taip pat raumenis, kurie išlaiko pažeistą diską. Reguliariai atliekant tokią jogą, stuburas tampa stabilus ir tinkamas. Iš pradžių pakelkite tik pusę kelio, o po to, kai leidžia stuburas, po kelių savaičių praktikos pereikite į visą laikyseną.
Norint palengvinti ūminį disko sukeltą skausmą, galima išbandyti tokias asanas kaip makarasana ir matsyakridasana. Galite juos išbandyti ant lovos. Jie gali sumažinti spaudimą pažeistoms nervų šaknims. Sumažėjus skausmui, galite pereiti prie nugaros lenkimo jogos pozų, sako ekspertai. Kai skausmas mažesnis, galite pradėti daryti „Bhujangasana“ ar „Cobra“ pozas. Po kurio laiko taip pat galite išbandyti jogos pozas, tokias kaip Ardha shalabhasana, Poorna shalabhasana ir Dhanurasana. Praktikuodami pozas, turite ilsėtis šavasanoje. Geriausia, jei šias pozas turėtumėte praktikuoti ryte.
Kai jums bus diagnozuotas išvarža, galite pradėti nuo lengvų jogos pozų, kaip minėta aukščiau. Skirtingai nuo to, kas išdėstyta pirmiau, kai kurioms stuburo sąlygoms, tokioms kaip facetinė atrofija, reikia pratęsti priekį, todėl reikia vengti gilesnio nugaros. Panašiai turėtumėte susilaikyti nuo kojų sėdėjimo pozų, nes jos gali sukelti nervinės šaknies spaudimą.
Atsargumo priemonės:
Turėtumėte laikytis