Turinys:
- Ką veikia imuninė sistema?
- Joga imuninei sistemai stiprinti
- Joga imuninei sistemai - 7 geriausios pozos
- 1. Tadasana (kalnų poza)
- 2. Vrikshasana (medžio poza)
- 3. Padangusthasana (didžiojo piršto poza)
- 4. Trikonasana (trikampio poza)
- 5. Utkatasana (kėdės poza)
- 6. Bhujangasana (kobros poza)
- 7. „Matsyasana“ (žuvies poza)
- Eksperto atsakymai į skaitytojų klausimus
Dažni peršalimo ir karščiavimo priepuoliai neramina. Trapus kūnas, mažas pasipriešinimas ir silpnas gynybos mechanizmas neleidžia jums nusimesti ir atsisakyti aktyvaus gyvenimo būdo. Įstrigimas visą dieną lovoje ir toli nuo darbo yra jaudinantis dalykas, ir viskas, ko nori, yra išgyventi kelias dienas be jokių sveikatos problemų. Tokiu atveju natūralaus imuniteto stiprintuvas yra geriausias pasirinkimas, o šios 7 jogos pozos grąžins jus į vėžes. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte, kaip tai padaryti.
Ką veikia imuninė sistema?
Imuninė sistema yra didžiulis ir organizuotas ląstelių, audinių ir organų tinklas, apsaugantis kūną nuo mikrobų, virusų ir mikroorganizmų. Jis vaidina gyvybiškai svarbų vaidmenį palaikant jūsų kūno sveikatą, užkertant kelią infekcijai. Tokiai didžiulei sistemai reikalingas išsamus ir gerai sujungtas darbo mechanizmas, ir būtent taip veikia jūsų kūno imuninė sistema. Pirmiausia jis aptinka priešo elementą kūne ir reaguoja į jį, ir atlieka sistemingus kovos su juo veiksmus. Kartais imuninė sistema gali sutrikti dėl įvairių priežasčių, tokių kaip stresas, neaktyvus gyvenimo būdas ir netinkami valgymo įpročiai. Ir kai tai įvyksta, tai nėra geras ženklas. Geros naujienos yra tai, kad jūs galite padėti atkurti ankstesnę šlovę praktikuodami atkuriamąją jogą.
Įdomu, kaip tai padaryti? Skaitykite toliau, kad sužinotumėte daugiau.
Joga imuninei sistemai stiprinti
Štai kaip joga ir imuninė sistema yra susijusios. Kad viskas gerai veiktų, būtina pusiausvyra ir stabilumas. Tas pats pasakytina apie imuninę sistemą, o kai atsiranda disbalansas, imuninė sistema yra paveikta. Joga suteikia holistinį pakilų požiūrį į jūsų kūną ir puikiai padeda sumažinti streso lygį, o tai yra pagrindinė silpnos imuninės sistemos priežastis. Yra specifinių jogos pozų, kurios stiprina ir palaiko jūsų imuninę sistemą, o reguliarus jų praktikavimas leis išvengti ligų.
Joga imuninei sistemai - 7 geriausios pozos
- Tadasana (kalnų poza)
- Vrikshasana (medžio poza)
- Padangusthasana (didžiojo piršto poza)
- Trikonasana (trikampio poza)
- Utkatasana (kėdės poza)
- „Bhujangasana“ („Cobra Pose“)
- „Matsyasana“ (žuvies poza)
1. Tadasana (kalnų poza)
Vaizdas: „Shutterstock“
Tadasana, dar vadinama kalnų poza, yra pagrindinė poza, iš kurios atsiranda visos kitos asanos. Todėl jis pagrįstai vadinamas visų jogos pozų „motina“. Ši pagrindinio lygio Hatha jogos poza gali būti atliekama bet kuriuo paros metu ir turėtų būti palaikoma mažiausiai 10–20 sekundžių arba bent penkis kartus giliai įkvėpti. Jei stebite Tadasaną kitomis laikysenomis, įsitikinkite, kad skrandis tuščias.
Privalumai: „ Tadasana“ padeda atkurti pusiausvyrą ir reguliuoja virškinimo sistemą. Tai stabilizuoja kvėpavimą, didina sąmoningumą, mažina įtampą ir gerina kraujotaką. Tadasana išvaro nuobodumą ir palaiko žvalumą. Tai padidina jūsų energiją ir harmonizuoja jūsų kūną ir protą.
Norėdami sužinoti daugiau apie pozą ir kaip tai padaryti, spustelėkite čia: Tadasana
Atgal į TOC
2. Vrikshasana (medžio poza)
Vaizdas: „iStock“
Vrikshasana taip pat vadinama medžio poza, nes ji atspindi stabilią ir subalansuotą medžio poziciją. Geriausia tai padaryti pradedantiesiems skirtą „Hatha Yoga“ pozą ryte tuščiu skrandžiu ir žvaliu protu, tačiau jei jaučiatės taip linkęs perteikti pozą vidurdienio biuro pertraukai arba prieš vakarienę, raskite geriausiai tinkantį laiką tau. Subalansuokite save, laikydamiesi minutės laiko ant kiekvienos kojos, tuo pačiu giliai kvėpuodami.
Privalumai: „ Vrikshasana“ stiprina stuburą ir padeda koordinuoti nervų bei raumenų veiklą. Tai pagerina jūsų protines galimybes ir išlaiko stabilumą. Tai pagyvina visą kūną, jį ištempiant, padidinant ištvermę ir sutelkiant dėmesį. Tai padidina jūsų pasitikėjimą savimi ir atpalaiduoja nervų sistemą.
Norėdami sužinoti daugiau apie pozą ir kaip tai padaryti, spustelėkite čia: Vrikshasana
Atgal į TOC
3. Padangusthasana (didžiojo piršto poza)
Vaizdas: „Shutterstock“
Padangusthasana, dar vadinama didžiojo piršto poza, padeda ištiesti raumenis kojų gale, stubure ir kakle. Darykite šią pagrindinio lygio Hatha jogos pozą bent 30 sekundžių anksti ryte tuščiu skrandžiu. Jei praleidote tai ryte, pabandykite vakare po 2–3 valandų nuo paskutinio valgymo.
Privalumai: Padangusthasana ramina smegenis, nes palengvina stresą ir nerimą. Stimuliuojama virškinimo sistema, kuri gali pagerinti virškinimą. Jūsų kepenys ir inkstai patenka daugiau kraujo, todėl gaunama nauja ir patobulinta energija. Atpalaiduodama centrinę nervų sistemą, Padangusthasana išlaiko nemigą ir gali padėti ramiai miegoti naktį.
Norėdami sužinoti daugiau apie pozą ir kaip tai padaryti, spustelėkite čia: Padangusthasana
Atgal į TOC
4. Trikonasana (trikampio poza)
Vaizdas: „Shutterstock“
Trikonasana, dar vadinama Trikampio poza, pavadinta taip, nes ji primena trikampį. Tai yra viena iš geriausių jogos pozų imuninei sistemai. Laikykite šią pradedančiųjų lygio „Vinyasa“ stiliaus jogos pozą 30 sekundžių arba penkis – dešimt gilių įkvėpimų. Geriausia asaną daryti ryte, kai esate energingas, o maistas virškinamas visiškai. Bet kaip ir kitose pozose, raskite, kuris laikas jums labiausiai tinka - 2–3 valandas prieš valgį ar po jo.
Privalumai: Trikonasana gali pagerinti kraujotaką jūsų kūne. Tai gali padėti virškinti, sumažinti kraujospūdį ir pagerinti koncentraciją bei pusiausvyrą. Tai ramina jūsų mintis ir mažina stresą.
Norėdami sužinoti daugiau apie pozą ir kaip tai padaryti, spustelėkite čia: Trikonasana
Atgal į TOC
5. Utkatasana (kėdės poza)
Vaizdas: „Shutterstock“
„Utkatasana“, dar vadinama „Chair Pose“, yra tarsi sėdėti ant kėdės - tik šiek tiek sunkiau, nes nenaudoji kėdės, o naudoji savo kūną be tikrosios kėdės. Norėdami gauti didžiausią „Utkatasanos“ naudą, būkite pozoje bent 30–60 sekundžių arba 5–10 gilių įkvėpimų.
Privalumai: „ Utkatasana“ gali pagerinti jūsų jėgą, energiją ir pusiausvyrą. Tai stimuliuoja jūsų širdį ir masažuoja pilvo organus, kai jūs įtraukiate savo šerdį. Norėdami išlikti energingi, reguliariai praktikuokite „Utkatasaną“.
Norėdami sužinoti daugiau apie pozą ir kaip tai padaryti, spustelėkite čia: „Utkatasana“
Atgal į TOC
6. Bhujangasana (kobros poza)
Vaizdas: „iStock“
Bhujangasana, dar vadinama kobros poza, primena pakeltą kobros gaubtą. „Bhujangasana“ yra Suryanamaskar praktikos dalis. Laikykite šią pagrindinio lygio Aštanga jogos pozą 15–30 sekundžių arba 5–10 įkvėpimų.
Privalumai: Bhujangasana gali stimuliuoti jūsų virškinimo sistemą ir kraujotaką. Tai atveria jūsų širdį ir plaučius, padeda sumažinti stresą. Tai padidina stuburo lankstumą, pakelia nuotaiką, stimuliuoja jūsų šerdį ir padidina jūsų energiją.
Norėdami sužinoti daugiau apie pozą ir kaip tai padaryti, spustelėkite čia: Bhujangasana
Atgal į TOC
7. „Matsyasana“ (žuvies poza)
Vaizdas: „Shutterstock“
„Matsyasana“, dar vadinama „Fish Pose“, suteikia tam tikrą prasmę jūsų kūnui, kai jis linkęs eiti į šipulius, kaip ir tai, kaip Viešpats Višnu paėmė „Matsya“ avatarą, kad išnaikintų visus blogus dalykus žemėje. Panašiai kaip ir kitose pozose, šią Hatha jogos pozą laikykite 15-30 sekundžių arba penkis gilius įkvėpimus.
Privalumai: Matsyasana stimuliuoja jūsų šerdį ir virškinimą. Tai gali sumažinti pečių ir kaklo įtampą. Tai gali padėti sureguliuoti kvėpavimą ir stimuliuoti prieskydinę liauką. „Matsyasana“ suteikia gerą virškinimo organų masažą ir išlaiko nerimą, vidurių užkietėjimą ir nuovargį.
Norėdami sužinoti daugiau apie pozą ir kaip tai padaryti, spustelėkite čia: „Matsyasana“
Atgal į TOC
Šios jogos pozos siūlo daugybę privalumų, tiesiogiai ar netiesiogiai veikiančių jūsų imuninę sistemą. Sveika imuninė sistema palaiko jus kaip smuiką. Joga sustiprins jūsų imuninę sistemą ir neleis joms išvengti ligų. Taigi, jūs tikrai turėtumėte tai padaryti.
Eksperto atsakymai į skaitytojų klausimus
Kaip sustiprinti imuninę sistemą?
Kasdien praktikuokite jogą, laikykitės sveikos mitybos, išlaikykite optimalų svorį ir laikykitės atokiau nuo alkoholio bei rūkymo, kad sustiprintumėte imuninę sistemą.
Kiek miegas yra svarbus imunitetui stiprinti?
Pakankamas miegas yra būtinas norint išlaikyti stiprią imuninę sistemą. Jei jums trūksta miego, veikiausiai peršalus, veikiamas viruso.
Kaip vyksta skiepai?
Vakcinacijos į jūsų kūną įneša susilpnėjusio gemalo ar toksino, kad paruoštų jį kovai su virusu ir sukurtų kovos organizmus, kurie padėtų jūsų organizmui kovoti su liga.