Turinys:
- Kokia braškių nauda sveikatai?
- 1. Gali apsaugoti širdį
- 2. Gali reguliuoti cukraus kiekį kraujyje
- 3. Gali padėti kovoti su vėžiu
- 4. Gali sustiprinti imunitetą
- 5. Gali reguliuoti kraujo spaudimą
- 6. Gali pagerinti smegenų sveikatą
- 7. Gali kovoti su uždegimu
- 8. Gali kovoti su cholesterolio kiekiu
- 9. Gali pagerinti regėjimo sveikatą
- 10. Gegužės pagalbos svorio netekimas
- 11. Gali palaikyti sveiką nėštumą
- 12. Gali būti sveiki dantys
- 13. Gali turėti savybių nuo senėjimo
- 14. Gali pagerinti odos sveikatą
- 15. Gali užkirsti kelią plaukų slinkimui
- 16. Gali būti naudinga vyrams
- Koks yra braškių maistinis profilis?
- Bet kokie patarimai, kaip įtraukti braškes į dietą?
- Bet kokie braškių receptai, į kuriuos galite žiūrėti?
- 1. Braškių kokteilis
- Ko tau reikia
- Nurodymai
- 2. Braškių uogienė
- Ko tau reikia
- Nurodymai
- Koks šalutinis braškių poveikis?
- Išvada
- Eksperto atsakymai į skaitytojų klausimus
- 32 šaltiniai
Braškės ( Fragaria ananassa ) yra populiariausios pasaulyje uogos. Manoma, kad kilusios iš Prancūzijos, šios uogos ne tik skanios, bet ir gerai.
Juose gausu vitaminų, mineralų ir antioksidantų, kurie naudingi jūsų širdžiai ir cukraus kiekiui kraujyje.
Šios uogos taip pat yra puikus vitamino C ir mineralų, tokių kaip kalis ir manganas, šaltiniai.
Braškės yra ryškiai raudonos, saldžios ir sultingos, jas galima naudoti drebučiuose, desertuose ir uogienėse.
Skaitykite toliau, kad sužinotumėte visus būdus, kurie naudingi jūsų sveikatai.
Kokia braškių nauda sveikatai?
Šių uogų antioksidantai ir polifenoliai palaiko širdies sveikatą ir užkerta kelią įvairioms vėžio formoms. Taip pat šiose uogose yra vitamino C, kuris taip pat prisideda prie odos ir plaukų sveikatos. Šios uogos turi daug skaidulų, kurios padeda virškinti ir padeda numesti svorį.
1. Gali apsaugoti širdį
Braškėse esančių antioksidantų ir polifenolių gausa daro jas idealiu maistu, apsaugančiu jūsų širdį nuo negalavimų. Braškėse yra antocianinų (antioksidantų, atsakingų už raudoną jų atspalvį), kurie apsaugo kraujotakos sistemos gleivinę, taip apsaugodami arterijas nuo apnašų kaupimosi ir reguliuodami kraujospūdį (1).
Pasak dr. Suzanne Steinbaum, kardiologės iš Lenox Hill ligoninės, Niujorke, moterys, kas savaitę suvartojusios tris ar daugiau porcijų uogų (ypač braškių), sumažino širdies smūgio riziką trečdaliu.
2. Gali reguliuoti cukraus kiekį kraujyje
Braškėse taip pat yra elagio rūgšties, kuri kartu su antioksidantais padeda sulėtinti krakmolingo maisto virškinimą. Tai kontroliuoja cukraus kiekio kraujyje padidėjimą po krakmolingo maisto. Tai taip pat padeda 2 tipo cukriniu diabetu sergantiems asmenims išlaikyti cukraus kiekį kraujyje (2).
Braškių glikemijos indeksas taip pat yra žemas (40), o tai reiškia, kad vargu ar jos sukels aštrius cukraus šuolius, kai jas valgo diabetikai.
Braškėse esančios skaidulos taip pat gali padėti reguliuoti cukraus kiekį kraujyje.
3. Gali padėti kovoti su vėžiu
Braškės yra išskirtinai geri vitamino C ir skaidulų šaltiniai, kurie abu buvo apsaugoti nuo stemplės ir storosios žarnos vėžio. Priešvėžines braškių savybes, pasak Amerikos vėžio tyrimų instituto, galima sieti su elago rūgšties buvimu - fitocheminiu preparatu, kuris gali užkirsti kelią odos, plaučių, šlapimo pūslės ir krūties vėžiui (3).
Ellago rūgštis veikia kaip priešvėžinė medžiaga keliais būdais - ji veikia kaip antioksidantas, lėtina vėžinių ląstelių gamybą ir padeda organizmui sunaikinti tam tikrų rūšių kancerogenus.
4. Gali sustiprinti imunitetą
Braškės yra puikus vitamino C šaltinis. Tiesą sakant, vienoje braškių porcijoje vitamino C yra daugiau nei apelsine. Nustatyta, kad vitaminas C sukelia imunitetą stiprinančius antikūnus, kurie galiausiai pagerina jūsų kūno gebėjimą kovoti su infekcijomis (4).
Vieno Šveicarijoje atlikto tyrimo metu buvo nustatyta, kad vitamino C papildymas pagerino įvairius imuninės sistemos komponentus (5).
Remiantis Pietų Afrikos gydytojų atliktais tyrimais, papildžius vitaminu C padidėjo imunoglobulino, kuris yra antikūnas ir pagrindinis imuninės sistemos komponentas, koncentracija (6). Taip pat žinoma, kad braškės kovoja su alergija ir astma.
5. Gali reguliuoti kraujo spaudimą
Kaip jau minėta, braškėse yra antocianinų, kurie yra galingi antioksidantai, atpalaiduojantys kraujagyslių gleivinę ir juos atveriantys, taip sumažinant kraujospūdį (1).
Braškėse taip pat gausu kalio - maistinės medžiagos, padedančios kontroliuoti kraujospūdį (7).
6. Gali pagerinti smegenų sveikatą
Vėlgi, nuopelnas tenka antioksidantams. Braškės, turinčios daug antioksidantų, apsaugo smegenų ląsteles nuo laisvųjų radikalų daromos žalos. Jie taip pat keičia smegenų neuronų bendravimo būdą (8). Tai galiausiai pagerina smegenų sveikatą.
Harvardo mokslininkų Brighamo ir moterų ligoninėje atliktas tyrimas parodė, kad braškių vartojimas ilgainiui gali atitolinti vyresnių moterų atminties silpnėjimą (9). Ši nauda gali būti siejama su flavonoidų buvimu braškėse. Taip pat buvo nustatyta, kad padidėjęs antocianidinų suvartojimas padėjo sulėtinti atminties silpnėjimą.
Remiantis Tuftso universiteto ir Merilendo universiteto Baltimorės apygardos mokslininkų atliktais tyrimais, dauguma smegenų ligų (įskaitant Alzheimerio ir Parkinsono ligas) atsiranda dėl padidėjusio tam tikro toksinio baltymo kiekio. Tačiau nustatyta, kad braškių vartojimas skatina natūralų smegenų tvarkymo mechanizmą (dar vadinamą autofagija), taip sumažinant šio baltymo kaupimąsi (10).
7. Gali kovoti su uždegimu
Braškėse yra kvercetino, o pagal Masačusetso universiteto atliktą tyrimą, vartojant kvercetiną, kartu su reguliariais pratimais, galima sumažinti aterosklerozinių apnašų susidarymą (11).
Braškėse taip pat gausu vitamino C, kuris vaidina svarbų vaidmenį užkertant kelią uždegimui (12). Šis vitaminas taip pat vaidina svarbų vaidmenį palengvinant artrito ir podagros simptomus.
Nustatyta, kad didelis C reaktyvaus baltymo (arba CRP) kiekis gali signalizuoti apie didėjantį uždegimo lygį organizme. Harvardo visuomenės sveikatos mokyklos tyrėjų teigimu, moterys, suvartojusios 16 ar daugiau braškių kiekvieną savaitę, turėjo 14 proc. Mažesnę tikimybę, kad padidės šio baltymo kiekis (13).
8. Gali kovoti su cholesterolio kiekiu
Žinoma, kad braškėse yra pektino, kuris yra tirpaus pluošto rūšis, mažinanti MTL (blogojo cholesterolio) kiekį organizme (14).
Remiantis Naujojo Orleano tyrimu, nustatyta, kad keli tirpaus pluošto tipai, įskaitant pektiną, mažina MTL lygį (15).
Pagal analizę, kurią kartu atliko Italijos ir Ispanijos mokslininkai, vartojant 500 gramų braškių reguliariai mėnesį, MTL lygis sumažėjo (16).
Kitas Kanados tyrimas parodė braškių veiksmingumą mažinant oksidacinę žalą ir blogąjį cholesterolį (17).
9. Gali pagerinti regėjimo sveikatą
Braškėse yra daug antioksidantų, kurie, kaip nustatyta, apsaugo nuo kataraktos, geltonosios dėmės degeneracijos ir kitų akių ligų (18).
10. Gegužės pagalbos svorio netekimas
Elago rūgštis ir antioksidantai yra svarbiausias vaidmuo, kad braškės būtų idealios lieknėjimui (19).
Lėtinis uždegimas yra viena iš svorio augimo priežasčių, nes jis blokuoja hormonus, kurie priverčia jus lieknėti. Braškės, būdamos nuostabiu priešuždegiminiu maistu, atstato svorį mažinančių hormonų funkcijas (20).
Be to, antocianinai, pagrindiniai antioksidantai, padidina hormono, vadinamo adiponektinu, organizmo gamybą (21). Šis hormonas skatina medžiagų apykaitą ir slopina jūsų apetitą. Tai taip pat gali sukelti riebalų deginimą.
11. Gali palaikyti sveiką nėštumą
Braškės yra gausus folatų šaltinis (22). Iš vieno puodelio žalių braškių gaunate apie 40 mikrogramų folio rūgšties. Tai yra apie 10% rekomenduojamos paros normos. Remiantis tyrimais, folatas yra svarbus nėštumo metu, nes jis gali užkirsti kelią nervinio vamzdelio defektams. Tai taip pat svarbu motinos sveikatai (23).
12. Gali būti sveiki dantys
Braškėse yra obuolių rūgšties, kuri veikia kaip sutraukianti priemonė ir pašalina dantų spalvą. Tai reiškia, kad šį vaisių galite naudoti balindami dantis. Jūs galite tiesiog susmulkinti braškes iki minkštimo ir sumaišyti su soda, kol gausite sklandų mišinį (24). Minkštu dantų šepetėliu tepkite mišinį ant dantų. Palikite jį 5 minutes, kruopščiai nuplaukite dantų pasta ir nuplaukite.
Tačiau nepersistenkite, nes vaisiuose esanti rūgštis gali pakenkti jūsų emaliui.
13. Gali turėti savybių nuo senėjimo
Vėlgi reikia įvertinti galingus antioksidantus! Tai apsaugo mūsų kūną nuo oksidacinių pažeidimų ir sustabdo senėjimo požymius (raukšles, odos suglebimą, smulkias raukšleles ir kt.) (25).
Jie taip pat yra puikūs likopeno, antioksidanto, vaidinančio svarbų vaidmenį sulaikant senėjimo požymius, šaltiniai. Braškėse esantys antocianinai apsaugo odą nuo oksidacinio streso ir taip lėtina senėjimą (26).
14. Gali pagerinti odos sveikatą
Uogose paprastai yra alfa-hidroksi rūgšties, kuri yra svarbi medžiaga, padedanti pašalinti negyvas odos ląsteles ir išvalanti odą šiame procese (27).
Remiantis Hahnemanno universiteto medicinos mokyklos (Pensilvanija) atliktu tyrimu, nustatyta, kad gydymas alfa-hidroksi rūgštimis panaikina senėjimo požymius (28).
Braškių vaisiuose taip pat yra salicilo rūgšties ir elago rūgšties, kurios yra žinomos dėl hiperpigmentacijos ir tamsių dėmių mažinimo (29). Salicilo rūgštis taip pat žinoma pašalinant negyvas ląsteles iš odos ir sutraukiant odos poras, kad būtų išvengta tolesnio spuogų išsiskyrimo (30).
Braškės taip pat yra puikus vitamino C šaltinis, kuris gali išvalyti odą ir išlaikyti ją sveiką. Uogos turi ir kitų odos pranašumų - jos pagerina veido spalvą, tonizuoja ir ramina sudirgusią odą bei siūlo apsaugą nuo UV spindulių.
Jūs galite tiesiog sumaišyti braškių pastą su šiek tiek medaus ir kiekvieną rytą ją patepti ant veido. Palikite kaukę 15 minučių ir nuplaukite šaltu vandeniu. Medų galite pakeisti ir rožių vandeniu. Arba netgi įpilkite pieno į receptą. Visi šie ingredientai daro stebuklus gerinant odos sveikatą.
15. Gali užkirsti kelią plaukų slinkimui
Kaip jau buvo aptarta, braškės yra puikus vitamino C šaltinis - maistinė medžiaga, skatinanti geležies absorbciją ir skatinanti plaukų augimą. Taip pat nustatyta, kad šios maistinės medžiagos trūkumas gali nulaužti galus (31). Vitaminas taip pat gali gydyti pleiskanas.
Taip pat manoma, kad braškėse esantis silicio dioksidas gali sulėtinti nuplikimą ir paskatinti plaukų augimą. Tačiau nėra jokių mokslinių įrodymų, patvirtinančių šį teiginį.
Galite paruošti braškių plaukų kaukę, kuri gali padėti išspręsti jūsų plaukų problemas. Sumaišykite braškių pastą (2 uogos) su ypač tyru kokosų aliejumi ir medumi (po 1 šaukštą). Užtepkite galvos odą ir palikite ją 20 minučių, po to galite nusiplauti plaukus šaltu vandeniu. Tai turi būti daroma ant švarios galvos odos, paprastai rytais po jūsų vonios. Ši kaukė taip pat apsaugo nuo galvos odos grybelių augimo - uogose esantis magnis rūpinasi šia problema.
16. Gali būti naudinga vyrams
Braškėse esantys antioksidantai naudingi jūsų širdžiai ir arterijoms - abu šie procesai sustiprina kraujotaką, o tai yra gyvybiškai svarbu sveikai. Uogose esantis vitaminas C taip pat lemia didesnį spermatozoidų kiekį vyrams (32).
Tai yra ilgas privalumų sąrašas. Paprasčiausiai neįtikėtina, ar ne? Bet kaip jūs galite naudoti šias stebuklingas uogas virdami? Na, mes turime atsakymus.
Koks yra braškių maistinis profilis?
Vitaminai | ||
---|---|---|
Suma | % DV | |
Vitaminas A | 1 µg | 0% |
Vitamino C | 58,8 mg | 65% |
Vitaminas D | 0 µg | ~ |
Vitaminas E | 0,29 mg | 2% |
Vitaminas K | 2,2 µg | 2% |
Vitaminas B1 (tiaminas) | 0,02 mg | 2% |
Vitaminas B2 (riboflavinas) | 0,02 mg | 2% |
Vitaminas B3 (niacinas) | 0,39 mg | 2% |
Vitaminas B5 (pantoteno rūgštis) | 0,13 mg | 3% |
Vitaminas B6 (piridoksinas) | 0,05 mg | 4% |
Vitaminas B12 | 0 µg | ~ |
Folatas | 24 µg | 6% |
Cholinas | 5,7 mg | 1% |
Mineralai | ||
---|---|---|
Suma | % DV | |
Kalcis | 16 mg | 2% |
Geležis | 0,41 mg | 5% |
Magnis | 13 mg | 3% |
Fosforas | 24 mg | 3% |
Kalis | 153 mg | 3% |
Natris | 1 mg | 0% |
Cinkas | 0,14 mg | 1% |
Varis | 0,05 mg | 5% |
Manganas | 0,39 mg | 17% |
Selenas | 0,4 µg | 1% |
Viename puodelyje šviežių braškių (152 gramai) yra 49 kalorijos ir 7 gramai cukraus. Braškėse nėra riebalų, o viename puodelyje yra 3 gramai skaidulų.
Kitos braškių maistinės medžiagos yra:
- 1 gramas baltymų (2% dienos vertės)
- 4 miligramai vitamino C (149% dienos vertės)
- 6 miligramai mangano (29% dienos vertės)
- 5 mikrogramai folatų (9% dienos vertės)
- 233 miligramai kalio (7% dienos vertės)
- 8 miligramai magnio (5% dienos vertės)
- 3 mikrogramai vitamino K (4% dienos vertės)
Braškėse yra daugybė kitų naudingų medžiagų. Bet kaip jūs galite įtraukti šias stebuklingas uogas į savo mitybą? Na, mes turime atsakymus.
Bet kokie patarimai, kaip įtraukti braškes į dietą?
Braškės dažniausiai naudojamos desertuose ir leduose. Jų ekstraktai taip pat naudojami kaip konservantai įvairiuose produktuose. Dėl saldaus ir sultingo skonio juos taip pat galima valgyti visus, kaip ir kitus vaisius. Šiandien jie yra įvairių receptų dalis. Žemiau yra keletas patarimų, kaip mėgautis šiuo skaniu vaisiu.
- Braškes galite tiesiog valgyti žalias. Prieš tai nuplaukite tekančiu vandeniu ir nuvalykite popieriniais rankšluosčiais, kol jie visiškai išdžius. Laikydami braškę už koto, užmeskite kelis kąsnius. Net sėklos yra valgomos.
- Braškių skiltelės gali būti dedamos į sumaišytas žalias salotas, kad jos būtų jautresnės.
- Braškių putėsiai yra vieni iš mūsų mėgstamiausių. Jis yra gana skanus ir gali būti valgomas toks, koks yra, arba patiekiamas kaip kitų desertų priedas.
- Supjaustytas braškes, sveikas mėlynes ir paprastą jogurtą galima sudėti sluoksniais į vyno taurę, kad būtų galima gaminti desertinį desertą.
- Braškes galima sumaišyti su apelsinų sultimis, kad būtų puikus „coulis“ padažas. Šis vaisius taip pat gali būti dedamas į pusryčių kokteilius, kad jie taptų gyvybingesni ir maistingesni.
- Braškių pyragą galima paruošti sukraunant visus vaisius ant kreminio įdaro sluoksnio.
- Braškės puikiai tinka ne tik desertams - jas galima naudoti ir pagrindiniame patiekale. Vištienos ir braškių salotos yra puikus pavyzdys, apjungiantis nuostabius saldžiųjų braškių, aštraus vinetės, vištienos ir turtingo mėlynojo sūrio skonius.
- Picas taip pat galima užpilti braškėmis. Mėgstamą picą galite susluoksniuoti braškių griežinėliais kartu su minkštu sūriu arba žalumynais ir pistacijomis.
- Braškių-avokadų salsa yra itin saldus ir pikantiškas patiekalas, kurį galima patiekti su kepta vištiena ar troškinta žuvimi arba valgyti kaip užkandį su keptais tortilijos traškučiais.
- Braškės gali pridėti skonio ir jūsų arbatai. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai į verdantį vandenį įpilti arbatos ir puodelio braškių. Uždenkite ir palikite 5 minutes pastovėti. Nukoškite arbatą ir įpilkite ledo kubelių bei cukraus. Šį gaivų gėrimą galima papuošti braškėmis ir patiekti atšaldytą.
Tai dar ne viskas. Kitame skyriuje mes turime keletą skanių braškių receptų!
Bet kokie braškių receptai, į kuriuos galite žiūrėti?
1. Braškių kokteilis
„Shutterstock“
Ko tau reikia
- 8 lukštentos braškės
- ½ puodelio nugriebto pieno
- ½ puodelio paprasto jogurto
- 1 arbatinis šaukštelis medaus
- 2 šaukšteliai vanilės ekstrakto
- 6 susmulkinti ledo kubeliai
Nurodymai
- Į maišytuvą suberkite visus ingredientus (išskyrus ledą) ir maišykite, kol gausite vientisą mišinį.
- Meskite į ledą ir vėl sumaišykite.
- Supilkite į stiklines ir patiekite.
Štai dar penki būdai, kaip paruošti šį skanų braškių kokteilį. Šis vaizdo įrašas padės jums.
2. Braškių uogienė
„Shutterstock“
Ko tau reikia
- 2 svarai šviežių lukštentų braškių
- 4 puodeliai baltojo cukraus
- ¼ puodelis citrinos sulčių
Nurodymai
- Sutrinkite visas braškes, kol gausite 4 puodelius trintos braškės.
- Paimkite puodą su sunkiu dugnu ir sumaišykite trintas braškes, cukrų ir citrinos sultis. Maišykite ant silpnos ugnies, kol cukrus ištirps.
- Padidinkite ugnį ir mišinį užvirkite. Nuolat maišykite.
- Mišinį perpilkite į karštus sterilius stiklainius, palikdami maždaug centimetrą galvos erdvės. Antspaudas. Stiklainius apdorokite vandens vonelėje.
- Laikykite šaldytuve.
Receptai tikrai taps jūsų namų hitu. Taip pat šie įdomūs faktai apie braškes.
Koks šalutinis braškių poveikis?
- Nėštumo ir žindymo problemos
Nors nėštumo ir žindymo laikotarpiu vartoti vaisius įprastu kiekiu yra saugu, nebuvo atlikta pakankamai tyrimų, kad žinotume, kas nutiks, jei jų bus imtasi per daug. Laikykitės įprasto maisto kiekio.
- Kraujavimo sutrikimai
Braškės gali pailginti kraujavimo laiką ir netgi padidinti mėlynių riziką jautriems žmonėms. Naudokite atsargiai, jei turite kraujavimo sutrikimų. Be to, būkite atsargūs, jei jums atliekama operacija, nes braškės gali sulėtinti kraujo krešėjimą. Venkite vartoti likus bent 2 savaitėms iki planinės operacijos. Atminkite, kad šioje srityje mokslinių tyrimų yra nedaug.
Išvada
Braškės yra skanios, mažai kaloringos, jose gausu vitaminų ir mineralų. Šios uogos sveikai mitybai gali suteikti saldumo.
Juose yra daugybė maistinių medžiagų, kurios gali padėti sumažinti kraujospūdį, širdies ir kraujagyslių ligas, cholesterolį ir oksidacinį stresą.
Tačiau žmonės, turintys inkstų negalavimų, turėtų būti atsargūs dėl šio vaisiaus vartojimo.
Eksperto atsakymai į skaitytojų klausimus
Kiek cukraus braškėse?
Vienoje mažoje braškėje yra tik apie 0,3 gramo cukraus.
Ar galite duoti braškių kūdikiams?
Tik po to, kai jis / ji pradeda vartoti kietą maistą - tai dažniausiai nutinka, kai kūdikiui yra apie 6 mėnesius.
Kaip paruošti braškių arbatą?
Tiesiog braškes pamirkykite verdančiame vandenyje. Nusausinkite ir išgerkite.
Ar galite valgyti braškių lapus?
Taip labai.
Ar braškės penimi naktį?
Ne. Vaisiuose esančios skaidulos padeda virškinti ir netgi gali padėti deginti riebalus.
Kas yra braškių liežuvis?
Raudonos spalvos pakitimai liežuvyje, kurie priešingu atveju galėtų būti susiję su pagrindine būkle, vadinami braškių liežuviu.
Kiek braškių reikėtų suvalgyti per dieną?
Aštuonios braškės per dieną gali pagerinti širdies sveikatą ir sumažinti kai kurių vėžio riziką.
Ar braškės naudingos pilvo riebalams?
Taip, braškės yra naudingos mažinant pilvo riebalus. Juose gausu skaidulų, kurios tramdo alkį ir gerina virškinimo veiklą.
Ar braškės tinka pusryčiams?
Taip, braškės tinka pusryčiams, nes jose gausu skaidulų ir nedaug kalorijų.
Ar braškės naudingos kaulų sveikatai?
Nors apie tai nėra daug tyrimų, sakoma, kad braškėse esantis vitaminas K, kalis ir manganas gerina kaulų sveikatą.
Ar braškės padeda gydyti vidurių užkietėjimą?
Atsižvelgiant į tai, kad braškėse yra daug ląstelienos, jos gali padėti gydyti vidurių užkietėjimą. Vaisiuose esančios skaidulos taip pat gali palengvinti kitas virškinimo problemas, tokias kaip dujos ir pilvo pūtimas.
Ar braškės gali gydyti išpūstas akis?
Braškėse yra nuostabių sutraukiančių savybių, kurios padeda gydyti išpūstas akis. Juose taip pat yra alfa hidroksi rūgšties, dėl kurios oda atrodo lygi ir jauna. Šaldykite porą braškių maždaug 30 minučių. Po to nuimkite jų viršus ir supjaustykite storais griežinėliais. Uždėkite riekeles ant veido ir palikite jas veikti maždaug 15 minučių. Nuimkite juos ir nuplaukite veidą šaltu vandeniu. Tai galite padaryti kiekvieną vakarą prieš eidami miegoti.
32 šaltiniai
„Stylecraze“ turi griežtas apskaitos gaires ir remiasi recenzuojamais tyrimais, akademinių tyrimų įstaigomis ir medicinos asociacijomis. Vengiame naudoti tretines nuorodas. Skaitydami redakcijos politiką galite sužinoti daugiau apie tai, kaip užtikriname, kad mūsų turinys yra tikslus ir aktualus.- Antocianinai sergant širdies ir kraujagyslių ligomis, pažanga mityboje, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3042791/
- Ilgalaikis mažo glikemijos indekso / krūvio ir didelio glikemijos indekso / krūvio dietų poveikis nutukimo ir su nutukimu susijusios rizikos parametrams: sisteminga apžvalga ir metaanalizė, mityba, medžiagų apykaita ir širdies bei kraujagyslių ligos, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23786819
- Maistas, kovojantis su vėžiu?, Amerikos vėžio tyrimų institutas.
www.aicr.org/foods-that-fight-cancer/foodsthatfightcancer_berries.html?referrer=https://www.google.co.in/
- Vitaminas C ir imuninė funkcija, maistinės medžiagos, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29099763
- Imunitetą stiprinantis vitamino C ir cinko vaidmuo bei poveikis klinikinėms sąlygoms, Mitybos ir metabolizmo metraščiai, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16373990
- Vitaminas C ir imuninė sistema, The Linus Pauling Papers, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
profiles.nlm.nih.gov/spotlight/mm/catalog/nlm:nlmuid-101584639X280-doc
- Kalio svarba valdant hipertenziją, dabartinės hipertenzijos ataskaitos, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21403995
- Mišraus uogų gėrimo poveikis pažinimo funkcijoms ir kardiometabolinės rizikos žymenims; Atsitiktinių imčių kryžminis tyrimas su sveikais vyresnio amžiaus žmonėmis, „A Peer Review“, „Open Access Journal“ (PLOS), JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5687726/
- Dietiniai uogų ir flavonoidų kiekiai, susiję su kognityviniu nuosmukiu, „Annals of Neurology“.
onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1002/ana.23594
- Teigiamas vaisių ekstraktų poveikis neuronų funkcijai ir elgesiui paspartėjusio senėjimo graužikų modelyje, Senėjimo neurobiologija, Elsevier.
naldc.nal.usda.gov/download/22245/PDF
- Kvercetino vartojimas kartu su mankšta moduliuoja lipoproteinų apykaitą ir sumažina aterosklerozės plokštelių susidarymą, Tarptautinės sporto mitybos draugijos leidinys, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24890098
- Vitaminas C, Nacionaliniai sveikatos institutai.
ods.od.nih.gov/factsheets/VitaminC-HealthProfessional/
- Geriausi vaisiai nuo artrito, artrito fondas.
www.arthritis.org/living-with-arthritis/arthritis-diet/best-foods-for-arthritis/best-fruits-for-arthritis.php
- Skirtingų pektinų tipų cholesterolio kiekį mažinančios savybės silpnai hipercholesteremiškiems vyrams ir moterims, Europos žurnalas „Clinical Nutrition“, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22190137
- Tirpių maistinių skaidulų poveikis mažo tankio lipoproteinų cholesterolio kiekiui ir koronarinės širdies pranešimams, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18937894
- Vieno mėnesio braškių turtingi antocianinų papildai pagerina širdies ir kraujagyslių riziką, oksidacinio streso žymenis ir trombocitų aktyvaciją žmonėms. The Journal of Nutritional Biochemistry, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24406274
- Braškių poveikis cholesterolio kiekį mažinančiame maisto produktų portfelyje, Metabolizmas: klinikinis ir eksperimentinis, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19013285
- Maistinės medžiagos senstančiai akiai, klinikinės senėjimo intervencijos, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3693724/
- Dietinių braškių papildų poveikis nutukusių suaugusiųjų, turinčių daugiau nei optimalius serumo lipidus, antioksidantų biomarkeriams, Mitybos ir medžiagų apykaitos žurnalas, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4939384/
- Vaisių ir daržovių suvartojimo pokyčiai ir svorio pokyčiai JAV vyrams ir moterims stebimi iki 24 metų: trijų perspektyvinių kohortos tyrimų, PLOS, JAV nacionalinės medicinos bibliotekos, nacionalinių sveikatos institutų analizė.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4578962/
- Svorio metimo dietos, adiponektinas ir kardiometabolinės rizikos pokyčiai per dvejus metus prarastą tyrimą, Klinikinės endokrinologijos ir metabolizmo leidinys, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4891796/
- Folatų kiekis skirtinguose braškių genotipuose ir sveikų asmenų folatų kiekis po braškių vartojimo, „BioFactors“, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19706971
- Folatų ir nervinių vamzdelių defektai, „American Journal of Clinical Nutrition“, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17209211
- „Pasidaryk pats“ balinimo efektyvumas, palyginti su įprastomis dantų balinimo priemonėmis: tyrimas in vitro, Operatyvinė odontologija, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25279797
- Braškių vartojimas pagerina su senėjimu susijusius sutrikimus, mitochondrijų biogenezę ir funkcionalumą per AMP suaktyvintą baltymų kinazės signalizacijos kaskadą, Maisto chemiją, JAV Nacionalinę medicinos biblioteką, Nacionalinius sveikatos institutus.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28551262
- Braškių ekstraktas, kuriame gausu antocianinų, apsaugo nuo oksidacinio streso pažeidimų ir pagerina mitochondrijų funkcionalumą žmogaus odos fibroblastuose, veikiamuose oksiduojančio agento, „Food & Function“, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24956972
- Dvigubas alfa-hidroksi rūgščių poveikis odai, molekulės, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6017965/
- Alfa-hidroksi rūgščių poveikis nufotografuotai odai: bandomasis klinikinis, histologinis ir ultrastruktūrinis tyrimas, Amerikos dermatologijos akademijos leidinys, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8642081
- Salicilo rūgštis kaip šveitimo priemonė: išsami apžvalga, klinikinė, kosmetinė ir tiriamoji dermatologija, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4554394/
- Spuogų gydymas be recepto, Klinikinės ir estetinės dermatologijos leidinys, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3366450/
- Moterų, turinčių plaukų slinkimo problemų, mityba menopauzės laikotarpiu, Menopauzės apžvalga, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4828511/
- Vaisių ir daržovių, kurių pesticidų likučiai yra vidutinio sunkumo, suvartojimas yra teigiamai susijęs su spermos kokybės parametrais tarp jaunų sveikų vyrų, „Journal of Nutrition“, JAV Nacionalinės medicinos bibliotekos, Nacionalinių sveikatos institutų.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4841922/