Turinys:
- Pavydo rūšys
- a. Romantiškas pavydas
- b. Konkurencingas pavydas
- Kaip susitvarkyti su pavydu - 10 geriausių būdų
- 1. Praktikos metodai, kaip sustabdyti neigiamas mintis
- 2. Įvertink save
- 3. Įvertinkite savo santykius
- 4. Pripažink savo pavydą
- 5. Paleisk
- 6. Kalbėk apie tai
- 7. Švęskite savo teigiamus bruožus
- 8. Nevaidinkite
- 9. Būkite konkurencingi
- 10. Atsikratykite per didelės fizinės energijos
Pavydas NĖRA blogas dalykas. Tai ne kas kita, kaip labai dažnas žmogaus jausmas. Visiškai normalu kartkartėmis jausti tą gniaužiantį pojūtį širdyje. Tačiau tai tampa problema, kai žmonės pradeda veikti pagal savo jausmus. Kai pavydas pradeda daryti įtaką kiekvienam kitam jūsų gyvenimo aspektu, turėtumėte žinoti, kad jis yra geras būdas tave vartoti. Galite pastebėti, kad dėl visko pykstate ir pasijuntate kartūs. Tai ilgainiui leis jaustis nusivylusiam ir pasimetusiam.
Socialiniai tinklai, tokie kaip „Instagram“ ir „Facebook“, taip pat gali sukelti pavydo jausmą. Mes lyginame savo gyvenimą su, atrodo, tobulu gyvenimu, kurį gyvena kiti ir jaučiasi nelaimingi. Nesaugumas taip pat dažnai sukelia pavydą. Kai jaučiame, kad nesame pakankamai geri arba jaučiame pavojų savo pozicijai, dažnai piktinamės žmogumi ar žmonėmis, kuriems sekasi geriau nei mums. Padidėjęs pavydas dažnai koreliuoja su žemesniu savęs vertinimu.
Pavydo rūšys
Du įprasti pavydo tipai yra romantinis pavydas ir konkurencinis pavydas.
a. Romantiškas pavydas
„Shutterstock“
Santykiai gali būti daug sklandesni ir tvirtesni, kai kuri nors iš šalių pernelyg nepavydi. Pavydas dažnai kyla iš nesaugumo - kai jaučiame, kad esame pasmerkti būti įskaudinti, atstumti ar apgauti. Jei pirmiausia nesusitvarkysime su šiuo jausmu, tikėtina, kad būsime nepatenkinti, nesaugūs ar itin pavydūs bet kokiuose santykiuose.
Neigiami jausmai, kuriuos dažnai patiriame apie save, kyla iš ankstyvosios mūsų gyvenimo patirties, kai buvome vaikai. Mes dažnai imituojame jausmus, kuriuos mūsų tėvai ar globėjai rodo mums, vienas kitam ar sau. Mes nesąmoningai atkuriame, atkartojame ar reaguojame į pažįstamą dabartinių santykių dinamiką.
Mūsų savikritiško požiūrio į vaikus mastas dažniausiai formuoja tai, kaip kritiškas vidinis balsas veikia mus kaip suaugusius, ypač santykiuose. Kad ir kokia unikali būtų mūsų patirtis, visi iš esmės savyje turime šį vidinį kritiką, kuris mus kažkiek valdo. Pernelyg dažnai šios neigiamos mintys pamažu ima virsti daug rimtesniais, įsišaknijusiais išpuoliais prieš partnerį ar net mus pačius.
b. Konkurencingas pavydas
„Shutterstock“
Konkuruodami pavydžiu, mes pavydime kitų - jų stipriųjų pusių, gyvenimo būdo, sėkmės ir santykių. Mes linkę matyti tik gerus dalykus kitų gyvenime ir tik nusivylimus savo gyvenime.
Visiškai normalu pušis už tai, ką turi kiti, ir jaustis konkurencingiems. Bet kaip mes nukreipiame šiuos jausmus, labai svarbu nustatyti mūsų laimės ir pasitenkinimo iš gyvenimo lygį. Jei leisime šiems jausmams mus valdyti ir griausime kitus ar save, tai akivaizdžiai turės destruktyvų rezultatą su demoralizuojančiais rezultatais. Tačiau kai neleidžiame šiems pavydiems jausmams vadovauti savo veiksmams, iš tikrųjų galime būti labiau orientuoti į tikslą ir labiau priimti save.
Visiškai puiku jaustis šiek tiek konkurencingam. Tačiau jei tai atgrasysime kaip išpuolį prieš kitą asmenį arba kritikuosime save, galų gale ką nors įskaudinsime ar įskaudinsime.
Čia pateikiami bendri patarimai, kaip kovoti su pavydo jausmu.
Kaip susitvarkyti su pavydu - 10 geriausių būdų
1. Praktikos metodai, kaip sustabdyti neigiamas mintis
„Shutterstock“
Kai smarkiai susijaudiname, mūsų smegenys pradeda sutelkti dėmesį į milijoną teorijų apie tai, kas kaltas ir kaip esame auka. Tai labai nesveika. Išbandykite neigiamų minčių sustabdymo būdus. Tai gali būti kažkas tokio pat lengva, kaip pasakyti sau, kad tai nėra sveika nei jums, nei kam nors kitam, ir pradėkite sutelkti dėmesį į kažką teigiamo, pavyzdžiui, išvardykite teigiamas mintis apie save.
Praktikuokite dėmesingumą. Tai padės nuraminti išbėgusias emocijas. Sureguliuokite savo kūną ir sielą, kad nustatytumėte savo jausmus. Giliai įkvėpkite ir atsiribokite nuo tų neigiamų emocijų intensyvumo. Po to, kai nusiraminsite, pasidalykite savo jausmais su draugu ar partneriu.
2. Įvertink save
„Shutterstock“
Žmonės, turintys saugų prisirišimą vaikystėje - su savo tėvais, broliais ir seserimis ir globėjais, dažniausiai būna mažiau priklausomi ir pavydūs bei labiau vertina save. Jie turi mažesnį nepakankamumo jausmą nei nesaugūs žmonės. Turite užduoti sau šiuos klausimus:
„Kokie buvo jūsų santykiai su tėvais ir ankstyvais globėjais?“
"Ar jums trūksta savivertės?"
"Ar jūs jaučiate tuštumą ar nerimą?"
„Ar atmosfera jūsų namuose buvo kritiška ar represinė?“
"Ar jūsų globėjai buvo nepatikimi ar įskaudinti?"
Nors ankstyva įtaka gali formuoti jūsų charakterį, kvalifikuotas terapeutas gali labai padėti. Jie gali padėti jums išspręsti jūsų rūpesčius ir ugdyti savivertę.
3. Įvertinkite savo santykius
Geriausias būdas įveikti pavydą - giliai ir sunkiai pažvelgti į savo santykius. Jei jūsų santykiai grindžiami pagarba, meile ir pasitikėjimu, o jei jūsų partnerio elgesys atspindi jų žodžius, neturite pagrindo būti įtartinas ir pavydus.
Jei jie nėra sąžiningi su jumis, natūralu, kad tai sukels jūsų nesaugumą. Kai esate nesaugūs santykiuose, dažnai turėsite paspausti pavydo mygtukus. Niekas negali jūsų priversti nieko daryti, ir tai yra jūsų pasirinkimas. Bet, jei išliksite santykiuose, greičiausiai, kartais pajusite pavydą.
4. Pripažink savo pavydą
„Shutterstock“
Kai mes priimame savo pavydo jausmus, tai praranda mus - nes mes nebeleidžiame to sugėdinti. Pripažinimas sau, kad esate pavydus, atveria duris į augimą ir mokymąsi, taigi ir gydymą. Mokykitės iš savo pavydo jausmo. Panaudokite jį kaip įkvėpimą augti. Užuot pavydėję žmogaus talento, imkitės geresnių veiksmų.
5. Paleisk
Jums nereikia jausti šio veriančio pavydo skausmo. Kvėpuokite giliai ir leiskite jam palikti kūną per orą, kurį įkvepiate. Kartokite tol, kol sukomponuosite save ir nukreipsite energiją teigiamų minčių mąstymui.
6. Kalbėk apie tai
„Shutterstock“
Jei pavydas veikia jus ir jūsų gyvenimą, svarbu rasti tinkamą žmogų, su kuriuo galėtumėte kalbėtis. Turite turėti sveiką būdą išreikšti tai, ką jaučiate. Žmonės, kurie mus palaiko ir kurie patys padeda mums geriau, yra tokie žmonės, su kuriais turime kalbėtis apie savo jausmus.
Ventiliacija pas draugus yra gera tol, kol įveikiame iracionalias mintis ir jausmus. Turime pripažinti, kad šios ekstremalios emocijos yra neracionalios ir perdėtos. Taip pat labai protinga kreiptis pagalbos į terapeutą. Jie padės suprasti savo jausmus ir išmokys juos valdyti elgiantis sveikiau, prisitaikant.
7. Švęskite savo teigiamus bruožus
„Shutterstock“
Visi turi stipriųjų ir silpnųjų pusių. Svarbu, kad jūs gerbtumėte savo talentus ir pasiekimus, kol nepriimsite kitų. Panaudokite juos kaip įkvėpimą, kad būtumėte geresni, jaustumėtės geriau. Neapleisk nei savęs, nei svajonių, nes esi užsiėmęs kitų žmonių persekiojimu. Taigi, ką ji gali groti gitara geriau nei tu? Galite gaminti maistą kaip Gordonas Ramsay! Pirmiausia priimk save.
8. Nevaidinkite
Mūsų vidinis balsas kartais gali pastūmėti daryti tai, kas ilgainiui gali pakenkti mums ar kitiems. Kai mes skrendame į pavydo būseną, tai gali mus įtikinti atsisakyti savęs arba nustoti eiti tuo, kas mums sekasi.
Tai dažnai veda prie savęs sabotažo. Tai gali priversti mus bausti tą, kurį mylime. Galų gale mes pasipiktinsime savo partneriu. Galų gale galime pakenkti ir sumenkinti partnerių jausmus mums ir priversti juos vengti bendrauti su mumis iš baimės. Mes galime priversti juos tapti mažiau atviri dėl savo jausmų ir būti uždaresni.
Taigi, kai kitą kartą pajusite pavydą, pabandykite pakeisti savo požiūrį į situaciją ir racionaliai spręsti šią problemą.
9. Būkite konkurencingi
„Shutterstock“
Turėtume turėti asmeninį tikslą būti geriausiais. Mums reikia jausti, kaip save ir priimti savybes, kad padaryti mums su mumis . Konkurencingumas leidžia mums jaustis įkvėptais ir užmegzti ryšį su žmonėmis, į kuriuos norime būti panašūs. Jei norime, kad mus gerbtų, turime būti dėmesingi ir atidūs bendraudami. Jei elgsimės sąžiningai ir sieksime savo tikslų, mes užkariausime sunkiausią mūšį, su kuriuo susiduriame - kovą tapti tikruoju savimi.
10. Atsikratykite per didelės fizinės energijos
„Shutterstock“
Norint gauti aiškią galvą, gali tekti tiesiogine to prasme paleisti. Kai mes esame labai hiperkrūviai ir įkrauti, turime kažkaip atsikratyti tos energijos, kad galėtume iš naujo reguliuoti ir panaudoti tą laiką, kad susikurtume. Išbandykite boksą, eikite į sporto salę, šokinėkite į kėliklius ar net nusipirkite šaltą dušą. Nusiraminkite ir skirkite sau pakankamai laiko ir erdvės savo emocijoms valdyti ir tikrovės tikrinimui.
Santykiuose svarbu turėti atvirą, sąžiningą komunikacijos kanalą su savo partneriais. Jei tikimės įgyti jų pasitikėjimą, o jie - mūsų, turime atkreipti dėmesį į tai, ką jie sako, nedarydami išvadų ir netapdami gynybiniais.
Tai leis mums būti draugiškiems ir maloniems, net kai jaučiamės nesaugūs ir pavydūs. Norint susidoroti su pavydu, reikia labai daug emocinės brandos. Turėtume būti pasirengę mesti iššūkį savo vidiniam balsui ir visam nesaugumui, kurį jis sukelia mumyse. Mes taip pat turėtume panaudoti valią žengti žingsnį atgal ir atsispirti vaidybai. Mes galime tai padaryti - esame daug stipresni, nei tikime.
Jei išmokstame brandžiai kovoti su pavydu, tampame saugesni savyje ir santykiuose. Nepamirškite, pavydas yra natūrali reakcija. Problemiška ji tampa tik tada, kai ji tampa nuolatinė. Kai tik pasijunti pavydus, atpažink problemą ir pažvelk giliau į savo sielą. Pasinaudokite ja kaip galimybe patobulinti save.