Turinys:
Kardamonas arba elaichi yra „Prieskonių karalienė“. Bet kas yra juodasis kardamonas? Leiskite mums tai pasakyti, prieš pradėdami naudotis pranašumais.
Juodasis kardamonas yra maža žolelė, pasižyminti stipriomis aromatinėmis kvapo medžiagomis. Jį galima rinktis iš dviejų veislių - „juodojo kardamono“ ir „žaliųjų kardamono“. Juodasis kardamonas arba kalvinis kardamonas yra populiariausia rūšis tarp šių dviejų. Jis yra plačiai naudojamas kulinarijoje dėl savo unikalaus skonio ir galingo skonio. Juodasis kardamonas taip pat žinomas kaip „Kali Elaichi“ hindi kalba, „Nalla Elakulu“ telugų kalba, „Karupu Elakkai“ tamilų kalboje, „Karutta Elakka“ Malajalame, „Kari Elakki“ kanadoje, „Badi ilaychi“ Gudžarati, „Masalyaci“. „Velci“ maratų kalba ir „Baro Elaca“ bengalų kalba.
Iš žolelių sėklų išgautas aliejus yra žinomas kaip vienas efektyviausių eterinių aliejų ir plačiai naudojamas aromaterapijoje. Yra daugybė būdų, kuriais šis prieskonis gali būti naudojamas nuo jūsų sveikatos populiarinimo iki plaukų blizginimo. Šiame įraše aptarsime juodojo kardamono naudą sveikatai, odai ir plaukams.
Juodojo kardamono nauda sveikatai
Daugelis iš mūsų vis dar neįsivaizduoja, kaip juodasis kardamonas padeda mums išsaugoti sveikatą. Prieskonis turi daugybę medicininių privalumų, todėl mes turime apie juos sužinoti, kad galėtume jį naudoti kaip natūralią priemonę.
1. Virškinimo trakto sveikata: Juodasis kardamonas turi didelį teigiamą poveikį virškinimo traktui. Tai gali paskatinti skrandžio ir žarnyno liaukas slėpti būtinas sultis, naudodama stimuliuojančias savybes. Tai taip pat padeda reguliuoti sulčių sekrecijos procedūrą, siekiant kontroliuoti skrandžio rūgščių kiekį. Todėl labai sumažėja tikimybė susirgti skrandžio opomis ar kitais virškinimo sutrikimais. Prieskonis taip pat naudingas gydant širdies nudegimus ir skrandžio spazmus, kurie yra du dažniausiai pasitaikantys virškinimo trakto sutrikimų simptomai. Virškinamosios medžiagos savybės taip pat labai svarbios norint išgydyti lėtinį vidurių užkietėjimą ir pagerinti apetitą. Be to, būdamas karminuojantis, juodasis kardamonas gali padėti jums atsikratyti pilvo dujų. Tai padeda atsikratyti virškinimo sutrikimų, taip pat nuo jų sukeliamų meteorizmo.
2. Širdies ir kraujagyslių sveikata: juodieji kardamonai taip pat daro didelę įtaką širdies sveikatai. Širdies ritmo kontrolė yra vienas iš svarbiausių jo privalumų, kuris galiausiai kontroliuoja jūsų kraujospūdį. Jūsų širdis išlieka sveika, reguliariai vartojant juodąjį kardamoną. Tai sumažina kraujo krešulio tikimybę. Šis prieskonis taip pat labai efektyviai apsaugo jus nuo karščio ar saulės smūgio per deginančią vasarą.
3. Kvėpavimo sistemos sveikata: Jei kenčiate nuo rimtų kvėpavimo sutrikimų, juodasis kardamonas gali būti puikus priešnuodis jums. Šiuo nedideliu prieskoniu galima sėkmingai gydyti daugybę kvėpavimo takų sutrikimų, įskaitant astmą, kokliušą, plaučių perkrovą, bronchitą, plaučių tuberkuliozę ir kt. Tai sušildo jūsų kvėpavimo takus, todėl oro cirkuliacija per plaučius tampa lengvesnė. Be to, juodasis kardamonas veikia kaip atsikosėjimas ir padeda išvengti kosulio, peršalimo, gerklės skausmo ir kt., Palengvindamas gleivinę ir normalizuodamas gleivių tekėjimą per kvėpavimo takus.
4. Burnos sveikata: Juoduoju kardamonu galima gydyti kelis dantų sutrikimus, tokius kaip dantų infekcija, dantenų infekcija ir kt. Be to, jo stiprus aromatas gali padėti išgydyti halitozę ar blogą kvapą.
5. Šlapimo sveikata: būdami veiksmingu diuretiku, juodieji kardamonai gali palengvinti šlapinimąsi ir išlaikyti jūsų inkstų sistemą sveiką.
6. Antikancerogeninės savybės: Juodame kardamone yra du antioksidantai, pavadinti 3'-diindolilmetanu (DIM) ir indol-3-karbinoliu (I3C), kurie kovoja su krūties, storosios žarnos, prostatos ir kiaušidžių vėžiu. Antikancerogeninės prieskonio savybės taip pat padidina glutationo (antioksidanto) kiekį organizme ir apsaugo nuo vėžinių ląstelių susidarymo ir augimo.
7. Detoksikacija: Tyrimai parodė, kad juodasis kardamonas yra geras jūsų organizmo detoksikatorius. Jis gali pašalinti kofeiną iš kraujo, kad galėtumėte išlikti apsaugoti nuo neigiamo alkaloido poveikio.
8. Anestezijos savybės: Iš juodojo kardamono išgautas aliejus yra labai anestezuojantis ir raminantis. Tai gali pažaboti ūminį skausmą, pavyzdžiui, galvos skausmą, ir nedelsiant numalšinti. Iš prieskonių paruoštas eterinis aliejus taip pat naudojamas pašalinant stresą ir nuovargį.
9. Antiseptinės ir antibakterinės savybės: Buvo pastebėta, kad juodasis kardamonas gali sunaikinti beveik 14 skirtingų rūšių mikrobus. Taigi jo suvartojimas padidina jūsų imunitetą ir apsaugo nuo bakterinių ar virusinių infekcijų.
Juodojo kardamono nauda odai
Galite labai rūpintis savo oda naudodami juodąjį kardamoną tiek iš išorės, tiek iš vidaus. Norėdami sužinoti, kaip šis nedidelis prieskonis gali pagerinti jūsų išvaizdą, eikite į šį skyrių:
10. Juodajame kardamone gausu antioksidantų, vitamino C ir būtino mineralinio kalio. Taigi reguliariai vartojant prieskonius, jūsų vidinėje sistemoje nėra toksinių medžiagų, taip pagerinant kraujo cirkuliaciją visame odos paviršiuje ir išlaikant ją sveiką. Taigi, jei norite išgauti tvirtą, tonuotą ir jaunatvišką išvaizdą, pradėkite reguliariai vartoti juodąjį kardamoną.
11. Juodasis kardamonas ne tik apsaugo jūsų senėjimą, bet ir padeda gauti teisingesnę odos spalvą.
12. Dėl savo antibakterinių savybių juodasis kardamonas naudojamas kaip natūrali priemonė nuo „kontaktinio dermatito“ ar odos alergijos.
Juodojo kardamono nauda plaukams
Nesvarbu, ar kepdami naudojate juodąjį kardamoną, ar kardamono aliejų naudosite vietiškai, plaukams galite būti naudingi abiem būdais. Sužinokite daugiau apie juodojo kardamono naudą plaukams:
13. Juodojo kardamono antioksidacinės savybės padeda maitinti galvos odą ir plaukų sruogas. Dėl to jūs gaunate tvirtas, storas ir blizgančias kasas.
14. Kadangi jis yra antiseptinis ir antibakterinis, jis vartojamas taip pat, kad būtų išvengta galvos odos dirginimo ir infekcijos.