Turinys:
- Kokius maisto produktus reikia valgyti, kol jus pykina?
- 1. Obuoliai
- 2. Imbieras
- 3. Kokosų vanduo
- 4. Sultiniai
- 5. Bananai
- 6. Žolelių arbatos
- Kokių maisto produktų reikėtų vengti?
- 1. Rūgštūs vaisiai
- 2. Aliejingi maisto produktai
- 3. Pienas (pieno produktai)
- 4. Rafinuotas cukrus
- 5. Soda
- 6. Aštrus maistas
- 7. Alkoholis
- Patarimai, kaip kontroliuoti pykinimą
- Išvada
- Nuorodos
Pykinimas gali būti gana nemalonus ir netgi sukelti vėmimą. Nors tai nėra liga savaime, tai yra simptomas, kuris gali būti pagrindinės problemos ženklas
Dauguma suaugusiųjų kartkartėmis patiria pykinimą. Ją lemia keli veiksniai, įskaitant maisto netoleravimą, alergijas, žarnyno ligas, chirurgiją, nėštumą, vėžio gydymą, tam tikrus vaistus ir hormonų sutrikimus.
Valgymas, kai jaučiate pykinimą, gali būti iššūkis. Svarbiausia yra palaikyti hidrataciją ir subalansuoti savo kūno elektrolitus.
Svarbu ir tai, ką valgote. Šiame įraše pateiksime sąrašą maisto produktų, kuriuos turite valgyti / vengti, kai jaučiate pykinimą.
Kokius maisto produktus reikia valgyti, kol jus pykina?
1. Obuoliai
„Shutterstock“
Obuoliuose yra daug skaidulų ir jie padeda greičiau atsikratyti organizmo toksinų. Jie taip pat padeda virškinti (1). Tokiu būdu jie gali pagreitinti žarnyno perėjimą ir padėti sumažinti pykinimą.
Galite turėti obuolį arba pasigaminti obuolių su skrebučiais.
2. Imbieras
„Shutterstock“
Įrodyta, kad gingerolis ir šogaolis, du pagrindiniai imbiero komponentai, palengvina pykinimą chemoterapijos pacientams (2).
Imbieras taip pat padeda sušvelninti rytinį negalavimą, dažniausiai susijusį su nėštumu (3).
Galite sukramtyti imbiero šaknį arba užvirinti vandeniu ir suvartoti.
Pastaba: vasarą venkite imbiero pertekliaus, nes tai gali sukelti deginimo pojūtį.
3. Kokosų vanduo
„Shutterstock“
Kokosų vanduo vaidina svarbų vaidmenį padedant pykinti (4). Tai gali padėti gydyti rytinę nėščių moterų ligą ir su dehidracija susijusį pykinimą kūdikiams ir vaikams.
Valgomasis šaukštas žaliųjų citrinų sulčių su stikline kokosų vandens gali padėti numalšinti pykinimą. Nors kokosų vanduo turi elektrolitų, kalkių sultys gali sustiprinti skonį.
4. Sultiniai
„Shutterstock“
Ar mes nemėgstame sirgdami sriubomis? Na, čia yra priežastis. Karštas sultinys padeda išvalyti pykinimą, kurį sukelia galvos skausmas ir spūstis (5). Kai ligos metu pereinate nuo skysto maisto prie kieto maisto, sultinys gali būti geras pasirinkimas.
5. Bananai
„Shutterstock“
Pykinimas gali apsunkinti valgymą. Todėl svarbu vartoti daug maistinių medžiagų turinčius maisto produktus. Bananai šiais laikais patiekiami kaip maistas. Jie yra tankūs energijai, taip pat skatina gleivių susidarymą skrandžio gleivinėje (6). Tai padeda sušvelninti skrandžio sutrikimus, įskaitant pykinimą.
6. Žolelių arbatos
„Shutterstock“
Žolelių arbatos, kaip ir pipirmėtės bei ramunėlės, palengvina pykinimą moterims, kurioms buvo atliktas C skyrius (7).
Nors nėra jokių mokslinių įrodymų, patvirtinančių tai, daugelis pykinimą patyrusių žmonių suprato, kad vaistažolių arbatos yra naudingos simptomams palengvinti.
Tai yra maistas, kuris gali padėti sumažinti jūsų pykinimą. Tačiau išvengti netinkamo maisto yra taip pat svarbu, kaip vartoti tinkamus. Kitame skyriuje mes išvardijome maisto produktus, kurių turėtumėte vengti, nes jie gali sustiprinti jūsų pykinimą.
Kokių maisto produktų reikėtų vengti?
1. Rūgštūs vaisiai
„Shutterstock“
Rūgščių vaisių vartojimas labiau sutrikdo skrandį. Taigi, geriau rinktis nerūgščius vaisius (pvz., Bananus).
2. Aliejingi maisto produktai
Opos ir virškinimo trakto ligos gali sukelti nemalonumų jūsų virškinimo sistemai. Šie maisto produktai skatina dujas ir blogina virškinimą.
3. Pienas (pieno produktai)
„Shutterstock“
Pieno produktai, įskaitant pieną, gali sustiprinti pykinimą ir vėmimą (8).
4. Rafinuotas cukrus
Maistas, kuriame gausu rafinuoto cukraus, nėra lengvai virškinamas. Jie gali sukelti rėmuo ir galiausiai pykinimą (9).
5. Soda
„Shutterstock“
Soda ar kiti gazuoti gėrimai gali sukelti rėmuo ir virškinimo sutrikimus (10). Tai taip pat turi daug cukraus ir gali sutrikdyti skrandį.
6. Aštrus maistas
Aštrus maistas gali dirginti skrandį ir sustiprinti gastrito simptomus (11). Tai gali sukelti pykinimą.
7. Alkoholis
„Shutterstock“
Alkoholis yra diuretikas, dėl kurio jūsų sistema netenka vandens, o tai gali sukelti dehidraciją (12). Tai ilgainiui gali sukelti pykinimą.
Šie maisto produktai / gėrimai gali sustiprinti pykinimą. Todėl siūlome nuo jų vengti. Be to, yra ir kitų būdų, kaip išlaikyti pykinimą.
Patarimai, kaip kontroliuoti pykinimą
Štai keli patarimai, kurių galite laikytis, kad išvengtumėte pykinimo ar jį gydytumėte:
- Įsitikinkite, kad valgote ką nors sveiko kas 1–2 valandas.
- Valgykite ir gerkite lėtai, nes tai padės atsipalaiduoti mėgaujantis maistu. Taip pat venkite vienu metu vartoti kietąsias medžiagas ir skysčius. Atminkite, kad jūsų skrandis jau sutriko, todėl palaikykite tempą lėtai.
- Iš karto nevalgę venkite gulėti ant pilvo, nes tai gali sukelti pilvo spaudimą.
- Maisto ruošimas ir tam tikri kvapai taip pat gali sukelti pykinimą. Taigi, būkite atsargūs rengdamiesi.
- Skalaukite burną visko suvalgę. Nemalonus kvapas, tvyrantis burnoje, taip pat gali sukelti pykinimą.
- Venkite būti šalia virtuvės ar bet kurios maisto ruošimo vietos, kur gaminant skirtingi maisto aromatai gali sustiprinti simptomą.
Išvada
Kai kuriuos maisto produktus gerai toleruoja, kol jus pykina. Valgykite juos mažomis porcijomis reguliariais intervalais. Laikykite maistą lengvą ir drėkinamą. Tokiu būdu galite pagerinti pykinimą ir užkirsti kelią jo pasikartojimui.
Ką veikėte paskutinį kartą, kai pajutote pykinimą? Turite patarimų, kurių laikėtės? Kodėl nepasidalinote jais su mumis, palikdami komentarą žemiau esančiame laukelyje?
Nuorodos
-
- „Čia yra 10 įdomių faktų apie obuolius“ Konektikuto vyriausybė.
- „Imbieras - chemoterapijos sukelto pykinimo ir vėmimo veikimo mechanizmas: apžvalga“ Kritinės apžvalgos maisto moksle ir mityboje, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
- „Ar imbiero šakniastiebis yra saugus mažinant moterų pykinimą ir vėmimą ankstyvojo nėštumo metu?“ Maistas, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
- „Rehidratacija po mankštos su šviežiu jauno kokosų vandeniu, angliavandenių-elektrolitų gėrimu ir paprastu vandeniu“. Journal of Physiological Anthropology and Applied Human Science, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
- „Karšto vandens, šalto vandens ir vištienos sriubos gėrimo poveikis nosies gleivių greičiui ir atsparumui nosies oro srautams“ Krūtinė, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
- „Bananai ir pykinimas“ „MedlinePlus“, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
- „Pipirmėtės aromaterapijos veiksmingumo tyrimas dėl pykinimo moterims po C skyriaus“ Journal of Holistic Nursing, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
- „Pykinimo, vėmimo ir viduriavimo nurodymai“ Youngstown State University.
- „Įvadas: ką valgyti, kai negalima valgyti“ Pasaulinė sveikatos ir medicinos pažanga, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
- Misūrio sveikatos ir vyresniųjų paslaugų departamentas.
- „Žarnyno jausmai dėl gastrito“. Nacionaliniai sveikatos institutai.
- „Pagirios“ Stanfordo alkoholio politikos ir švietimo biuras.