Turinys:
- Hiacinto maistinė vertė
- Hiacinto gėlių vaistažolių nauda
- Hiacinto nauda odai:
- 1. Gydo egzemą:
- 2. Padaro odą sveika:
- Hiacinto nauda plaukams:
- 3. Siūlykite puikų kvapą plaukams:
- Hiacinto nauda sveikatai:
- 4. Gydo cholerą:
- 5. Gydo gerklės skausmą:
- 6. Gydo gyvačių įkandimus:
- 7. Veikia SDI:
- 8. Veikia kaip priešuždegiminis:
- 9. Norint sveikesnio virškinimo:
- 10. Cholestrolio kontrolė:
- 11. Specialiai moterims:
Dažnai mes perkame produktus, kurių sudėtyje yra ingredientų, kad atnaujintume savo nuotaiką ir išgydytume kūną. Tačiau retai mes suprantame, kad daugelis šių ingredientų gaunami iš augalų, kurie auga mūsų pačių soduose! Hiacintas, kažkada buvęs populiari liaudies medicina Anglijoje, siejamas su Hyacinthus - didžiuoju graikų herojumi, graikų mitologijos dalimi! Kilęs iš Viduržemio jūros rytų, šis gražus žydintis augalas yra gimtoji šiaurės rytų Irane ir Turkmėnistane. Augalas žydi pavasarį, skelbdamas žiemos pabaigą. Kadangi hiacintas yra toksiškas, jo lapai, sultys ir svogūnėliai sukelia aleregines reakcijas. Kita vertus, hiacinto pupelės arba hiacinto bataw yra vynmedis, turintis širdies formos lapus. Violetinės hiacinto gėlės turi galimybę virsti ankščių sankaupomis. Hiacinto pupelių ūgliai kartu su jų ankštimis gali būti naudojami gausybei naudos sveikatai gauti.Yra ir kitų rūšių hiacinto pupelių augalų, kurie turi geltonos arba baltos spalvos gėlių komponentus, pavyzdžiui, žiedlapius. Tačiau dažniausiai hiacinto pupelės auga su violetinės spalvos ankštimis ir žiedlapiais. Hiacinto pupelių naudojimas priklauso nuo jo būklės - nesvarbu, ar jis dar jaunas, ar subrendęs. Jei ankštys brandinamos, tada iš jos pašalinamos sėklos, o ankštys išmetamos. Bet jei ankštys vis dar yra jaunos, šiurkštūs jos kraštai pašalinami ir gali būti valgomi. Kai kurie žmonės jį taip pat augina kaip pašarus, o kiti augina tik vartojimo tikslais. Hiacinto pupelės visame pasaulyje taip pat žinomos kaip Indijos, Calavance ir Egipto pupelės. Kai kuriose vietovėse kaip dekoratyviniai augalai sodinami ir hiacinto pupelių augalai. Šio augalo pupelės naudojamos verdant karius, pridedant skonio ryžių patiekalams,ypač naudojamas gaminant tokius pusryčių patiekalus kaip „Akki Rotti“ Karnatakoje, Indijoje. Kai kuriose vietose ne tik pupelės, bet ir žiedai vartojami tiesiogiai, o kartais jie naudojami specialiuose receptuose. Be to, galima valgyti ir jo šaknis.
Hiacinto maistinė vertė
Hiacinto gėlių vaistažolių nauda
Beveik visi augalai gali pasiūlyti tiek medicininę, tiek maistinę vertę, taigi ir hiacintas!
Hiacinto nauda odai:
1. Gydo egzemą:
Šio augalo lapų ekstraktus galima sumaišyti su ryžių miltais ir ciberžole, kad būtų galima gydyti odos problemas, tokias kaip egzema.
2. Padaro odą sveika:
Daugelyje odos priežiūros produktų yra hiacinto. Hiacinto ir jo antimikrobinių, priešgrybelinių ir antibakterinių savybių naudojimas yra puikus pasirinkimas gydant daugelį odos sutrikimų.
Hiacinto nauda plaukams:
3. Siūlykite puikų kvapą plaukams:
Nors hiacintas nėra žinomas dėl savo plaukų priežiūros pranašumų, tačiau jis suteikia šampūnams ir kondicionieriams nuostabų šviežios gėlės kvapą.
Hiacinto nauda sveikatai:
4. Gydo cholerą:
Šio augalo stiebu galima gydyti cholerą. Tokius simptomus kaip pykinimas ir vėmimas galima sumažinti maišant keptas hiacinto pupeles.
5. Gydo gerklės skausmą:
Iš hiacinto augalo ankščių išgautomis sultimis galima gydyti uždegimą gerklę, taip pat ausis.
6. Gydo gyvačių įkandimus:
Ant gyvatės įkandimų galima gydyti košelę, paruoštą iš hiacinto pupelių lapų ekstraktų.
7. Veikia SDI:
Lytiniu keliu plintančias ligas, tokias kaip gonorėja, galima gydyti užpilais, paruoštais hiacinto augalo lapais.
8. Veikia kaip priešuždegiminis:
Filipinuose citrinų sulčių ir hiacinto sulčių derinys skirtas abscesams gydyti. Jis naudojamas vietiškai uždegimui išgydyti.
9. Norint sveikesnio virškinimo:
Maišant keptas hiacinto pupeles, virškinimas tikrai gali būti sklandus! Tradicinė kinų medicina naudoja pupeles, kad blužnis būtų sveikas. Žolė taip pat žinoma gydant diarėją, pykinimą, išsiplėtusį skrandį, žarnyną, kirminus ir meteorizmą.
10. Cholestrolio kontrolė:
Hiacinto pupelių hipocholesteroleminės savybės kontroliuoja cholesterolio kiekį organizme.
11. Specialiai moterims:
Moterys tikrai gali naudoti šį augalą, kad gautų sveikesnį kūną! Kenijoje kai kurios gentys šią žolę naudoja laktacijai skatinti. Nauja motina gali vartoti virtas hiacinto pupeles, kad jos kuo geriau išnaudotų. Kita vertus, jo žiedai gali padėti moterims, kenčiančioms nuo nereguliarių mėnesinių. 12. Kiti privalumai: saulės smūgis, mažas imunitetas, karščiavimas, nutukimas - visa tai ir dar daugiau galima gydyti hiacinto pupelėmis.