Turinys:
- Kokių maistinių medžiagų turi abrikosų sėklos?
- Ar valgydamas abrikosų sėklas tave užmuš?
- Ar abrikosų sėklos gali padėti gydyti vėžį?
- Kaip valgyti abrikosų sėklas?
- Kiek abrikosų sėklų reikėtų suvalgyti per dieną?
Abrikosas ( Prunus armeniaca ) yra Rosaceae šeimos narys ir dažniausiai auginamas Turkijoje ir Indijoje.
Aliejui išgauti naudojamos abrikosų sėklos. Abrikosų aliejus naudojamas kvepalams, šampūnams ir vaistams.
Abrikosų sėklose gausu riebalų rūgščių ir baltymų (1). Manoma, kad abrikosų sėklos gali sumažinti vėžio riziką, tačiau šiuo metu šios srities tyrimai nėra galutiniai.
Tiesą sakant, dėl abiejų junginių, tokių kaip amigdalinas ir laetrilas, abrikosų sėklos yra toksiško pobūdžio. Abrikosų sėklų naudojimas vėžiui gydyti yra prieštaringas, nes trūksta mokslinių įrodymų ir klinikinių tyrimų su žmonėmis.
Pažvelkime į maistinių medžiagų kiekį, rekomenduojamas dozes ir mokslinius abrikosų sėklų poveikio vėžio ląstelėms tyrimus.
Kokių maistinių medžiagų turi abrikosų sėklos?
- Abrikosų sėklose yra daug aliejaus, kuris sudaro 50% viso jo kiekio. Jame taip pat yra sveikų nesočiųjų riebalų rūgščių, tokių kaip linolo, linoleno ir oleino rūgštys (1).
- Maždaug 25% abrikosų sėklų yra baltymai, daugiausia vyraujantys albuminas (1).
- Bendras abrikosų sėklos pluošto kiekis yra tik 5% (1).
- Abrikosų sėklose didžiausia koncentracija yra amigdalino (vitamino B17). Jis laikomas vienu iš svarbiausių fermentų, randamų abrikosų branduoliuose (1).
Dėl abrikosų sėklų vartojimo kyla daug diskusijų. Manoma, kad tai gali būti mirtina. Pažiūrėkime toliau pateiktus faktus.
Ar valgydamas abrikosų sėklas tave užmuš?
Pranešama, kad lėtinis abrikosų kauliukų nurijimas sukelia cianido toksiškumą (2). Abrikosų sėklose yra įvairių toksinų, tokių kaip cianidas, amigdalinas (cianogenas) ir β-gliukozidazė (fermento katalizatorius) (2), (3), (4).
Įkandimas ant sėklų hidrolizuoja amigdaliną ir β-gliukozidazę, o tai padidina abrikosų branduolių toksiškumą (5). Pranešta apie kelis apsinuodijimo cianidu atvejus, kuriuos sukelia nuriję abrikosų kauliukai (5), (6).
„Tropical Pediatrics“ metraštyje taip pat paskelbtas retrospektyvus diagnostinis cianido intoksikacijos tyrimas, kurį sukėlė 13 vaikų valgant abrikosų sėklas (7).
Nors simptomai gali pasireikšti ne iš karto, buvo pranešta apie toksinį poveikį, pvz., Pykinimą, galvos skausmą, letargiją, nemigą, kraujospūdžio sumažėjimą ir raumenų bei sąnarių skausmus (8).
Taip pat buvo pranešta apie keletą mirties atvejų, ypač vaikų atveju (9). FDA nusprendė, kad tai yra nesaugu ir kaip maistas, ir kaip vaistas (10).
Taigi, čia yra svarbiausias klausimas…
Ar abrikosų sėklos gali padėti gydyti vėžį?
Laetrilas arba vitaminas B17 yra sintetinė amigdalino forma. Tai yra cianogeninis glikozidas, esantis abrikosų sėklose. Laetrile buvo naudojama vėžio gydymui kaip alternatyvi terapija (11).
Be in vitro tyrimą paskelbtas Maisto mokslo ir biotechnologijos , buvo pranešta, kad saldus abrikosų ir karčiųjų migdolų branduoliai ekstraktai turi antioksidacinių, antimikrobinių ir priešvėžiniai savybes. Jame teigiama, kad abrikosų ekstraktai gali užkirsti kelią žmogaus krūties, storosios žarnos ir kepenų ląstelių (kepenų) vėžio ląstelių augimui (12).
Tyrimas in vitro pranešė apie galimybę naudoti abrikosų kauliukus kaip dietinės priešvėžinės terapijos dalį. Pastebėta, kad abrikosų sėklose esantis amigdalinas gali slopinti vėžio vystymąsi HT-29 storosios žarnos vėžio ląstelėse (13).
Pranešama, kad amigdalinas slopindamas ląstelių ciklą, vėžinėse ląstelėse sukelia apoptozę (ląstelių mirtį). Autoriai teigia, kad tai yra „klaidingas įsitikinimas“, kad amigdalinas sukelia toksiškumą cianidui (14). Tačiau norint įrodyti šį poveikį žmonėms, vis dar reikalingi klinikiniai tyrimai.
Sistemingai peržiūrėjus 36 tyrimus nustatyta, kad turimi duomenys apie galimą laetrilo (randamo abrikosų sėklose) naudą gydant vėžį nėra įtikinami (15).
Keletas tyrimų apžvalgos straipsnių teigė, kad amigdalino ar laetrilo priešvėžinis poveikis yra apgaulingas dėl galiojančių klinikinių duomenų trūkumo (16), (17).
Kadangi didžioji dalis turimos informacijos apie abrikosų sėklų priešvėžinį poveikį yra anekdotinė, šios terapijos sėkmės lygis viešai nepateiktas.
Mišrios tyrimų išvados ir abrikosų sėklų toksiškumo ataskaitos daro jas mažiau nei idealiu vėžio gydymu. Net Nacionalinis vėžio institutas (NVI) tam nepritaria (18).
Nors yra nevienodų pranešimų apie abrikosų sėklų toksiškumą cianidui, jų galite vartoti nedideliais kiekiais. Sužinokite, kaip tai padaryti kitame skyriuje.
Kaip valgyti abrikosų sėklas?
Abrikosų vaisių centre esančioje duobėje yra sėkla arba branduolys. Iš vaisių pašalinkite abrikosų kauliuką. Spragtuku atidarykite duobę ir atidengkite sėklą. Išmeskite duobę ir suvalgykite sėklas. Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei atsiranda šalutinis poveikis, pvz., Pykinimas ar galvos svaigimas.
Kiek abrikosų sėklų reikėtų suvalgyti per dieną?
Tikslaus nėra