Turinys:
- 11 imbiero šalutinis poveikis
- 1. Gali sukelti rėmuo
- 2. Gali sukelti kraujavimą
- 3. Gali sukelti viduriavimą
- 4. Gali sutrikti skrandis
- 5. Nėštumo metu gali būti nesaugu
- 6. Gali sukelti dujas ir pūtimą
- 7. Gali per daug sumažinti cukraus kiekį kraujyje
- 8. Gali sukelti burnos dirginimą
- 9. Gali dirginti odą ir akis
- Šalutinis poveikis imbiero valgymui kitomis formomis
- Imbiero šaknis
- Ciberžolės imbiero arbata
- Citrinų imbiero arbata
- Imbierinis vanduo
- Imbieras Ale
- Imbiero kapsulių šalutinis poveikis
- Galima sąveika
Imbieras ( Zingiber officinale ) yra labai populiari ajurvedos žolė, naudojama šimtmečius gydant daugelį įprastų negalavimų. Tačiau ši vaistinė žolė taip pat turi tam tikrą neigiamą poveikį. Jis gali sąveikauti su tam tikrais vaistais ir papildais.
Per didelis imbiero vartojimas gali sukelti viduriavimą ir širdies problemas bei padidinti persileidimo riziką. Žolė taip pat gali per daug sumažinti kraujospūdį.
Nors šalutinis imbiero poveikis dažniausiai pasireiškia dėl per didelio jo vartojimo, svarbu apie juos žinoti.
11 imbiero šalutinis poveikis
1. Gali sukelti rėmuo
Imbieras, vartojamas didesnėmis dozėmis (daugiau nei 4 gramais per dieną), gali sukelti lengvą rėmuo. Remiantis anekdotiniais įrodymais, kiti tikėtini šalutiniai reiškiniai yra skrandžio sutrikimas ir raugėjimas.
Jei imbierą naudojate kaip alternatyvią priemonę ir kaip rėmuo pasireiškia kaip šalutinis poveikis, galite pabandyti imbierą kapsulių pavidalu. Tai gali nesukelti šalutinio poveikio.
Amerikiečių tyrimas pranešė apie rėmuo tiems, kuriems buvo duota imbiero (1). Dažniausiai vartojant daugiau nei 5 gramus imbiero per dieną, gali pasireikšti šie šalutiniai poveikiai, įskaitant rėmuo (2).
2. Gali sukelti kraujavimą
Imbieras gali sustiprinti kraujavimo problemas (3). Tai taikoma ne tik žolelei, bet ir bet kuriai žolėje esančiai medžiagai.
Kai kurie ekspertai mano, kad imbieras gali sukelti kraujavimą dėl jo antitrombocitinių (kraują skystinančių) savybių (4). Kai kurie mano, kad imbieras gali dar labiau padidinti kraujavimo riziką vartojant kartu su kitomis žolelėmis, pavyzdžiui, gvazdikėliais, česnakais, ženšeniais ir raudonaisiais dobilais. Tačiau šiuo aspektu reikia atlikti daugiau tyrimų.
3. Gali sukelti viduriavimą
Imbieras, vartojamas dideliais kiekiais, gali sukelti viduriavimą. Imbiero veikliosios medžiagos imbierai pagreitina maisto perdavimą žarnyne ir gali sukelti viduriavimą (5). Nors tai buvo patvirtinta atliekant tyrimus su gyvūnais, reikia atlikti daugiau tyrimų su žmonėmis.
Viduriavimas gali atsirasti, kai išmatos per greitai juda virškinamuoju traktu. Nenormalus virškinimo trakto judrumas ir per didelis skysčių išsiskyrimas iš virškinimo trakto sukelia viduriavimą.
4. Gali sutrikti skrandis
Šiuo atžvilgiu yra mažiau tyrimų. Imbieras skatina tulžies išsiskyrimą, o tai naudinga virškinimui. Bet jei jūsų skrandis tuščias, tai gali sukelti perteklinę skrandžio stimuliaciją, sukelti virškinimo sutrikimą ir skrandžio sutrikimus.
Manoma, kad imbiere esantis gingerolis (kuris yra panašus į kapsaiciną, kuris yra daugelio prieskonių ir čili pipirų veiklioji medžiaga), dirgina skrandį, todėl jis gamina daugiau rūgšties. Dėl to galite jaustis nesutvarkytas.
Tačiau kai kurie įrodymai teigia, kad imbieras iš tikrųjų gali padėti gydyti skrandžio sutrikimus (6). Taigi, norint suprasti, kaip imbieras gali sutrikdyti skrandį, reikia daugiau tyrimų.
5. Nėštumo metu gali būti nesaugu
Nors imbieras gali sumažinti nėščių moterų pykinimą, svarbu atkreipti dėmesį ir į tamsiąją žolės pusę. Pasak tam tikrų ekspertų, vartojant imbierą gali padidėti persileidimo rizika (7). Tai gali būti nepavojinga, jei dozė yra mažesnė nei 1500 mg per dieną (8). Nėščioms moterims viskas gali būti nesaugu.
Imbiero papildų vartojimas didelėmis dozėmis taip pat gali sukelti persileidimą ir kitas komplikacijas. Nors imbieras yra saugus, kai vartojamas maiste, jis gali sukelti problemų nėštumo metu. Per didelis imbiero vartojimas nėštumo metu taip pat gali sukelti rūgšties refliuksą ir rėmuo (8).
Imbieras gali padidinti kraujavimo riziką, nes sumažėja trombocitų agregacija (9). Taigi motinos, kurios prarado daug kraujo gimdymo metu, pirmosiomis dienomis po gimdymo turi susilaikyti nuo imbiero.
6. Gali sukelti dujas ir pūtimą
Imbiero arbata gali sukelti tam tikrą lengvą virškinimo nepageidaujamą poveikį. Dažniausiai jis veikia viršutinę virškinimo sistemą ir sukelia viršutines virškinimo dujas. Imbiero pakeitimas papildais galėtų būti vienas iš šio sprendimo būdų. Bet prieš pradėdami juos naudoti, būtinai pasitarkite su gydytoju.
Nacionalinio papildomos ir integracinės sveikatos centro duomenimis, imbieras gali sukelti dujas (10).
Kai kurie mano, kad taip gali nutikti ir su imbieriniu alumi, gazuotu gėrimu. Gėrimas gali sustiprinti tam tikrų asmenų pilvo pūtimą.
7. Gali per daug sumažinti cukraus kiekį kraujyje
Paprastai yra žinoma, kad imbieras padeda gydyti diabetą mažindamas cukraus kiekį kraujyje. Tačiau vartojant kartu su vaistais nuo diabeto, gali kilti problemų (11). Imbieras gali sustiprinti vaisto poveikį ir sukelti hipoglikemiją ar pernelyg sumažinti cukraus kiekį kraujyje.
8. Gali sukelti burnos dirginimą
Tai dar vadinama burnos alergijos sindromu. Tam tikra alergija atsiranda vartojant tam tikrus maisto produktus. Simptomai paprastai būdingi ausims, odai ir burnai. Viena tokių alergijų atsiranda vartojant imbierą (nors ir ne visiems), kai pradeda niežėti burną.
Burnos dirginimas taip pat gali sukelti nemalonų skonį. Nors perėjimas prie imbiero papildų gali padėti, tai ne visada būna. Kitos susijusios alergijos yra burnos dilgčiojimas ir patinimas. Tačiau šiuo aspektu galima atlikti ribotus tyrimus, todėl mums reikia tolesnių tyrimų, kad suprastume, kodėl imbieras gali sukelti šias alergijas.
9. Gali dirginti odą ir akis
Irano tyrimo duomenimis, dažniausiai alerginė reakcija į imbierą yra odos bėrimas (12). Kita alergija imbierui yra akių niežėjimas, odos paraudimas ir odos uždegimas.
Tai yra pagrindinis imbiero šalutinis poveikis. Tačiau turite žinoti ir apie tam tikrą kitą imbiero (arba įvairių imbiero formų) blogą poveikį.
Šalutinis poveikis imbiero valgymui kitomis formomis
Imbiero šaknis
Vartojant per daug imbiero šaknies, gali sutrikti skrandis ir blogas burnos skonis. Tai taip pat gali sukelti pykinimą (3)
Ciberžolės imbiero arbata
Anekdotiniai duomenys rodo, kad ciberžolės imbiero arbata gali sukelti komplikacijų asmenims, kuriems anksčiau yra inkstų ar tulžies akmenų. Arbata gali pabloginti būklę, padidindama šlapimo rūgšties kiekį kraujyje. Tai taip pat gali sukelti skrandžio spazmus ir pilvo pūtimą. Tačiau šiuo klausimu yra mažiau tyrimų. Taigi, pasitarkite su savo gydytoju.
Citrinų imbiero arbata
Vienintelis pastebėtas šalutinis šios arbatos poveikis buvo dažnas šlapinimasis. Perteklinis citrinų imbiero arbatos (ar bet kokių kitų gėrimų vartojimas) gali dažnai šlapintis. Taigi, apribokite šio gėrimo vartojimą.
Imbierinis vanduo
Tam tikruose regionuose tai taip pat žinoma kaip imbiero arbata. Šalutinis poveikis yra panašus į imbiero, kuris apima rėmuo, skrandžio skausmas, dujos ir deginimo pojūtis burnoje.
Kitas imbiero vandens (arbatos) šalutinis poveikis yra tas, kad jis gali sutrikdyti jūsų miegą. Tai reiškia, kad tai gali ilgai tave pakelti naktį, jei suvartosi prieš atsitrenkdamas į lovą. Tačiau šiam klausimui pagrįsti yra ribota informacija.
Imbieras Ale
Tyrimai šioje srityje yra riboti. Vienas pavojingas imbiero alaus šalutinis poveikis gali būti jo sąveika su vaistais nuo vėžio. Tai taip pat gali sustiprinti tulžies pūslės ligas.
Imbiero kapsulių šalutinis poveikis
Pagrindinė imbiero papildų problema yra jų polinkis sąveikauti su receptiniais vaistais. Dauguma jų šalutinių poveikių yra panašūs į žalio imbiero.
Buvo nustatyta, kad imbieras turi priešdiabetinių savybių. Imbieras (arba jo kapsulės), vartojamas kartu su vaistais nuo diabeto, gali per daug sumažinti cukraus kiekį kraujyje (13).
Imbieras dėl savo gydomųjų savybių buvo glaudžiai susijęs su ciberžole (dar vadinamas geltonuoju imbieru). Tačiau ciberžolė taip pat gali turėti šalutinį poveikį, jei jos vartojama per daug. Ciberžolė gali sąveikauti su tam tikrais vaistais. Tai apima širdies ir kraujagyslių vaistus, antibiotikus, antikoaguliantus, chemoterapinius vaistus ir antihistamininius vaistus (14). Nors moksliniai tyrimai yra tik siekiant nustatyti medicininę geltonojo imbiero sąveiką, svarbu būti atsargiems.
Galima sąveika
Imbieras taip pat sąveikauja su kitais vaistais, tokiais kaip fenprokumonas (vaistas, vartojamas Europoje kraujo krešėjimui sulėtinti) ir varfarinas (kitas vaistas, mažinantis kraujo krešėjimą). Imbiero vartojimas kartu su šiais vaistais gali padidinti mėlynių ir kraujavimo riziką (3).