Turinys:
- Kas yra emocinis atsiribojimas?
- Emocinio atsiribojimo jūsų santykiuose požymiai
- 1. Jūsų partneris atrodo nesuinteresuotas tuo, ką turite pasakyti
- 2. Jie nesidalina su jumis savo problemomis ar rūpesčiais
- 3. Jie visada pateikia savo poreikius virš jūsų
- 4. Jus nejuda jūsų emocijos
- 5. Jie visada atsitraukia ir niekada nenori praleisti laiko su jumis
- 6. Jie atrodo apatiški konflikto metu
- 7. Jie nustojo reikšti savo meilę
- 8. Jie nesidomi seksu
- 9. Jie niekada nebando padaryti tavęs laimingu
- 10. Jie retai yra meilūs, jei kada nors
- 11. Jie užsidaro, kai kalbate apie santykius
- 12. Jie dažnai suteikia jums tylų gydymą
- 13. Jie niekada nekalba apie ateitį
- 14. Jie sąmoningai daro tai, kad sabotuotų jūsų santykius
- 15. Jie piktinasi, kai bandai užmegzti ryšį
Visi turi emocijų, vieni daugiau nei kiti. Dauguma žmonių išmoksta slėpti savo emocijas senstant. Kaip žmonės, mes trokštame rasti ryšį. Tai labai svarbi mūsų gyvenimo dalis. Jei nesugebame pajusti emocijų, gali būti sunku įsijausti ir užmegzti ryšį su kitais. Įsijausti, suprasti ir bendrauti su mūsų žmonėmis yra svarbiau, nei jūs manote. Tačiau yra ir neigiama šios monetos pusė - emocinis atsiribojimas. Tai gali labai paveikti jūsų asmeninį gyvenimą ir palikti tuščią bei nusausintą.
Kas yra emocinis atsiribojimas?
Emocinis atsiribojimas gali būti apibūdinamas kaip psichologinė patirtis, kuriai būdingas jausmo trūkumas ar ryšys su aplinkiniais žmonėmis ir daiktais. Paprastai tai sukelia dėl trauminio įvykio.
Asmuo, patiriantis šį reiškinį, nesąmoningai nutildo savo jausmus ir emocijas, apskritai norėdamas pastatyti sieną aplink savo psichologines smegenis, kad apsisaugotų. Emocinis atsiribojimas gali atsirasti santykiuose, kai vienas iš partnerių vengia emocinio artumo - tyčia ar netyčia - norėdamas išlaikyti emocinę savęs kontrolę.
Tai gali pasireikšti, kai žmogus griežtai vengia nemalonių situacijų, kurios sukelia nerimą. Daugelis žmonių taip pat siekia asmeninių ribų, fiziškai atskirdami save, kai susiduria su kitais, rodydami emocijas. Abu jie pagrįsti būtinybe susvetimėti, dar vadinamam atsiribojimu. Pažvelkime į tai, ką reiškia atsiskyrimas.
„Shutterstock“
Atsiskyrimas iš esmės reiškia būti objektyviu. Asmuo laikomas atskirtu, kai jis gali emociškai atskirti save nuo nemalonios situacijos. Gyvenimas dažnai meta mums kliūtis, kurios gali mus palaužti, ir vienas iš būdų tai spręsti yra atsiribojimas. Atsiskyrimas reikalauja atsitraukti ir objektyviai žiūrėti į dalykus - nesvarbu, ar tai susiję su santykiais, draugais, pomėgiais, darbu ar kitais dalykais.
Atsiradimas dažnai klaidingai laikomas nesidomėjimu ar nepasitenkinimu, tačiau jo gali būti ir daugiau. Tai taip pat gali būti apibūdinama kaip teisinga, objektyvi, nešališka ar neutrali. Tačiau kalbant apie emocinį atsiribojimą, jis negali arba nenori atsiverti ir susisiekti su žmonėmis.
Kai pradedi jausti, kad tavo partneris pradėjo atsiriboti arba niekada nebandė su tavimi suartėti ir būti užmegztas, tai gali būti išties pražūtinga. Jums gali vis kilti klausimas, ar jūs padarėte ką nors ne taip, dėl kurio atsirado šis abejingas elgesys. Jūs netgi galite pagalvoti, kad jie nori išsiskirti, išsiskirti ar užmegzti romaną.
Emocinio atsiribojimo jūsų santykiuose požymiai
„Shutterstock“
Suprasti, kas vyksta, padės išsiaiškinti, ką daryti. Saugokitės šių įspėjamųjų ženklų savo santykiuose.
1. Jūsų partneris atrodo nesuinteresuotas tuo, ką turite pasakyti
Kai tik dalijatės tuo, kas įvyko per dieną, ar liejate širdį partneriui, jie atrodo šiek tiek nuobodžiaujantys ar net susierzinę. Vietoj to, kad jūs abu turėtumėte patrauklų pokalbį, jis visada yra vienpusis. Atrodo, kad jūs visada bandote užmegzti artumą, tačiau jūsų partneris tai nė kiek nedomina.
2. Jie nesidalina su jumis savo problemomis ar rūpesčiais
„Shutterstock“
Anksčiau buvote pirmasis žmogus, į kurį kreipėsi partneris, kai jis jaudinosi, sutriko ar turėjo blogą dieną. Bet ne daugiau. Tiesą sakant, net tada, kai žinai, kad kažkas negerai, ir klausinėjai apie tai savo partnerio, jie klimpsta. Nebesate kviečiami į jų privatų gyvenimą. Toks jausmas, lyg partneris nebenorėtų būti autentiškas ar pažeidžiamas su tavimi. Jūs vis labiau jaučiatės mandagūs nepažįstami žmonės nei įsimylėjėliai.
3. Jie visada pateikia savo poreikius virš jūsų
Jūsų partneris visiškai nepaiso gražių dalykų. Jie retai, jei kada, jūsų poreikius viršija. Jiems nerūpi, ar jūs nešąla - neduok Dieve, jei atstatysi termostatą! Tai visada nustatoma pagal jūsų partnerio pageidavimus. Atrodo, kad jūsų partneris nustojo atsižvelgti į jūsų jausmus imdamasis veiksmų ar priimdamas sprendimus. Jie visiškai nesijaudina dėl šių mažų dalykų įtakos jūsų santykiams.
4. Jus nejuda jūsų emocijos
„Shutterstock“
Norėdamas atkreipti savo partnerio dėmesį, gali užpulti pyktis, stipriai įsijausti ar supykti. Jūsų atstūmimo ir skausmo jausmai liejasi ašaromis. Tačiau jūsų partneriui nerūpi jūsų emocijos. Jie jiems atrodo neužmiršę; jiems nerūpi, jei kenčiate ir jums reikia šiek tiek meilės ir gerumo.
5. Jie visada atsitraukia ir niekada nenori praleisti laiko su jumis
Tikitės kokybiškai praleisti laiką su savo partneriu, kur galėsite mėgautis vienas kito draugija. Bet to niekada nebūna. Kiekvieną kartą, kai bandote leisti laiką kartu, jie sugalvoja pasiteisinimą. Kai užeini į kambarį, kuriame yra tavo partneris, ir bandai su jais pasikalbėti, jie atsikelia ir išeina arba apsimeta užsiėmę.
6. Jie atrodo apatiški konflikto metu
„Shutterstock“
Norite išspręsti jūsų abiejų konfliktus ir nesutarimus, kad galėtumėte judėti pro juos. Jums rūpi taisyti obligacijas, kuriomis kadaise pasidalijote. Tačiau neatrodo, kad jie būtų ypač suinteresuoti susitvarkyti su jumis. Jie net nėra pikti ar nusivylę - tiesiog abejingi. Net jei bandysite juos ginčyti, tiesiog gausite pasipiktinusį atodūsį ar akių pasukimą.
7. Jie nustojo reikšti savo meilę
„Aš tave myliu“ - šie trys maži žodžiai dingo iš jų žodyno. Buvo laikas, kai jie jums reguliariai sakydavo, kad jus myli ir dievina, bet dabar ne. Tai didžiulė raudona vėliava. Jie 100% emociškai atsiriboja nuo jūsų. Tiesą sakant, kai sakote partneriui „aš tave myliu“, viskas, ką jie tau duoda, yra trumpų lūpų šypsena.
8. Jie nesidomi seksu
„Shutterstock“
Jūsų seksualinis gyvenimas neegzistuoja. Tai beveik išsiveržė, ir kai tik bandote iškelti temą, jūsų partneris pasyvus ar susierzinęs. Kai tik bandote inicijuoti seksą, jums vienaip ar kitaip atmetama. Kartais jie net užsimena, kad tu esi problema ir priežastis, dėl kurios jie nebenori užsiimti seksu.
9. Jie niekada nebando padaryti tavęs laimingu
Jie darė tai, kad priverstumėte nusišypsoti, rūpinosi tuo, kas jums patiko, ir stengėsi, kad jaustumėtės mylimi. Jie rašė tau eilėraščius ir gavo tau gėlių. Bet visų tų dalykų nebėra. Dabar jie jums nededa jokių pastangų arba nededa jokių pastangų. Beveik jautiesi kambario drauge, kurią partneris kažkaip toleruoja.
10. Jie retai yra meilūs, jei kada nors
Jie laikė už rankos, kai vaikščiodavote kartu. Jie priglaudė prie tavęs lovoje ir apsikabino. Bet dabar jie tiesiog nustojo būti meilūs. Kai bandote pabučiuoti ar apkabinti partnerį, jie greitai atsitraukia. Panašu, kad dėl jūsų prisilietimo jie tampa nepatogūs ar susierzinę.
11. Jie užsidaro, kai kalbate apie santykius
„Shutterstock“
Jums abiem aišku, kad tarp jūsų abiejų ne viskas gerai. Tačiau jūs beviltiškai stengiatės pagerinti santykius. Bet kai tik bandote apie tai diskutuoti, jūsų partneris jus ignoruoja arba išmeta priepuolį. Jie vis apsimeta, kad viskas gerai, arba tiesiog uždaro tave, atsisakydami apskritai apie tai diskutuoti. Akivaizdžiausias dalykas yra tai, kad jūsų partneris nebėra suinteresuotas gerinti jūsų ryšio.
12. Jie dažnai suteikia jums tylų gydymą
Jūsų partneris atrodo visiškai gerai sėdėdamas tyloje su jumis - net kai tarp jūsų abiejų yra neišspręstų problemų. Jie daugiau ar mažiau abejingai niurzga arba pateikia jums vieno žodžio atsakymus į jūsų bandymus susitaikyti. Jų pusės nesistengia atsilyginti jūsų bandymams kalbėtis, juo labiau - bandyti atsigriebti. Toks jausmas, kad jie tyčia atsitraukia nuo tavęs atsisakydami kalbėti.
13. Jie niekada nekalba apie ateitį
14. Jie sąmoningai daro tai, kad sabotuotų jūsų santykius
„Shutterstock“
Jūsų partneris gali bandyti sukurti tolimesnių santykių problemų, be reikalo pasirinkdamas kovą ar atlikdamas tai, kas, jo manymu, jus susierzins ar supyks. Jei supykstate, jiems nereikia bandyti užmegzti ryšio su jumis, nes atrodo, kad jūs turite problemų. Jūsų partneris naudojasi jūsų nuoskauda ir pykčiu, kad pastatytų aplink save sieną. Jie naudojasi tuo kaip pasiteisinimu atsiskirdami.
15. Jie piktinasi, kai bandai užmegzti ryšį
Užuot uždarę ar teisindamiesi, bandydami užmegzti ryšį su jais, jie bando jus įbauginti ir suvaldyti pykdami. Jie naudoja pyktį kaip buferį, kuris neleidžia jums ištirti, kas iš tikrųjų yra jų elgesio ir pasikeitusio požiūrio į jus priežastis. Jų pyktis gali jus išgąsdinti ir laikyti ranka. Gali būti, kad emociškai nesugebėsite prasiveržti pro gynybą, kurią jie sukūrė aplink save.
Emocinis atsiribojimas ne visada baigiasi sveikais santykiais. Asmuo kartais gali emociškai atsiriboti dėl savo nerimo ir baimių ar kitų emocijų, kurios jį kankina ir neleidžia jiems būti emociškai prieinamiems. Jei jūsų partneris yra atviras minčiai, eikite į poros konsultaciją, kad išsiaiškintumėte problemas ir jas išspręstumėte.
Jūs nusipelnėte žmogaus, kuris palaikys intymius, artimus ir emociškai pilnaverčius santykius. Niekada neleiskite, kad žmogaus atitrūkimas nuo jūsų būtų neakivaizdus ir jo nepaisykite, nes per daug bijote prarasti tą žmogų. Niekada neleiskite niekam daryti įtakos jūsų savivertei. Būkite drąsus, pripažinkite, kas vyksta, ir imkitės reikiamų veiksmų, kad išspręstumėte šią problemą, kad galėtumėte gyventi laimingesnį, pilnavertiškesnį gyvenimą.