Turinys:
- Kas yra turėjimas?
- Ankstyvieji turėjimo požymiai
- 12 būdų nustoti būti valdančiu
- 1. Nustokite sudaryti didelį praeitį
- 2. Gyvenk savo gyvenimą
- 3. Nebūkite pervargus
- 4. Neleisk, kad tavo pavydas valgytų tave gyvą
- 5. Raskite būdų, kaip nuraminti jūsų nerimą
- 6. Pažinkite vieni kitų draugus
- 7. Pabandykite rasti problemos šaknį
- 8. Nebandykite pakeisti savo partnerio
- 9. Pasitikėkite savo partneriu ir savimi
- 10. Negalima gauti paranoido
- 11. Nespjaukite savo partnerio
- 12. Būkite atviri apie savo problemas
Viena iš pagrindinių santykių nutrūkimo priežasčių yra tai, kad vienas ar abu partneriai pradeda savitai elgtis. Šiuos pavydo jausmus gali lemti daugybė veiksnių, pradedant nuo traumos, kurią anksčiau patyrė vienas iš partnerių, iki individualaus nesaugumo. Tai gali būti net dėl įgimtų charakterio problemų, kurių šie asmenys niekada iki galo neišsprendė. Kai vienas iš partnerių pernelyg pavydi, gali būti labai sunku susitvarkyti su santykiais. Taip yra todėl, kad kai pradeda reikštis tokio tipo pavydus elgesys, tai paveikia įvairius santykių aspektus - tokius dalykus kaip abipusė pagarba, pasitikėjimas, pasitikėjimas ir visi santykiai.
Kas yra turėjimas?
„Shutterstock“
Turėdamas kontroliuojantį ar valdantį partnerį, gali jaustis labai kitoks nei įprastas partneris. Daugelis porų pastebi, kad yra mielas ir savininkiškas meilužis nuo partnerio, kuris nori juos turėti. Kalbant apie nesaugumą ar pavydą, poros dažnai gali peržengti ribą nuo meilės iki ypatingo savininkiškumo. Jie linkę negerbti vienas kitam būdingo savarankiškumo ir kištis į vienas kito ribas. Slaptos paieškos telefonu, kaltės žaidimai, kai vienas iš partnerių išeina su draugais, pikti protrūkiai, kai negaunama patikinimo, arba nuolatinis tardymas per pokalbius su kuo nors kitu - visus šiuos dalykus gali būti labai sunku išspręsti. su.
Tai yra keletas ankstyvų nuosavybės požymių, į kuriuos turėtumėte atkreipti dėmesį.
Ankstyvieji turėjimo požymiai
„Shutterstock“
- Galite pastebėti, kad su šeima, draugais ir artimaisiais bendraujate vis mažiau, nes jūsų partneris nori viso jūsų laiko. Asmens išskyrimas yra emocinės prievartos ir savininkiškumo požymis.
- Nors daugybė porų santykiuose paveda finansus tvarkyti vienam asmeniui, tačiau jei jūsų partneris pradeda kontroliuoti kiekvieną jūsų išleistą centą, tai gali būti įspėjamasis ženklas.
- Kai žmogus savo partnerį pradeda laikyti nuosavybe, atsiranda dominuojančio elgesio modelis. Turintys ir emociškai smurtaujantys žmonės turi įgimtą poreikį visada jaustis atsakingi.
- Jei jūsų partneris turi paslėptą netikrumą, jie dažnai gali pavydėti. Tiesą sakant, norėdami pasijusti geriau, jie gali tikėtis, kad atsisakysite draugų ir laisvės. Tai aiškus savininkiškumo ženklas.
Taigi, kaip jūs galite kontroliuoti tokio tipo elgesį? Kaip sustabdyti save nuo beprotiško pavydo, kai užmezgate santykius? Štai keli patarimai, kurie jums padės.
12 būdų nustoti būti valdančiu
1. Nustokite sudaryti didelį praeitį
„Shutterstock“
Gali būti, kad anksčiau buvote apgautas ar meluotas - bet tai visiškai naujas santykis. Niekada neleiskite praeičiai sugadinti to, ką turite dabar. Jūsų partneris nėra tas pats asmuo, kaip jūsų buvęs, ir jūs abu nusipelnėte naujos pradžios. Patikėkite mumis, geriau jausitės krūviais, jei leisite praeitį. Jūs visiškai negalite pakeisti nieko, kas jau įvyko, todėl paleiskite bet kokią praeities nuoskaudą, už kurios laikotės, ir susitelkite į gražius santykius, kuriuose esate dabar.
2. Gyvenk savo gyvenimą
3. Nebūkite pervargus
Kuo labiau jūs manote, kad jūsų partneris nėra sąžiningas su jumis arba nemyli jūsų, tuo labiau jūs juos atbaidysite. Niekas nenori būti susijęs su vargstančiu asmeniu, todėl neverskite partnerio visų rūpesčių ir baimių, kylančių dėl jūsų pačių problemų. Tikėkite, kad jie jus myli, nes nusprendė užmegzti santykius su jumis. Jei priverstumėte savo boo pajusti, kad jie padarė kažką blogo, net kai to nepadarė, jie gali pradėti domėtis, ar santykiai to verti.
4. Neleisk, kad tavo pavydas valgytų tave gyvą
„Shutterstock“
Pavydas ne tik užmuša santykius, bet ir priverčia jaustis neapykanta bei kartėle kasdieniame gyvenime. Žaliaakis monstras tavyje privers jaustis niekam tikusiu ir nukirsti. Paverskite tą neigiamą požiūrį pozityviu jausmu pripažindami, kad jūsų partneris nusprendžia būti su jumis, nes pats esate geras žmogus. Jums nereikia pavydėti niekam kitam, su kuriuo jūsų partneris gali leisti laiką. Žinok savo savivertę ir tikėk, kad tavo kitam reikšmingam pasisekė būti su tavimi.
5. Raskite būdų, kaip nuraminti jūsų nerimą
Yra daugybė būdų nuraminti jūsų nerimą. Praktikuokite dėmesingumo ir kvėpavimo pratimus. Šie dalykai leidžia mums patogiai įsitaisyti kartu su savo jausmais ir mintimis, neleisdami jiems kontroliuoti mūsų elgesio ar jų nenugalėti.
6. Pažinkite vieni kitų draugus
Puikus būdas nustoti be reikalo pavydėti yra susipažinti su vienas kito draugais ir socialiniais sluoksniais. Jei žinote, su kuo jūsų partneris leidžia laiką, tikrai žinosite, kad nėra pagrindo jaudintis. Tiesą sakant, jums netgi gali patikti jų draugai ir norėsite pabūti su jais!
7. Pabandykite rasti problemos šaknį
Kodėl jautiesi taip beprotiškai savininkiškas savo santykiuose? Nesvarbu, ar dėl praeities santykių patirties, ar dėl ko nors, kas galėjo nutikti jūsų vaikystėje, turite išsiaiškinti, kas verčia jus jaustis ir elgtis taip gėdingai. Tai neabejotinai padės susitaikyti su nesaugumo problemomis ir jas užkariauti, o tai savo ruožtu leis jums jaustis labiau pasitikinčiai ir padės kurti geresnius santykius ateityje.
8. Nebandykite pakeisti savo partnerio
„Shutterstock“
Prieš nuspręsdami įsitraukti į santykius, žinojote, į ką įsitraukėte ir kas buvo jūsų partneris. Taigi, kodėl jaučiate poreikį juos dabar pakeisti? Įtikinimas, kad partneris turi keistis, gali būti lengvas ir nesąžiningas atsakymas į problemas, kurios gali kilti šiuose santykiuose.
9. Pasitikėkite savo partneriu ir savimi
Žmonės dažnai jaučiasi labai nesaugūs dėl savo partnerių, nes jie projektuoja jiems savo problemas. Kai pradedate jaustis pavydu ir nesaugu, turite šiek tiek apmąstyti save, kad išsiaiškintumėte, ar problema iš tikrųjų yra kažkas, ką jie padarė, ar jūs.
10. Negalima gauti paranoido
Yra daugybė žmonių, kurie visiškai paranojiški, kai patys nė nenutuokia, ką daro jų partneris. Jie gali nerimauti, kad kitas jų reikšmingas asmuo flirtuoja su kažkuo kitu dirbdamas, arba jie bendrauja su netinkamo tipo žmonėmis. Tokia paranoja gali būti itin pavojinga. Tai ne tik verčia abejoti partneriu, bet ir veikia jūsų ramybę bei savijautą. Verčiau tiesiog leiskite savo partneriui būti. Išmokite pasitikėti, kad jie jus vertins aukščiau už visus kitus.
11. Nespjaukite savo partnerio
„Shutterstock“
Pripažink - visi tai padarė bent kartą! Peržiūrėkite atidarytos paskyros el. Laiškus, žvilgtelėkite į naršyklės istoriją, slinkite per tekstinius pranešimus… Jums tai gali atrodyti nekenksminga ir normalu, tačiau jūsų santykiuose atsiranda įtrūkimų. Galite pagalvoti, kad yra ką rasti, ir ta mintis pakenkia jūsų abiejų pasitikėjimui - arba, tiksliau, turėtų. Be to, bus tikrai nepatogu, jei jie pagaus jus tai darant! Išmokite užsiimti sveikomis mintimis ir veiksmais.
12. Būkite atviri apie savo problemas
Pasakykite savo bae, kaip jaučiatės, nepadarydami to kaltu žaidimu. Papasakokite jiems apie savo buvusių santykių problemas, dėl kurių jums sunku pasitikėti kitais. Pakalbėkite su jais apie tai, kaip jaučiatės, kai jie elgiasi tam tikru būdu. Įsitikinkite, kad dalykus pateikiate ne kaip kovą, o kaip atvirą dialogą. Jei esate sąžiningas ir atviras dėl dalykų, kurie jus jaudina, jūsų kitas asmuo labiau linkęs išgirsti jūsų pusę. Jei abu esate tame pačiame puslapyje, tai tikrai padės jums nebeprotiškai savintis. Kai viskas išeis į lauką, jūs abu galite pradėti tai spręsti kartu - kaip komanda!
Kalbant apie santykius, mes beveik visada geriau pasitikime savo partneriais. Tai vienintelis būdas užtikrinti, kad jūsų santykiai būtų sveiki. Mėgaudamiesi savo nepriklausomybe, stiprindami savęs jausmą ir tikrai vertindami tai, kas tikra, galite būti savimi ir laimingi savyje. Tokiu būdu, nesvarbu, koks rezultatas, jums bus naudinga, nes žinosite, kad likote ištikimas sau ir elgėtės sąžiningai - gražios savybės, kurios jums tarnaus tolimoje ateityje.