Turinys:
- Kas taip gera spanguolių sultyse?
- Kokia yra spanguolių sulčių nauda sveikatai?
- 1. Kontroliuoja šlapimo takų infekcijas (UTI)
- 2. Didina širdies sveikatą
- 3. Gerina dantų sveikatą ir higieną
- 4. Apsaugo nuo inkstų kalkėjimo ir infekcijos
- 5. Sušvelnina kepenų ligas
- 6. Turi stiprių priešuždegiminių savybių
- 7. Kovoja su makšties infekcijomis
- 8. Sumažina diabeto riziką ir sunkumą
- 9. Užkirsti kelią bakterijų prilipimui prie šlapimo takų
- 10. Ar puikus detoksikacinis gėrimas
- 11. Gerina žarnyno sveikatą ir medžiagų apykaitą
- 12. Gali paveikti gripo (gripo viruso) sunkumą
- Spanguolių sulčių maistinė vertė
- Kaip pasigaminti spanguolių sultis namuose
- Ko tau reikia
- Pasisekime!
- Ar spanguolių sultys gali sukelti šalutinį poveikį?
- Kokia yra rekomenduojama spanguolių sulčių dozė?
Spanguolės yra palaima tiesiai iš dangaus! Kad ir kokia būtų jų išvaizda, skonis ar nauda, spanguolės yra geriausios iš visų uogų. Šie giliai raudoni grožiai yra dažnas vaizdas daugelyje virtuvių dėl jų naudos sveikatai.
Prie šių gardžių uogų galite gaminti uogienes, užtepėles, panardinimus ir dar ką. Bet vienas spanguolių produktas, turintis tokią pat terapinę vertę kaip vaisius, yra spanguolių sultys. Grynos spanguolių sultys puikiai tinka jūsų širdžiai, inkstams, kepenims, makščiai, šlapimo takams, imuninei sistemai ir virškinimo traktui.
Norite sužinoti daugiau? Pažiūrėkime, kaip spanguolių sultys kainuoja kaip gaivus vasaros gėrimas. Pradėkite slinkti!
Kas taip gera spanguolių sultyse?
Spanguolių sultys yra gaminamos iš šviežių spanguolių produktų ir yra gyvybės gėrimas. Tai yra daugiau nei ryški, giliai raudona spalva ir aštrus aitrumas.
Nesaldintos spanguolių sultys yra mažai kalorijų turintis detoksikacinis gėrimas. Spanguolėse esančių polifenolių, vitaminų ir kitų veikliųjų medžiagų taip pat galima rasti jo sultyse.
Moksliniai tyrimai įrodo jo terapinį ekvivalentiškumą spanguolėms, vaisiams. Spanguolių sultys yra gausus polifenolio junginių, ypač antocianinų, šaltinis (1).
Kasdien išgerdami dvi stiklines spanguolių sulčių, taip pat galite apsisaugoti nuo širdies ir kraujagyslių ligų. Tai taip pat apsaugo nuo diabeto, inkstų problemų ir dantų apnašų (2).
Šios sultys gali padėti apsisaugoti nuo grybelių, mielių ir bakterijų sukėlėjų. Tai gali veiksmingai kontroliuoti lėtines šlapimo takų infekcijas ir išlaikyti jūsų intymias vietas sveikas (2).
Tolesniuose skyriuose aptarsime spanguolių sulčių gėrimo naudą kartu su moksliniais įrodymais, pagrindžiančiais jas. Skaityk toliau!
Kokia yra spanguolių sulčių nauda sveikatai?
1. Kontroliuoja šlapimo takų infekcijas (UTI)
„Shutterstock“
Spanguolėse yra flavonoidų, terpenoidų, antocianinų, katechino ir organinių rūgščių, tokių kaip citrinos, obuolių, chinino, benzoinės ir gliukurono rūgštys. Benzenkarboksirūgštis išsiskiria iš jūsų kūno kaip hipurinė rūgštis. Nustatyta, kad ši hipurinė rūgštis slopina bakterijų dauginimąsi (3). Jis palaiko rūgštų šlapimo pH, todėl bakterijoms sunku išgyventi.
Buvo atlikti keli kontroliuojami tyrimai su moterimis kaip tiriamosiomis, kurių metu 12 mėnesių buvo uždėtos spanguolių sultys. Buvo pranešta, kad spanguolių sultys sumažino UTI pasikartojimą šioms moterims (3).
Kitame tyrime 225 vaikams 6 mėnesius buvo skiriamos spanguolių sultys ir placebas. Vaikams, gavusiems spanguolių sulčių, reikėjo mažiau dienų gydyti antibiotikais. Bet spanguolių sulčių rūgštingumas daro tai mažiau skanus vaikams (3).
2. Didina širdies sveikatą
Spanguolių sulčių veikliosios medžiagos pasižymi kraujagysles atpalaiduojančiomis savybėmis. Paprasčiau tariant, geriant spanguolių sultis galima atpalaiduoti standžias jūsų kūno kraujagysles. Taigi jis sumažina kraujospūdį ar hipertenziją. Ši spanguolių sulčių savybė buvo įrodyta tiriant žiurkes ir kiaules (4), (5).
Buvo atliktas tyrimas su 30 moterų ir 26 vyrais, kuriems buvo skirta 8 uncijos. mažo kaloringumo sukralozėje saldintų spanguolių sulčių arba identiško placebo. Po 8 savaičių savanorių, kuriems buvo duota spanguolių sulčių, kraujyje sumažėjo 5 iš 22 kardiometabolinės rizikos rodiklių (6).
Tai reiškia, kad jiems buvo mažesnė bendra širdies ir kraujagyslių ligų (ŠKL), diabeto ir insulto rizika (6).
3. Gerina dantų sveikatą ir higieną
Spanguolių sultys sukuria apsauginį dantų sluoksnį. Spanguolių sulčių plėvelė apsunkina bakterijų, sukeliančių ertmes, prilipimą prie jūsų dantų paviršiaus (7).
Gliukanas yra statybinė plokštelės dalis. Geriamosios bakterijos naudoja gliukaną dantų apnašoms sukurti. Galiausiai apnašos uždengia dantis ir sukelia ėduonį. Tačiau spanguolių sultys sutrikdo gliukano susidarymą (7).
Spanguolių sultys neleidžia bakterijoms formuotis apnašoms, slopindamos šiuos fermentus. Pridedamos prie odontologijos produktų, šios sultys taip pat gali sustabdyti papildomų bakterijų prilipimą prie dantų paviršiaus (7).
4. Apsaugo nuo inkstų kalkėjimo ir infekcijos
Spanguolių sultys yra tradicinė priemonė, dešimtmečius naudojama gydant UTI ir inkstų ligas. Spanguolių veikliosios medžiagos gali slopinti patogenų laikymąsi (8).
2003 m. Atliktas tyrimas su sveikais vyrais pranešė apie teigiamą šių sulčių poveikį. Geriant apie 500 ml spanguolių sulčių per dieną, sumažėjo šių vyrų oksalatų išsiskyrimas. Oksalato jonai sąveikauja su kalciu ir sudaro kalcio oksalato inkstų akmenis (8).
Šis tyrimas taip pat parodė, kad fosfato jonų išsiskyrimas sumažėjo, o citratas padidėjo. Oksalatas, citratas ir fosfatas kartu kontroliuoja inkstų kalkėjimą. Vadinasi, geriant šias sultis galima išvengti lėtinės inkstų ligos (ŠKL), inkstų kalkėjimo, nefrito ir kitų inkstų ligų (8).
5. Sušvelnina kepenų ligas
Naujausi pelių tyrimai pranešė, kad spanguolių ekstraktas gali sumažinti lipidų kaupimąsi kepenyse. Buvo nustatyta, kad išvengta oksidacinio streso kaupimosi pelėse, kuriose daug riebalų (9).
Spanguolių ekstrakto dienos dozė gali pagerinti žmonių cholesterolio kiekį kraujyje ir lipidų kiekį. Dėl to tiriamųjų, maitinamų šiuo ekstraktu, DTL lygis yra didesnis. Priešuždegiminių genų ir medžiagų raiška taip pat didėja (9).
Maisto papildas spanguolių ekstraktais gali sušvelninti kepenų ligas. Tai apima nealkoholinę riebalų kepenų ligą (NAFLD), steatohepatitą ir cirozę. Toks maistas užtikrina, kad šios ligos neperauks į hepatokarcinomą ir kitus vėžius (9).
6. Turi stiprių priešuždegiminių savybių
Tyrimais nustatyta, kad vartojant mažai kalorijų turinčias spanguolių sultis, sumažėja uždegimo biomarkeriai. Kasdien vartojant šias sultis ar kokteilius, jūsų organizme sumažėja C reaktyvių baltymų (CRP) lygis. CRP koncentracija kraujyje paprastai padidėja, kai yra uždegimas (10).
Spanguolių sultyse esančių polifenolių dėka padidėja keli vidaus priešuždegiminių fermentų (pvz., Glutationo peroksidazės, fosfo-c-Jun-N-¬terminalinės kinazės) lygiai (10).
Geriant spanguolių sultis, gali sumažėti lėtinių ir ūmių uždegiminių sutrikimų sunkumas. Tai apima aterosklerozę, reumatoidinį artritą, Alzheimerio ligą, Krono ligą, kolitą, periodontitą, UTI ir diabetą. (10), (11).
7. Kovoja su makšties infekcijomis
„Shutterstock“
Moterys yra labiau linkusios į UTI, nes jų šlaplė yra arti makšties ir išangės. Be to, jis yra trumpesnis nei vyrų. Escherichia coli sukelia daugumą UTI. Šios bakterijos gali lengvai nukeliauti iš išangės į šlaplę šlapindamosi ar lytinio akto metu (12).
Todėl moterims būtina stebėti makšties sveikatą. Mitybos pokyčiai natūraliai gali padidinti imunitetą nuo kelių makšties patogenų, be to, žinoma, kad įvairios spanguolių formos užkerta kelią UTI.
Sakoma, kad spanguolių polifenoliai, ypač proantocianidinai, demonstruoja šią savybę. Šie proantocianidinai sumažina E. coli ir Candida grybelio sukibimą su uroepitelio ir makšties epitelio ląstelėmis, taip užkertant kelią makšties infekcijų pasunkėjimui (13).
Laikykis tos minties!
Mokslininkai neturi pakankamai įrodymų, kad spanguolės yra veiksmingos prieš UTI.
2012 m. 24 klinikinių tyrimų apžvalgoje buvo padaryta išvada, kad spanguolių sultys ir papildai neapsaugo nuo UTI. Tačiau daugelis tų tyrimų buvo nekokybiški.
Esmė ta, kad spanguolių sultys gali tik susilpninti bakterijų prisitvirtinimą prie šlaplės sienelių, tačiau kruopščiai negydyti infekcijos.
Todėl jis negali būti naudojamas kaip savarankiškas lėtinių UTI gydymas. Šios sultys gali tik atitolinti / suvaldyti tokių priepuolių pasunkėjimą.
8. Sumažina diabeto riziką ir sunkumą
Žmonės, sergantys 2 tipo cukriniu diabetu, paprastai vartoja mažai vaisių ir daržovių. Tai tikriausiai dėl to, kad jis suvokia neigiamą poveikį glikemijos kontrolei. Tokiais atvejais mažo kaloringumo spanguolių sultys gali būti sveikas būdas padidinti vaisių kiekį (14).
Tyrimo metu, kuriame dalyvavo 58 vyrai, sergantys 2 tipo cukriniu diabetu, pusei jų per dieną buvo duodama puodelis spanguolių sulčių, likusiems - placebas. Po 12 savaičių eksperimentinėje grupėje pastebimai sumažėjo gliukozės koncentracija serume (15).
Padidėjęs MTL (blogojo cholesterolio) kiekis paprastai pastebimas diabetu sergantiems žmonėms. MTL oksidacija blogina diabetą. Taigi galiausiai spanguolių sultys gali sumažinti diabeto sunkumą. Tuo metu šis gėrimas taip pat gali sumažinti medžiagų apykaitos sutrikimų (pvz., Nutukimo ir ŠKL) riziką (15)
9. Užkirsti kelią bakterijų prilipimui prie šlapimo takų
Kaip manote, kaip atsiranda UTI? Tai įdomus bakterijų ir žmogaus ląstelių sąveikos modelis.
E. coli (bakterijos) yra pagrindinė daugelio UTI sukėlėjų priežastis. Tam tikros infekcinės E. coli padermės yra padengtos mažomis į plaukus panašiomis projekcijomis, vadinamomis fimbriae. Fimbriae veikia kaip kabliukai ir užsifiksuoja ant ląstelių, kurios iškloja šlapimo takus, taip sukeldamos infekciją (16).
Geriausias būdas išvengti tokių UTI yra sutrikdyti žmogaus ir bakterijos ląstelių prisirišimą. Ir būtent tai daro spanguolių sultys! Veikiamos spanguolių sulčių, E. coli ląstelių fimbrijos susisuka. Taigi bakterijų gebėjimas prilipti prie šlapimo takų ir jį užkrėsti sumažėja daug kartų (16).
Štai kodėl nesaldintos spanguolių sultys yra viena geriausių priemonių nuo UTI ir makšties infekcijų.
10. Ar puikus detoksikacinis gėrimas
Spanguolėse yra gausu antioksidantų, tokių kaip fenolio rūgštys ir flavonoidai. Taip pat žinoma, kad spanguolių sulčių fenoliai didina antioksidacinį pajėgumą. Taigi jis gali veiksmingai sumažinti oksidacinį stresą (17).
Spanguolių sultyse yra daug kalio, magnio, fosforo ir vitaminų C, A ir K. Todėl šis vasaros gėrimas tikrai papildys jūsų kūno elektrolitus (18).
Teigiama, kad grynos spanguolių sultys padeda numesti svorį. Tačiau šiam faktui pagrįsti nepakanka mokslinių įrodymų.
11. Gerina žarnyno sveikatą ir medžiagų apykaitą
Spanguolių ekstraktai gali apsaugoti jūsų žarnyno sveikatą ir virškinimą. Ši uoga pasižymi stipriu antimikrobiniu aktyvumu, kuris blokuoja patogenines jūsų žarnyno infekcijas (19).
Spanguolių sultys taip pat gali slopinti Helicobacter pylori, Candida albicans, Staphylococcus aureus, Pseudomonas aeruginosa ir Escherichia coli augimą (19).
Spanguolių proanthocianidinai, flavonoliai ir hidroksicinaminės rūgštys gali užkirsti kelią tokiam bakterijų sukibimui ir sukelti mažesnį bioplėvelės susidarymą, taip kontroliuodami uždegimą žarnyne (19).
Šios veikliosios medžiagos taip pat daro prebiotinį poveikį jūsų skrandžio spindžiui ir skatina žarnyno mikrobiotos augimą. Tikriausiai todėl spanguolių sultys leidžiamos pykinant. Jis yra skaidrus, turtingas vitaminu C ir nustato nusiminusį pilvą (19), (20).
12. Gali paveikti gripo (gripo viruso) sunkumą
„Shutterstock“
Spanguolių sultys blokuoja bakterijų ir žmonių sąveikos procesą. 2005 m. Atliktas tyrimas pranešė apie šių sulčių veikliąją medžiagą, vadinamą NDM. Teigiama, kad ši medžiaga trukdo gripo viruso gyvavimo ciklui (21).
Siūloma, kad NDM gali slopinti šio viruso sukibimą ir aktyvumą. Tyrimai in vitro rodo, kad NDM gali būti nukreiptas į tam tikrus gyvybiškai svarbius gripo viruso baltymus (21), (22).
Šios sultys taip pat gali užkirsti kelią antrinių bakterinių komplikacijų vystymuisi, nes tai skatina imuninės sistemos ląstelių, tokių kaip NT ląstelės, γδ-T ląstelės ir kt., Dauginimąsi (22), (23).
Stiklinė spanguolių sulčių yra sveikatos šūvis. Tai taiso, įkrauna ir atjaunina jūsų kūną. Be to, jo nauda buvo eksperimentiškai įrodyta.
Aktyvūs šių savybių komponentai buvo išsamiai apibūdinti ir ištirti. Norėdami sužinoti daugiau informacijos, pažiūrėkite į jos mitybos profilį.
Spanguolių sulčių maistinė vertė
1 puodelio (253 g) maistinė vertė | ||
---|---|---|
Artėja | Vienetas | Kiekis |
Vanduo | g | 220.44 |
Energija | kcal | 116 |
Energija | kJ | 491 |
Baltymas | g | 0,99 |
Bendras lipidų kiekis (riebalai) | g | 0,33 |
Asht | g | 0,38 |
Angliavandeniai, pagal skirtumą | g | 30.87 |
Skaidulos, visos dietinės | g | 0.3 |
Cukrus, iš viso | g | 30.61 |
Mineralai | Vienetas | Kiekis |
Kalcis, Ca | mg | 20 |
Geležis, Fe | mg | 0,63 |
Magnis, Mg | mg | 15 |
Fosforas, P | mg | 33 |
Kalis, K. | mg | 195 |
Natris, Na | mg | 5 |
Cinkas, Zn | mg | 0,25 |
Varis, Cu | mg | 0,139 |
Selenas, Se | µg | 0.3 |
Vitaminai | Vienetas | Kiekis |
Vitaminas C, bendra askorbo rūgštis | mg | 23.5 |
Tiaminas | mg | 0,023 |
Riboflavinas | mg | 0,046 |
Niacinas | mg | 0,230 |
Vitaminas B-6 | mg | 0,132 |
Folatas, bendras | µg | 3 |
Folatas, maistas | µg | 3 |
Folatas, DFE | µg | 3 |
Cholinas, iš viso | mg | 8.3 |
Vitaminas A, RAE | µg | 5 |
Karotinas, beta | µg | 68 |
Vitaminas A, TV | IU | 114 |
Liuteinas + zeaksantinas | µg | 172 |
Vitaminas E (alfa-tokoferolis) | mg | 3.04 |
Vitaminas K (filochinonas) | µg | 12.9 |
Spanguolėse nustatytos dvi pagrindinės fenolių grupės yra fenolio rūgštys ir flavonoidai. Daugiausia fenolio rūgšties yra benzenkarboksirūgštis. Po jo eina hidroksicinaminės, p-kumarinės, sinapinės, kavos ir vanilinės rūgštys (24).
Spanguolėse vyraujantys flavonoidai yra antocianinai, flavonoliai ir flavan-3-oliai (ypač proanthocianidinai). Pagrindiniai antocianinai yra peonidin-3-galaktozidas, cianidin-3-galaktozidas, cianidin-3-arabinosidas, peonidin-3-arabinosidas, peonidin-3-gliukozidas ir cianidin-3-gliukozidas (24).
Spanguolėse taip pat yra hiperozido, kvercetino, miricetino, avicularino, kvercitrino ir jų glikozidų. Nustatyta, kad 75 proc. Perdirbtų spanguolių sulčių flavonolių yra kvercetinas (24).
Nenuostabu, kad šis gėrimas yra detoksikacinis A-listeris!
Spanguolės, turinčios geriausius ir stipriausius miesto fitocheminius preparatus, pasižymi didžiausiu antioksidaciniu pajėgumu (4,56 μmol TE / g). Jis užima pirmąją vietą tarp 24 dažniausiai vartojamų vaisių (24).
Įdomu, kaip patirti šių sulčių galią? Kodėl verta ieškoti kitur?
Slinkite žemyn, kad rastumėte greitą šio gaivaus gėrimo receptą.
Kaip pasigaminti spanguolių sultis namuose
„Shutterstock“
Štai labai greitas spanguolių sulčių paruošimo namuose receptas. Gali būti saldus ar nesaldus. Šį universalų gėrimą galima žaisti, ir jūs galite pridėti įvairių vaisių, kad suteiktumėte savo potraukį!
Ko tau reikia
- Spanguolės: 1 kv
- Vanduo: 1 kv
- Pasirinktas saldiklis: nuo ½ iki 1 puodelio (pagal skonį)
- Virimo puodas: vidutiniškai didelis
- Sietelis arba muslino audinys
Pasisekime!
- Supilkite vandenį ir spanguoles į puodą.
- Virkite juos mažai, kol spanguolės pasirodys. Tai turėtų trukti apie 10 minučių.
- Spanguolių sultis išleiskite per smulkų koštuvą į indą.
- Išspauskite uogas, kad išgautumėte sultis.
- Leiskite sultims atvėsti.
- Patiekite šviežią arba atšaldytą.
Cheers! Jūs ką tik pagaminote šviežių naminių spanguolių sulčių!
Į šias sultis galite pridėti citrinos ar apelsino brūkšnį. Prie šio gėrimo tinka obuoliai, mandarinai, citrusiniai vaisiai, kitos uogos ir arbūzas.
Taip pat galite sumaišyti pieną ir kruopas, kad pagamintumėte spanguolių skonio valgio kokteilį!
Sumaišykite šiek tiek atšaldytų spanguolių sulčių su degtine. Tik tai, ko jums reikia penktadienio vakarą, kad būtumėte laimingi!
Gurkšnokite spanguolių sultis, kol skaitote paskutinius šio straipsnio skyrius.
Pagaminti šį mažai kaloringą gėrimą yra taip lengva, kad galbūt norėsite jį gerti kiekvieną dieną per pusryčius.
Tačiau yra keletas šalutinių poveikių, kai geriama per daug spanguolių sulčių. Sužinokite, kokie jie yra kitame skyriuje.
Ar spanguolių sultys gali sukelti šalutinį poveikį?
Gerti spanguolių sultis paprastai yra saugu. Tačiau didelis kiekis gali sutrikdyti skrandį. Su laiku tai taip pat gali padidinti inkstų akmenų riziką (25).
Didelės spanguolių ir jos ekstraktų dozės taip pat gali sąveikauti su vaistais. Kraujo skiedikliai arba antikoaguliantai ypač reaguoja į spanguolių sultis. Tokie narkotikai kaip varfarinas, heparinas, aspirinas yra šios klasės vaistų pavyzdžiai (25).
Imunosupresiniai vaistai, tokie kaip takrolimas, taip pat gali sąveikauti su spanguolių ekstraktu. Tokios situacijos gali kilti ypač tiems, kuriems buvo persodintas organas (26).
Tokia vaistų sąveika gali sukelti kraujospūdžio svyravimus. Negydoma vaisių / žolelių ir vaistų sąveika gali būti mirtina.
Taigi, koks yra saugus spanguolių sulčių vartojimo būdas? Kokia yra šio gėrimo dienos riba?
Kokia yra rekomenduojama spanguolių sulčių dozė?
Na, tam nėra nustatytos vertės ar diapazono.
Geriausia, jei per dieną būtų 1-2 puodeliai spanguolių sulčių