Turinys:
- Raudonojo varpelio pipirų privalumai
- Raudonojo varpelio pipirai: nauda sveikatai
- Raudonojo varpelio pipirai: nauda odai
- Raudonojo varpelio pipirai: plaukų nauda
Raudonos paprikos yra švelniųjų paprikų, priklausančių paprikų šeimai, šeimos nariai. Dėl varpelių formos jie yra žinomi kaip varpiniai pipirai, jie turi švelnų, saldų skonį ir traškų sultingą minkštimą. Nors jų yra visame pasaulyje, jų kilmė yra Pietų ir Centrinė Amerika bei Meksika. Visų rūšių paprikos, įskaitant raudonąsias, yra neprinokusios žalios spalvos.
Raudonos paprikos yra botaniškai vaisiai, tačiau jos yra žinomos kaip daržovės, kurios dėl švelnaus, saldaus ir traškaus skonio yra naudojamos įvairiuose patiekaluose. Subrendę jie tampa ryškiai raudonos spalvos, o viduje yra daugybė sėklų. Paprastai jie yra panašūs į minkštus kamuoliukus, tačiau jie gali būti mažesni, atsižvelgiant į jų augimo laiką. Jie yra puikūs maistinių medžiagų, tokių kaip vitaminai C, A ir B6, šaltiniai. Be to, juose taip pat yra vitamino E, vitamino K, folatų ir kalio; ir antioksidantai taip pat. Reikėtų teikti pirmenybę organinėms raudonosioms paprikoms, o ne tradiciškai užaugintoms, nes jos valgomos su jų oda, o įprastai užaugintos paprikos dažnai liečiasi su kenksmingais pesticidais, kurie palieka jų likučius ant odos.
Raudonojo varpelio pipirų privalumai
Jūsų naudai mes suskirstėme įvairius raudonųjų paprikų pranašumus susietose subpozicijose.
Raudonojo varpelio pipirai: nauda sveikatai
Be to, kad patiekalai būtų patrauklūs ir skanūs, šios ryškios ir blizgios daržovės yra maistinių medžiagų sandėlis. Nors žaliosios paprikos yra plačiai vartojamos, raudonosios paprikos yra daug maistingesnės ir turi palyginti saldesnį skonį. Kai kurie raudonųjų paprikų pranašumai sveikatai pateikti žemiau:
1. Raudonos paprikos yra sveikas pasirinkimas, kuris gali būti jūsų dienos raciono dalis, nes juose yra fitonutrientų, kuriuose yra stiprių antioksidantų. Šie antioksidantai neutralizuoja aplinkos toksinus ir ląstelių irimą. Jie apsaugo jūsų kūną nuo laisvųjų radikalų daromos žalos, sukeliančios vėžio vystymąsi. Taigi paprikos padeda išvengti įvairių rūšių skrandžio, storosios žarnos, krūties, prostatos ir plaučių vėžio.
2. Raudonos paprikos suteikia 300 procentų dienos vitamino C suvartojimo. Vitaminas C yra ne tik galingas antioksidantas, bet ir būtinas norint tinkamai absorbuoti geležį. Taigi kenčiantys nuo geležies trūkumo gali vartoti raudonąsias paprikas su geležies šaltiniu, kad būtų lengviau absorbuoti.
3. Užkandžiai ant raudonųjų paprikų padeda gydyti ir užkirsti kelią organizmo uždegimui. Tai puiki galimybė energizuoti save, jei esate apimtas streso ar jaučiatės pavargęs.
4. Vitamino B6 ir magnio derinys raudonosiose paprikose padeda sumažinti nerimą, ypač dėl prieš menstruacijų pasireiškiančių simptomų. Būdamas natūraliu diuretiku, vitaminas B6 puikiai sumažina pilvo pūtimą ir užkerta kelią hipertenzijai.
5. Raudonoji paprika yra puikus vitamino A šaltinis, kasdien reikalaujantis maždaug 75 procentų vitamino A puodelyje. Vitaminas A yra maistinė medžiaga, palaikanti sveiką regėjimą, ypač naktinį matymą, nes jis padeda tinklainei funkcionuoti ir apsaugo nuo kataraktos vystymosi.
6. Raudonos paprikos padeda numesti svorio. Vienas puodelis supjaustytų raudonųjų paprikų suteikia tik 31 kaloriją ir neturi riebalų ar cholesterolio. Be to, vartodami raudonąsias paprikas, galite sudeginti daugiau kalorijų, nes jos gali suaktyvinti termogenezę ir padidinti medžiagų apykaitos greitį. Raudonojoje paprikoje nėra kapsaicino, kuris kitiems pipirams suteikia šilumos. Todėl jie pasižymi švelniu termogeniniu poveikiu, kuris skatina jūsų medžiagų apykaitą nedidindamas širdies ritmo ar kraujospūdžio, kaip ir kitų rūšių pipirai.
7. Pusė puodelio raudonųjų paprikų suteikia apie 1 gramą skaidulų, kurios palengvina sveiką virškinimą ir palaiko cholesterolio kiekį. Jis taip pat siūlo apsaugą nuo storosios žarnos vėžio ir padeda gydyti vidurių užkietėjimą ir dirgliosios žarnos sindromą.
8. Raudonieji paprikos gali būti sveikos mitybos dalis, kurioje yra įvairių vaisių ir daržovių, o tai sumažina riziką susirgti lėtinėmis ligomis, tokiomis kaip insultas, 2 tipo cukrinis diabetas, širdies ligos, aukštas kraujospūdis ir tam tikros rūšies vėžys.
9. Raudonoji paprika suteikia 7 procentus dienos kalio vertės puodelyje. Šis mineralas reikalingas organizmui reguliuoti skysčių kiekį ląstelių viduje ir išorėje, širdies raumens susitraukimą ir žarnyno peristaltiką, kuri padeda pašalinti atliekas iš organizmo.
10. Palengvindamas geležies absorbciją, raudonosiose paprikose esantis vitaminas C padeda formuotis kaulų kolagenui, kremzlei, raumenims ir kraujagyslėms.
Raudonojo varpelio pipirai: nauda odai
Raudonojoje paprikoje yra dvigubai daugiau vitamino C nei kitose jų rūšyse, todėl jos yra labai naudingos jūsų odai. Kai kurie jų pranašumai odai yra tokie.
11. Vitaminas C, esantis raudonosiose paprikose, padeda suformuoti kolageną - struktūrinę skaidulą, reikalingą viskam susilaikyti. Jūsų oda reikalauja, kad kolagenas išliktų sveikas, o net nedidelis vitamino C trūkumas gali sukelti odos problemų.
12. Raudonieji pipirai yra puikūs trijų vėžio, kovojančio su karotinoidais, šaltiniai: liuteinas, beta-kriptoksantinas ir zeaksantinas. Be to, kad šie karotinoidai puikiai tinka odai, jie gali sumažinti artrito sukeltą patinimą dėl didelio silicio kiekio. Raudonųjų paprikų sultys taip pat žinomos dėl savo gydomųjų savybių.
Raudonojo varpelio pipirai: plaukų nauda
Be naudos sveikatai ir odai, raudonieji paprikos yra naudingi jūsų plaukams šiais būdais.
13. Kaip minėta anksčiau, raudonieji paprikos yra puikus vitamino C, dalyvaujančio kolageno susidaryme, šaltinis. Plaukų folikulams reikalingas kolagenas, kad jie išliktų sveiki ir optimaliai augtų. Dėl vitamino C trūkumo plaukai gali išsausėti, skilinėti ir lūžinėti.
14. Raudonoji paprika gali būti labai naudinga siekiant išvengti plaukų slinkimo, nes pagerina kraujo tekėjimą, kad paskatintų plaukų augimą, ir apsaugo plaukų folikulus nuo DHT poveikio.
15. Raudonųjų paprikų pikantiškumas gali pagreitinti plaukų augimą daugiau nei 50 procentų. Keletą raudonųjų paprikų riekelių virkite vandenyje 10 minučių ir atvėsinkite 15 minučių. Tada 30 minučių užtepkite ant galvos odos ir nuplaukite. Reguliariai tai darant paskatinsite plaukų augimą.
Raudonos paprikos yra sveikas pasirinkimas su sąlyga, kad nesate jiems alergiškos. Taip pat įsitikinkite, kad raudonos paprikos laikomos atokiau nuo mėsos, kad jos neužkrėstų bakterijomis.
Tikiuosi, kad jums patiko straipsnis ir į savo dietą įtrauksite daugiau raudonųjų paprikų. Palikite mums komentarą.