Turinys:
- Vyšnių sulčių nauda sveikatai
- 1. Gydo nemigą:
- 2. Podagros ir artrito gydymas:
- 3. Sveika širdis:
- 4. Antivėžys:
- 5. Greitas raumenų atkūrimas:
- 6. Cukraus kiekio kraujyje reguliavimas:
- 7. Kiti privalumai:
- Vyšnių sultys: nauda odai
- 8. Senėjimo nauda:
- 9. Apsauga nuo odos vėžio:
- 10. Spuogų ir kitų odos ligų gydymas:
- 11. Odos apšvietimas:
- Vyšnių sultys: plaukų nauda
- 12. Plaukų slinkimo prevencija:
- 13. Sveikų plaukų priežiūra:
Sultys visada buvo sveikos mitybos dalis. Vaisių sultys yra veiksmingas būdas gauti pagrindinių vaisių maistinių medžiagų, vitaminų ir mineralų. Kai kurie žmonės mieliau renkasi sultis, o ne valgo visus vaisius, nes jie yra patogesni ir skanesni. Kaip mes visi žinome, vyšniose gausu gyvybiškai svarbių maistinių medžiagų, o gurkšnojant vyšnių sultis yra veiksmingas būdas jų gauti, jei jos yra 100% vaisių sultys be pridėtojo cukraus. Kaip ir vyšnios, taip ir vyšnių sultys pasižymi antioksidacinėmis ir uždegiminėmis savybėmis, todėl yra naudingos sveikatai.
Vyšnių sultys paprastai būna dviejų rūšių - juodųjų vyšnių sulčių ir aitriųjų vyšnių sulčių. Pyragų vyšnių sultyse yra didesnė antocianinų koncentracija, o juodųjų vyšnių sultyse yra daugiau vitaminų A ir C. Abiejuose yra vienodas natrio ir kalio elektrolitų kiekis. Juodųjų vyšnių sultyse yra šiek tiek didesnė cukraus koncentracija ir gali padidėti svoris. Apskritai abi sultys tapo populiariais sveikatos pasirinkimais ir gali būti įtrauktos į sveiką mitybą.
Vyšnių sulčių nauda sveikatai
Moksliniais tyrimais įrodyta, kad stiklinės vyšnių sulčių vartojimas prilygsta 23 skirtingų vaisių ir daržovių porcijų valgymui. Maždaug 250 ml sulčių yra daugiau antioksidantų nei 5 porcijose žirnių, bananų, morkų, pomidorų ir vandens melionų. Vyšnių sulčių nauda sveikatai yra tokia.
1. Gydo nemigą:
Pyraginės vyšnios yra geras natūralus melatonino, hormono, reguliuojančio kūno miego įpročius, šaltinis. Tortų vyšnių sultyse esantis natūralus melatoninas gali skatinti sveiką miegą ir valdyti miego sutrikimus. Taigi, pyragaičių vyšnių sultys gali būti sveika vaistų nuo miego alternatyva.
2. Podagros ir artrito gydymas:
Podagra atsiranda dėl šlapimo rūgšties kaupimosi kraujyje. Vyšnių sultyse yra junginių, kurie gali sumažinti podagros skausmą, sumažindami šlapimo rūgšties kiekį. Juodųjų vyšnių sultys veiksmingai malšina artrito skausmą dėl uždegiminių savybių.
3. Sveika širdis:
Pyragų vyšnių sultyse yra galingiausių antioksidantų, įskaitant kvercetiną. Šis antioksidantas apsaugo nuo oksidacinės žalos, kurią sukelia mažo tankio lipoproteinų (MTL arba „blogojo“ cholesterolio) laisvieji radikalai. Kai oksiduojamas, cholesterolis prilimpa prie arterijų sienelių, susidaro apnašos, galinčios sukelti širdies priepuolį ir insultą.
4. Antivėžys:
Kancerogenai yra vandenyje, ore ir maiste esančios kenksmingos medžiagos, galinčios pakenkti kūno ląstelėms, o tai gali sukelti vėžį. Pyragų vyšnių sultyse yra antioksidacinių junginių, vadinamų antocianinais, kurie pasižymi antikancerogeniniu pajėgumu. Šiuose junginiuose yra daug ligų kovojančių chemikalų, tokių kaip perililo alkoholis, limonenas ir elago rūgštis, kurie gali būti naudingi sustabdant ląstelių transformaciją, kuri veda į vėžį. Taigi vyšnių sultys gali apsaugoti nuo krūties, plaučių, kepenų ir odos vėžio.
5. Greitas raumenų atkūrimas:
Antioksidacinės ir priešuždegiminės vyšnių savybės gali padėti sumažinti fizinio krūvio sukeltą raumenų pažeidimą ir išgydyti raumenų skausmą. Taigi geriant vyšnių sultis palengvėja greitas raumenų atsistatymas po fizinio krūvio, nes pagerėja jėga, sumažėja uždegimas ir sumažėja oksiduotų lipidų kiekis.
6. Cukraus kiekio kraujyje reguliavimas:
Pyragų vyšnių sultys teikia medžiagų apykaitos naudą, įskaitant pagerėjusį insulino kiekį, cukraus ir cholesterolio kiekį kraujyje. Antocianino junginiai daro įtaką genams, kurie kontroliuoja baltymų, riebalų ir angliavandenių apykaitą, todėl sumažėja cholesterolio kiekis, sumažėja pilvo riebalai ir sumažėja uždegimas. Taigi vyšnių sultys sumažina 2 tipo diabeto riziką. Tačiau sultyse neturėtų būti cukraus ir papildomų konservantų, nes jie gali pakelti cukraus ir insulino kiekį kraujyje, o ne juos kontroliuoti.
7. Kiti privalumai:
Vyšnių sultys veiksmingiau nei aspirinai malšina skausmus dėl traumų, taip pat dėl migrenos. Tai pagerina kraujotaką ir atminties efektyvumą. Šiose sultyse esantis kvercetinas yra priešuždegiminis agentas, padedantis palengvinti astmos simptomus ir kitas kvėpavimo problemas.
Vyšnių sultys: nauda odai
Sveikas kūnas yra būtina sveikos odos sąlyga. Reguliarus gyvybiškai svarbių maistinių medžiagų vartojimas vaidina svarbų vaidmenį palaikant odos sveikatą ir užtikrinant apsaugą nuo odos problemų. Vyšnių sultys, kuriose gausu vitaminų, mineralų ir antioksidantų, gali būti naudingos jūsų odai šiais būdais.
8. Senėjimo nauda:
Remiantis Mičigano valstijos universiteto mokslininkų atliktais tyrimais, išgėrus taurę vyšnių sulčių per dieną, galima sulėtinti senėjimo procesą. Šiame vaisiuje yra 17 skirtingų antioksidantų junginių, kurie padeda organizmui kovoti su laisvaisiais radikalais, sukeliančiais senėjimą. Svarbiausi iš jų yra antocianinai, kurie stiprina jungiamuosius audinius ir apsaugo nuo raukšlių sunaikindami kenksmingus fermentus, kurie senina ir raukšlina odą.
9. Apsauga nuo odos vėžio:
Antocianine yra kovos su ligomis chemikalų, kurie apsaugo nuo odos vėžio kovodami ir sunaikindami kenksmingus laisvuosius radikalus.
10. Spuogų ir kitų odos ligų gydymas:
Vyšnių sultys laikomos alternatyviu odos problemų, tokių kaip spuogai, rožinė ir vulgaris, gydymu. Antibakterinės vyšnių savybės kovoja su spuogais pašalindamos toksinus iš kraujo ir kovodamos su bakterijomis, įstrigusiomis po oda. Vitaminas A padeda atstatyti pažeistas ląsteles, kad išlaikytų sveiką odą.
11. Odos apšvietimas:
Vyšnių koncentratas yra natūralus kelių grožio produktų ingredientas dėl savo odą šviesinančių savybių. Taigi geriant vyšnių sultis, sumažėja odos pažeidimai ir padedama skatinti sveikesnę, šviesesnę odą dėl didelio vitamino C kiekio.
Vyšnių sultys: plaukų nauda
Sveiki ir be žalos plaukai, kaip ir visas kitas kūnas, priklauso nuo plaukų folikulų aprūpinimo gyvybiškai svarbiomis medžiagomis. Plaukų problemos gali kilti, jei mūsų mityboje trūksta bet kurios iš šių maistinių medžiagų. Kaip minėta anksčiau, vyšnių sultyse esančios maistinės medžiagos yra panašios į vaisių ir daržovių. Tai gali skatinti ir plaukų sveikatą.
12. Plaukų slinkimo prevencija:
Anemija yra dažniausia plaukų slinkimo priežastis ir rodo, kad dietoje trūksta geležies. Vyšnių sultys, kuriose gausu geležies, gali užkirsti kelią mažakraujystei ir taip kovoti su plaukų slinkimu.
13. Sveikų plaukų priežiūra:
Vyšnios yra puikus beta-karotino ir antocianino antioksidantų šaltinis, kuris yra gyvybiškai svarbus plaukų ir odos sveikatai. Taigi geriant vyšnių sultis prisidedama prie sveikų plaukų palaikymo.
Tikiuosi, kad šį straipsnį radote informatyviu. Palikite mums savo vertingą komentarą žemiau.