Turinys:
- Turinys
- Kas yra agurklių aliejus? Kaip tai gerai?
- Kokia yra agurklių sėklų aliejaus nauda?
- 1. Kovoja su uždegimu
- 2. Pagalba svorio netekimui
- 3. Padeda gydyti spuogus ir su jais susijusius sutrikimus
- 4. Pagerina odos sveikatą
- 5. Gydo kvėpavimo takų alergijas
- 6. Nėštumo metu gali būti naudinga
- 7. Palengvina menopauzės simptomus
- 8. Padeda išgydyti pagirias
- 9. Didina plaukų sveikatą
- 10. Gali skatinti krūties augimą
- 11. Gali padėti kovoti su depresija
- 12. Gydo sausas akis
- 13. Gali gydyti kiaušidžių cistas
- Koks yra agurklių sėklų aliejaus šalutinis poveikis?
- Išvada
- Eksperto atsakymai į skaitytojų klausimus
Agurklių aliejų nuo likusio skiria gama-linoleno rūgštis (GLA), kuri yra svarbi riebalų rūgštis, kurioje aliejus yra gausus. Šis aliejus pasižymi nuostabiu priešuždegiminiu ir antitromboziniu (kraujo krešėjimą mažinančiu) poveikiu ir ypač gerai gydo odos negalavimus, tokius kaip egzema ir panašiai. Bet palaukite, jų yra dar daugiau - ir čia aptarsime, kaip agurklių aliejus jums naudingas.
Turinys
- Kas yra agurklių aliejus? Kaip tai gerai?
- Kokia yra agurklių sėklų aliejaus nauda?
- Koks yra agurklių sėklų aliejaus šalutinis poveikis?
Kas yra agurklių aliejus? Kaip tai gerai?
Šis aliejus, dar vadinamas agurklių sėklų aliejumi, yra gaunamas iš agurklinių augalų (moksliškai vadinamų Borago officinalis), vienmetės žolelės, kilusios iš Viduržemio jūros regiono, sėklų.
Tai, dėl ko jis toks geras, kaip aptarėme, yra GLA - aliejuje yra 24% GLA. Na, yra keletas kitų būdų, kaip agurklių sėklų aliejus gali jums būti naudingas.
Atgal į TOC
Kokia yra agurklių sėklų aliejaus nauda?
Dažniausiai agurklių aliejus mums naudingas priskiriant gama-linoleno rūgštį, svarbią riebiąją rūgštį aliejuje. Žinoma, kad aliejus kovoja su uždegimu (ir susijusiomis ligomis, tokiomis kaip artritas) ir labai pagerina odos sveikatą. Tai taip pat padeda numesti svorį ir padeda gydyti sausas akis.
1. Kovoja su uždegimu
„Shutterstock“
Gama-linoleno rūgštis turi būti įvertinta už šią ypač naudingą agurklių sėklų aliejaus kokybę. GLA yra svarbi omega-6 riebalų rūgštis, kuri jūsų organizme virsta prostaglandinais - ir šie junginiai reguliuoja jūsų imunitetą ir kovoja su uždegimu. GLA taip pat tiesiogiai veikia uždegimines ląsteles ir taip slopina uždegimą.
Vienas tyrimas iš Pensilvanijos universiteto kalbėjo apie tai, kaip agurklių aliejus gali padėti gydyti reumatoidinį artritą. Tai taip pat padeda išgydyti odos ligas, tokias kaip egzema (apie tai plačiau aptarsime vėliau), periodontitą, išsėtinę sklerozę ir Alzheimerio ligą. Šio aliejaus priešuždegiminį poveikį taip pat patvirtino keli kiti tyrimai (1). Kitas tyrimas kalba apie tai, kaip agurklių aliejus gali būti ypač naudingas sergant reumatoidiniu artritu (2).
Aliejuje esantis GLA taip pat turi antimutageninių savybių ir gali padėti kovoti su vėžiu.
2. Pagalba svorio netekimui
GLA, būdama svarbia riebalų rūgštimi, dažnai gali pagerinti sveikatą ir tai taip pat apima sveiką svorio netekimą. GLA taip pat padeda jūsų organizmui sulaikyti baltymus ir sulėtina angliavandenių absorbciją. Rūgštis taip pat perneša riebaluose tirpius vitaminus į kraują. Kadangi GLA yra geras riebalas, jis apsaugo nuo persivalgymo ir sumažina riebalų potraukį. Paprasčiau tariant, GLA padeda sumažinti riebalų kaupimąsi organizme.
Dar įdomiau tai, kad GLA veda į rudųjų riebalų kaupimąsi ir sumažina baltųjų riebalų kiekį. Tyrimai parodė, kad liesesni žmonės paprastai turi daugiau rudųjų riebalų. Rudieji riebalai veikia labiau kaip raumenys.
Tiesą sakant, vienas amerikiečių tyrimas kalba apie tai, kaip GLA gali padėti sumažinti anksčiau nutukusių žmonių svorio padidėjimą (3).
3. Padeda gydyti spuogus ir su jais susijusius sutrikimus
Agurklių sėklų aliejuje esantis GLA padeda kovoti su uždegimu, ir tai gali vaidinti svarbų vaidmenį gydant spuogus. Vaistažolių specialistai dažnai siūlo aliejų vartoti per burną arba šiam tikslui.
Šios priešuždegiminės aliejaus savybės taip pat padeda gydyti tokias ligas kaip rožinė. Aliejus taip pat sumažina odos paraudimą, susijusį su būkle.
Viename Korėjos tyrime kalbama apie tai, kaip gama-linoleno rūgštis kartu su omega-3 riebalų rūgštimis gali padėti gydyti vulgarius spuogus (4). Kai kurie šaltiniai teigia, kad agurklių aliejus taip pat gali padėti gydyti keratozę pilaris, kuri yra dar viena odos liga, sukelianti šiurkščius pleistrus ir į spuogus panašius odos nelygumus.
4. Pagerina odos sveikatą
Agurklių aliejus ne tik gydo spuogus ir panašiai, bet ir gerina odos sveikatą. Tai atstato drėgmę ir padeda gydyti sausą odą.
Agurklių sėklų aliejus yra ypač žinomas dėl savo gebėjimo gydyti egzemą ir dermatitą. Tai galima paaiškinti jo gebėjimu ištaisyti odos lipidų trūkumus. Mokslas yra toks - kai oda negali pagaminti pakankamai apsauginių aliejų, rezultatas yra uždegimas ir odos paūmėjimas.
Aliejus taip pat gali padėti pagerinti psoriazę. Paprasčiausiai turite ištepti boružėlių aliejų paveiktose vietose ir palikti per naktį. Ryte nuplaukite šaltu vandeniu.
Kai kurie šaltiniai teigia, kad agurklių aliejus taip pat gali sumažinti celiulitą, nors šiuo atžvilgiu reikia atlikti daugiau tyrimų.
5. Gydo kvėpavimo takų alergijas
„Shutterstock“
Agurklių sėklų aliejus gali pagerinti plaučių veiklą, ypač asmenims, turintiems uždegiminių kvėpavimo sutrikimų, įskaitant ūminį kvėpavimo distreso sindromą (ARDS). Aliejus padeda gydyti kosulį, peršalimą ir gripą.
Jis taip pat dažnai naudojamas bronchitui gydyti (5). Kaip ir kituose tyrimuose, agurklių aliejus gali būti naudingas gydant ir kitas alergines ligas (6). Tai taip pat apima astmą.
6. Nėštumo metu gali būti naudinga
Nors kai kurie šaltiniai nurodo boružėlių aliejaus naudą nėštumo metu, yra tyrimų, kurie teigia kitaip (7). Prieš vartojant boružėlių aliejų nėštumo metu, siūlome pasitarti su gydytoju.
Agurklių aliejus taip pat buvo naudojamas lopšio dangteliui gydyti, kuris yra bėrimas, prasidedantis kūdikio galvos odoje, kuris vėliau gali virsti egzema (tačiau tai nėra būtina) (8). Tačiau apie tai atliekama nedaug tyrimų. Kai kurie šaltiniai taip pat teigia, kad agurklių aliejus gali sukelti darbą, tačiau mes nežinome, kiek tai tiesa. Taigi, prieš naudodami aliejų šiam tikslui, pasitarkite su savo gydytoju.
7. Palengvina menopauzės simptomus
Kaip skelbiama Klivlando klinikos paskelbtose ataskaitose, agurklių aliejaus priešuždegiminės savybės gali sumažinti su menopauze ir priešmenstruaciniu sindromu susijusius simptomus, tokius kaip nuotaikos svyravimai, krūtų jautrumas ir karščio bangos. Tai taip pat gali padėti palengvinti prakaitavimą naktį.
Tačiau šiuo aspektu mums reikia daugiau tyrimų (9).
8. Padeda išgydyti pagirias
Svarbu žinoti, kad pagirių simptomai atsiranda dėl uždegiminių prostaglandinų sukelto uždegimo - ir, kaip jau matėme, agurklių sėklų aliejuje esantis GLA slopina uždegiminių prostaglandinų gamybą ir padidina priešuždegiminių prostaglandinų gamybą. Taigi kitą dieną pagirių simptomai žymiai išgydomi.
Tiesą sakant, nustatyta, kad vienas papildas, kuriame yra boragų aliejus kaip vienas iš svarbiausių ingredientų, pagirias išgydo 88 proc.
9. Didina plaukų sveikatą
Agurklių aliejus yra populiarus gydant būklę, vadinamą folikulitu, kai plaukų folikulai pažeidžiami ir uždegami dėl infekcijos. Tai dažnai gali sukelti stiprų plaukų kritimą. Dėl priešuždegiminių savybių masažo aliejaus masažas į galvos odą gali padėti.
Be to, boružėlių aliejuje esančios omega-6 riebalų rūgštys teigiamai veikia plaukų augimą. Negana to, aliejus taip pat gali padėti išgydyti pleiskanas.
10. Gali skatinti krūties augimą
Žinoma, kad agurklių sėklų aliejuje esantis GLA paverčia testosteroną į estrogeną - ir tai gali skatinti krūties padidėjimą. Teigiama, kad aliejuje yra fitoestrogenų, kurie gali padidinti pieno pasiūlą.
Tačiau ši informacija buvo surinkta iš tam tikrų šaltinių, kurių patikimumas kelia abejonių. Be to, mums reikia daugiau tyrimų, kad tai patvirtintume. Prieš šiam tikslui vartodami agurklių sėklų aliejų, pasitarkite su gydytoju.
11. Gali padėti kovoti su depresija
„Shutterstock“
Agurklės dažnai verdamos kaip arbata kovai su depresija (gėlės mirkomos karštame vandenyje, o skystis sunaudojamas). Aliejus taip pat siejamas su kitų nuotaikos sutrikimų, tokių kaip OKS, ir panikos sutrikimų gydymu. Agurklių aliejuje, kaip aptarta, yra didesnis procentas GLA, ir tai ramina nervų sistemą.
Tačiau rūpinkitės vaistažolių vartojimu nervų sistemos problemoms gydyti - kaip vienas tyrimas susieja boružėlių aliejaus suvartojimą su epilepsija (11). Taigi, pasitarkite su savo gydytoju.
Nors tyrimų yra nedaug, kai kurie šaltiniai teigia, kad agurklių aliejus padeda gydyti ir antinksčių nuovargį.
12. Gydo sausas akis
Anekdotiniai įrodymai parodė, kad agurklių aliejus gali padėti gydyti sausas akis. Tam tikslui kiekvieną dieną galite naudoti pusę arbatinio šaukštelio agurklių aliejaus.
Kai kurie tyrimai įrodė, kad agurklių sėklų aliejuje esantis GLA gali padėti gydyti sausų akių simptomus.
13. Gali gydyti kiaušidžių cistas
Turėdamas didelį kiekį omega-6 riebalų rūgščių, boružėlių aliejus gali padėti sumažinti testosterono kiekį moterims. Agurklių aliejus gali padėti palengvinti skausmingas mėnesines. Tai taip pat gali padėti gydyti policistinių kiaušidžių sindromą. (12).
Jūs matėte naudą. Tačiau agurklių sėklų aliejus turi keletą šalutinių poveikių, kuriuos turite nepamiršti.
Atgal į TOC
Koks yra agurklių sėklų aliejaus šalutinis poveikis?
- Klausimai vaikams
Aliejus, vartojamas per produktus, kuriuose yra pirolizidino alkaloidų (PA), gali būti mirtinas vaikams. Taigi, būkite saugūs ir venkite jo naudojimo.
- Kraujavimo sutrikimai
Agurklių aliejus gali pailginti kraujavimo laiką ir padidinti kraujavimo riziką. Taigi, vartokite atsargiai, jei turite kraujavimo sutrikimų.
- Kepenų liga
Agurklių produktai, kurių sudėtyje yra PA, gali paveikti kepenis.
- Nėštumo ir maitinimo krūtimi klausimai
Kai kurie šaltiniai kalba apie boružėlių aliejaus naudą nėštumo metu. Tačiau venkite jo vartoti nėštumo ir žindymo laikotarpiu. Tai gali padidinti kepenų ligų ir vėžio riziką ir netgi sukelti naujagimio apsigimimus. Pasitarkite su savo gydytoju, kad sužinotumėte daugiau apie tariamą naudą.
Atgal į TOC
Išvada
Nors kai kuriais aspektais šiek tiek prieštaringai vertinamas, agurklių sėklų aliejus tikrai pagerins jūsų gyvenimą. Įtraukite jį į savo dietą ir laikykitės dozės, ir turėtumėte galėti mėgautis jos teikiamais pranašumais.
Papasakokite, kaip šis įrašas jums padėjo. Palikite komentarą žemiau esančiame laukelyje.
Eksperto atsakymai į skaitytojų klausimus
Kaip paruošti agurklių užpiltą aliejų?
Gan paprasta. Jums reikia agurklių lapų (arba sėklų ar žiedų) ir pasirinkto aliejaus (kuo ilgesnis galiojimo laikas, tuo geriau).
Dehidratatoriuje dehidratuokite lapus. Tai gali trukti nuo 6 iki 16 valandų. Dabar užpildykite stiklinį indą agurklių lapais. Įpilkite aliejaus, kol jie pasidengs. Pašalinkite oro burbuliukus - tam galite naudoti lazdelę. Stiklinį indelį laikykite tamsioje vietoje maždaug šešias savaites. Tada galite perkošti aliejų ir dekantuoti į kitą švarų, uždengtą stiklainį.
Ar agurklių aliejus yra tas pats, kas nakvišų aliejus?
Ne, abu yra skirtingi. Agurklių aliejus gaunamas iš žvaigždžių žiedų augalo sėklų, o nakvišų aliejus - iš geltonųjų laukinių gėlių augalų.
Kaip atpažinti agurklių žiedą?
Agurklės žiedas paprastai yra puikiai mėlynas ir turi žvaigždės formos juodus dulkinius. Agurklių lapai yra plačiai kiaušiniški ir stiebiniai, jų ilgis yra nuo 4 iki 10 centimetrų.
Ar galime vartoti agurklių aliejaus papildus?
Taip. Jie irgi turi panašių privalumų ir gali būti patogu juos vartoti. Čia galite patikrinti vieną populiarų papildų prekės ženklą. Norint naudoti odą, galite naudoti boružėlių losjoną, kurį galite įsigyti čia.
Kokia yra agurklių aliejaus dozė?
Dozė yra nuo 500 miligramų iki 3 gramų kartą per parą.
Nuorodos
- „Reumatoidinio artrito gydymas…“. JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
- "Nakvišų aliejus ir agurklių aliejus…". JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
- "Gama-linolenatas sumažina svorio padidėjimą…". JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
- „Maisto papildų omega-3 poveikis…“. JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
- „Antioksidantų gavyba iš agurklių…“. JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
- „Omega 3 ir 6 aliejai pirminiams…“. JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
- „Egzema“. Merilendo universiteto medicinos centras.
- „Egzema“. NCBI.
- „Status epilepticus…“. JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
- „Vartotojų pasitenkinimas ir efektyvumas…“. JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
- „Susijęs epilepsinis statusas…“. JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
- „Moterų sveikata ir natūralios priemonės“ akademija.