Turinys:
- Kaip ilgai galite išgyventi be maisto?
- Kodėl skiriasi išgyvenantis laikas?
- Ar turėtumėte alkti, norėdami numesti svorį?
- Išvada
- Nuorodos
Vienas dalykas yra pasninkas. Ir dar vienas badauti. Neseniai širdį draskanti futbolo komandos berniukų ir jų trenerių, devynioms dienoms be maisto ar gėlo vandens įstrigusių Tailando urve, gelbėjimo istorija yra šiurpinantis, tačiau tipiškas bado pavyzdys. Politiniai lyderiai, kaip ir Mahatma Gandhi, paskelbė keletą bado streikų, kad atkurtų taiką ir vienybę.
Ne kartą įrodyta, kad žmonės tam tikrą laikotarpį gali išgyventi be maisto. Bet to laikotarpio ištempimas gali būti pavojingas gyvybei. Koks slenkstis? Kiek laiko galima išgyventi be maisto? Kas nutinka jūsų kūnui, kai nevalgote ilgesnį laiką? Koks yra psichologinis poveikis ? Skaitykite toliau, kad sužinotumėte viską.
Kaip ilgai galite išgyventi be maisto?
„Shutterstock“
Žmonės be maisto gali išgyventi apie 8–21 dieną (1). Pasak Whitney Linsenmeyer, Ph.D., RD, „Išgyvenimo laikas priklausytų nuo įvairių veiksnių, tokių kaip pradinė hidratacijos būsena, kūno dydis, liesa kūno masė, riebalų masė, medžiagų apykaitos greitis ir bet koks fizinis aktyvumas “.
Dėl etinių priežasčių bado poveikis žmonėms nebuvo tirtas. Vienintelė mūsų turima informacija apie tai, kaip ilgai žmonės gali išgyventi be maisto, yra iš įvairių bado streikų ir bado. Nesvarbu, ar tai būtų pačių įvesta, ar priverstinė (kankinimai karo metu), bado slenkstis kiekvienam žmogui skiriasi.
Pavyzdžiui, 1981 m. Anglijoje įkalinti Airijos respublikonų armijos (IRA) nariai paskelbė bado streiką, kuriam vadovavo IRA vadovaujantis pareigūnas Bobby Sandsas. Kaliniai gėrė nedidelį kiekį vandens, tačiau nevartojo maisto. Sandsas mirė 66 dieną. Bado streiką ilgiausiai išgyveno Thomas McElwee (73 dienos).
Tai atveda prie kito klausimo. Kodėl laikas skiriasi? Išsiaiškinkime.
Kodėl skiriasi išgyvenantis laikas?
„Shutterstock“
Skaičius skiriasi, nes daugybė veiksnių, tokių kaip kūno sudėtis, medžiagų apykaitos greitis, vandens prieinamumas, aktyvumo lygis ir KMI, vaidina svarbų vaidmenį.
Pavyzdžiui, moterų organizme riebalų yra daugiau nei vyrų. Vadinasi, moterys turi
Badavimas taip pat gali turėti įtakos jūsų psichologijai. Štai kas gali atsitikti.
Psichologinis bado poveikis
- Depresija
- PTSS (potrauminio streso sutrikimas)
- Haliucinacijos
- Ribotas mąstymas
- Nerimas
- Sumažėjo kognityviniai gebėjimai
Tai priveda prie vieno deginančio klausimo, susirūpinimo, kurį reikia išspręsti šio straipsnio taikymo srityje - ar turėtumėte badauti, norėdami numesti svorio?
Ar turėtumėte alkti, norėdami numesti svorį?
Niekada! Nebadaukite, norėdami numesti svorio. „Bado režimas“, kurį keičia jūsų medžiagų apykaita, gali priaugti svorio, o ne padėti numesti. Dėl bado režimo jūsų medžiagų apykaita sulėtėja, ir viskas, ką valgysite, kaupsis kaip riebalai.
Be to, yra ir kitų būdų numesti svorį. Yra ir kitų greito svorio metimo būdų, kuriuos galite naudoti artėjant renginiui. Labai rekomenduoju pakeisti savo gyvenimo būdą, kad būtumėte visada tinkami ir nereikėtų ieškoti būdų, kaip greitai numesti svorį.
Išvada
Išgyvenimas užkoduotas mūsų genuose. Štai kodėl Tailando urve įstrigę vaikai ir jų treneris galėjo išgyventi be maisto ir negerdami vandens. Tačiau niekada nereikėtų to naudoti kaip svorio metimo priemonės. Net politikai, prieš pradėdami bado streiką, pasiruošia savaitę ar dvi - ir gydytojai juos nuolat stebi.
Žemiau esančiame komentarų skyriuje praneškite mums apie savo mintis apie išgyvenimą be maisto. Pasirūpink!
Nuorodos
- „Išgyvenimo laikas be maisto ir gėrimų“, Archiv für Kriminologie, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
- „Žmonių bado biologija: kelios naujos įžvalgos“. Britų mitybos fondas.
- „Svorio metimas lieknomis bus daug greitesnis nei nutukusių alkio streikuojančių asmenų“, - British Medical Journal, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka