Turinys:
- Kodėl mirkyti migdolai yra geresni už žalius migdolus
- 13 mirkytų migdolų nauda sveikatai
- 1. Pagerinkite virškinimo sveikatą
- 2. Pagalbos svorio netekimas
- 3. Nėštumo metu gali būti gera
- 4. Gali pagerinti smegenų funkciją
- 5. Gali skatinti širdies sveikatą
- 6. Gali sumažinti cholesterolio kiekį
- 7. Gegužė gali padidinti energiją
- 8. Gali pagerinti kraujo spaudimo lygį
- 9. Gali gydyti diabetikus
- 10. Gali gydyti vidurių užkietėjimą
- 11. Gali kovoti su vėžiu
- 13. Mirkytų migdolų nauda plaukams
- Kaip mirkyti migdolus vandenyje?
- Kaip laikyti mirkytus migdolus?
- Kiek mirkytų migdolų turėčiau valgyti per dieną?
Migdolai ( Prunus dulcis ) yra žinomi dėl įspūdingo mitybos profilio ir naudos sveikatai. Šie traškūs riešutai yra puikus užkandis, kuriame gausu vitaminų, mineralų ir antioksidantų.
Migdolai gali būti vartojami žali arba skrudinti. Tačiau kai kurie žmonės mėgsta juos valgyti po mirkymo. Mirkyti migdolai taip pat turi daug naudos sveikatai, pradedant virškinimo sveikatos gerinimu ir kovojant su vėžiu.
Šiame straipsnyje mes kalbame apie tai, kodėl mirkyti migdolai yra geresni už žalius, apie galimą mirkytų migdolų naudą sveikatai, odai ir plaukams bei apie tai, kaip juos mirkyti ir laikyti.
Skaityk toliau!
Kodėl mirkyti migdolai yra geresni už žalius migdolus
Mirkyti migdolai yra geresni nei žali migdolai pagal tekstūrą, skonį ir maistinių medžiagų prieinamumą. Mirkymas minkština išorinį migdolų sluoksnį, todėl sveikai virškinamos maistinės medžiagos. Jis taip pat slopina dvi anti-maistines medžiagas - taninus ir fitino rūgštį -, kurios yra riešutų dangoje.
Nulupus išorinį sluoksnį, migdolas išleidžia visas maistines medžiagas. Žalieji migdolai yra traškūs ir kieti, dėl anti-maistinių medžiagų yra skonio kartumo. Mirkyti migdolai yra minkštesni ir skanesni.
Taigi, nenuostabu, kad mirkyti migdolai teikia naudos sveikatai, o ne žalieji migdolai. Patikrinkite juos žemiau.
13 mirkytų migdolų nauda sveikatai
Mirkyti migdolai puikiai tinka jūsų virškinimo sistemai, smegenims ir kitiems organams. Čia mes sujungėme keletą svarbiausių šio „stebuklingo maisto“ medicininių vertybių.
1. Pagerinkite virškinimo sveikatą
Mirkyti migdolai gali palengvinti jūsų maisto virškinimą ir palengvinti visą virškinimo procedūrą. Išorinis migdolo sluoksnis, turintis kietą struktūrą, sunkiai virškinamas (1). Tačiau mirkymas suaktyvina migdolų maistines medžiagas, daro jas virškinamesnes ir sumažina jų prieš maistines medžiagas lygį (2). Mirkyti migdolai taip pat išskiria lipazę (lipidus skaidantį fermentą), kuri veikia maiste esančius riebalus ir padeda virškinti (3).
Kalifornijos universitete (Davis) atliktas tyrimas parodė, kad migdolų mirkymas kambario temperatūroje 24 valandas gali pagerinti jų maistinį biologinį prieinamumą skaidant fitino rūgštį (maistinių medžiagų inhibitorių) (4).
2. Pagalbos svorio netekimas
Dažnas riešutų, pavyzdžiui, migdolų, vartojimas skatina medžiagų apykaitą ir padeda numesti svorį bei sumažinti nutukimo riziką (5).
Reguliarus mirkytų ir nuluptų migdolų vartojimas ryte, kaip dieta su nekaloringa dieta, turi keletą privalumų, tokių kaip blogojo (MTL) cholesterolio kiekio sumažėjimas ir svorio kritimas (6), (7). Be to, tai siejama su juosmens apimties, riebalų masės ir vandens svorio sumažėjimu (7).
Vidutinio riešutų valgymas taip pat yra susijęs su energijos sąnaudomis organizme, dėl ko sumažėja svoris (8).
3. Nėštumo metu gali būti gera
Migdolai yra turtingas folatų šaltinis (9). Folatų papildai padeda dirbti ir apsaugo kūdikio nervinius vamzdelius ir įgimtus širdies defektus (10). Migdolų mirkymas padidina šios maistinės medžiagos biologinį prieinamumą.
4. Gali pagerinti smegenų funkciją
Teigiama, kad migdolai turi L-karnitino, nors nėra jokių mokslinių įrodymų, patvirtinančių tą patį. L-karnitinas gali padėti gaminti ir augti naujas smegenų ląsteles (11).
Migdoluose taip pat yra fenilalanino, kuris gali pagerinti pažinimo funkciją ir atmintį (9), (12).
Šiuose riešutuose yra daug vitaminų E ir B6, kurie, kaip žinoma, išsaugo atmintį, stabdo kognityvinį nuosmukį, susijusį su Alzheimerio liga, ir padidina baltymų biologinį prieinamumą smegenų ląstelėms (13), (14).
Migdoluose taip pat yra omega-3 ir omega-6 riebalų rūgščių (9). Tyrimai teigia, kad šios riebalų rūgštys gali padėti skatinti smegenų vystymąsi (15). Atliktas tyrimas su žiurkėmis parodė, kad migdolai padidina acetilcholino kiekį smegenyse. Tai gali pagerinti atmintį ir atitolinti su amžiumi susijusių kognityvinių sutrikimų atsiradimą (16).
Tačiau norint ištirti mirkytų migdolų poveikį smegenų veiklai, reikia atlikti daugiau tyrimų.
5. Gali skatinti širdies sveikatą
Migdolai yra geri augalinių baltymų, kalio ir magnio šaltiniai. Šios maistinės medžiagos puikiai padeda išvengti širdies ir kraujagyslių ligų (6).
Mirkytuose migdoluose taip pat yra polifenolių ir antioksidantų, kurie gali užkirsti kelią širdies ligoms (17), (18).
Tačiau norint atlikti tiesioginį ryšį tarp mirkytų migdolų ir širdies ligų prevencijos, reikia atlikti daugiau tyrimų.
6. Gali sumažinti cholesterolio kiekį
Mirkyti migdolai yra prisotinti mononesočiųjų riebalų rūgščių (MUFA), kurios sumažina mažo tankio lipoproteinų (MTL) arba „blogojo“ cholesterolio kiekį kraujyje (6).
Vitamino E kiekis šiuose riešutuose gali padėti kovojant su MTL ir padidinant didelio tankio lipoproteinų (DTL) arba „gerojo“ cholesterolio kiekį organizme (9), (19). Tokie mineralai kaip kalis ir magnis gali padėti reguliuojant kraujospūdžio lygį (20).
7. Gegužė gali padidinti energiją
Mirkytų migdolų vartojimas gali padėti pagerinti jūsų medžiagų apykaitą ir taip padidinti energijos lygį. Migdoluose yra riboflavino ir kalio, kurie padeda padidinti energijos apykaitą (21), (22).
8. Gali pagerinti kraujo spaudimo lygį
Mažas migdolų natrio ir didelis kalio kiekis gali padėti išvengti kraujospūdžio padidėjimo (9), (23).
Aukštas kraujospūdis yra viena iš pagrindinių insulto, širdies priepuolių ir širdies sustojimų priežasčių. Migdoluose esantis magnis gali padėti sumažinti arterijų perkrovos riziką (24).
9. Gali gydyti diabetikus
Mirkyti migdolai padeda kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje. Atliktas 20 kinų, sergančių 2 tipo cukriniu diabetu, tyrimas parodė, kad migdolų vartojimas padidina lipidų kiekį ir pagerina glikemijos kontrolę (25).
10. Gali gydyti vidurių užkietėjimą
Mirkytuose migdoluose esančios netirpios skaidulos gali padėti gydyti vidurių užkietėjimą. Jis reguliuoja žarnyno judėjimą žarnyne ir taip sumažina vidurių užkietėjimo simptomus (26).
11. Gali kovoti su vėžiu
Sakoma, kad migdoluose yra fitino rūgšties, kuri, kaip įrodyta, pasižymi antioksidacinėmis savybėmis, kurios gali padėti išvengti vėžio (27). Juose taip pat gausu taninų (ypač proantocianidinų), turinčių vėžinių savybių (28).
12. Mirkytų migdolų nauda odai
Reguliarus mirkytų migdolų vartojimas ir tinkamas išorinis naudojimas gali būti naudingas jūsų odai, nors duomenų, patvirtinančių šį teiginį, nėra pakankamai. Tačiau anekdotiniai duomenys rodo, kad mirkyti migdolai gali padėti skatinti odos sveikatą. Toliau pateikiami keli jų pranašumai:
- Senėjimo galima išvengti mirkytais migdolais. Vitaminas E ir kiti antioksidantai, esantys šiuose riešutuose, gali pašalinti kenksmingus laisvuosius radikalus iš jūsų kūno (9), (29). Todėl senėjimo procesas vėluoja, o oda ilgiau atrodo jaunesnė.
- Mirkyta migdolų pasta gali padėti gydyti odos uždegimą. Migdolų odoje esantys polifenoliai sumažina uždegiminių ligų riziką (30). Tai galėtų palengvinti bėrimų ar įtrūkusių odos niežėjimą ir dirginimą.
13. Mirkytų migdolų nauda plaukams
Migdolų naudos plaukams tyrimai yra riboti. Tačiau toliau išvardyti yra tariami migdolų pranašumai plaukų priežiūrai:
- Keletą migdolų mirkykite vandenyje per naktį, sutrinkite juos kitą rytą ir galiausiai paruoškite plaukų kaukę, sumaišydami su ja nemažą kiekį alyvuogių aliejaus. Tai gali veikti kaip natūralus kondicionierius. Tačiau norint tai įrodyti, reikia atlikti daugiau tyrimų. Tačiau anekdotiniai duomenys rodo, kad mirkytų migdolų pasta gali padėti pagerinti plaukų sveikatą.
- Teigiama, kad valgydami mirkytus migdolus ar naudodami jų pastą ant galvos odos, plaukai maitinami ir tampa stipresni. Jis taip pat teigė, kad remontas sunkia plaukų žalą, sumažinti dažnai plaukų kritimą , ir pagalbos naujų plaukų folikulų augimą.
Taigi, daugiau nemiegokite ant mirkytų migdolų! Žemiau patikrinkite, kaip galite mirkyti migdolus.
Kaip mirkyti migdolus vandenyje?
Migdolus mirkyti paprasta. Štai paprastas būdas mirkyti juos per naktį:
- Supilkite migdolus į dubenį.
- Įpilkite tiek vandens, kad jie visiškai apsemtų.
- Tegul dubuo sėdi ant stalviršio per naktį arba 8–12 valandų.
- Išmeskite ir nuplaukite migdolus.
- Jei norite, galite išgauti migdolų odeles, kad būtų sklandesnė tekstūra.
- Prieš valgydami migdolus nusausinkite švariu popieriniu rankšluosčiu.
Norėdami geriau įsisavinti maistines medžiagas, išmirkytus riešutus galima valgyti pusryčiams arba nevalgius.
Štai kaip galite laikyti mirkytus migdolus, kad greičiau juos suvartotumėte.
Kaip laikyti mirkytus migdolus?
Mirkytus migdolus galite laikyti šaldytuve hermetiškame inde iki penkių dienų. Po to stebėsite šių riešutų spalvos pasikeitimą. Išmirkusius migdolus galite džiovinti prieš juos laikydami skrudindami arba dehidratuodami.
Norėdami paskrudinti mirkytus migdolus, iš anksto pašildykite orkaitę iki 79 ° C ir kepkite, kol jie išdžius. Išmirkusius migdolus 12 valandų džiovinkite 68 ° C temperatūroje.
Kiek mirkytų migdolų turėčiau valgyti per dieną?
tai yra