Turinys:
- Vandens špinatų nauda sveikatai
- 1. Sumažina cholesterolio kiekį:
- 2. Gelta ir kepenų problemų gydymas:
- 3. Naudinga gydant mažakraujystę:
- 4. Virškinimo sutrikimų ir vidurių užkietėjimo gydymas:
- 5. Vaistas nuo diabeto:
- 6. Apsauga nuo širdies ligų:
- 7. Vėžio prevencija:
- 8. Naudinga akims:
- 9. Didina kūno imunitetą:
- 10. Kiti privalumai:
- 11. Senėjimo nauda:
- 12. Odos ligų gydymas:
- 13. Gydomosios savybės:
- Vandens špinatų nauda odai
- 14. Atjaunina odą:
- Vandens špinatų nauda plaukams
Vandens špinatai - visi žinome, kad ši žalia daržovė yra mėgstamiausia Popeye. Tačiau iš tikrųjų yra faktas, kad vandens špinatai užima aukštą vietą tarp sveikiausių maisto produktų pasaulyje ir yra daugybė priežasčių, kodėl taip yra. Vandeniniai špinatai, dar vadinami „kangkong“ arba „pelkiniai kopūstai“, yra viena iš populiariausių žalių lapinių daržovių. Iš esmės tai daugiamečiai žoliniai vandens ar pusiau vandens augalai, kurie yra atogrąžų ir subtropikų regionuose. Paprastai yra dvi špinatų rūšys - „Ching Quat“ su žaliu stiebu, siaurais lapais ir baltomis gėlėmis bei „Pak Quat“, turintis rodyklės formos ir rožinės spalvos žiedus. Nors visos jauno augalo dalys yra valgomos, pirmenybė teikiama švelniems ūglių galiukams ir jaunesniems lapams. Indijoje jis paprastai žinomas kaip „paani palak“.
Kaip ir kitos tamsiai žalios lapinės daržovės, vandens špinatai yra maitinamųjų medžiagų galia, naudinga jūsų kūnui, taip pat odai ir smegenims. Jame yra daug vandens, geležies, vitamino C, vitamino A ir kitų maistinių medžiagų, juos galima valgyti virtus arba žalius. Jis dažniausiai naudojamas salotoms, taip pat kitiems patiekalams padidinti jų maistinių medžiagų kiekį. Taip pat labai naudingos vandens špinatų sultys.
Jūsų patogumui suteikiame vandens špinatų, priskirtų sveikatai, odai ir plaukams, pranašumus. Mėgautis!
Vandens špinatų nauda sveikatai
Visos tamsiai žalios lapinės daržovės yra supakuotos su maistinėmis medžiagomis, o vandens špinatai nėra išimtis. Vandeninių špinatų lapai yra ypač maistingi, juose gausu vitaminų ir mineralų. Jie yra puikūs maistinių skaidulų, baltymų, kalcio, geležies, vitamino A ir vitamino C šaltiniai, kurie įrodo žemiau pateiktą įvairią jo naudą sveikatai:
1. Sumažina cholesterolio kiekį:
Tai puikus pasirinkimas tiems žmonėms, kurie nori sulieknėti ir natūraliai sumažinti cholesterolio kiekį. Su žiurkėmis atliktas tyrimas įrodė, kad vartojant vandens špinatus sumažėjo cholesterolio ir triglikozido kiekis. Taigi ši daržovė turi atlikti svarbų vaidmenį mažinant cholesterolio kiekį.
2. Gelta ir kepenų problemų gydymas:
Vandens špinatai buvo naudojami ajurvedos medicinoje gelta ir kepenų problemoms gydyti. Tyrimas įrodė, kad šio augalo ekstraktas gali apsaugoti nuo cheminių kepenų pažeidimų dėl detoksikacijos fermentų moduliacijos; antioksidantų ir laisvųjų radikalų valymo savybių.
3. Naudinga gydant mažakraujystę:
Jauni vandens špinatų lapai, kuriuose gausu geležies, yra ypač naudingi mažakraujystei sergantiems žmonėms, taip pat nėščioms moterims, kurių dietoje reikia geležies. Geležis yra svarbus mineralas, kurio reikia organizmui, ypač raudoniesiems kraujo kūneliams susidaryti hemoglobinui.
4. Virškinimo sutrikimų ir vidurių užkietėjimo gydymas:
Vandenio špinatuose yra daug skaidulų, taigi jie padeda virškinti, natūraliai palengvindami įvairius virškinimo sutrikimus. Lengvos vidurius paleidžiančios savybės yra naudingos žmonėms, kenčiantiems nuo virškinimo sutrikimų ir vidurių užkietėjimo. Virtų špinatų sultys gali sušvelninti vidurių užkietėjimą. Ši daržovė taip pat naudojama gydant žarnyno kirminus. Jame yra latekso, kuris naudojamas kaip valymo priemonė.
5. Vaistas nuo diabeto:
Tyrimai parodė, kad reguliarus vandens špinatų vartojimas padeda ugdyti atsparumą diabeto sukeltam oksidaciniam stresui. Jis taip pat naudojamas nėščių moterų diabetui gydyti.
6. Apsauga nuo širdies ligų:
Vandens špinatuose yra tam tikrų būtinų maistinių medžiagų, tokių kaip vitaminai A ir C, taip pat didelė beta-karotino koncentracija. Šios maistinės medžiagos veikia kaip antioksidantai, mažinantys laisvuosius radikalus organizme, taip užkertant kelią cholesterolio formų oksidacijai. Oksiduotas cholesterolis prilimpa prie kraujagyslių sienelių, sukelia arterijų užblokavimą, širdies priepuolį ar insultą. Be to, vandens špinatuose esantys folatai padeda paversti potencialiai pavojingą cheminę medžiagą, vadinamą homocisteinu, kurio didelis kiekis gali sukelti širdies priepuolį ar insultą. Magnis yra mineralas, kuris mažina kraujospūdį ir apsaugo nuo širdies ligų.
7. Vėžio prevencija:
Vandens špinatai yra pakrauti su 13 skirtingų rūšių antioksidantų, tai yra puiki dieta vėžio prevencijai. Žinoma, kad šie antioksidantai pašalina laisvuosius radikalus iš organizmo, taip pakeisdami vėžio ląstelių dauginimosi sąlygas ir stiprindami natūralią ląstelių aplinką. Teigiama, kad ši daržovė yra naudingiausia kolorektalinės ir tiesiosios žarnos bei skrandžio, taip pat odos ir krūties vėžio profilaktikai.
8. Naudinga akims:
Vandens špinatuose yra daug karotenoidų, vitamino A ir liuteino. Šios maistinės medžiagos yra gyvybiškai svarbios akių sveikatai. Špinatai taip pat padidina glutationo kiekį, kuris vaidina svarbų vaidmenį užkertant kelią kataraktai.
9. Didina kūno imunitetą:
Būdama maisto medžiagų sandėliu, ši lapinė žalia daržovė yra nebrangus ir natūralus būdas padidinti kūno imunitetą, palyginti su vitamino C papildais. Reguliarus šios žalios lapinės daržovės vartojimas padidina jūsų kūno imuninę sistemą ir skatina sveiką kaulų vystymąsi. Tai taip pat prisideda prie sveiko kūno, neutralizuodamas ir pašalindamas toksinus.
10. Kiti privalumai:
Be aukščiau nurodytų privalumų, vandens špinatai veiksmingai gydo opas, menstruacijų skausmus, dantų skausmą, šlapinimąsi iš nosies, kraujavimą iš nosies ir kt. Jis veikia kaip raminamasis žmonėms, turintiems nemigos ar sunkumų miegant. Špinatų sultys, sumaišytos su vandeniu, naudojamos kaip šaltas kompresas karščiavimui gydyti. Būdamas nuo nuodų, jis naudojamas vėmimui skatinti apsinuodijus.
11. Senėjimo nauda:
Žalialapėse daržovėse, tokiose kaip špinatai, yra daug cheminių antioksidantų, kurie apsaugo nuo laisvųjų radikalų pažeidimo kūno ląstelėse, todėl odos ląstelės yra atsparesnės nuo saulės poveikio ir žymiai sumažina raukšles. Tokiu būdu reguliariai vartojant šią daržovę galima išvengti ir pakeisti senėjimą.
12. Odos ligų gydymas:
Vandens špinatų pumpurai gali būti naudojami kaip kompresai gydyti odos ligas, tokias kaip grybelis, sportininkų pėdos ir kt. Ši daržovė taip pat padeda išvengti odos vėžio ir yra naudojama spuogams, egzemai ir psoriazei gydyti.
13. Gydomosios savybės:
Dėl savo gydomųjų ir detoksikuojančių savybių jis padeda palengvinti odos niežėjimą ar vabzdžių įkandimą. Į vandens špinatus įberkite druskos ir sumalkite juos į miltelius. Patrinkite jį ant skaudamos vietos ir apvyniokite, kad būtų lengviau palengvėti.
Vandens špinatų nauda odai
14. Atjaunina odą:
Gerti špinatų sultis yra nepaprastai naudinga jūsų odos sveikatai, nes ji visada atgaivina odą pašalindama kenksmingus toksinus iš organizmo. Reguliarus šių sulčių vartojimas padeda gydyti odos sutrikimus, tokius kaip spuogai ir spuogai.
Vandens špinatų nauda odai buvo žinoma jau seniai. Kaip minėta anksčiau, ši daržovė yra puikus vitamino A, vitamino C, karotenoidų ir liuteino šaltinis. Šie mineralai yra gyvybiškai svarbūs sveikai ir spindinčiai odai. Reguliarus vandens špinatų vartojimas padeda išlaikyti švytinčią ir sveiką odą.
Vandens špinatų nauda plaukams
15. Kaip visi žinome, tinkama mityba yra būtina sąlyga norint išlaikyti sveiką galvos odą ir plaukus. Platus maistinių medžiagų, esančių vandens špinatuose, asortimentas yra naudingas jūsų plaukams. Špinatų sultys yra naudingos plaukų augimui ir apsaugo nuo plaukų slinkimo, be to, kad pagerina plaukų kokybę ir tekstūrą.
Galite pagaminti gėrimą, kuriame derinami špinatų ir salotų sultys, kad plaukai būtų sveiki ir blizgūs. Čia yra sveikų ir skanių vandens špinatų receptas!
- Tinkamai nuplaukite špinatus ir salotų lapus. Arba vietoj salotų galite naudoti kopūstų lapus. Supjaustykite citrina ir įdėkite ją į sulčiaspaudę kartu su lapais.
- Lapus sumalkite maišytuvu arba trintuve ir įdėkite mišinį į muslino sietą, kad išspaustumėte sultis.
- Šio gėrimo skonį galite sustiprinti pridėdami citrinos sulčių ar prieskonių. Juodieji pipirai yra geriau, nes jie naudingi jūsų plaukams, be to, kad gėrimas suteikia aštraus skonio.
- Norėdami pasiekti maksimalų rezultatą, kiekvieną dieną turėtumėte išgerti stiklinę vandens špinatų sulčių.
Tikiuosi, kad straipsnis buvo informatyvus. Prašome palikti atsiliepimą žemiau esančiuose komentaruose.
Vaizdo šaltinis: 1